Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

teraz zaczęły się problemy ze stabilnością, komputer obciążony mocno np w Battlefieldzie 2 czy NFS Shift potrafi się bez powodu zrestartować twardo (odłączyć zasilanie do zera i włączyć ponownie) problem występuje tylko na win7, w podglądzie zdarzeń widnieje :

Dołączona grafika

 

czyli jednak zasiłka do d*** ?

 

 

 

 

 

****************************************************************************************************************

****************************************************************************************************************

****************************************************************************************************************

****************************************************************************************************************

 

Po podłączeniu jednej linii PCIe 6pin do jegnego zasilacza, a drugiej wtyczki do drugiego komputer katowałem w BF2 i wyłączenie nie nastąpiło =

zasilacz Fortron 500W jednak nie jest wystarczający do tego zadania :(

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ,a ważne ile to ma realnie na linii 12v. Niby 2 linie po 18a, ale zapewne łącznie sporo mniej.

Z drugiej strony na 450w topowerze p3 mającym coś koło 28 a na 12v e8400+ gtx 260 chodziły sobie bardzo stabilnie po ostrym o/c.

Albo zasilacz nie do końca sprawny, albo niestety ma słabą linię 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Niech mi jakiś ekspert elektronik napisze, jakiego natężenie potrzebuje ta karta. Bo te OCZ które widzę, mają raptem po 22-26A na tej linii, nie wiem czy to pomoże... a nie chce wtopić kolejnej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Niech mi jakiś ekspert elektronik napisze, jakiego natężenie potrzebuje ta karta. Bo te OCZ które widzę, mają raptem po 22-26A na tej linii, nie wiem czy to pomoże... a nie chce wtopić kolejnej kasy.

 

nie wiem jakiego natezenia pradu potrzebuje 260GTX i pomimo ze testowalem tylko na 850 i 1050w PSU to powiem ci ze w stresie na e8400 @4ghz i grafie na 700//1566/1250 komp ciagnie z gniazdka 300W. teraz na 4rdzeniach na i5 750 kapke wiecej .. ale mysle ze porzadna 450 poradzi sobie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Niech mi jakiś ekspert elektronik napisze, jakiego natężenie potrzebuje ta karta. Bo te OCZ które widzę, mają raptem po 22-26A na tej linii, nie wiem czy to pomoże... a nie chce wtopić kolejnej kasy.

 

W grach zużycie energii waha się 100-110wat dla gtx260 55nm , jak sprawdzałem w furmarku to gtx260 55nm pobierał minimalnie mniej jak 88gts 512mb. Niektórzy przesadzają z zasilaczami , działałem z 9800gx2(250wat tdp) na zasilaczu 350wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie rozumiem... Skąd te restarty? Zauważyłem że gdy włączę wymagający wygaszacz ekranu przygotowany przez NV Komputer potrafi się natychmiast zresetować :

Dołączona grafika

 

