Skocz do zawartości
DocPL

Lc - chyba moje ostatnie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę cierpliwości - dzisiaj rozebrałem obudowę, jeden bok musiałem wygładzić i polakierować.

Grubszych węży nie założę.

Podświetlenie rezerwuarów - do zrobienia (jasne diody UV w korkach od dołu)

po rozebraniu na części porobię foty z opisem co i jak zrobiłem.

Planuję jeszcze z przodu dołożyć wyświetlacz 4 x 20 (niebieskie tło białe litery) z kontrolerem USB własnej roboty - LCD Smartie z pluginem do softu od T-Balancera.

Cały układ WC ma być kontrolowany przez T-Balancera z tym że pompki są bezpośrednio połączone do 3 x FanAmp który podłączyłem do T-Balancera Big NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kilka obiecanych zdjęć z produkcji.

Chyba zblizam się do końca. W trakcie 2 letniej budowy nie udało mi sie zrobić planów, także w zasadzie wszystko zmieniało sie dosyć dowolnie. Już w trakcie składania zrobionych części często trzeba było zrobić pewne poprawki, tak aby całość mozna było złożyć.

Części:

Płyta głowna: ASUS M2N32SLI Deluxe WiFi - błoczki wodne zrobione przez Misia15Go założone na NB, SB, Mosfety

Procesor: AMD Phenom X4 940 Black edition - bloczek D-Tek Fuzion

RAM: Kingston 4Gb, bloczek wodny od Misia15Go

GPU: 2 x NVIDIA 260 GTX + bloczki EK-FC260/280, z backplate

HDD: MAxtor 300Gb SATA - bloczek wodny Aquacomputera

Zasilacz Tagan 800W, modularny.

Pompki Liang DDC - 1RT (2 x niebieski wirnik, 1 x czarny)

Chłodnice 1 x Black Ice Pro, 2 x BlackWater 2 x 120

Wentyle Revolteca Zielone z podświetelniem 120mm 5 sztuk

Chłodzeniem steruje T-Balancer Big NG + 3 x FanAmp, + Sensorbus + T-Balancer MiniNG.

Obudowa została zrobiona praktycznie samodzielnie z pleksiglasu za wyjątkiem przedniego panelu wraz z zatoką na HDD/CD-ROM który pochodzi z obudowy NoX-Media.

Zdjęcia:

Górne piętro z przymocowanymi pompkami i uchwytami na rezerwuary. Niestety 2 uchwyty orginalne pękły i musiałem założyć zamienniki od EK.

 

Dołączona grafika

 

Rezerwuar:

 

Dołączona grafika

 

Pleksiglas który usztywnia "podłogę górnego piętra" żeby nie pękła pod cięzarem płyty głównej wraz z kartami grafiki

 

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda po załozeniu:

 

Dołączona grafika

 

A tak z dołożoną płytą główną:

 

Dołączona grafika

 

Widać, że odchylenie uchwytów jest różne ale to jest korygowane po załozeniu zbiornika i podłączeniu go do pompki.

Tu widać całe sterowanie chłodzeniem wodnym a przy okazji maskownicę która ukrywa większość kabli jakie będą w środku obudowy:

 

Dołączona grafika

 

Obudowa pusta:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tu już z maskownicą:

 

Dołączona grafika

 

Wentylatorki:

 

Dołączona grafika

 

Wstępne złożenie sprzętu:

Widok z góry bez mobo -

 

Dołączona grafika

 

Przód z wiszącym zasilaniem do GPU-

 

Dołączona grafika

 

No i z tyłu, już z mobo i GPU

 

Dołączona grafika

 

Niestety przy sprawdzaniu szczelności okazało się, że obieg GPU, SB ma nieszczelność, i trzeba było wszystko rozebrać, zdjąc bloczek z SB i podokręcać krućce z nowymi uszczelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepie się do złotych chłodnic , kiepskich kablach Tagana i wentyli revolteca. Gdybyś jeszcze zmienił złączki na Feser\BP\Enzotech to byłby cud !

 

Fajny oryginalny projekt się szykuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepie się do złotych chłodnic , kiepskich kablach Tagana i wentyli revolteca. Gdybyś jeszcze zmienił złączki na Feser\BP\Enzotech to byłby cud !

 

Fajny oryginalny projekt się szykuje .

