Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście każdy słyszy inaczej. Ale ja słyszę to tak, że wetnyl puszczony na 25% jest porównywalnie głośny do wentyla 120 puszczonego na 5V. Jako porównanie służą mi dwie Noctua'y (standardowo 1200rpm) i Fander FX. U mnie rt pokazuję 850rpm przy 25% może u Ciebie jest inaczej. Dodam, że dźwięk jaki produkuje wentyl na grafie ma zupełnie inną wysokość w porównaniu do wentyla 120mm, w którym dźwięk jest bardziej basowy i jest to raczej dźwięk przepychanego powietrza :wink: pzdr

 

EDIT

Sorki za zamieszanie, ale dopiero zobaczyłem, że 260'tka ma zupełnie inaczej wyskalowany wentyl. U Maka maks obrotów to ponad 4,2k u mnie niecałe 3,2k, więc trochę bez sensu porównanie :wink:

No tak GTX 260 zwłaszcza Palit / Gainward ma niereferencyjne chłodzenie , więc porównanie do referencyjnego trochę nie na miejscu :wink:. Ale pokaż mi jakie masz temperatury z kartą na default i z wentylem na 25%. W FurTest ?? :razz: . Śmiem twierdzić że spokojnie dobije do 100 stopni :).

 

A jak słusznie zauwazyłeś 120mm wentyle mają bardziej przyjemny dźwiek niż mniejsze wentyle o takim samym poziomie głośności ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie temperatur woda vs. stockowe chłodzenie (zaznaczam, że GPU jest ustawione na 1.15v w 3D, wentyl 30%, wentylatory na chłodnicach ledwo co też)

 

Dołączona grafika

 

Dodam, że startowałem z temperatur 44 stopni na chłodzonej wodą GPU1, i ok. 64 stopni na chłodzonej stockowo, można sobie zobaczyć ile czasu zajęło dobicie do 100 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ale pokaż mi jakie masz temperatury z kartą na default i z wentylem na 25%. W FurTest ?? :razz: . Śmiem twierdzić że spokojnie dobije do 100 stopni :).

(...)

Nie no nie żartuj kolego :wink: Już w 2d (ze standardowym napięciem 1,11V) z wentylem na 25% temperatura spokojnie przekracza 60*. Z tak ustawionym wentylem spokojnie doprowadzi się do zawieszki z powodu zbyt wysokiej temperatury. Takie chłodzenie jak ma Palit/Gainward czy inne spore radiatory (S1/2) bardzo dobrze znoszą chłodzenie wentylami 120mm i spadek jest dość znaczny. U siebie mam założenie, że tylko w 2d ma być cicho, a w 3d nie mam nic przeciwko (wszakże w ferworze walki/wyścigu mogę znieść pewne niedogodności :wink: ). Swego czasu na 8800GTS chciałem zastosować wolnoobrotowy wentyl korzystając z fabrycznego radiatora (usuwając plastikową pokrywę) i efekt był mizerny. Tzn. 120mm wentyl stale chodzący na 5V jest niewystarczający do takiej zabawy. Wniosek z tego taki, że chłodzenie fabryczne, poprawnie wyskalowane, zapewnia odpowiedni komfort i odpowiednio niskie temperatury :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szkoda że MSI nie wypuściło GTX 260 Twin Frozr, bo ta karta ma idealny radiator do zamontowania 120-tki (a i stockowe wentylatorki są niezłe). Ostatnio wprawdzie pojawił się GTX 260 Lightning, to może i Twin Frozr się pojawi. Jest GTX 275 w tej wersji, ale na razie ciężko dostępny no i jednak dość drogi.

 

EDIT.

 

Jednak widzę że obecne GTX 260 od MSI powinny posiadać to chłodzenie, tyle że w nazwie nie mają takiego dopisku. W sklepach raczej takiej wersji nie widziałem, ale może zdjęcia stare. Trzeba by popytać.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rzeczywiście jest jakiś rabat, ale działa tylko przy wysyłce. Co śmieszne w koszyku koszt wysyłki DHL-em wynosi 0 zł. Dziwne. Bardziej im się to opłaca niż odbiór osobisty w salonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest jakiś rabat, ale działa tylko przy wysyłce. Co śmieszne w koszyku koszt wysyłki DHL-em wynosi 0 zł. Dziwne. Bardziej im się to opłaca niż odbiór osobisty w salonie?

wysylka powyzej 300 w komputroniku jest gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krzychu95

 

Pewnie masz wersje 216sp , tam jest inaczej , w register 17 dajesz żądane napięcie dla 2d , w register 18 dajesz napięcie 3d jakie chcesz. Widze , że każdy producent ustawia to jak chce , ja sprawdzałem bios inno3d , asus , msi , leadteka i było tak samo :wink: .

