Skocz do zawartości
Dijkstra

Tacens Radix Ii 520?

Rekomendowane odpowiedzi

Elo.

 

W najbliższym, acz bliżej nieokreślonym czasie planuje upgrade kompa (dokładnie jeszcze nie wiem w jakim kierunku pójdzie), ale już teraz muszę kupić zasiłkę, bo mój wiekowy fortron powoli zaczyna puszczać 3.3V...

 

Zasilacz mógłby mieć następujące charakterystyki:

 

- cena do 200zł, w razie niebywałej okazji może być +20%, ale niechętnie ;]

- minimum 440W, wolałbym więcej

- rozłączana wtyczka 20+4pin

- pasywne PFC lub duża tolerancja na niedoskonałości sinusoidy z UPS - obecnie mam APC, ale będę zmieniał i nie do końca wiem, czy stać mnie będzie na coś tej klasy

- najchętniej wiatrak >80mm na brzuchu zasiłki; cisza nie jest absolutnym priorytetem, jednocześnie buda jest dość chłodna (3x92mm) - ale niech hałas będzie w przyzwoitych granicach

- dobre trzymanie parametrów ATX przy obciążeniu rzędu 70-80%; katowany nie będzie

- nie zależy mi na złączkach PCI-E, najwyżej dokupię przejściówkę

 

Co będzie zasilał:

 

- albo to co mam dostanie opterona dual core i jeszcze 1GB - 3GB ramu

- albo zmiana na jakieś C2D lub bardziej prawdopodobne AM2+ i Phenom 3-4 rdzeniowy

- dojdzie zewnętrzny kontroler RAID + dodatkowe dwa dyski (co najmniej 2)

- grafika raczej na pewno będzie bardziej symboliczna, bo z braku czasu i tak nie mam kiedy grać

 

Do tego komp ma okresowo podopinane dziesiatki urządzeń USB (tu mogę zewnętrznego huba zasilić osobno, ale nie chce mi się kabli ciągnąć) oraz jeszcze kilka dysków.

 

Wstępnie patrzę na następujące pozycje:

http://zenfist.pl/tacens-radix-ii-520-p-2018.html

http://zenfist.pl/amacrox-warrior-ax450pnf-p-1027.html

 

ale jako że nie siedzę ostatnio kompletnie w tematyce, to może są bardziej optymalne pozycje?

 

Z góry dziękuję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...