Skocz do zawartości
ath

Tom Clancy's H.a.w.x.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

http://hawxgame.uk.ubi.com/home_euro.php

 

Tom Clancy’s H.A.W.X. to zręcznościowa symulacja lotnicza, sygnowana nazwiskiem znanego amerykańskiego autora powieści sensacyjnych. Zasiadamy tu za sterami nowoczesnych myśliwców i uczestniczymy w podniebnych bataliach. Za wykonanie odpowiedzialny jest oddział korporacji Ubisoft Entertainment, umiejscowiony w Bukareszcie. Skupia on ludzi, którzy stworzyli popularną serię Blazing Angels – bardzo podobną pod względem mechaniki do H.A.W.X., ale traktującą o II Wojnie Światowej.

 

Historia z H.A.W.X. rozgrywa się w roku 2012, kiedy to prywatne korporacje militarne (zwane z angielska PMC) zaczynają odgrywać bardzo istotną rolę. Wzrost ich potęgi grozi wielkim międzynarodowym konfliktem zbrojnym. Nadchodzi świetny czas, żeby zasiąść w fotelu pilota i wkroczyć do akcji.

 

Developerzy zaimplementowali System Zwiększonego Realizmu (Enhanced Reality System – ERS). Dzięki niemu oglądamy trajektorię wystrzelonych pocisków, podglądamy mapę taktyczną oraz jesteśmy informowani o nadlatujących rakietach. Pozwala on również na sprawdzanie poziomu zniszczeń maszyny, wykrywanie stacji radarowych, a także wydawanie rozkazów skrzydłowym. Wszystko to zintegrowane jest z komputerem pokładowym każdego z ponad pięćdziesięciu dostępnych w grze samolotów.

 

Tom Clancy’s H.A.W.X., oprócz rozgrywki dla jednego gracza, zapewnia także zabawę wieloosobową. Pierwszy jej wariant to tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób, gdzie istnieje opcja dołączenia do zabawy w dowolnym momencie. Przebrnąć w ten sposób można całą kampanię. Drugim trybem są bitwy powietrzne, w których udział bierze do 16 pilotów. Zdobywamy w nich punkty doświadczenia i pieniądze, potrzebne do zakupu różnego rodzaju ulepszeń dla naszych myśliwców.

Może być ciekawie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak będzie wyglądał tryb kooperacji. Sama gra na maniakach pilotażu raczej wrażenia nie zrobi, bo to raczej zręcznościowo taktyczne będzie a nie symulacja. No ale trzeba poczekać i się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie i i mam nadzieję ,że poziom będzie adekwatny grywalności....Ale sie nieco i obawiam ,że jak to odpalę na swoim sprzęcie to zanieczyszczę "kokpit".Oby nie....Nie chciałbym zaawansowanej symulacji ale uciechy z walki.Co innego brat -radio do modeli do kompa podpina i naprzód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gameplay:

 

http://www.gametrailers.com/player/34545.html

 

nie wygląda to za ciekawie, grafika ładna, piloci przeciwnika nawijają przez radio (przypomina sie Wing Commander), ale model lotu to... modelu lotu to niema :D

Moze dlatego, ze to: "kategoria: zręcznościowe / strzelanina" a nie symulator ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ale to co tutaj dostajemy jest co najmniej dziwne, żeby myśliwiec zatrzymywał się co chwila w powietrzu i znów przyśpieszał robiąc jakieś dziwne akrobacje, liczyłem na wyważenie realizmu z zręcznościówką, jak to robiło Novalogic np. w F22 Lightning 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kilka mirrorów :

 

http://www.ubi.com/DE/Games/Info.aspx?pId=6939

 

gierka niczego sobie, ładna grafa, chodzi 1280x1024 full detale nawet na moim sprzęcie więc optymalizacja jest dobra, tak jak Ace combat typowy powietrzny shooter, ale ostatni jaki tego typu widziałem na pc to był chyba Jet Pilot z 98 roku, także demo wypadło na plus, jedynie dźwięk przy dużych akcjach sie krzaczy/laguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

W dx9 all max 1600x1200 aa 2 anizo 4 - ponad 100 fps.

W dx10 już gorzej bo jest ssao, które skutecznie męczy mi kartę - ok 45-80 fps (ssao na low). Jednak tu w przeciwieństwie do Burnouta powstaje fajny efekt mgiełki czy czegoś podobnego no i mamy kilka bajerów graficznych jak refleksy itp., które nieźle się prezentują. Niestety jest tak, że przy tych 45-60 nie gra się przyjemnie i dopiero powyżej 75 fps zaczyna się film.

Gameplay - Gra się przyjemnie, oczywiście to czysty arcade. Ten widok izo nieco dziwny na początku, jednak z czasem idzie przywyknąć. Tylko 1 misja, więc też nie wiadomo jak będzie dalej.

