Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

W Crysisie 4 GHz prawie nie nie da. Tam nawiększe użycie proca jest przy eksplozjach itp. Podobnie jest w Far Cry 2. Grywam obecnie w FC2 i przy E5200 @ 3.5 GHz użycie proca to średnio 70-80%, czyli dwa rdzenie są cały czas wykorzystywane, ale skoki do 95-98 zdarzają się bardzo rzadko (monitoruję w tle w RivaTuner).

Gram w 1360x768, czyli dość niskiej rozdziałce, która lubi być ograniczana przez proca.

 

Wysokie taktowanie dwurdzeniowców przyda się w grach które wykorzystują więcej niż dwa wątki, oznacza to wtedy że potrzebują mocy procesora i przy dwóch rdzeniach potrafią go w pełni wykorzystać. Jako przykład można pokazać Lost Planet, DiRT czy oczywiście GTA IV. W tych grach im szybszy dwurdzeniowiec tym lepiej. Quada już nie potrzeba aż tak mocno kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je... 3dmarki , ja tam zmienilem E2180 na E5200@4ghz i prawie nie widać kopa , w 3dmarkach kop jest bardzo duży , ale w grach znikomy.

Co ciekawe u siebie, swego czasu testowałem wpływ procka i różnice były dosyć spore. Zwykle mam procka 3,2GHz, podniosłem do 3,5GHz i zrobiłem test w Crysis Warhead w etapie z pociągiem. Tam jest dużo rozwałki i czasami są przecięcia. Zwykle robiłem tak, że zaczynałem jechać włączałem frapsa i dojeżdżałem do pewnego momentu. Dwa przebiegi (porównywalny średni i minimalny fps) i zmiana taktowań procka. Przy procku 3,5GHz wzrost fps (szczególnie minimalny) był zauważalny. Oczywiście test tylko taki poglądowy, bo zbyt dużo zmiennych, ale coś tam daje :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harry Lloyd , bo grasz na niskiej rozdziałce i wtedy limituje procesor. Akurat w far cry 2 to nie widziałem zwolnień podczas rozpierduchy nawet na e2180 , ale mam miejsce testowe gdzie karta dostaje tak po pupie , że jest prawie niegrywalnie , nvidia 7miesięcy musiała kombinować by poprawić wydajność w tym miejscu :lol: . W crysisie podczas rozpierduchy to może 3% dostałem kopa :lol:. Inna sytuacja jest na super systemach jak vista/win7 to kręcenie proca daje kopa , bo obciążenia procesora w grach na dzień dobry jest wyższe średnio 25% niż na xpeku.

 

Tylko gta4 , lost planet . mass effect i far cry 2 obsługują 4 jajka.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rzeczywiście jak patrzę teraz po testach to FC2 wykorzystuje quady. Tylko skoro gram w niskiej rozdziałce gdzie mnie niby procek ogranicza, to czemu tak rzadko jest w pełni wykorzystywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, ma ktoś z Was podpięty drugi monitor do karty i uaktywniony w panelu Nvidia, co skutkuje ciągłym tkwieniem karty w trybie 3D? Bo mam najnowsze stery i ciągle to samo się dzieje, a jak tv out wyłączę to ładnie spada do 2D, a idzie lato i tylko mi dodatkowo podgrzewa powietrze w pokoju :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, właśnie zainstalowałem najnowsze bety 186.08, co ciekawe, da się w nich mając dwie karty w SLI korzystać z wyjść tej drugiej, wcześniej można było tylko korzystać z wyjść pierwszej karty (miałem 4 dvi, mogłem korzystać tylko z dwóch przy włączonym SLI) i jeszcze po włączeniu TV out po HDMI, okazuje się, że w 3d tkwi tylko karta do której podpinam TV, tzn. podpiąłem obok monitora do pierwszej, i oczywiście mam pełne 3D bez przerwy na pierwszej, i na odwrót. Nie wiem czy tak wcześniej było, czy dwie w 3D siedziały, może połowicznie problem rozwiązany :D Dobre i to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zakupilem karte Zotaca GTX 260 Core 216 prosto z hurtowni :) i moje pytanie dlaczego nie mam takiej kratki jak tu KLIK

