Skocz do zawartości
DocPL

Lc - chyba moje ostatnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem odczuwać potrzebę zbudowania czegoś nowego.

Miałem ochotę zrobić coś nietypowego a nie tylko wsadzić WC do pomalowanej obudowy z wycięciem otworów na chłodnice.

Pierwszym natchnieniem była obudowa a w zasadzie jej brak wymyślone przez niejakiego RAIDA z forum XS http://www.xtremesystems.org/forums/showth...77&page=299 ) jak się okazało jest to obudowa DD Torture Rack. W jego układzie nie zachwycił mnie dól obudowy taki trochę nie w moim guście, poza tym chciałem poukrywać kable a maszynownia z pleksi ukazywała cały ten bałagan.

Z kolei na części forum XS poświęconej obudowom i ich modowaniu znalazłem fajny pomysł, w którym na dach desktopowej obudowy wszczepiono samą płytę główną. HWA Tech Station - XtremeSystems Forums

No i tak zrodził się projekt połączenia tych dwóch pomysłów w jeden. Bebechy komputera te co dotychczas:

Płyta główna Asus M2N32 SLI WiFi Deluxe, CPU: Athlon 6400+ AM2, 4 Gb RAM, GPU 2 x MSI 7950 GT w trybie SLI, HDD Maxtor 120 Gb SATA.

Bloczki w większości też z poprzedniego projektu czyli Misio 15GO - NB, SB, 2x Mosfet, 2x RAM, 2x Alphacool NVPX-3 na GPU, blok HDD Innovatek. Z tym że zamierzam Cube od Misia zastąpić D-Tek Fuzion. Do tego 3 x Laing.

Z nowych rzeczy dojdą dwa rezerwuary Blackwater 250. Innymi słowy stary komputer w nowym ubranku.

Ale teraz będą trzy obiegi cieczy: 1 - CPU + HDD, 2 - 2 x GPU, 3 - NB SB 2 x RAM 2 x Mosfety. Każdy na chłodnicy 2 x 120 Ultimate Blackwater.

Fundament ma stanowić obudowa Media NOX http://uk.nox-xtreme.com/products.php?p=pagina&id=63

Całość sterowana T-Balancerem, parametry wyświetlane na LCD na froncie poprzez LCDSmartie (współpracuje z oprogramowaniem T-Balancera)

Z ciekawostek podam, że mój LCD jest podłączony pod USB (płytkę zrobiłem samodzielnie korzystając z pomysłów z forum bit-tech).

Dzisiaj zrobiłem panel przedni do dolnej części obudowy - no z tym wytwarzaniem to przesada. Po prostu dziurę na rezerwuar + otworki na śrubki wykonałem.

Obrazki które sobie porysowałem aby mieć jakiś projekt na papierze nie oddają koloru obudowy - w rzeczywistości jest ona czarna z lekkim połyskiem.

 

Zdjęcie przedniego panelu

Dołączona grafika

 

Obrazek zrobiony prosto po odarciu panelu z taśmy samoprzylepnej, te zaślepki na napędach w rzeczywistym świetle są jednakowego koloru. Przy patrzeniu pod kątem tak się zmieniają kolory w tej obudowie.

 

A tak na rysunku ma wyglądać całość z przodu

Dołączona grafika

 

Płyta główna będzie położona na dachu obudowy, a całośc osłonię akrylowymi przeźroczystymi ,ściankami. W samej obudowie w środku będzie zasilacz, ngrywarka/napęd DVD, HDD w obudowie z blokiem Innovateka + T balancer z dodatkami.

Muszę niestety ogłosić przerwę w pracach do początku maja bo mam taki jeden wspaniały egzamin 28-29 kwietnia.

Pozdrawiam

Edytowane przez DocPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że to powiem ale laingx3? chłopie upadłeś na głowe? Nie wyobrażam sobie zestawu, którego jedna pompka zwłaszcza po modzie by nie uciagneła.. Poza tym mając słuchać potrojnego hałasu lainga na 12v wolał bym już sobie ac zmontowac :wink:

 

Już nie wspomnę zę za kase zaoszczedzona na pompkach mógł byś kupić sobie nowszą grafe albo cepa...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x Laing - tak bo: 2 miałem wcześniej a 3go naprawiłem (mój pierwszy Laing jeszcze z czarnym wirnikiem który przestał działać z powodu jak się okazało oderwania elementu od PCB). Mógłbym ją sprzedać ale nie mam na to ochoty.