Grafika piękna, dźwięk b. dobry - na vista wsio ok, nic nie charczy:-)

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka naprawdę fajna. Szybka akcja, na ekranie dzieje sie dużo (czasem nawet aż nadto). Grafika ładna, szczególnie na viscie. Gra działa płynnie all max bez aa 1440x900 (35-45 fps). Gra obsługuje dx10.1 który naprawdę daje te kilka klatek więcej w porównaniu z dx10.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym slowem jest to podpicowany Blazing Angels ??? developer chyba tez ten sam .

czyli Blazing Angels byl lepszy bo byl i start i ladowanie :)

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Da się fajnie pograć w to na klawiaturze? czy lepiej się za to nie zabierać, chociaż mam kajś dżoja to poszukam :-P. Zawsze na takie gierki byłem napalony a jak jakaś była to nie grałem, nie wiem czemu, także jestem zainteresowany jaka ta gra jest, już się ściąga :rolleyes:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowanie maczyna odbywa sie za pomoca myszki. jesli nie jest ustawiona zbyt czule to nie ma tragedii. natomiast smieszne jest, ze maszyna zabiera 50 rakiet :o a tylko 6 flar ;] kompletne zero realizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

natomiast smieszne jest, ze maszyna zabiera 50 rakiet :o a tylko 6 flar ;] kompletne zero realizmu

W końcu arcade i dobrze :D, byle by było niezłe nawalanie, mi styknie :wink:. Gdyby było np 6 czy 8 rakiet to co to za gra jak zaraz zabrakło by arsenału :-P.

 

Niech ktoś wrzuci jakieś screeny :D

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hyperx ogladalem zapowiedz owej gierki...zjechali ja za monotonie ...a najgorsze jest to ze nie ma lądowania:D ani startowania...kazda misja to czysta naparzanka (28misji) ...ja rozumiem ze to arcade...ale juz za czasow PSX i Eagle one mozna bylo na lotniskowcu wyladowac, czy tez misje ratunkowe..... no nic dzis demko zassam zobacze:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hyperx ogladalem zapowiedz owej gierki...zjechali ja za monotonie ...a najgorsze jest to ze nie ma lądowania:D ani startowania...kazda misja to czysta naparzanka (28misji) ...ja rozumiem ze to arcade...ale juz za czasow PSX i Eagle one mozna bylo na lotniskowcu wyladowac, czy tez misje ratunkowe..... no nic dzis demko zassam zobacze:)

OMG nie ma !?!?!? No to sie zawiodlem na tej grze mocno teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie skopaną czcionkę w menu?

Co do gry to rzeczywiście jest monotonna, a brak startu i lądowania to duży minus.

Drugi duży minus to tylko jeden widok TPP, na którym samolot prawie wyłazi z ekranu;/

Do Eagle One to jej daleko...

 

Dajcie jakieś screeny ze wszystkim na full dx10, łącznie z SSAO na high.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla ulatwienia gre zaczyna sie juz w powietrzu :D

mowilem ze tak bedzie. przeciez to czysta arcadowka. 

 

 

widoki sa rozne nie tylko zza samolotu. klawiszologie widziales w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilem ze tak bedzie. przeciez to czysta arcadowka. 

 

 

widoki sa rozne nie tylko zza samolotu. klawiszologie widziales w ogole?

Znam conajmniej 5 (na rozne platformy) do bólu arcadowych tytułów w ktorych trzeba było tankować w powietrzu i czasami dupe na ziemi posadzić:) więc to żadna wymówka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lecim z koksem :D

1. Grafika bida z nędzą no dobra może trochę lepiej, ale gorzej niż w Ace Combat 6, którego grałem na x360 spory czas temu. Nie wiem czy zauważyliście, ale spora część obiektów na ziemi to płaskie bitmapy rozwaliło mnie to gdy podleciałem do lotniska w Rio de Janeiro i zobaczyłem płaskie samoloty pasażerskie stojące na tymże lotnisku, wstyd panowie z Ubi 2009 rok takich rzeczy się nie robi <_<

2. To że w ogóle nie rajcują mnie gry gdzie myśliwiec ma 100 rakiet i nieskończoną ilość ammo w działku to jedna sprawa nie lubię też prawdziwych symulatorów gdzie zanim wystartuje z lotniska muszę wkuć klawiszologię niczym powieść Sienkiewicza, dla mnie od zawsze najlepszym przykładem połączenia prostego symulatora ze strzelanką to były gry Novalogic jak F-22 Lightning 3 czy Comanche 4, ale po przymknięciu oka da radę z tymi 100 rakietami czego przykładem był/jest wspomniany wcześniej Ace Combat 6.

3. Brak lądowania i startowania toż to przecież było nawet w tym AC6 można było to pominąć owszem, ale zostawili dla chętnych tutaj poszli na mega łatwiznę mogli od razu wrzucić autopilota co by sam sterował samolotem, a graczowi zostawić tylko możliwość odpalania nieskończonej liczby rakiet.

