Skocz do zawartości
marco

Migracja Invision Board Do Nowej Wersji

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajne nowe forum dużo ciekawych funkcji, ale muli w porównaniu do starej wersji czyżby serwer lub łacze nie wyrabiało ??

Jestesmy w trakcie modernizacji caly czas, wiec rozne historie sie moga dziac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykasowalem Cookies powiazane z PPC , i jak narazie trzyma login

restartowalem nawet kompa 2 razy i dalej jest OK .

Pewnie trzeba dac im spokoj 2 dni na testy i wszystko dopieszcza na gites malines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse. Nie ma jej w wersji 2.3 a sprawdzaliśmy przed migracją jakie skórki są wykorzystywane przez użytkowników i ta miała ich najmniej (niecałe 200 osób).

Miłośnikom ciemnych skinów na razie polecam Darkness, ale obiecuje, że dojdzie jeszcze jedna ciemna.

Mam nadzieje ze nowa ciemna będzie przyjemna, bo sie do ChaoXXX przyzwyczaiłem, nie ukrywam, ze byłbym wdzięczny jakby wróciła ona w całej swej okazałości, bo żadna zastępcza nie będzie już taka fajna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum widziałem ciekawe rozwiązanie:

 

Dołączona grafika

 

Zapobiega to powielaniu raportów na ten sam temat, imo ciekawe i od razu wiemy, że dany temat/post został zaraportowany i nie musimy już sami tego robić. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - dział gry, nowy temat i trailer, gameplay filmik, topik śmiechu, tematy o muzyce itp.

Tam akurat sens jest dyskusyjny - bardziej przydatne może być w sprzęcie, na youtubie jest masa wideorecenzji sprzętu, np. myszy/klawiatur, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności:

rzeczywiście zauważyliśmy, że w warunkach produkcyjnych nowa wersja forum generuje większe obciążenie co widać po load CPU. Jest to o tyle zastanawiające, że wg. producenta wersja ta zawiera w szczególności usprawnienia wydajnościowe i wsparcie dla wykorzystywanego przez nas mechanizmu cache PHP. Również w naszych testach na środowisku testowym nie zaobserwowaliśmy degradacji wydajności.

 

Będziemy dalej śledzić kwestie wydajności w celu zidentyfikowania elementów najbardziej wpływających na wydajność systemu i będziemy się starać w najbliższym czasie podjąć odpowiednie działania mające na celu zapewnienie możliwie najwyższej prędkości działania serwisu.

 

Równocześnie od razu mogę zapowiedzieć kolejne "okienko serwisowe" pomiędzy 14 a 17 kwietnia. Dokładna data zostanie podana w przyszłym tygodniu. Downtime nie powinien przekroczyć 3-4 godzin wymaganych na zainstalowanie nowej płyty i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie od razu mogę zapowiedzieć kolejne "okienko serwisowe" pomiędzy 14 a 17 kwietnia. Dokładna data zostanie podana w przyszłym tygodniu. Downtime nie powinien przekroczyć 3-4 godzin wymaganych na zainstalowanie nowej płyty i procesora.

Krecic bedziesz, a nie intalowac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest na darkness. Linki są za jasne w cytatach i ich nie widać. Przydałaby się zmiana koloru z tego jasnego na jakiś inny.

 

BTW: Da się jakoś wyłączyć listę odwiedzin w profilu ? :?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że im więcej raportów, tym szybciej ktoś się tematem zajmie?

Po chwili zastanowienia - wydaje mi się, że są wielkie szanse na to, że jest dokładnie odwrotnie. Wydaje mi się także, że raporty mają dużą szanse być najbardziej znienawidzoną rzeczą przez moderatorów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją drogą dalej pojawiają się błędy że funkcja "przejdź do pierwszego nieprzeczytanego posta" nie działa jak należy - nie raz przenosi na początek ostatniej strony, bądź wogóle do ostatniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia - wydaje mi się, że są wielkie szanse na to, że jest dokładnie odwrotnie. Wydaje mi się także, że raporty mają dużą szanse być najbardziej znienawidzoną rzeczą przez moderatorów ;]

