Skocz do zawartości
DziubekR1

Xigmatek Hdt-s1283 Vs Pentagram Karakorum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Pozwolilem sobie zalozyc osobny temat, bo wiem, ze jesli zadam to pytanie w temacie o Pentagramie, to mi poleca Pentagrama, a jak zadam w temacie o Xigmatek to pewnie Xigmatek wygra :)

Obecie posiadam Ninje Rev. A, czyli ta z Backplate, ale cos mi sie ona nie podoba specjalnie. Zawsze musze dac dosyc sporo pasty zanim wszystko przylega jak trzeba, do tego temperatur nie miala nigdy szalowych i nie nagrzewala sie jak trzeba w porownaniu do temperatur, ktore pokazywaly rozne programy. Objaw byl podobny czy to na E2140, czy E6400, a i pozniej na Q6600. Poprostu podejrzewam, ze moze cos byc z nia nie tak, dlatego tez postanowilem sprawdzic jakies inne chlodzenie.

Z tego co poczytalem, to najlepiej w nieduzej cenie prezentuja sie wlasnie dwa chlodzenia z tematu. Cena podobna, wyglad rowniez, wydajnosc w sumie na obu spora z tego co czytalem. Wstepnie bardziej mi sie podoba Pentagram. I z wygladu i z tego powodu, ze jednak tego heatpipa ma wiecej.

Chcialbym poznac Wasze zdanie na ten temat. Co wybrac, co sprobowac. Obecnie bedzie to chlodzic E2160 @ 3,2Ghz 1,475V, wiec nie bedzie to jakies wyzwanie dla zadnego z tych chlodziw.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=22671 - no to problem mi sie rozwiazal, podniesli cene o 50zl, a nigdzie tego chlodzenia nie widzialem oprocz tego sklepu. Biore Karakorum, w Komputroncu mam na miejscu za 85zl.

Pewny jestes? W Madtechu widze nadal 139 zl.

 

Tutaj 149 zl

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=5&cat2=

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy jest w ogole sens dokladac do tego Xigmateka. Myslalem, ze ten model po 89zl chodzi, to wtedy sie zastanawialem, ale teraz to bedzie 129zl + wysylka pewnie z 15zl = 144zl, kiedy Karakorum jest w Komputroncu za 85zl na miejscu bez wysylki. Nie wiem czy roznica w wydajnosci jest warta doplacania takiej kasy, jednak to praktycznie 60zl wiecej. Na 99% wezme Karakorum na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, bo niemam z kim porównać :/

 

No to porównajmy :)

 

ja na swoim sprzęcie mam 57C na rdzeniach po godzinie orthosa, przy otwartej budzie na napięciu 1,593V (bios), temp otoczenia jakies 21C, dla mnie wynik genialny :lol2:

 

Screen

 

Teraz dajesz swój

Edytowane przez ArC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to porównajmy :)

 

ja na swoim sprzęcie mam 57C na rdzeniach po godzinie orthosa, przy otwartej budzie na napięciu 1,593V (bios), temp otoczenia jakies 21C, dla mnie wynik genialny :lol2:

 

Screen

 

Teraz dajesz swój

(nie podałeś jakie obroty, ja zrobię na 5v i 12v, bo kontroler mi szwankował od początki - raz napięcie przechodziło, a niekiedy mu odbijało i wiatrak stał i leży potencjometr w szafie, a mam podłączone przez rozgalęziacz molex->4x3pin

Jak otworze bude to wyniki mam niższe o 10st w stresie, dlatego dla porównania też otworzę.

5v - 1000rpm (cisza)

12v - 2000rpm (wichura)

Temp pokojowa 23 stopnie

Wynik stress (Orthos priorytet: 9)

Temp ze speedfan

IDLE (EIST on) na 5v - 24stopnie , na 12v - 21stopni (a pokojowa 23, także bzdura ten odczyt ze speedfan)

1)

E2160@3200 vcore 1,4v

5v - 54 stopnie

12v - 53 - zapewne dlatego że buda otwarta

 

2)

coś bardziej powszedniego

E2160@3000 vcore 1,3250v (VID)

5v - 47stopni

12v - 46stopni

 

3)

A teraz coś dla ryzykantów :D

PASSIVE MODE (buda otwarta brak wentylatorów)

Wynik dla 3ghz@1,3250v

startuje z IDLE schłodzony do 24stopnie

STRESS 66stopni po 11minutach

Powrót do idle (czas oczekiwania na spadek do wartości 31stopni - 5 minut) - temperatura swobodnie oddawana do otoczenia, bez jakiegokolwiek nawiewu - buda otwarta

czas 5minut - 31stopni

 

Co ciekawe jak był wiatrak włączony włożyłem rękę pod spód i dotkonąłem palcami na tej podstawie co w nią wchodzą heatpipe i leży bezpośrednio na procku i ona była delikatnie ciepława.

Dopiero w trybie passive blaszki najbliżej procesora mają 42stopnie, nie dotykałem już podstawy bo bałem się metalowym termometrem tam grzebać

To chyba oznacza że chłodzenie dobrze odbiera ciepło, jeśli jest tak chłodna podstawa z włączonym wiatrakiem.

 

Pasta AS5, wentylator zdejmowany kilka razy ze względu na dziwne tempy w stosunku do temperatury podstawy chłodzenia. Pasta za każdym razem rozprowadzana kartą płatniczą na grubość kartki papieru

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc u mnie wiatrak szedł na maksa - czyli te ~2k obrotów. zrób test z prio1 to bedzie lepsze porównanie... jak dla mnie Twoje tempy nie sa wcale aż takie złe :) tylko czy jakby podbic napiecie powyzej 1,5 czy tez by utrzymały sie w podobnych granicach jak moje (przy otwartej budzie oczywiscie),

 

edit, Twój procek ma chyba niższe wyjściowe napięcie dla procka bo chyba 1,2V jak sie nie myle, mój ma 1,35V więc deltaV jest zbliżona...

 

nie wiem... ja na pasywie nie próbowałem, ale na 1,531V na maks obrotach, przy otwartej budzie, temp otoczenia ok 21 - 22C miałem w stresie ~50C (prio9), przy ~1500 obr miałem ~52C, a przy minimalnych 1k ~56 jeśli dobrze pamietam, warunki jak wyżej.

 

Jestem bardzo zadowolny z chodzenia, choć za szlif podstawki powinni kogoś zwolnić... W zasadzie tempy mnie satysfakcjonują, wiec na razie lapingu nie planuje, może kiedys.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ArC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...