Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

To padnięty ram na karcie wynotowują?? Jakoś mi się nie chce wierzyć. No nic okaże się wkrótce w każdym bądź razie zraziłem się do gigabyta. A GB 9800GT śmigała aż miło:/

Miesiąca im nie dam tylko 14dni roboczych potem money back

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie którego GTX 260 wybrać:

 

Palit Sonic 216Sp

taki jak ten

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=50805

za 600

 

Gigabyte OC

http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-n26oc-896i.html

za 630

 

Gainward GS

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=17093

za 650

 

Twintech za 700:

http://www.allegro.pl/item820848761_twinte...inturbo_pr.html

 

W sumie to Gigabyte'a chyba odpuszcze po tym co bylo opisane powyzej

 

Palit i Gainward roznia sie czymkolwiek ?

Warto zabulic az 100 wiecej za twintecha ( w sumie to za <800 to juz moznaby gtx 275 szukac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz co najtańsze.

 

//edit

 

Jeszcze tylko dodam, że ja osobiście mam Gainwarda i przez prawie cały rok (odpukać) jeszcze nic się nie stało, a gpu chodził już 700 i więcej.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To padnięty ram na karcie wynotowują?? Jakoś mi się nie chce wierzyć. No nic okaże się wkrótce w każdym bądź razie zraziłem się do gigabyta. A GB 9800GT śmigała aż miło:/

Miesiąca im nie dam tylko 14dni roboczych potem money back

Mam 260, smiga kolo roku.

 

W sumie to Gigabyte'a chyba odpuszcze po tym co bylo opisane powyzej

Blad, majs swietny serwis, gwarancje sa realizowane, nie ma obaw, ze firma nagle zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius - ja bym ci polecał giełdę komputerową w obok Stodoły, skoro jesteś z wawy. Kupuję już od kilku lat różne rzeczy a i tak zawsze najtaniej tam mi wychodziło. Ot choćby Gainward, którego wziąłem za 590 a w Esc był po 635 zł. Jedyny warunek, to trzeba rano uderzyć, aby mieć jakiś wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, otóż posiadam karte gtx260 gs karta bardzo dobrze sie sprawuje ale z małym mankamentem nie po kazdej grze wraca do trybu 2d

np. po grze w GTA4 ładnie wraca z 3d do 2d ale juz po wyjsciu z NFS SHIFTA karta zostaje w trybie 3d

 

Wyczytałem ze podobno nowy bios rozwiązuje ten problem wiec sciągnełem bios ze strony gainwarda ale za nic nie moge porównać go z tym ktory posiadam teraz moja karty czy sciągniety to czasem nie jest ten sam ktory posiada moja karta

 

Otóż moj bios to 62.00.49.00.03 a sciągniety to bios426018336-0025-00106.rom

 

czy mogł by ktos mnie powiadomic czy to jest najnowszy bios do mojej karty czy ten sam co moj

Jeżeli to ten sam tzn ze karta ma jakąś usterke i pewnie pojdzie na gware a jezeli nie to spróbuje zaktualizować

 

PS mam jeszcze 2 pytanka

1. Czy aktualizacja biosu równa jest utracie gwarancji

2. Czy mogł by mnie ktos pokierować jak za pomocą PEN DRIVA zaktualizować bios lub podać jakis poradnik wmiare laicki

 

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-twin...i-ac-xt-251155/

 

Mam zamówionego takiego za 628 chyba będzie lepszy od Palita i Gigabyte'a ?

 

PS. Ciekawostka 10 sekund po moim zamówieniu cena wynosiła już 650 zeta na stronie.

 

 

 

 

edit: w sumie to pytanie nieaktualne już sobie znalazłem:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/Przeg...GTX260?page=0,6

 

I wygląda to conajmniej dobrze.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

chyba będzie lepszy od Palita i Gigabyte'a ?

Jak mi dadza taka sama gwarancje, jaka daje Gigabyte to moze ;)

 

Ps - nie widze pomiaru halasu, to ne pewno ciche przy refie nie jest.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze Gigabyty w cenach ponizej 650 sie wyprzedaly a tu mam do kompletu mega chlodzenie to chyba zaryzykuje.

