Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz za 198zł :). http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...ukt,551451.html

 

mak888 zamiast bawić się tymi CM'ami (wiem co mówię bo mam takiego) lepiej kup Scythe Slip Stream'a 1200rpm + jakiś regulator :D.

Scythe ma wydajność CM'a na 1200rpm już przy jakiś 950-1000rpm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś jeszcze dostać 65nm/216 ? W hurtowniach są albo 55nm albo 65/192. Więc muszę szukać w "normalnych" sklepach, komuś wpadło w oko ? ;)

 

Dlaczego zalezy Ci na 65/216, 55/216 sa zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej co powiedzie na temat grafy "GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm)" dobra jest? z graf 260 896MB?

No jest najlepsza.....

 

tylko musisz miec bardzo dobry obieg powietrza w obudowie....

 

GAINWARD=PALIT- cena od 650zł za kartę.

 

Bije ją tylko karta asusa na zmodyfikowanym chłodzeniu - ale jest 200zł droższa i niedostępna oraz niżej taktowana - bije bo ma lepsze chłodzenie....ale niższe taktowanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bije ją tylko karta asusa na zmodyfikowanym chłodzeniu - ale jest 200zł droższa i niedostępna oraz niżej taktowana - bije bo ma lepsze chłodzenie....ale niższe taktowanie....

Co to za karta ASUSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wygląda to całkiem nieźle. Ciekawe jak by się spisało z wentylatorem 120 mm. Trochę lipa że na pamięciach i mosfetach nie ma radiatorków, ale mimo wszystko nawiew powinien wystarczyć.

 

Ciekawe kiedy będzie w sklepach.

 

Dołączona grafika

 

Ciekawi mnie też jakie chlodzenie ma ta karta - http://kdo.pl/product_info.php/products_id/66506

Ciężko znaleźć jakieś fotki, a są niereferencyjne wersje GTX-ów od Galaxy.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Takie też chłodzenie widnieje na stronie Galaxy, więc teoretycznie to właśnie to. Niestety co chwile zmieniają rewizje karty nie zmieniając odznaczeń. Ten 260+ już miał chłodzenie referencyjne, 3-slotowe przypominajce cooler CPU, Twin Turbo, jakieś długie z czarną obudową i jednym wentylatorem na środku, no i to z trzema wentylatorami, które wydaje się być najnowsze. Pod tym plastikiem chyba jest całkiem fajny radiator.

 

Karta obsługuje też chyba zmiany napięć przez ich programik, więc może być ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yupi :D :D , wkońcu udało mi się osiągnąć to co zamierzałe :D :D :D .

 

Po zakupie takiego oto wentylatora http://www.allegro.pl/item653727944_arctic...ny_10_5_db.html , za 25 zł z przesyłką :D :D. Zamotnowałem go na mojego Gainwarda GTX 260 216 cores. Musiałem jedynie przerobić wtyczkę 4 pinową na 4 pinową ale mniejszą która podłącza się bezpośrednio do grafiki :D :D i pełen sukces , da sie regulować ręcznie , a także działa automatyczne sterowanie wentylatorem przez grafę :D. Jedynie co to karta graficzna nie podaje obrotów , ale wentylator posiada dodatkowy przewód kótrgo podpiąłem pod mobo i mogę zobaczyć jakei ma obroty wentyl :D .

 

Wiec tak w IDLE absolutna cisza wentyla ma ok 500-600 rpm.

 

A w stresie też jestem zaskoczony bo przy maks obrotach 1500rpm jest w miarę cicho , nie tak jak na firmowej suszarce gainwarda 4000rpm , ale dużooooooo ciszej, no i temp w FurTescie doszła tylko do 77-78 stopnie , to w grach będzie napewno mniej o te 7-17 stopni.

 

Dołączona grafika

to pod obciazeniem, widac jak grafa sama zwiekszała obroty wentyla

 

Dołączona grafika

 

a to w idlu :D

 

Chasis#2 w Everescie to są własnie obroty wentyla na grafie :).