 

Ze złączkami będzie problem, te które są na bloczkach od Misia są specjalnie poprzycinane. Chłodnice nie są złote - to mosiądz, taki sam kolor jak na bloczkach, ale żeby to pokazać to muszę zrobić porządne zdjęcia ze statywu i bez lampy, aparat dość skutecznie przekłamuje obraz/kolory. Co do wentyli - takie mi się zostały na poddaszu :-). W zasadzie to cały układ bazuje na chomikowanej płycie głównej, i podzespołach które leżały niewykorzystane na półkach. Jedyna inwestycja to były grafiki. I tu dochodzimy znowu do kabli Tagana - oryginalnie komputer miały powozić dwie karty Gaiwarda NVIDIA 8800 GTS - tam jest tylko jedno złącze do zasilania na dodatek skierowane do tyłu . W takim układzie kable były OK. Teraz muszę zużyć po dwa kable na kartę i na dodatek gniazda są do góry. Może się okazać, że zasilacz padnie bo zapotrzebowanie na prąd oscyluje w okolicy 100% jego możliwości wtedy zmienię go na coś mocniejszego i ładniejszego. W sumie to nawet nie mam pewności, że ten układ ruszy, tyle razy części latały po półkach, że mogły się uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze uznanie nalezy sie autorowi za upor, od tak dawna trzymac sie planu, malo kto ak potrafi.

 

Chyba za sklerozę :-P - serio to przez blisko dwa lata moja praca wchłonęła mnie na 100%. No i zachciało mi się jeździć na motorze, trzeba było prawko zrobić, potem zakup moto no i co - a jakże - przerabianie motocykla. Na szczęście osiągnąłem stan 98% nasycenia w przeróbkach (muszę tylko założyć nowe dysze DynoJet Stage 1, i nowe kanapy)

Jedynym kompem którego używałem to był MSI Wind U100.

 

No i w zasadzie to powinienem jeszcze napisać do czego toto będzie służyć.

Robię sobie na poddaszu wirtualny kokpit do symulatorów lotu. Ten komp będzie główną maszynką, do obsługi symulatora obraz będzie wyświetlany na 3 monitorach 24' poprzez Matroxa TrippleHead 2Go (rozdzielczość 5k x 2k chyba).

Wspomniane powyżej GPU Gainwarda + Athlon 6400, 4Gb Ramu, Dysk 300Gb chłodzone wodą (obudowa z mojego wcześniejszego projektu na forum gdzieś jest) będzie robił za stację na której na 4 x 15' monitorach w tym jeden dotykowy wyświetlane będą przyrządy kabiny , mapy itp. Chcę sobie pograć w FSX, Lock-On FC2, Lock-On DCS, IŁ 2 .

Pozdrawiam

Edytowane przez DocPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu budowy.

 

Uruchomiłem i działa - znaczy działał.

3 problemy mam.

1 duży i 2 małe.

 

Małe problemy - jedna z grafik wali kropkami w górnej części ekranu, wygląda na sprawę bloku wodnego, poluzowałem śrubki poruszyłem blokiem i połowa kropek zniknęła. Jak uruchomię kompa i dwie będą szły w SLI to tę wsadzę do drugiego slotu i zobaczymy, ewentualnie przełożę blok.

Drugi mały problem - coś mi Fanampy nie załączają pompek, prawdopodobnie kondensatory muszę dołożyć tak jak w instrukcji napisali.

Duży - prawdopodobnie zepsułem płytę główną, niestety zalałem ją przy przekładaniu kart grafiki,w bloczku na SB znowu króćce puściły i pod SB płyn poleciał co prawda Feser One który to niby nie przewodzi ale chyba jednak przewodzi prąd.

W chwili obecnej komp nawet POSTA nie zaczyna, nie świecą się diody na klawiaturze głośniczek który podłączyłem nawet nie bipnie. Zobaczymy jutro jak mobo się podsuszy czy wystartuje, jak nie to znalazłem za 50zł zamiennik, w ostateczności mam jeszcze 2 takie płyty jedną w kompie syna a drugą w moim drugim PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu i przeciwnościami losu zakończyłem budowę swojego chłodzenia.

Z ciekawostek - spaliłem w trakcie budowy: kartę GF 260, 2 używane płyty główne M2N32 SLI

Z kupionych używek kolejne 2 musiałem odsyłać bo jak się okazało stan idealny był tylko wizualnie i płyty nie działały.

Ale w końcu udało się komp działa, ten post pisze już z niego.

Wszysko poszło zgodnie z ideą ( o planie nie piszę bo takowy nigdy nie powstał)

Sprzęt sie trochę pozmieniał.

Procek: Athlon 6400 - > Phenom II 940 BE

Grafika : 2 x GF 512 GTS -> 2 x GF 260 GTX + Matrox TrippleHead 2go i 3 x 24" monitory Hyundaia

Inne graty tz płyta bez zmian - ASUS M2N32 SLI Deluxe (swoją drogą świetna płyta)

RAM 4Gb Kingstony

System z WIn XP Pro - > Win 7 64 Bit.

Cały komp sterowany T-Balancerem Big NG + Mini NG + Sensor Hub + 3x Fanamp

Zdjęcia będa jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...