Na dodatek powiem, że po takim restarcie cały obraz na pulpicie delikatnie drży. Zwłaszcza widać to podczas czytania tekstu - problem ustępuje po kilku minutach. Może ta karta ma winę, grzeje się albo coś w ten deseń ? Oba te podzespoły zostały wymienione jednocześnie. A zależy mi na tym by nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na zasilacz, jeśli miałoby się okazać że problem leży w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce podkrecic wiatrak karty Gigabyte GTX 260 OC 896MB (GV-N26OC-896I). Gdy gram w jakas gre mam wyska temp. i wylacza mi sie komputer. Moj sprzet: phenom x3 8450; plyta ASUS m3a78-vm; zasilacz MODE COM 500wat 4gb ram ddr2. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza bequiet 450W E5 ciągnie Q9550 @ 3,85Ghz 1.35V oraz GTX 260 65mn 756/1512/1250 i to jest max dla takiej zasiłki.Wiec jest to naprawdę sporo.Najlepiej odkręć trochę procesor i sprawdź czy dalej są restarty jeśli nie to zapewne będzie wina zasilacza albo przekręconego proca.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem proca na stock. Tutaj nie ma czegoś takiego jak "duże obciążenie" on się restartuje sam z siebie, raz po 10minutach. Czasem po 2óch godzinach pracy, czasem po 6h grania na w max detalach. Nie mam na to rady. Na dodatek pojawił się problem z monitorem. Otóż zauważyłem że gdy na karcie temperatura osiąga magiczne 60*C, ceły ekran zaczyna delikatnie drżeć, zupelnie jakby nagle spadło odświeżanie monitora. Stopniowo się pogarsza, a później polepsza i tak nawraca. Pierwszy raz coś takiego widzę. Zmieniłem system/sterowniki kilka razy wciąż to samo. Już sam nie wiem. Próbowałem dziś na Chieftecu 550W i długo długo zero problemów. Miałem go tylko na 4h, ale przez ten czas stestowałem na wszystkie strony i nie padł, więc to raczej na 100% zasilacz, ale co z tym obrazem?! Bo te problemy były i na Fortronie i na tym Chieftecu. Myślałem że to od przegrzania karty, ale karta rozkręca obroty przy 73,74,75*C, ale wchodzi wtedy dopiero na 50% mocy. Sam już nie wiem co kupić nowego a co reklamować LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem. nie zainstalowałem tych najnowszych czyli .75 Korzystałem natomiast z .21 Tak więc nie ma tutaj problemow ze spalonym GPU. Wentylator działa prawidłowo, ręcznie ustawiony na 100% schładza kartę przy pełnym obciążeniu do 50*C :) ale co z tego jeśli bez tego ręcznego ustawienia karta potrafi sie nagrzac do 80... a już przy 60 robi się brzydki obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu ASUS GeForce GTX 260 896MB DDR3/448bit DVI/HDMI PCI-E (576/2000) w cenie 580 PLN. Jakoś recenzji nie mogę się doszukać, na forum też jakoś cicho o tym modelu. Pytanie zasadnicze czy warto :]

 

Będzie działa razem z:

 

- MB Gigabyte - GA-EP43-S3L

- 4GB DDR2/800MHz Geil GX24GB6400DC

- Intel C2D E7500

 

P.S

 

Pojawiła się jeszcze opcja SPARKLE GeForce GTX 260 896 MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-E (648/1998) za 535PLN

Edytowane przez adasb82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem pożyczyłem od kolegi gtx260 i na moim kompie (tym co mam w sygnaturce) strasznie muli w grach,nawet w Crysisie na najniższych :/ procka podkręciłem do 3.1 wiem że to i tak mało dla gtx ale nie chce więcej podkręcać bo nie daje rady już i myślę ze dlatego tak się gry tną zasianie podpiołem 2 wejscia 6pin,stery instalowane rejestr wyczyszczony itp ze śmieci czy myślicie że to wina zasilacza czy procka? a może czegoś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proc, proc i jeszcze raz proc. Kryzys nie lubi AMD (a do tego jeszcze stary X2). Na Intelu jest zdecydowanie szybszy niestety ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kup se BODZIO 8800/9800gt i kręć ile wlezie albo gts250 ...... a co kupić to nie ten dział :wink:

 

 

pytanie: wiem że było ale nie mogę znaleźć czy ktoś wymieniał te dwa szumofony w gainwardzie gtx260gs? ciężko czy rach/ciach i czy w ogóle warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio coś mnie wzięło i zacząłem zajmować sie moją maszynką do giercowania. Na początek zmieniłem paste termoprzewodząca na CPU, dodałem wentyla 120mm do obudowy a teraz oczyściłem mojego Sprakle GTX 260 z wszelkiego kurzu i tam również dałem nową niby lepszą paste :P Jeśli masz dużo kurzu w swej obudowie to napewno dostał się on również do układu chłodzącego Twojego GTX'a 260.

