Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

rdzeń jeszcze ujdzie w tłumie, ale SP i 1.3GHz <_<

Narazie nie wiadomo o co chodzi z tymi SP jakie tam usprawnienia zrobili albo i nie zrobili i dlaczego tak słabo taktowane,wystarczy popatrzeć na 8800GTX (1350 MHz) tam też słabo szadery taktowane a jak karta się spisuje,zapas mocy czy celowo,jak nas przeszłość nauczyła taktowanie to nie wszystko architektura to podsawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze karta będzie bardzo wydajna... zmiażdży 9800GX2 bez problemów.... tylko ten pobór prądu ją zabija...

Dlatego sobie na moim GTSiku przeczekam do 55nm ;), i jak ceny spadną, bo jak karta nie będzie miała konkurenta z strony AMD to cena będzie wysoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i "dobrze" wielu posiadaczy 1KW zasilatorów w końcu będzie miało na czym wykorzystać swoje maszynki :P :D

Co roku to samo do 2900XT też był potrzebny 1KW?czy do 8800 ULTRY? może odrazu zaczniemy od 2KW

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16817101033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wiadomo o co chodzi z tymi SP jakie tam usprawnienia zrobili albo i nie zrobili i dlaczego tak słabo taktowane

oczywiscie, ze byc moze wystarczy, bo wiadomo, ze nie takty czynia wydajnosc, tyle, ze w poprzedniej generacji zblizali sie juz do 2giga, a tutaj nagle mocne sciecie. jestem ciekaw co tam zmienili w SP, bo ze zmienilili to mozna byc pewnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na taką kartę to bardzo niskie taktowania. Ale czy 240 procesorów strumieniowych aż tak podbije ta kartę, że rzeczywiście będzie dwa razy wydajna od poprzedniczek? Dziwne. Inni mówią, że karta jest wydajna przy wysokich pamięciach inni, że przy wysokich taktowaniach ale jak zawsze wszystko się okaże w praniu. Póki co jednak mam nadzieję, że karty 8800GTS przez premierę GTXów stanieją sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy 240 procesorów strumieniowych aż tak podbije ta kartę, że rzeczywiście będzie dwa razy wydajna od poprzedniczek?

Szczerze w to wątpię. Wiele osób się podnieca tymi kartami a według mnie nie będą one żadną rewelacją. Prawdopodobnie się okaże ( takie jest moje zdanie ), że przez jakiś czas po premierze nowych GF najopłacalniejszym zakupem będzie 9800GX2 w stosunku cena/wydajność.

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jednak mam nadzieję, że karty 8800GTS przez premierę GTXów stanieją sporo

Nowe GTXy to high-end, więc nie liczyłbym na niższe ceny 8800GTS z powodu tej premiery. Raczej wyjście RV770 będzie powodem obniżki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe GTXy to high-end, więc nie liczyłbym na niższe ceny 8800GTS z powodu tej premiery. Raczej wyjście RV770 będzie powodem obniżki cen.

Ale wraz z premierą GTXów wychodzi następca 8800GT czyli 9800GT który będzie się różnił ceferką 9 zamiast 8 oraz o 16 więcej ROP dlatego myślę, że 8800GT(S) powinien stanieć. Fakt RV770 nadchodzi ale ja już nic od ATI nie chcę :angry:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe GTXy to high-end, więc nie liczyłbym na niższe ceny 8800GTS z powodu tej premiery. Raczej wyjście RV770 będzie powodem obniżki cen.