Jeżeli chodzi o hałas - to napisałem że nie zamierzam pozwolić aby te Laingi latały na 12V czyli ciągle na maksa, a będą sterowane T-Balancerem.

Poza tym grafę i tak wymienię. Przymierzam się do 2 x 8800GTS g92 + bloczki EK.

Powiem tak - jedni kasę pchają w tuning auta, inni w fajki lub etanol a ja w swojego kompa (na szczęście raz na 1,5 roku :-)

" chłopie upadłeś na głowe? " - jak widać tak, ale już jakiś czas temu z tym że dysfunkcja kory dalej się utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dzisiaj kilka pytań:

Gainward Bliss 8800GTS g92 512Mb DDR3 - chcę założyć na nią blok fullcover - od EK EK-FC88 GT/GTS (g92) lub Zalmana ZM-GWB8800 GT/GTS G92 -

1) Pytanie brzmi : Czy ktoś z Was próbował wodować taką kartę ? lub czy słyszeliście że jest nieco inna od referencyjnego PCB i powyższe bloki nie wejdą ?

2) Który z tych bloczków jest w Waszej opinii lepszy (acha mają to być 2 karty w SLI ).

EDYTA : Zalman = aluminium (doczytałem) czyli odpada tak więc pozostaje EK.

Pozdrawiam

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu ale zabezpieczone wiec nie masz się czym martwić

mam Zalmana od paru dni, 34C IDLE 41C stress, dodam ze po vGPU-modzie 1,34vol. około

dla mnie styka wygląda elegancko i nie kosztuje aż tyle co EK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward Bliss 8800GTS g92 512Mb DDR3 - chcę założyć na nią blok fullcover - od EK EK-FC88 GT/GTS (g92) lub Zalmana ZM-GWB8800 GT/GTS G92 -

1) Pytanie brzmi : Czy ktoś z Was próbował wodować taką kartę ? lub czy słyszeliście że jest nieco inna od referencyjnego PCB i powyższe bloki nie wejdą ?

Wszystkie 8800GTS są na referencyjnym, zielonym PCB. Przynajmniej ja nigdzie się z innym nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O bojach z zakładaniem bloczku EK FC-88 na Gainwarda Bliss 8800GTS 512Mb g92 możecie przeczytać w innym wątku który założyłem. http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Wo...gts-G92/263811/

W skrócie powiem tak : aby mieć święty spokój i łatwą pracę przy zakładaniu bloczków EK polecam zaopatzenie się w co najmniej 2 śrubki o gwincie 2,5mm o długości 15mm (jak będą zadlugie to łatwo je skrócić, z przykrótkimi śrubkami nic się nie da zrobić) aby dokręcić sekcje chłodzenia mosfetów do PCB karty.

Poniżej fotka (szybka z komórki) płyty główniej z kartami i innymi bloczkami

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lekką przesadą jest mieć obudowę i nie mieć płyty i reszty w obudowie :blink: Ja bym wywalił chłodnice i rez na zew a płyta i spółka do środka :)

Ta obudowa jest za mała na to żeby zmieścić taki zestaw - ścisk byłby taki że szok i to przed włożeniem zasilcza. Jasne mogłem graty wepchnąć do obudowy a zasilacz + chłodnice umieścić np pod spodem z tym że chcę zrobić akurat odwrotnie. Obudowę po prostu (jej cześć górną) chcę dorobić z pleksi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa jest za mała na to żeby zmieścić taki zestaw - ścisk byłby taki że szok i to przed włożeniem zasilcza. Jasne mogłem graty wepchnąć do obudowy a zasilacz + chłodnice umieścić np pod spodem z tym że chcę zrobić akurat odwrotnie. Obudowę po prostu (jej cześć górną) chcę dorobić z pleksi.

chyba że tak, ale z 1 obiegiem i np 4x120 dał byś rade B-) Brakuje tylko jeszcze nk i tłustych węży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że tak, ale z 1 obiegiem i np 4x120 dał byś rade B-) Brakuje tylko jeszcze nk i tłustych węży :D

O nie - 1 obieg już miałem teraz chcę 3 :rolleyes: Tłustych węży i złączek NK nie będzie bo musiałbym wszystkie złączki powymieniać a mam dużo złączek SM.