4. Dźwięk znowu gorzej niż w AC6 wszystko jakieś przytłumione, niewyraźne no nie wiem po prostu strasznie sztuczne.

5. Właściwie to mam ogromne wrażenie, że gram w jakąś nową część Ace Combata wystrzeliwanie kilku rakiet na raz itd, itp. zasadniczo to jest totalnie i bez ogródek zerżnięty Ace Combat z tymże AC6 jednak jest grą lepszą.

Grę mogę polecić tylko tym osobom, które nie mają X360 lub nie mają możliwości pogrania w AC6 na konsoli.

Ocena na podstawie demka 6/10.

 

PS.

 

Do forumowiczów grających w symulatory jak Lock-On nie tykajcie tego możecie zejść na zawał.

A jak ktoś chce sobie pograć coś podobnego do F-22 Ligtning 3 to spróbujcie Wings Over Europe lub inne z serii Wings Over... od Third Wire. Tam przynajmniej została szczypta realizmu mimo niedzisiejszej grafiki.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tutaj ustawić jakoś czułość myszy/joya ? Bo to co jest def. to żenada, leciutko daje na boki i nic nie reaguje, dopiero mocniejszy rucha przynosi jakieś efekty, dla mnie nie do przyjęcia, może innym to nie przeszkadza, ale widocznie mam za duże nawyki z lock-on'a. :D

 

---

 

Obadałem przez chwilę i poleciało z hdd, zupełnie nie mój typ gry. :)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lecim z koksem :D

1. Grafika bida z nędzą no dobra może trochę lepiej, ale gorzej niż w Ace Combat 6, którego grałem na x360 spory czas temu. Nie wiem czy zauważyliście, ale spora część obiektów na ziemi to płaskie bitmapy rozwaliło mnie to gdy podleciałem do lotniska w Rio de Janeiro i zobaczyłem płaskie samoloty pasażerskie stojące na tymże lotnisku, wstyd panowie z Ubi 2009 rok takich rzeczy się nie robi <_<

2. To że w ogóle nie rajcują mnie gry gdzie myśliwiec ma 100 rakiet i nieskończoną ilość ammo w działku to jedna sprawa nie lubię też prawdziwych symulatorów gdzie zanim wystartuje z lotniska muszę wkuć klawiszologię niczym powieść Sienkiewicza, dla mnie od zawsze najlepszym przykładem połączenia prostego symulatora ze strzelanką to były gry Novalogic jak F-22 Lightning 3 czy Comanche 4, ale po przymknięciu oka da radę z tymi 100 rakietami czego przykładem był/jest wspomniany wcześniej Ace Combat 6.

3. Brak lądowania i startowania toż to przecież było nawet w tym AC6 można było to pominąć owszem, ale zostawili dla chętnych tutaj poszli na mega łatwiznę mogli od razu wrzucić autopilota co by sam sterował samolotem, a graczowi zostawić tylko możliwość odpalania nieskończonej liczby rakiet.

4. Dźwięk znowu gorzej niż w AC6 wszystko jakieś przytłumione, niewyraźne no nie wiem po prostu strasznie sztuczne.

 

Jak dla mnie to troche zarzuty nie do tej gry. Bo i nie o to chodziło by gra była realistyczna. Jakbym miał lecieć z dwoma rakietami na misje i zaraz wracać, lądować, załadować sobie rakiety, pogadać z szefem magazynu na temat uzbrojenia i i obejżeć gołe panienki na kalnedarzu wiszącym na ścianie.... ;) To bym sie chyba zanudził, a tak mam 100 rakiet i latam i walcze nie myśląc czy mi starczy paliwa tylko czerpie radoche z gry.

 

Jak dla mnie gra jest świetnym uzupełnieniem Ghost Recon Advence Warfightare zarówno 1 i 2 co zresztą widać w Intrze. Graficznie pewnie też tak miało być bo niestety gryby na takiej przestrzeni posadzili tyle drzew i samochodów i wszystkiego co może być na ziemi to byśmy tego jeszcze z kilka lat nieodpalili. Zresztą nie ma czasu na oglądanie tyvh map bitowych. Na misji latasz i walczysz.

 

Na moim sprzęcie chodzi na maxa w 1680x1050. Więc miło :)

Generalnie fajnie sie bawiłem i chętnie zkupie jak wyjdzie w pełnej wersji chyba że zabiją mnie ceną. Wtedy poczekam na jakąś tańszą kolekcje. (choć na assasina creeda nie moge sie doczekać )

 

Spokojnie można pociskać na klawiaturze i na myszce i jakoś da się grać. Pewnie w multi już sie nie da ale w singlu klawa wystarcza.

 

Ja jestem mile zaskoczony. Włąściwie nie wiedziałem czego oczekiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...