Skocz do zawartości
wamak

Wybór Lcd 19" 5:4

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję komuś wybrać monitor lcd, nie panoramę, najlepiej 19 calowy ze względu na optymalne wielkości czcionek i cenę.

Ma być 5:4, ponieważ monitor nie będzie służył do filmów.

Zastosowania (kolejność jest ważna):

-AutoCad -tutaj lepiej, jak obszarem roboczym będzie kwadrat, aniżeli prostokąt

-internet

-sporadycznie gry, karta graficzna to 7600GT, więc obraz będzie często skalowany do 1024x768, a nawet 800x600

 

Zastanawiałem się nad matrycami PVA/MVA, ponieważ IPS są za drogie, a TN dają nienaturalne kolory. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę co do obecnych TN.

Monitor ma być nowy, ze sklepu.

Znalazłem też parę typów:

-Philips 190P7ES

-Acer AL1923

-Belinea 1980 S2

-BenQ FP93GP -tutaj jest problem, ponieważ monitor już nie jest dostępny, więc raczej odpada

 

Może mimo wszystko brać jakąś panoramę 22" na TN?

W przypadku 22" monitor już nie jest taki niski, aczkolwiek dobre monitory są już za drogie.

Jak z jakością obrazu w porównaniu do powyższych podanych przeze mnie?

Jak ze skalowanym obrazem 5:4 PVA kontra 16:10 TN (tutaj z pasami po bokach) do rozdzielczości 1024:768?

Cena ma być poniżej 1000zł, a lepiej jak znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autocad bardzo istotna jest przestrzeń robocza (1280x1024=mało). Monitory 16:10 lepiej się nadają do CAD (bardziej ergonomiczne proporcje). Wujek pracujący na CAD ma 24" 16:10 S-PVA i sobie chwali :] - nie przesiadł by się na pędraka 19" o nieoptymalnych proporcjach do pracy 5:4.

 

Aha - widzę cena do 1K ... w takim razie 19" jest koniecznością bo najtańszy 20" nie TN kosztuje jakieś 1300.

 

Kup coś na PVA, ostatecznie MVA i byle miało złącze DVI-D

 

Wygląda na to że ta Belinea będzie OK, Philips już nie (TN)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...