A MAM tylko to: KLIK2

Dodam jeszcze ze karta byla fabrycznie zapakowana i takie tam : specyfikacja tech sie zgadza

Czy cos jest nie tak -- trafilem na jakis wybrakowany model czy inna rewizje --

W hurtowni byl pokazany tylko przod na obrazku

Niby mala rzecz ale jestem ciekaw jakie Wy macie te grafy ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba , że robił małego myka :D

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5132 B-)

zrobiłem dokładnie jak w poradniku i napięcie sie nie zmieniło.Dopiero kiedy pogrzebałem w voltage table editor,nastepnie ustaliłem wartosci dla Vid mode i Exact mode dało efekt spadku napiecia.Nie wiem czy to taka oczywistosc dla wszystkich ale moze warto by to dodac do poradnika. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dokładnie jak w poradniku i napięcie sie nie zmieniło.Dopiero kiedy pogrzebałem w voltage table editor,nastepnie ustaliłem wartosci dla Vid mode i Exact mode dało efekt spadku napiecia.Nie wiem czy to taka oczywistosc dla wszystkich ale moze warto by to dodac do poradnika.

Ke?? Vid nie trzeba nic zmieniać , w vid to sobie możesz wpisać 2v i tak nic się nie zmieni. Pewnie coś żle zrobiłeś lub w biosach evga tryb 2d jest na innym register , ja się opieram zwykłe referencyjne biosy. A to , że evga coś poprzestawia to nie mój problem , przecież nie będe maglował wszystkich biosów od kart. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke?? Vid nie trzeba nic zmieniać , w vid to sobie możesz wpisać 2v i tak nic się nie zmieni. Pewnie coś żle zrobiłeś lub w biosach evga tryb 2d jest na innym register , ja się opieram zwykłe referencyjne biosy. A to , że evga coś poprzestawia to nie mój problem , przecież nie będe maglował wszystkich biosów od kart.

Na pewno nic zle nie zrobiłem :wink: Moja pomyłka VID nie przestawiałem,sam sie ustawił na 0,8V po zmianie w Voltage Table Editor Entry 1 na wartosc 0,8v.Tak wiec na kartach Evga przynajmniej mojej ten sposób nie działa. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi działało do trybu 2D według tego sposobu, ale do 3D przestawiłem normalnie w Exact mode na EXTRA 1.15v i poszło w górę...

 

O tak teraz mam:

 

Dołączona grafika

 

co daje mi 0.95v w 2D spokojnie, i 1.15v od razu w 3D (wystarcza do zrobienia takiego wyniku po podniesieniu do 1.15v)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka dni temu zakupiłem Gainwarda GeForca GTX 260 216cores. Kurde nie wiem jak wy uwarzacie te chłodzenie za ciche ??. Nawet na 25% dla mnie jest to poziom nie akceptowany. Nie mówiąc o przyzwoitych temperaturach. A może mi ktoś powiedzieć jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla tych kart ??.

 

Ja wpadłem na pomysł by zdemontować to orginalne chłodzenie i w to miejsce zamontować wentyl 120mm na 1200 rpm. Jest ciszej i temperatury spadły o 6 stopni w FurTest , ale jeszcze spróbuje dołożyć druga 120mm i obie puścić na 800rpm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie każdy ma inne odczucie głośnści , i co dla jednego jest ciche, dla kogoś innego jest głosne .

 

Ja mam całego kompa wyłozonego pianką akustyczną , a większość wentyli w obudowie chodzi na 5-7V. Generalnie ja jestem cichofilem i mój komputer musi być prawie nie słyszalny przy normalnym urzytkowaniu ( net , filmy , muzyka , itp ). Dlatego poziom 25% jest dla mnie słyszalny na tle reszty wentylatorów w kompie , a po drugie pokazcie mi zrzut z FurMarka na torture test przy ustawieniu 25%.