Ceny 8800GTS już poleciały na zachodzie 179.99$ i u was też polecą. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale TDP na poziomie 236W przeraża. Ta karta nawet niema obsługi RayTracing w FullHD i osobnego FPU na fizykę, co z tego że ma PhysX. nVidia dalej stoi przy DX10. Dla mnie to nie żaden przełom tylko poprawiona kopia G80. Czekam na prawdziwy przełom taki w którym będzie naprawdę coś nowego godnego zainteresowania. Np. RayTracing + FPU + SPU w jednej karcie graficznej podpartej 8 rdzeniowym procesorem budującym scenę 3D z prawdziwego zdarzenia. Zobaczymy albo DX11 albo OpenGL 3.0 będzie wiodło prym w przyszłości. Wydajność pojedynczego GPU jest już na takim poziomie że wydaję mi się że powinni już zarzucić budowę 1GPU a przesiąść się na multiGPU który to może się okazać naprawdę przełomem. A sytuacja z DX10 przypomina mi trochę sytuację z przed lat z DX8 i DX8.1. Myślę że DX11 to może być coś takiego jak DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal taki przelom zeby z 20 fps w crysis zrobilo sie 60, a nie jakies techniczne nowinki co ladnie wygladaja chyba tylko na papierze

Takie rzczy to tylko w Erze ;)

 

Nie no ogólnie wszystko ładnie pieknie, tylko TDP i ciepło... ciekawe jakie to będzie miało temp i przy jakiej głośności chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze byc moze wystarczy, bo wiadomo, ze nie takty czynia wydajnosc, tyle, ze w poprzedniej generacji zblizali sie juz do 2giga, a tutaj nagle mocne sciecie. jestem ciekaw co tam zmienili w SP, bo ze zmienilili to mozna byc pewnym ;)

Może zmienili ,a może nie :wink: . Przecież łatwo się domyśleć skąd te niskie takty , po prostu nie kręcą tak dobrze i z pewnością jest spowodowane ilością sp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego artu , wylapalem takie info

NVIDIA GeForce GTX 280 (Core: 575MHz,, Memory: 1000MHz, 3dmark vantage P11000 +)

czyli juz mniej, niz wczesniejsze P13000+, ale tez jest roznica w taktach (jakis ES moze), tak wiec usredniajac ;) mozna chyba przyjac te P12000+, a to juz brzmi bardzo dobrze. dla tych X7000+, zalozylbym jakies X6000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego artu , wylapalem takie info

NVIDIA GeForce GTX 280 (Core: 575MHz,, Memory: 1000MHz, 3dmark vantage P11000 +)

czyli juz mniej, niz wczesniejsze P13000+, ale tez jest roznica w taktach (jakis ES moze), tak wiec usredniajac ;) mozna chyba przyjac te P12000+, a to juz brzmi bardzo dobrze. dla tych X7000+, zalozylbym jakies X6000+

Wszystko rozstrzygnie się w oficjalnych testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem 88GTS 512 lub 88GTX. No i teraz nie wiem czy kupować teraz czy czekać do 18 czerwca na premierę nowych kart i liczyć na obniżkę cen lub kupno najnowszego modelu? Co byście zrobili na moim miejscu?

 

Gram w rozdziałkach max 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem 88GTS 512 lub 88GTX. No i teraz nie wiem czy kupować teraz czy czekać do 18 czerwca na premierę nowych kart i liczyć na obniżkę cen lub kupno najnowszego modelu? Co byście zrobili na moim miejscu?

 

Gram w rozdziałkach max 1280x1024.

ja tez chcę wymienic na 8800GTS, ale czekam do premiery ATI. wtedy się okaze czy będzie szybsza od GTSa i jakie będą ceny. Podobno 8800GTSy mają bardzo potanieć, wiec warto poczekac jeszcze tydzien lub 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem 88GTS 512 lub 88GTX. No i teraz nie wiem czy kupować teraz czy czekać do 18 czerwca na premierę nowych kart i liczyć na obniżkę cen lub kupno najnowszego modelu? Co byście zrobili na moim miejscu?

 

Gram w rozdziałkach max 1280x1024.

Do 1280x1024 wystarczy 88GTS lub GTX ;) co nie zmienia faktu że poczekałbym do premiery GT2X0 bo ceny powinny pójść w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...