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że stockowe chłodzenie jednak wymięka na niskich obrotach w FurMarku , ciekawi mnie czy jak założe drugi wentyl i puszcze go na 7V oba to czy spadną temperatury. A swoją drogą jaka jest bezpieczna temperatura GPU dla tych kart ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jedno konkretne pytanie - GTX 260 (896mb, 55nm, 216sp) brac od EVGA czy moze PALIT'a? Z tego co widze EVGA ma referencyjne chlodzenie (gorsze?), w modelu PALITa chlodzenie wyglada troche lepiej. Ktory z tych modeli bedzie cichszy i ew lepiej sie podkrecal(choc to ma mniejsze znaczenie)? Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie temperatur woda vs. stockowe chłodzenie (zaznaczam, że GPU jest ustawione na 1.15v w 3D, wentyl 30%, wentylatory na chłodnicach ledwo co też)

 

[ img ]http://img269.imageshack.us/img269/4454/furmarkn.jpg[ / img]

 

Dodam, że startowałem z temperatur 44 stopni na chłodzonej wodą GPU1, i ok. 64 stopni na chłodzonej stockowo, można sobie zobaczyć ile czasu zajęło dobicie do 100 stopni.

no to zalezy co jeszcze chlodzone w tym ukladzie jest

Przyznaje ze ladnie to grzeje. W tym tescie procek lata na 4Ghz i karta w stock. Chlodzona woda. Podwojna chlodnica 2xwentyl Arctic Cooling

napiecie w 3d 1.1250

 

temp IDLE (grafa ma 0.825v, proc 1.13v)

CPU 38*

GPU 35*

Woda 28*

 

LOW FAN 700rpm

http://members.lycos.co.uk/chaosik/furmark.jpg

Jak widac proc i karta po 55* temperatura wody 38*

 

MAX RPM 1290rpm

http://members.lycos.co.uk/chaosik/furmark2.jpg

Jak widac proc 49* karta 50* temperatura wody 33*

 

Miażdzy amperaz jaki karta ciagnie.. 68A :o .. sekcja zasilania ma 70* w zadnym sofcie tyle nie mialem ;] nawet w RTHDRIBL

 

Co do tych modyfikacji w biosie napiec ... to nie wiem jak u was ale u mnie jak wlacze sobie Voltage Tuner w trybie 2D ustawie 0.825v to w 2D takie napiecie mi zostaje. W sensie wlacza sie tryb 3d karta przechodzi na 1.1250v a jak tryb 3D sie wyłączy to w 2D znow mam 0.825 ;] bynajmniej wedlug riva tunera i GPU-Z.

;] takze nie chce mi sie modyfikowac biosu.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W układzie było to co mam w sigu, w galerii WC, z grubsza: i7 @3.78GHz 1.375v, NB i jedna właśnie karta, BWA122 i Xchanger 240, generalnie różnica woda kontra stock jest bardzo duża w furmarku;) a w codziennym użytkowaniu tak na oko, wynosi ok. 25-30st na korzyść WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do tych modyfikacji w biosie napiec ... to nie wiem jak u was ale u mnie jak wlacze sobie Voltage Tuner w trybie 2D ustawie 0.825v to w 2D takie napiecie mi zostaje. W sensie wlacza sie tryb 3d karta przechodzi na 1.1250v a jak tryb 3D sie wyłączy to w 2D znow mam 0.825 ;] bynajmniej wedlug riva tunera i GPU-Z.

;] takze nie chce mi sie modyfikowac biosu.

Ja również używam tego softu w tym kierunku i działa jak trzeba. Najlepszym potwierdzeniem zmiany napięcia jest malejąca temperatura :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przez programik dasz minimalnie tylko 0.825v , po drugie działa to tylko na xpeku. Na viscie włączenie programu powoduje włączenie się trybu 3d , także z nici z regulacji trybu 2d :wink: .

 

Z tego co widze , to woda jest niewiele lepsza od S1 :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedynie wgranie zmodyfikowanego BIOSu. Dla przypomnienia flaszujemy w następujący sposób: nvflash -4 -5 -6 nazwapliku.xxx

Czyli co mam zrobić? Włączyłem ten cały program nvFlash i co tam mam zrobić? Mógłby ktoś to bardzo prosto opisać, bo jeszcze tego nigdy nie robiłem i ogólnie jestem świeży w kartach graficznych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przez programik dasz minimalnie tylko 0.825v , po drugie działa to tylko na xpeku. Na viscie włączenie programu powoduje włączenie się trybu 3d , także z nici z regulacji trybu 2d :wink: .