 

Orginalne chłodzenie ustawione na 30% ( chyba ok 1600rpm )

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Założony wentyl 120mm 1200rpm

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Przy czym orginalne na 30% było słyszalne wyraźnie , i już dla mnie dokuczliwe , przy wentylatorze 120mm już było dużo ciszej i chłodniej. Myślę że 2 x 120mm puszczone na 800rpm rozwiążą problem ciszy i temperatury :rolleyes:

 

Co do wentyla to generalnie każda 120mm z maks rpm na poziomie 1200 - 1100 już można powiedzieć że jest w miarę cicha, a na 800rpm to już z mniejszej odległości niż 10cm jej nie usłyszysz. Jakbym miał kase to bym brał Xtermala , albo Noctua , ale są dość drogie, ja mam Cool Mastera na ślizgowym łożysku za 25zł i jestem zadowolony :).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xthermal słabo wieje, wiem bo mam cztery takie. Generalnie, 40% słyszałem wyraźnie, 30% już mało, 25% właściwie trza się na maxa wsłuchiwać żeby cosik usłyszeć ;)

 

Jak mi się zachce to wrzucę porównanie temperatur woda vs. stock, bo jedną mam z blokiem, drugą bez.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

mak888 - fajnie że zapodałeś te screeny, właśnie coś takiego chciałem zobaczyć, bo planuję takie rozwiązanie od dawna.

 

Jutro będę miał S-Fleksa 1200 RPM, niedługo zapewne zamówię tego Gainwarda.

 

A jak temperatury w grach? Zapewne dużo niższe.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby się miało wentyl 120mm z regulatorem PWM to by sie dało wtyczkę przerobić zeby podlaczyć ją bezpośrednio do grafy, ale jako że mam 2 x120mm 1200rpm to nie opłaca mi się kupować nowych , kupiłem jednego AC 120mm z PWM 500-1500rpm i on pujdzie na CPU , a 2x120mm na 800rpm pujdą na grafę. Z doświadczenia wiem że 2x120mm na 800rpm to jak jedna 120mm na 1200rpm , z tym że dużo większa cisza :wink: i o to mi w tym przypadku chodzi :).

 

Wczoraj grałem godzinę w rFactora na domyślnych taktach a wieć 625/1350/2200 i odpaliłem riva aby monitorować temp, to temperatura była cały czas 61stopnie po godzinie grania, w crysysie coś widzialem ok 70stopni. Ale generalnie w grach są temperatury mniejsza niż w FurMarku . Jak robilem 3dmarka to temp też w okolicach 66-71 stopnie maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do wentyla to generalnie każda 120mm z maks rpm na poziomie 1200 - 1100 już można powiedzieć że jest w miarę cicha, a na 800rpm to już z mniejszej odległości niż 10cm jej nie usłyszysz. Jakbym miał kase to bym brał Xtermala , albo Noctua , ale są dość drogie, ja mam Cool Mastera na ślizgowym łożysku za 25zł i jestem zadowolony :).

Oczywiście każdy słyszy inaczej. Ale ja słyszę to tak, że wetnyl puszczony na 25% jest porównywalnie głośny do wentyla 120 puszczonego na 5V. Jako porównanie służą mi dwie Noctua'y (standardowo 1200rpm) i Fander FX. U mnie rt pokazuję 850rpm przy 25% może u Ciebie jest inaczej. Dodam, że dźwięk jaki produkuje wentyl na grafie ma zupełnie inną wysokość w porównaniu do wentyla 120mm, w którym dźwięk jest bardziej basowy i jest to raczej dźwięk przepychanego powietrza :wink: pzdr

 

EDIT

Sorki za zamieszanie, ale dopiero zobaczyłem, że 260'tka ma zupełnie inaczej wyskalowany wentyl. U Maka maks obrotów to ponad 4,2k u mnie niecałe 3,2k, więc trochę bez sensu porównanie :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja widzę 699. Duża ilość więc pewnie jakaś świeża dostawa, ale cena zaskakuje. EVGA do tej pory była przeważnie najdroższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...