Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

przyczyna "zwieszania" się karty na low power 3d okazała się bardzo prosta - zbyt podkręcony rdzeń. jakoś na to nie wpadłem bo poprzedni gforce w takim wypadku zwyczajnie mi sie zwieszał na chwilę a ten tylko obniża taktowania. dopiero jak 3dmark 06 wywalił mi błąd to załapałem o co chodzi :)

u mnie tez byl taki objaw przekrecenia rdzenia, 10 sekund artefaktow w grach a pozniej wskoczenie na low power az do restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sprawdzacie stabilność karty po podkręceniu? tak zauważyłem, że Furmarkiem ale u mnie karta bez problemu przechodziła 30min wygrzewanie a miała problemy w innych aplikacjach. u mnie sprawdza się STALKER Call of Prypat Benchmark - jak karta jest zbyt podkręcona to się zwiesza ;) i jako jedyny wywala mi się po podkręceniu pamięci do 1300MHz a np. 3dmark06 przechodzi bez problemu i artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sprawdzacie stabilność karty po podkręceniu? tak zauważyłem, że Furmarkiem ale u mnie karta bez problemu przechodziła 30min wygrzewanie a miała problemy w innych aplikacjach. u mnie sprawdza się STALKER Call of Prypat Benchmark - jak karta jest zbyt podkręcona to się zwiesza ;) i jako jedyny wywala mi się po podkręceniu pamięci do 1300MHz a np. 3dmark06 przechodzi bez problemu i artefaktów.

Ja bym sugerował kilka szybkich testów w 3dmarkach, a potem to już testować grając (i często save'ując)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taką dziwną rzecz odnośnie trybów 2d->low 3d->3d... Otóż na zegarach default wszystko wygląda normalnie. Tryby działają. Natomiast jak troszkę podkręcę (np. 660/1420/1150) to po jakiś paru min. gry automatycznie z 3d przechodzi w low 3d co skutkuje bardzo marnymi wynikami.Po wyjściu z gry i przy próbie odpalenia ponownie, nigdy nie przechodzi do 3d. Dopiero po ponownym uruchomieniu kompa działa tak jak powinno ale tak samo jak w poprzednich próbach (po paru min wraca do low 3d).Próbowałem podkręcać Msi Afterburner i Rivą Tuner. Żadnych przekłamań i artefaktów nie było.Bios z tego co zauważyłem w nibitorze, jest najnowszy. System to dosyć świeży w7 x64. Stery jakie próbowałem to 195.62 i 191.07.

 

Co może być przyczyną? Spartolone sterowniki? Zasilacz nie wyrabia? Może system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy GTX260 ma jakieś ograniczenie co do max core? powyżej 750MHz nie da się ustawić przy pomocy riva tunera bo zawsze wraca do tej wartości.

shadery musisz wyzej ;]

 

@crystal

wyzej napisane przeciez .. jak przechodzi Ci w lowpower 3d to przekreciles za mocno. Moze byc slabe PSU albo karta sie po prostu nie kreci zbytnio

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crystal

wyzej napisane przeciez .. jak przechodzi Ci w lowpower 3d to przekreciles za mocno. Moze byc slabe PSU albo karta sie po prostu nie kreci zbytnio

Przekręceniem tego nazwać raczej nie można :lol2: 660/1420 zaledwie... W takim układzie chyba faktycznie zasiłka do wymiany. Gdybym miał tak słabo kręcącą się kartę to można powiedzieć że byłby to rekord jeśli chodzi o gtx 260 :damage_wall: Więc jak rozglądać się za nowym PSU?

 

BTW Chaos:

Świetne zawody w Pekinie!!! Tak trzymać.Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to niestety wychodzi...

 

Jeszcze zobaczę. Już mam parę upatrzonych zasilaczy. Jeżeli faktycznie okaże się że to zasilacz to oczywiście kupuje nowy (BQ E7/ L7 / OCZ ModXStream). Mój konfig rzeczywiście może przewyższać te 300-320W? Ciężko mi to pojąć, bo nawet nie uruchamiałem nic nadzwyczajnego (dirt2 demo) a i OC grafiki było niziutkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Szczerze mówiąc wątpię że to zasilacz robi problemy przy tym OC.. Jednak dla zapasu bym go wymienił. Obniż takty proca do def (bo rozumiem że masz podkręconego do tej karty) i zobacz wtedy.. Bardziej wierze w to że to po prostu strasznie słaba sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem jak to wytłumaczyć. Troszkę dziwne. Może zwyczajnie sama karta dostaje za mało W a zapas jest? Odkręcać proca nie będę bo nie ma sensu, skoro jest stabilny a przecież on dużo nie bierze(oc na poziomie 3,4ghz). Raid0 chyba za dużo też nie pobiera co nie?Co ciekawe żadnych zwiech nie było, artów też. Jedynie leciał sobie na low power 3d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręceniem tego nazwać raczej nie można :lol2: 660/1420 zaledwie... W takim układzie chyba faktycznie zasiłka do wymiany. Gdybym miał tak słabo kręcącą się kartę to można powiedzieć że byłby to rekord jeśli chodzi o gtx 260 :damage_wall: Więc jak rozglądać się za nowym PSU?

 

BTW Chaos:

Świetne zawody w Pekinie!!! Tak trzymać.Gratulacje!

ta karta sama w sobie ciagnie sporo pradu...

 

BTW: dzieki

 

Na to niestety wychodzi...

 

Jeszcze zobaczę. Już mam parę upatrzonych zasilaczy. Jeżeli faktycznie okaże się że to zasilacz to oczywiście kupuje nowy (BQ E7/ L7 / OCZ ModXStream). Mój konfig rzeczywiście może przewyższać te 300-320W? Ciężko mi to pojąć, bo nawet nie uruchamiałem nic nadzwyczajnego (dirt2 demo) a i OC grafiki było niziutkie...