Hym ciekawe ;) "Chcesz się odgryźć na modach ?! Raportuj !" Dobre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PureRed myślę, że wygląda teraz na bardziej stonowaną - podziękowania dla poca za współudział ;>

 

Co do okienka serwisowego: myślę, że mogę to już potwierdzić - forum będzie niedostępne 14stego (poniedziałek) od około 23. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to powróci w okolicach godziny 1-2 rano. Na 90% będzie dostępne przez ten czas w trybie "tylko do odczytu". Portal powinien być dostępny cały czas z maksymalnie kilkuminutowymi przerwami. Downtime jest niezbędny w celu zwiększenia mocy obliczeniowej serwera - procesor o 1/4 wyższym zegarze powinien pomóc w przyśpieszeniu działania całości w godzinach szczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że tracę wzrok i przestaje rozróżniać kolorki a to wasza sprawka [;

Wiem że wszystko w swoim czasie itp aleee jeśli jest czerwony to czy nie można zamienić kolorka na niebieski tak hop siup ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wszystko w swoim czasie itp aleee jeśli jest czerwony to czy nie można zamienić kolorka na niebieski tak hop siup ? ;)

Strasznie nie lubię się powtarzać.

 

A ja mam pytanko odnośnie linków do tematów itd. To teraz będzie takie długie, czy wróci do poprzedniej formy ?

 

Ot taki przykład: http://forum.purepc.pl/temat/O-serwisie-i-.../262038/90.html

wcześniej to było co najmniej 2x krótsze ;)

Teraz będą takie długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco:

 

Problem "z wylogowywanie" że tak powiem ustał i już wszystko działa jak należy, ale nie mieszczące się profile w oknie przeglądarki pozostały ;) Przypuszczam iż jest to spowodowane wstawionymi zdjęciami w polu "Tematy" gdyż nie działa tam ten skrypt do "resize" fot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie zlinczujecie ale mi się podobał bardziej stary wygląd Panelu kontrolnego i informacji o profilu , nie potrzebnie tyle badziewia jest tam dane teraz ( kto oglądał profil , jakies inne zbedne informacje) . Tak samo ten ptaszek przy nicku i ten mini panel po kliknięciu na nick. troche mnie to denerwuje teraz. Wydaje mi się że przez to sie dłużej ładuje. Jakby mozna było to usunąć to jestem na tak. Że będzie style Pure Blue to juz zdążyłem przeczytać (liczę na to).

Ogólnie nie miałem nic do starego wyglądu Pure i nie miał bym nic przeciwko jakby zostało tak jak dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"Go to last unread" obecnie zupełnie nie działa, tak więc póki co robię sobie przerwę od tego forum bo nie mam nerwów do ciągłego szukania tego co ostatnie czytałem. Mam nadzieje że długo wam nie zejdzie sprowadzenie wszystkiego do porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze komentarze do profili, odwiedzajacy profil i lista znajomych zniknie??

nie robimy z ppc epulsa?

pondto nie dziala opcja ostatniego nieczytanego postu, przenosi na poczatek ostatniej strony

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mi też :) Fakt że tam tyle badziewia nie jest potrzebne.

Muszę podbić... na niektórych forach w ogóle nie można sobie "kliknąć" w profil z takiego przeglądania a tutaj jakieś gwiazdki, znajomi, komentarze... na co to komu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszedzie dziala przenoszenie do ostatniego nieprzeczytanego a po odpowiedzi w temacie przenosi na gore strony zamiast na dol. no i tlo przy "szybkiej" jedynym_slusznym_skinie (darkness ) jest za ciemne. dotatkowo w sigu kolor lini po zastosowaniu podkreslenia zmienil sie z czarnego na bialy.

 

a tak poza tym to spoiler sux, profil ala fotka sux i szybkosc dzialania sux, bo znow sie potrafi na dluzsza chwile zawiesic na max2 ;)

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zgadzam się z niemcem, ponadto nie działa powiększenie obrazka z postu Wistlera, trzeba sobie go edytować i samemu "wziąć" linka, wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...