Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje, że te wszystkie GTX260/280 i HD4870 to będą karty które z założenia nie mają być superkartami (chociaż będą zapewne tak reklamowane). Mają tylko zarobić na badania nad nowymi technologiami, oraz mają zapewnić możliwie niezmienioną pozycję na rynku. Bo myślę, że tak naprawdę rewolucja nastanie dopiero przy okazji wyjścia Larabee. A Nvidia i Ati pracują pełną parą nad czymś co pozwoli im zawalczyć z tym GPU (czy może wymyślą jakieś inne nazewnictwo dla tego układu?). I dlatego teraz odwracają naszą uwagę supernowościami.

Bo jak na razie to te karty wydają się być niezbyt dopracowane, mały wzrost wydajności w stosunku do G92 i dużo wyższe zapotrzebowanie na prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu kto mi powie jakie są różnice w tabelkach z testami zaprezentowane przez Gi3r3k oraz Racuch :rolleyes:

Racuch twierdzisz że tabelka jaką umieściłeś jest prawdziwa, czyli wynika z tego że ta którą zamieścił Gi3r3k zawiera fałszywe wyniki, tyle tylko że to jest...ta sama tabelka :lol2:

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu kto mi powie jakie są różnice w tabelkach z testami zaprezentowane przez Gi3r3k oraz Racuch :rolleyes:

w drugiej wersji mamy paintem dorysowane wykresy ponizej 0,8 ;) a tak to tabelki sa identyczne :)

wykresy, jak wykresy. nie ma w nich mowy o np. rodz i upiekszaczach. osobiscie zakladam, ze jest to jakies min fullHD z fsaa. wynik dla 3dmV to bedzie wtedy jakies X2700 dla X2, czyli jakies X6000/X4700 dla gtx280/260. imho bardzo ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tabela wywołała trochę emocji, a zwłaszcza jej przeróbka made by Racuch :razz: . Ten zmodyfikowany wykres jest na pewno bardziej skonkretyzowany, a oryginalny miał tworzyć odpowiednie wrażenie na odbiorcy. Czysty marketing ze strony NVIDII, czego oczywiście nie krytykuję, bo to normalna praktyka. Mimo to takie informacje na pewno umilają nam czas w oczekiwaniu na pierwsze konkretne testy GT200.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego że zawsze jest 100%=1 to jest baza porównawcza więc zawsze będze 100%=1

Jak zawsze do takiego czego podchodzi sie z dystansem ale różnice pomiędzy 260/280 widać

olac te dwa wykresy i tak wszystko kazdy "robi pod siebie" ;d

p.s.

palnąłeś teraz jak łysy warkoczem o kant kuli, przeczytaj 10x to co napisałeś

(każdy wynik niezależnie czy to bench czy gra ma wartość 1-den) powiedzmy ze w każdym z testów masz 100FPS-ów tak??

:lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Racuch, nie ma co się gorączkować :wink: Potraktuj każdy słupek oddzielnie i przemnóż przez sto wartości i będziesz miał wyniki w procentach :) Ten wykres jest na prawdę prosty w interpretacji :wink:

 

@Gierek przestań się czepiać, bo AMD jeszcze bardziej "ubarwia" click buehehehehe :D

 

@WestCoach punkt dla Ciebie :wink: Ale ale nie szukamy długo i click :lol:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gierek przestań się czepiać, bo AMD jeszcze bardziej "ubarwia" click buehehehehe :D

Oj chemiczny_ali, kłania się czytanie ze zrozumieniem... Nie czepiam się NVIDII, napisałem przecież, że tego rodzaju marketing to normalna praktyka i wiem, że ATI uprawia równie barwny marketing, jeśli nie barwniejszy :wink: .

 

A ten link jest rzeczywiście... nie najlepiej dobrany. :-)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olac te dwa wykresy i tak wszystko kazdy "robi pod siebie" ;d

p.s.

palnąłeś teraz jak łysy warkoczem o kant kuli, przeczytaj 10x to co napisałeś

(każdy wynik niezależnie czy to bench czy gra ma wartość 1-den) powiedzmy ze w każdym z testów masz 100FPS-ów tak??

:lol2: :lol2:

Maz problem z myśleniem.

Na wykresie jest ukazane ile 260/280 jest wydajniejsze od X2 za baze wzieli x2 gdzie jest jako 100%=1 na wykresie tak trudno to zrozumieć.

No ale jak tego nie umiesz zrozumieć twój problem.

Ps.skąd ci się wzieły FPSy??????

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak dla mnie wykres jest sensowny i logiczny. Ukazanie procentowo przewagi wydajności. Ile w tym prawdy to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...