 

Z tego co widze , to woda jest niewiele lepsza od S1 :wink: .

to zle widzisz ... temperatura podnosi sie dlatego ze proc ja grzeje tez ..

jak mialem puszczona grafe na osobnej chlodnicy i pompce miala 30* idle i 40 stress ..

proc na 4Ghz to tez dobry kaloryfer a te softy uzywaja tez sporo proca.

Juz nie mowiac o tym ze podnioslo mi sie o 100mhz oc na pamieciach po zalozeniu fullcovera.. (na wc lata 771/1620/1350)

 

tyle ze nie bede na codzien tak siedzial

Dołączona grafika

 

jeden uklad wc mimo tego to wygoda i cisza ... czego nie uswiadczysz na AC .. napewno nie z 4Ghz C2D

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zle widzisz ... temperatura podnosi sie dlatego ze proc ja grzeje tez ..

 

jeden uklad wc mimo tego to wygoda i cisza ... czego nie uswiadczysz na AC .. napewno nie z 4Ghz C2D

Wszystko się zgadza :) Wszystko co ma blok w układzie dodatkowo podgrzewa wodę, no i przy wodzie kontra nawet najlepsze, najwymyślniejsze AC na grafie:

a)więcej miejsca w okolicy karty (ile taki fullcover zajmuje? mało)

b)jak się chce to i tak się będzie miało niższe tempy niż na AC (ja akurat jakie mam takie mam, przynajmniej cisza jest)

c)ciepło z kompa przy odpowiednio zamontowanych chłodnicach i odpowiednim rozplanowaniu jest wyrzucane bezpośrednio na zewnątrz

d)fajnie wygląda i frajda jest - bezcenne :P

 

@Krzychu95

 

Zrób sobie bootowalnego pendrive'a tak jak tutaj wrzuć na niego plik biosu i nvflash z plikiem cwdmi coś tam, odpal z niego kompa, i sflashuj tak jak jest napisane

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos

Daj to WC do galerii. jakie fajne oploty i mocowanie chłodnicy powala :rolleyes:

(oczywiście żartuję, układ na co dzień jest naprawdę fajny)

 

Pewnie, że AC nie może się równać chłodzeniu LC grafy z prockiem.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo poszukuję informacji dotyczących rozstawu mocowania chłodzenia na GPU niestety szukałem w necie ale bez rezultatów może ktoś posiada takie informację lub by mi pomógł w poszukiwaniach z góry dziękuję.

nie mam schematu .. mam to co sam mierzylem ..

mam sciagniety cooler bo mam blok .. podaj ktore wymiary cie interesują

 

rozstaw wkolo nvio 51mm

mniejsze dziury wkolo rdzenia 72,5mm

wieksze 86mm

rozstaw wokol sekcji zasilania 88mm

 

Dołączona grafika

 

moze tak jasniej

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde , włożyłem na mojego Gainwarda GTX 260 216sp 2 x Cool Master 120mm , puszczone na 7V i jednak nie daje rady :angry:. Gorsze temp niż jedna 120mm na 1200rpm . Nie wiem ile mogą mieć obrotów na 7V, coś pewnie ok 600-700rpm , czyli nie wieją już tak jak na 12V 1200rpm. Przydało by się takie pośrednie napięcie np. 9 - 10V. Już myślałem by wpiąć na kazdy wentyk 2 - 3 diody aby obiżyć napięcie do 9.7 - 10.4 V. Ale w domu znalazłem jedynie diodki o mocy maksymalnej 0.5W , więc troche mogły by się grzać.

 

Poczekam w poniedziałek powinienem mieć wentyl Artic Cooling ze sterowaniem PWM w zakresie 500-1500 rpm , spróbuje przerobić wtyczkę by pasowała do gniazda zasilającego wentylatory na karcie graficznej , to powinno wtedy zdać wgzamin. W idlu było by cisza 500rpm, a pod obciążeniem 1500rpm powinno schłodzić GTX'a i przy tym generować chałas na poziomie orginalnego chłodzenia ustawionego na 30%.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Możesz podpiąć wentyle do gniazdek na mobo i regulować SpeedFanem, chyba że już masz wszystkie zajete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ej nie, jest niedobra, zła, beznadziejna, twój Radeon ją zmiata więc go nie zmieniaj.

 

A poza tym to wybierz się po okulary bo najwyraźniej masz problem z czytaniem tego co znajduje się kilka postów wyżej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chaos. Własnie zastanawiam się nad zaprojektowaniem uniwersalnego bloku na GPU coś w tym stylu tylko nie wiem czy to zda egzamin ponieważ pamięci i inne sekcje będą chłodzone prawdopodobnie radiatorami ale cena na pewno będzie przystępna z w związku z prostotą konstrukcji

Dołączona grafika

Edytowane przez Ponczyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...