 

Nie bójcie się to nie jest takie trudne. Sam nigdy wcześniej nie robiłem tego, a teraz prezentuje Wam jak tego dokonałem. Przedstawię po kolei (ze zdjęciami) co trzeba zrobić, aby dostać się do środka tego małego potwora :D

 

Na samym początku musimy odłączyć komputer od siecie (na wszelki wypadek), zdejmujemy boczny panel obudowy tak, aby dostać się do grafiki.

 

Przed wyciągnięciem grafiki z gniazda PCI-E należy odłączyć kable od monitora oraz wszytkie przejściówki tak, aby tylne złacza DVI były "gołe" :D Pamiętajmy także o 2 wtyczkach 6 pinowych zasilających naszą kartę. Następnie odkręcamy śrubki mocujące grafikę do obudowy.

Dołączona grafika

 

Gdy wszystko zostało już odłączone i odkręcone, należy zwrócić uwagę na mały bolczyk uniemożliwiający mam wyjęcie karty, należy go leeko wcisnąć śrubokrętem lub innym małym narzędziem i wtedy bez problemu będziemy mogli wyjąć kartę.

Dołączona grafika

 

Tak się ona prezentuje po wyjęciu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz należy ją odwrócić i zacząć odkręcać zaznaczone śrubki. Najlepiej do tego użyć srubokręta krzyżakowego PH1 lub PH2.

Dołączona grafika

 

To już po odkręceniu.

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze dwie śrubki przy grillu karty.

Dołączona grafika

 

Teraz możemy zdjemować cały system chłodzenia, nie zdziwcie się jeśli nie będziecie mogli zdjąć układu :D pasta termoprzewodząca oraz taśmy przewodzące na kościach pamięci dobrze trzymają całość :P Wystarczy troche poruszać układem i będzie można do spokojnie zdjąć. Należy przy tym uważać na kabel zasilający (na zdjęciu poniżej)

Dołączona grafika

 

 

Tak prezentuje się karta ze zdjętym układem chłodzenia.

Dołączona grafika

 

 

A tak sam układ chłodzenia.

Dołączona grafika

 

 

Niedawno zmieniałem pastę termoprzewodzącą, dałem jej za dużo w celu sprawdzenia konsekwencji i 10*C w góre w Furmarku :D teraz juz zmniejszyłem ilość i jest ok.

 

Teraz musimy zająć się śrubkami łączącymi układ chłodzenia z obudową, aby dostać się do środka. UWAGA! Śrubki wymagają naprawdę małego śrubokręta, ja dałem sobie radę za pomocą precyzyjnego płaskiego śrubokręta 1,4mm, jednak naprawdę się namęczyłem, aby nie zniszczyć śrubek. Dlatego jeśli ktoś ma to polecam śrubokręt z normalnych uchwytem, bo trzeba włożyć naprawdę dużo siły przy srubokrętach precyzyjnych (mają bardzo niewielki uchwyt).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po zdjęciu obudowy całość prezentuje się tak.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Teraz możemy usunąć kurz z większości zakamarków na radiatorze oraz wentylatorze.

 

Do zdjęcia układu użyłem zestawu śrubokrętów precyzyjnych z Praktikera na 4,69 :P

Dołączona grafika

 

 

To by było na tyle. Powodzenia w walce z kurzem :D

 

 

@moderator - Czy nie może to być osobny temat? Teraz niewiele ludzi z niego skorzysta.

Edytowane przez FeX
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem ciekawe zdarzenie. FPS w Crysisie spadło mi do 20 i za nic nie chciało podskoczyć. Myślałem, że to jakaś strasznie wymagająca mapa i męczyłem się ze 20 minut aż w końcu szlag mnie trafił i wyszedłem z gry. W windzie jednak okazało się, że wentyl nie zareagował odpowiednio na wzrost temperatury i nie zwiększał obrotów, przez co temperatura doszła do 105 stopni. Twarda sztuka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...