Skocz do zawartości
Havoc

Problemy Z Neo I Liveboxem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajomy poprosił mnie o małą pomoc, jako że oprócz 9393 nie ma się do kogo zgłosić. Mieszkamy na zadupiu i ma on małe kłopoty z neo. A ja właściwie nie miałem od nich netu więc doświadczenia null.

Sytuacja wygląda tak, że na pewno tłumienia są duże (spory kawałek od centrali) ale chciałbym to sprawdzić. Możecie mi powiedzieć gdzie spojrzeć na te parametry?

Dzwoniąć pod 9393 polecono mu kupić nowy...uwaga....Ethernet...tyle mi powtórzył z rozmowy. Ktoś wie ocb? Tj, chodziło im o modem, router czy o podłączenie LB przez ethernet (ale gdzie tu kupowanie czegokolwiek).

 

Czy jako, że mieszkam od niego jakieś 200m, spradzenie tych całych parametrów, może dać mi pogląd na to jak będzie działał u mnie internet? Podpisałem już umowę z Erą i wiem, że z 1MB nie będzie problemu ale np. On ma 2mega z czego wyciąga może półtora. To kwestai indywidualna dla danego bloku/linii czy po prostu zależna jedynie od odległości od centrali?

 

P.S. Czy gdybym podłączył u siebie modem Neo (nie mając jeszcze aktywnej usługi od ery) To mógłbym sprawdzić te marginesy i tłumienie?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ruter, albo modem Sagema by sprawdzić margin i tłumienie i linie skrosowaną pod ADSL

Okey, a to skrosowanie linii to znaczy, po stronie TP tak? Czyli powiedzmy na linii takiego zwykłego domownika który nawet nie wie co to internet, samo podpięcie modemu nie pozwoli na sprawdzenie czegokolwiek, tak? (bo nie chodzi chyba o jakiś kabel co? :D...dawno się tak "zielony" nie czułem ;] ) Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odległość do centrali to właśnie nie mam pojęcia, wiem że jest gdzieś w centrum chyba, może że jakieś ONU postawione w pobliżu, ale nie dam sobie głowy uciąć, tym bardziej, że znajomemu dali te 2MB/s no ale tak jak mówię, słabo chodzi ponoć.

Wytłumacz mi proszę, ocb z tą skrosowaną linią. Mam właśnie modem sagema 800. Podpiąłem fakt, nic nie łączy, kontrolka adsl mryga cały czas.

Jeżeli era-net mi ruszy to coś się zmieni na modemie? Czy muszę konfigurować jakieś połączenie w systemie poza instalacją modemu żeby wiedzieć kiedy zacznie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...