 

Po co wydawać 200zł na chłodzenie ?? :P :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba 86 stopni w stresie, jako że dwa programy tak pokazują. Mimo wszystko jest ok, choć chyba lepiej miałeś na tamtym wentylatorze. Przy 1500 RPM musi być słyszalny, bo mój Scythe S-Flex na 1200 RPM jest lekko słyszalny, oczywiście nie słuchając niczego na kolumnach/w słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamontowałem chłodzenie normalnie porażka z tym jest. Nie polecam. Tak nieprzemyślanego chłodzenia ramów nie widziałem dawno. Wszystko odpada :(

Ale temp super stock idle 45* burn 89* : accelero xteme idle 36* burn 60* fun speed w obu przypadkach 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamontowałem chłodzenie normalnie porażka z tym jest. Nie polecam. Tak nieprzemyślanego chłodzenia ramów nie widziałem dawno. Wszystko odpada :(

Ale temp super stock idle 45* burn 89* : accelero xteme idle 36* burn 60* fun speed w obu przypadkach 40%

a czy odtłuściłeś do porządku kostki pamięci?? np używając Arctic Silver ArctiClean 30ml ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamontowałem chłodzenie normalnie porażka z tym jest. Nie polecam. Tak nieprzemyślanego chłodzenia ramów nie widziałem dawno. Wszystko odpada :(

Ale temp super stock idle 45* burn 89* : accelero xteme idle 36* burn 60* fun speed w obu przypadkach 40%

A zapodaj jakieś fotki jak to wygląda na grafie , i pokaż zrzut ekranowy z FurTesta - torture test po jakieś 500-600 sekundach. Bo jestem ciekawy jak wypada to chłodzenie Artic cooling. Poprzednie ich konstrukcje były super jeśli chodzi o wydajność np. Accelero S1 , a jestem ciekawy jak z tym jest :rolleyes: . Ale mimo wszystko troche z ceną przesadzili chyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Patrząc na cenę tego TwinTecha z Accelero Xtreme (poniżej 800 zł), to albo retailowa cena tego chłodzenia jest mocno przesadzona, albo retailowa cena kart referencyjnych jest mocno przesadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Działa wam RivaTuner z ostatnimi sterami WHQL? U mnie pokazuje "no supported driver". Strasznie rzadko ten program jest aktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam RivaTuner z ostatnimi sterami WHQL? U mnie pokazuje "no supported driver". Strasznie rzadko ten program jest aktualizowany.

W Rivie dajesz "Power User" -> "RT/System" -> "ForceDriverVersion" (wpisujesz sobie 18618) i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dzięki, wpisałem 18585 (bo takie mam drivery) i działa.

 

Kupiłem w końcu Gainwarda. Póki co jestem zadowolony. Zamontowałem wentylator Scythe S-Flex 1200 RPM. Jest bardzo ciepło, ale i cicho.

 

Co na początku zrobiłem to ustawiłem takty 648/1404/1188, czyli takie jak w wersji GLH. W FurMarku najwięcej zobaczyłem 91 stopni, w grach jeszcze 80 nie przekroczyło.

Wentylator jest sporo cichszy niż chłodzenie referencyjne na 40%, przynajmniej to z wersji 192 SP 65 nm (miałem Gigabyte). Do tego przy tych 40% referent grzał się jeszcze bardziej w FurMarku.

 

Profile 2D/3D są, ale ich zmiana działa dziwnie (czasami potrafi na stałe zostać 3D), dlatego używam wymuszania trybu. W 2D pobór prądu całego kompa to 96-100 W nic nie robiąc. W 3D, ale w idle w Windowsie, pobór to ok. 110 W, różnica nie wielka ale temperatura sporo wzrastała, bo w 2D S-Fleksa puszczam na ok. 750 RPM.

W trybie 2D jest ok. 48 stopni, 3D w idle było ok. 58 stopni.

Wg NiBiTora napięcia w 2D i 3D to odpowiednio 1.05 i 1.12 V.

 

Dla porówniania pobór pradu przez kompa z 9600 GT w idle wynosił 91-95 W, tak więc GTX ma świetne oszczędzanie energii.