Moj komp C2D z grafa na stocku w pelnym stresie grafy ssa 300W.. z podkrecona grafa 320...

Ale tu nie chodzi tylko o same waty tylko o odpowiedni silny amperaz na 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx chaos :wink:

 

Ale tu nie chodzi tylko o same waty tylko o odpowiedni silny amperaz na 12V

Tak, masz racje. Z resztą zasiłka już nie pierwszej młodości. Prawie dwa lata pracuje. Już mam wybrany model nowego PSU. W przyszłym tygodniu kupuję i napisze w tym temacie jak sprawa się zmieniła... Myślę że powinno być ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bardzo dziwny problem z moja grafika.. Sytuacja ma sie w ten sposob: gram, gram, gram.... I nagle pokazuje sie czarny ekran.. Obraz mrugnie i powraca do gry (podobne zjawisko jak przy zmianie rozdzielczosci) ale... Gra zaczyna sie strasznie zacinac :o Mam tez wrazenie, ze w tym momecie shadery jakby schodzily na nizszy poziom (teren juz sie tak nie swieci) ale mozliwe ze to tylko takie moje odczucie i nie nalezy tego uwzgledniac. W kazdym razie zachodzi taka transfuzja, jakbym przechodzil z gtx260 na 6600gt.... Bawilem sie ostatnio ze sterownikami.. To znaczy zainstalowalem nowsze ale jednak powrocilem do starszych (byly stabilniejsze) i mam wrazenie ze to wlasnie od tego mometu zaczol sie problem.. 2 razy w ciagu 2 dni przytrafil mi sie ten problem.. Pomaga "naistalowanie" sterownika i byc moze restart systemui (tego jeszcze nie probowalem).. Pomocy ;( (sterownikow nie usowalem przed wgraniem innej wersji... Karte mam podkrecona od okolo miesiaca, moze mniej)

 

PS. Nowy efekt.. Java sie "wylacza".. W steamie nie mam reklam itp.. (nie restartowalem systemu bo chce wszystko posprawdzac)

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz niestety przywrocilem system do stanu z soboty :( Nie mialem czasu go jednak testowac.. Co to znaczy ze przeszedl w "low power 3d"? Po tej naglej "przemianie" wlaczylem expert toola i byly ustawione standardowe taktowania, czyli 710/1200/1531 (standardowe czyli te, ktore dalem mu przy oc).. Dla pewnosci jeszcze opswiezylem zegary ale nic to nie zmienilo.. Cpuz'a nie odpalalem i w sumie nie wiem, czego mi to do glowy nie przyszlo.. Czy to moze swiadczyc o jakims uszkodzeniu?? Mogla to byc wina sterownikow? Nie bede mial czasu szybko tego przetestowac a nie cche o tym myslec ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

złożyłem 2 kompa z Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample i co włącze grę to mi resetuje kompa.

Myślicie że jest to za słaba zasiłka na tę kartę amacrox_warrior_500

 

reszta konfigu to core i5 750 2 GB ram i płyta jakiś gigashit

 

edit:

Co do mojej sprawy z uszkodzeniem Accelero Xtreme sklep Colling mi nie uznał gwary, ale napisałem aby wysłali do producenta a ten odziwo mi uznał i przysłali nowe chłodzonko :D

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co dużo nie zmienia bo i tak powinien ciągnąć tego geforce'a bez problemu.

Zalezy od tego z jakimi czesciami ten gtx lazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i ?

 

 

Widziałeś kiedyś pomiar realnie branego prądu przez takiego kompa ?

 

To jest w granicach 300-350w z gniazdka max.

I co to zmienia? Nie wiesz jaki ten zasilacz ma stan, jak byl uzywany, ile lezal, co z kondensatorami. Co w ogole z jego sprawnoscia.

 

Albo ma problem z karta, albo z zasilaczem. Ja doskonale pamietam co dzialo sie na Amacroxie 450 u mnie z 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

złożyłem 2 kompa z Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample i co włącze grę to mi resetuje kompa.

Myślicie że jest to za słaba zasiłka na tę kartę amacrox_warrior_500

 

reszta konfigu to core i5 750 2 GB ram i płyta jakiś gigashit

 

edit:

Co do mojej sprawy z uszkodzeniem Accelero Xtreme sklep Colling mi nie uznał gwary, ale napisałem aby wysłali do producenta a ten odziwo mi uznał i przysłali nowe chłodzonko :D

z 2ma grafami to to psu ma napewno za malo amperów na 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem: Zauważyłem tendencję mojej karty do dosyć gwałtownego zdychania w trakcie gdy w grze występują takie efekty jak dym, krew itd. Najlepiej chyba widać to w grze Devil May Cry, ale też np. w Prince Of Persia (ten najnowszy) zdycha w momentach jak gosc stawia kroki i leci mu kurz spod nóg. W Devilu widać to super wyraźnie gdyż sama gra chodzi ultra płynnie, jednak gdy pojawi się dymek od razu animacja spowalnia (takie płynne spowolnienie). Jest to uciążliwe.

Dawniej chyba ten efekt dymów itd.(płaskich bitmap) był w 3dmarku 2k i 2k1 nazywany jako fillrate. Nie wiem jak jest teraz.

W każdym razie karta wyraźnie nie radzi sobie z tego typu efektami. Czy to normalne?

Mam Vistę x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp dobrze działa gdy podepne grafę pod moją zasiłkę Tagana 700W, pojechałem do kumpla na serwis i wymieniłem Tego Amacroxa na Tagana 500 i wszystko bangla. Za mało amperów miał ten Amacrox na linii 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...