Skocz do zawartości
-MIKI-

Cooler Procesorka

Rekomendowane odpowiedzi

Boxowe chlodzenie przy 3.4 Ghz przestało wystarczać, więc jaki najlepszy cooler polecalibyście do 120 zł.

moje propozycje to:

 

THERMALRIGHT HR-01 K8 + jakiś cichy wentylatorek

Scythe Mine rev.B

ASUS TRITON 75 + NOISEBLOCKER XL2

 

Chodzi mi głównie o cicha prace, a przy tym wysoka wydajnosc.

 

Z góry dzieki za rady. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40 i tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838 moze to ci w czyms pomoze. Ogolnie to jestem zaskoczony wydajnoscia tego Kara cos tam i w dodatku nie musisz demontowac mobo, a to jak dla mnie wielki + Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jesteśmy w podobnej sytuacji. Też nie wiem co kupić. Karakorum ma lipny koszyk i może się rozlecieć poprzez ciężar i wysokość radiatora, dlatego dla mnie jest in minus. Możesz poczekać na nowego AC Freezera Xtreme (powinien się pojawić pod koniec kwietnia, cena nieznana wydajność też). Możesz poczekać na nowe, ulepszone Tacens Gelusy (nowe wersje, więcej Heat-pipe'ów, ogólnie polepszona konstrukcja, ale nie wiadomo kiedy będą :damage_wall: ). Ogólnie to jest jeszcze Cooler Master Hyper 212, ale to wielka niewiadoma, choć przyznam, że może wpadnie mi w łapki. Jeżeli chcesz coś pewnego, to ten TR HR-01 będzie dobry, ale ma niestety mocowanie na kołki, więc przydałby się Bolt-tru-kit, ale to już kolejny wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

więc przydałby się Bolt-tru-kit, ale to już kolejny wydatek...

TR jest lzejszy od ninjy to raz , dwa - BTK kosztuje i tak ze 2x mniej od SRK od Scythe. Ten kit do TR to koszt 15-20 zl , gdy do Scythe do 36... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podliczając:

TR to 90zł+jakiś wentyl np. Acutake 15zł+przydatny Bolt-tru-kit 20zł=125zł

Sama Ninja z dobrym wentylem w zestawie ~140zł+Scythe Retention Kit 36zł=176zł.

Fakt TR HR-01 jest sporo tańszy. Ale ja poczekam na nowego fryzjera i Tacensy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem wymiary TR HR-01 (110(dł) x 60(szer) x 159.5(wys)) i niestety nie zmiesci mi sie on do obudowy (od płyty głownej do obudowy jest ok.15,5cm).

Bede musial wybrac cos innego, bo nie chce miec otwartej obudowy przez caly czas.

 

Czekam takze na inne opinie o Scythe Mine rev.B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz bym wolal noctue te za 200zl nie pamietam modelu :D

Niestety y zmiesci mi sie chlodzenie o wysokosci do 15,5 cm.

Noctua ma 15,9 cm ;/

 

Obudowa ma tylko 18 cm szerokosci :wink:

Edytowane przez -MIKI-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieści Ci się zatem też Ultima90 z 120mm wentylatorem. Radiator sam się pewnie zmieści... lub z wentylatorem 92mm... ale raczej nie ze 120mm. Jeśli Coolermaster Elite się z nimi nie domyka, a ma szerokości 20cm to Twoja tym bardziej nie będzie. Co innego, gdybyś dobrał do Ultimy 92mm wentylator.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieści Ci się zatem też Ultima90 z 120mm wentylatorem. Radiator sam się pewnie zmieści... lub z wentylatorem 92mm... ale raczej nie ze 120mm. Jeśli Coolermaster Elite się z nimi nie domyka, a ma szerokości 20cm to Twoja tym bardziej nie będzie. Co innego, gdybyś dobrał do Ultimy 92mm wentylator.

 

Pozdrawiam

Co się nie domyka w CoolerMasterze? Ta buda od płyty głównej do bocznej ścianki ma 17 cm, więc każde chłodzenie na rynku się zmieści. Największe coolery mają po 16 cm wysokości, więc jest jeszcze centymetr zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się nie domyka w CoolerMasterze? Ta buda od płyty głównej do bocznej ścianki ma 17 cm, więc każde chłodzenie na rynku się zmieści. Największe coolery mają po 16 cm wysokości, więc jest jeszcze centymetr zapasu.

Jest jakiś problem z zapinkami do 120mm wentylatora w Ultimie. Jakiś czas temu na Egiełdzie jeden kolega miał problem, bo musiał te zapinki doginać, żeby weszło właśnie w CM Elite. Domyślam się zatem, że do 2cm węższej obudowy może być już problem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś problem z zapinkami do 120mm wentylatora w Ultimie. Jakiś czas temu na Egiełdzie jeden kolega miał problem, bo musiał te zapinki doginać, żeby weszło właśnie w CM Elite. Domyślam się zatem, że do 2cm węższej obudowy może być już problem.

 

Pozdrawiam

Zależy jaki model Elite bo np 330 (inne nie wiem) na wysokości proca ma szer 18,6 cm. 20 cm mają moje Sharkoony jesli tam by mi nie weszło to gdzie? ( na dniach TR Hr-01 lub Ultra 120 ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem , bo pytałem ludzi co mają te budy i odpowidzieli że ma na szerokość 186mm (mierzone na wys. gniazda procesora) własnie a nie 203 mm. I przez to specjalnie kupiłem drugiego Sharkoona pod chłodzenie TR a miałem sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dla odmiany elite 330 :mur: i przez te opinie nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bierzesz poprawkę Boxer na to, że płyta główna osadzona jest na dystansach ok 1-1,5cm wysokości, a do tego procesor jest jeszcze kolejne 0,5cm ponad nią? Odległość od blachy do blachy jest większa niż realna ilość miejsca na cooler.

 

O Ultimie i wystawaniu zapinek w Elite pisał kolega Piterroinuk tutaj (pod koniec postu są fotki). Podkreślam - w Elite to nie problem, bo druciki można dogiąć odrobinę. Gorzej, gdy obudowa jest węższa o te 2cm, jak deklaruje założyciel wątku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...