 

Z purowego testu:

 

GłośnośćModel Idle Stress

Asus ENGTX260 MATRIX 0 2 (2000 RPM)

Gigabyte GV-N26OC-896I 3 (1390 RPM) 4 (1500RPM)

KFA2 GTX260+ 4 (2415 RPM) 4 (2445 RPM)

MSI N260GTX Lightning Black Edition 3 (1920 RPM) 5 (4388 RPM)

Twintech TT-GTX260-896D3EE 1 (917 RPM) 1 (960 RPM)

 

Model Standardowe taktowanie Rdzeń o/c Pamięci o/c

Asus ENGTX260 MATRIX 601/1296/999 MHz 810/1620 MHz 1296 MHz

Gigabyte GV-N26OC-896I 650/1400/999 MHz 738/1512 MHz 1269 MHz

KFA2 GTX260+ 625/1350/1050 MHz 771/1620 MHz 1260 MHz

MSI N260GTX Lightning Black Edition 655/1404/1000 MHz 771/1584 MHz 1080 MHz

Twintech TT-GTX260-896D3EE 600/1300/1050 MHz 774/1674 MHz 1269 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam mentlik w głowie. Walnąłem stery ze stronki Nvidi 191.07 i nie ma ani śladu zieleniny w 3D marku 2006, a na sterach 195.55 zielono aż miło. Czy to jakiś przypadek, czy jednak coś się sypie. Może ktoś z Was testował już stery 195.55 na swojej 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Teraz to mam mentlik w głowie. Walnąłem stery ze stronki Nvidi 191.07 i nie ma ani śladu zieleniny w 3D marku 2006, a na sterach 195.55 zielono aż miło. Czy to jakiś przypadek, czy jednak coś się sypie. Może ktoś z Was testował już stery 195.55 na swojej 260.

Ja testowalem pod XP, teraz jestem w polowie testow na Viscie, obie 32 bity. U mnie ok, tylko ja nie bawie sie smarkami, a sprawdzam wydajnosc w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem właśnie Gainwarda GTX260 i zauważyłem, że po paru przełączeniach z 2D na 3D "zacina" się i pozostaje na ustawieniach zegarów Low Power 3D. o ile jakoś można to przeżyć przy 2D to w 3D wydajność spada okrutnie. sprawdzałem i nie ma do niej nowszego BIOSa. da się coś z tym zrobić?

 

system to Win7 64, najnowsze drivery 195.62

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie interesuje tylko EVGA.

Jak ktos lubi przepłacać :) 

 

 

 

 

 

BTW czy Riva tuner dobrze pokazuje i ta karta na serio ma 100 Mhz taktowania pamięci w trybie 2D ? 

 

Swoją drogą to żeby nie było , że tylko radeony mają bugi już pierwszego dnia nadziałem się na niedziałający tryb 2D przy podłączeniu dwóch monitorów do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lubie,zwlaszcza za jakosc i te wszystkie [ciach!]ly jak solidne chlodzenie,wykonanie,pudelko itd.

Zwlaszcza, ze to referenty czyli to samo co maja inni...za wyjatkiem pudelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

BTW czy Riva tuner dobrze pokazuje i ta karta na serio ma 100 Mhz taktowania pamięci w trybie 2D ?

Dobrze pokazuję, karta ma na serio 100MHz na pamięciach.

Swoją drogą to żeby nie było , że tylko radeony mają bugi już pierwszego dnia nadziałem się na niedziałający tryb 2D przy podłączeniu dwóch monitorów do karty.

Niestety to fakt. Przy podłączeniu TV też to występuję i nie zanosi się na poprawę :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Swoją drogą to żeby nie było , że tylko radeony mają bugi już pierwszego dnia nadziałem się na niedziałający tryb 2D przy podłączeniu dwóch monitorów do karty.

 

 

 

 

Niestety to fakt. Przy podłączeniu TV też to występuję i nie zanosi się na poprawę :wink: pzdr

Bo to nie jest bug tylko wymagana czynnosc by na nich lazily 2 monki, poczytajcie o tym na guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem właśnie Gainwarda GTX260 i zauważyłem, że po paru przełączeniach z 2D na 3D "zacina" się i pozostaje na ustawieniach zegarów Low Power 3D. o ile jakoś można to przeżyć przy 2D to w 3D wydajność spada okrutnie. sprawdzałem i nie ma do niej nowszego BIOSa. da się coś z tym zrobić?

 

system to Win7 64, najnowsze drivery 195.62

Wróć do 191.07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane stery 190.62

U mnie też nie działa ten zmodyfikowany program od Sidebanda :unsure:

By działał teraz musisz koniecznie używać moich sterów. Ale jest msi afterburner , także chyba nikt nie używa tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć do 191.07

przyczyna "zwieszania" się karty na low power 3d okazała się bardzo prosta - zbyt podkręcony rdzeń. jakoś na to nie wpadłem bo poprzedni gforce w takim wypadku zwyczajnie mi sie zwieszał na chwilę a ten tylko obniża taktowania. dopiero jak 3dmark 06 wywalił mi błąd to załapałem o co chodzi :) Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pewnie używałbym, jakbyś robił coś na Vistę x64, a tak byłem zmuszony do przejścia na programik MSI. Jest ekstra.

 

/edit

To chyba tylko karty z serii GS mają takie problemy, bo ja na referencie na obojętnie jakich sterach nie mam takich problemów, a gpu chodzi na 700.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...