Teraz to tak sobie tylko dorywczo coś przy tym projekcie robię to coś kupię to bloczek założe. Ale po 29 Kwietnia zabieram się za produkcję budy :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie calkiem niezle. 2 obiegi to rzadkosc, 3 chyba jeszcze nigdzie w PL nie widzialem i to jeszcze na takich fajnych klockach :)

Gdzie planujesz chlodnice poupychac? Te 2 takie czarne plamy na rysunku projektu to miejsca na chlodnice? Trzecia gdzies w tej metalowej budzie?

O cene calosci projektu nawet nie pytam, jeszcze by mnie glowa rozbolala, no ale jedni zbieraja znaczki... inni skladaja WC. Kazdy ma jakies zboczenie :)

W sumie mnie tez dopadlo wodowanie wszystkiego co popadnie, tak ze jak juz ktorys z projektow przyjmie ostateczna forme, pewnie sie pochwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie calkiem niezle. 2 obiegi to rzadkosc, 3 chyba jeszcze nigdzie w PL nie widzialem i to jeszcze na takich fajnych klockach :)

Gdzie planujesz chlodnice poupychac? Te 2 takie czarne plamy na rysunku projektu to miejsca na chlodnice? Trzecia gdzies w tej metalowej budzie?

O cene calosci projektu nawet nie pytam, jeszcze by mnie glowa rozbolala, no ale jedni zbieraja znaczki... inni skladaja WC. Kazdy ma jakies zboczenie :)

W sumie mnie tez dopadlo wodowanie wszystkiego co popadnie, tak ze jak juz ktorys z projektow przyjmie ostateczna forme, pewnie sie pochwale.

2 chłodnice będą stały pionowo po bokach obudowy, trzecia będzie schowana pod płytą główną właśnie w budzie. Na przeźroczystych wężach będą te tzw "coile" zielone UV a płyn też będzie zielony UV. Wiatraczki razem 8 sztuk zielone z diodami LED. Co do ceny wystarczy sobie zsumować podzespoły. Z tym że teraz dokupiłem "tylko" D-Teka i bloczki EK + rez do pompki. Reszte sprzętu pracowicie zbierałem przez coś koło 2 lata.

Kusi mnie żeby poniklować bloczki ale się jeszcze waham. Projekt zakłada istnienie 3 kolorów: Czarnego, aluminium no i zielonego UV. Po zrobieniu fotki odniosłem wrażenie, że poniklowane bloczki za bardzo dawałyby po oczach. Niklować czy nie co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :blink: Ale kolos ;]

Ten kolos to stockowy DangerDen Torture Rack. Można go sobie kupić poprzez neta. RAID pisał że nawet dziur nie musiał wiercić poza czterema do przyczepienia rezerwuarów, tak to wszystko już miał .

Ja swojego chcę zrobić sam. Jak mi wyjdzie to zobaczymy.

Wbrew pozorom ta obudowa wcale nie jest duża - szerokość troszkę większa od płyty ATX a wysokość to dwa desktopy jeden na drugim + jeszcze troszkę. W sumie to dół czyli miejsce na zasilacz + napędy to już mam bo to jest obudowa NOX media, z tym że muszę trochę nad nią popracować, szczególnie nad bokami i topem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa lata minęły no i pomału zbliżam się do końca projektu.

W zasadzie to dopiero w tym roku do niego wróciłem w międzyczasie zająłem się modowaniem swojego skutera BikePics - docpl's 2007 Romet 50 Home Page on BikePics.Com a następnie motocykla - BikePics - docpl's 2002 Honda VT 750 (Shadow) Home Page on BikePics.Com dlatego troche czasu mi zeszło.

W sumie wczoraj na próbę złożyłem zrobioną obudowę i części WC oczywiście w międzyczasie projekt się zmienił - zdjęcie z przymiarki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...