 

Testów wydajności specjalnych nie robiłem, i raczej nie planuje. Fallout 3 chodzi w 1920x1080 AAx4 i Ultra High, Far Cry 2 w 1920x1080 AAx4 i Very High (jeszcze nie sprawdzałem Ultra), demko Crysisa w DX9 1920x1080 noAA i High zapewnia cały czas sporo ponad 30 FPS (niestety gra nie ma wbudowanego FPS limitera). Na AA w Crysisie w Full HD trzeba będzie pewnie poczekać na jakieś GT300.

Zrobię jeszcze tylko marki w wolnym czasie, ale wcześniej pewnie format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

demko Crysisa w DX9 1920x1080 noAA i High zapewnia cały czas sporo ponad 30 FPS (niestety gra nie ma wbudowanego FPS limitera).

W takim trybie to żadne osiągnięcie. Skoro gra wygląda jak podrasowany FC nie ma prawa nie chodzić. Sprawdź w DX10 na VH lub podmień pliki na tym co masz. Zobaczysz różnicę w obrazie i przede wszystkim w wydajności. Wtenczas karta może się okazać za słaba do 1280 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz , weś sobie teraz włącz far cry , bo chyba dawno go nie widziałeś. Co do crysisa to wystarczy high + dwa efekty z very high i nie odróżnisz wtedy czy to vh czy nie. Oczywiście musowo trzeba włączyć AF i wyłączyć streaming textur , bo z streamingiem nawet na vh gra wygląda kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba załączać coś z VH czy nie? Różnica pomiędzy wszystkim na H (bez wyjątków) i wszystkim na VH jest OGROMNA i porównanie do rasowanego FC ma podkreślić różnicę :wink:

 

A tak btw może nas oświecisz jakie to efekty mają takie znaczenie na jakość obrazu i gdzie wyłącza się ten streaming? :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co na początku zrobiłem to ustawiłem takty 648/1404/1188, czyli takie jak w wersji GLH. W FurMarku najwięcej zobaczyłem 91 stopni, w grach jeszcze 80 nie przekroczyło.

Wentylator jest sporo cichszy niż chłodzenie referencyjne na 40%, przynajmniej to z wersji 192 SP 65 nm (miałem Gigabyte). Do tego przy tych 40% referent grzał się jeszcze bardziej w FurMarku.

 

Profile 2D/3D są, ale ich zmiana działa dziwnie (czasami potrafi na stałe zostać 3D), dlatego używam wymuszania trybu. W 2D pobór prądu całego kompa to 96-100 W nic nie robiąc. W 3D, ale w idle w Windowsie, pobór to ok. 110 W, różnica nie wielka ale temperatura sporo wzrastała, bo w 2D S-Fleksa puszczam na ok. 750 RPM.

W trybie 2D jest ok. 48 stopni, 3D w idle było ok. 58 stopni.

Wg NiBiTora napięcia w 2D i 3D to odpowiednio 1.05 i 1.12 V.

...

O widzę że rozpowszechniła się moja metoda :). Z tym że ja jeszcze przerobiłem wtyczkę 4pinową na taką malutką 4 minową podłączaną tam gdzie były orginalne wentyle i przez to karta sama dynamicznie reguluje obroty zależnie od temperatury. w Idlu mam 600rpm, w stresie maks 1500rpm, w grach to temperatura oscyluje w granicach 70-77 stopni, sprawdzałem w Crysisie , Cryostasis , GTR2 , rFactor itp. Ciekawe o ile by temp spadły jakbym podczepił jeszcze drugi taki sam wentyl obok tego pierwszego B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Crysis w DX10 to porażka. Na tych samych ustawieniach chodzi dużo gorzej (sytuacja na odwrót niż w Far Cr 2), dlatego używam DX9. Very High to już wogóle zabija wydajność, dla mnie zdecydowanie nie warto bo wcale grafika nie jest wiele lepsza. Wolę High ale w Full HD.

 

A tą metodę z wentylatorem to ja stosuję od czasów Radeona 9550. O ile radiator jest odpowiedni to zawsze będzie to lepsza opcja niż jakieś małe pierdziawki.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...