Skocz do zawartości
ath

Tom Clancy's H.a.w.x.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to troche zarzuty nie do tej gry. Bo i nie o to chodziło by gra była realistyczna. Jakbym miał lecieć z dwoma rakietami na misje i zaraz wracać, lądować, załadować sobie rakiety, pogadać z szefem magazynu na temat uzbrojenia i i obejżeć gołe panienki na kalnedarzu wiszącym na ścianie.... ;) To bym sie chyba zanudził, a tak mam 100 rakiet i latam i walcze nie myśląc czy mi starczy paliwa tylko czerpie radoche z gry.

 

Jak dla mnie gra jest świetnym uzupełnieniem Ghost Recon Advence Warfightare zarówno 1 i 2 co zresztą widać w Intrze. Graficznie pewnie też tak miało być bo niestety gryby na takiej przestrzeni posadzili tyle drzew i samochodów i wszystkiego co może być na ziemi to byśmy tego jeszcze z kilka lat nieodpalili. Zresztą nie ma czasu na oglądanie tyvh map bitowych. Na misji latasz i walczysz.

 

Na moim sprzęcie chodzi na maxa w 1680x1050. Więc miło :)

Generalnie fajnie sie bawiłem i chętnie zkupie jak wyjdzie w pełnej wersji chyba że zabiją mnie ceną. Wtedy poczekam na jakąś tańszą kolekcje. (choć na assasina creeda nie moge sie doczekać )

 

Spokojnie można pociskać na klawiaturze i na myszce i jakoś da się grać. Pewnie w multi już sie nie da ale w singlu klawa wystarcza.

 

Ja jestem mile zaskoczony. Włąściwie nie wiedziałem czego oczekiwać...

Dobra, nie ważne, że jest to arcade nie każdy lubi symulatory ok napisałem tylko, że nie podoba mi się to i owo, ale 100 rakiet i 3 flary do wykorzystania c'mon idźmy na całość dajmy nieskończoną liczbę i flar co sobie żałowali.

Grafika jest gorsza od tej w AC6 poza tym sorry, ale dla mnie biednie wygląda teren gdzie wystaje parę pudełek po zapałkach, a reszta to jedna wielka brzydka bitmapa co niestarczy mocy na te parę dodatkowych domków, na trójwymiarowe samoloty na lotnisku ba nawet wybuchy są biedne jak to arcade to niech te samoloty spadają w płomiennych fajerwerkach co z tego, że mam 130 fps można by dorobić to i owo i nawet na 60 fps grałoby się dobrze.

Tak już na marginesie akcja dzieje się w 2021 roku awionika F-16 wskazuje na generacje block 30/32 ew. 40/42 śmiem wątpić czy te samoloty jeszcze w 2015 będą latać nie mówiąc już o F-14 który został wycofany w 2006 roku (na dodatek w grze jest pierwsza wersja tegoż czyli F-14A). Rozumiem chęć wsadzenia maksymalnej liczby samolotów do gry i to, że jest to fantastyka, ale mogli się twórcy bardziej postarać i od razu umieścić Zeppelina, a co jak wszystko to wszystko.

Co do porównań do AC6 to drużyna Asów na Su-47 nie mam słów czy oni naprawdę nie mają własnych pomysłów wszystko musieli zerżnąć :blink:

 

Gra zła nie jest (bo może mnie ktoś źle zrozumiał) po prostu jest trochę niedorobiona można naprawdę było zrobić kawał dobrego arcade dodać to i owo wyrzucić to i tamto i byłoby świetnie rozumiem wzorowanie się na klasyku w postaci serii Ace Combat, ale bez przesady trochę własnej inwencji chyba można było przemycić bo z tego co widzę to jest gorszy klon AC6.

Strzela się fajnie lata też, ale brakuje tego czegoś co sprawiłoby mega satysfakcję, że na widok zestrzelania na ryju robiłby się banan, a przez zęby przelatywało słowo "wow".

Tak jak pisałem na podstawie demka 6./10 dla osób z x360 AC6 dla graczy z PC alternatywy nie ma i zasadniczo jak będzie w cenie do 79-89 względnie z powodu posuchy rynkowej 99 zł można kupić jeśli powyżej 100 zł odpuścić lepiej kupić za to czteropaki Carlsberga w Carrefourze i kolejne dostaniemy za 1 gr.

 

PS.

Jak już jest te 100 rakiet to już mogli nie iść w ślady AC6 i zrobić do rozwałki celów naziemnych/nawodnych Maverick, a do powietrznych AMRAAM czy Sidewinder, a nie ten sam typ pocisku do celów naziemnych i powietrznych troszku realizmu można było wrzucić.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale 100 rakiet i 3 flary do wykorzystania c'mon idźmy na całość dajmy nieskończoną liczbę i flar co sobie żałowali.

...

PS.

Jak już jest te 100 rakiet to już mogli nie iść w ślady AC6 i zrobić do rozwałki celów naziemnych/nawodnych Maverick, a do powietrznych AMRAAM czy Sidewinder, a nie ten sam typ pocisku do celów naziemnych i powietrznych troszku realizmu można było wrzucić.

 

 

No tu sie moge zgodzić. Też jak latałem szukałem troche innego uzbrojenia. Ale i tak jestem na tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie demko zmusiło do szybkiego poszukiwania przycisku Quit i wywalenia z HDD z prędkością i siłą pocisku AIM-120C-7. Na razie podziękuję, może nad fullem przysiądę.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest te 100 rakiet to już mogli nie iść w ślady AC6 i zrobić do rozwałki celów naziemnych/nawodnych Maverick, a do powietrznych AMRAAM czy Sidewinder, a nie ten sam typ pocisku do celów naziemnych i powietrznych troszku realizmu można było wrzucić.

 

 

Odblokuj sobie Harriera i będziesz miał bomby:-) Przecież to demo, poziom mocno łatwy i nie ma jak zmienić uzbrojenia (na razie). Chyba z tą grafiką przesadziłeś. Gdzie nie czytam to piszą, że właśnie w tym elemencie HAWX jest zdecydowanie lepszy niż Ace Combat. Tam np. budynki to już w ogóle żenada, reszta też nie prezentuje się ciekawiej. Obie gry są niezłe, ale na pc i tak nie ma innej opcji:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj sobie Harriera i będziesz miał bomby:-) Przecież to demo, poziom mocno łatwy i nie ma jak zmienić uzbrojenia (na razie). Chyba z tą grafiką przesadziłeś. Gdzie nie czytam to piszą, że właśnie w tym elemencie HAWX jest zdecydowanie lepszy niż Ace Combat. Tam np. budynki to już w ogóle żenada, reszta też nie prezentuje się ciekawiej. Obie gry są niezłe, ale na pc i tak nie ma innej opcji:-)

Odblokowałem problem jest taki jak pisałem jeden ten sam pocisk służy do atakowania celów na ziemi jak i w powietrzu nawet w 100% arcade powinni jakoś trzymać się faktów to tak jakby F-16 startował i lądował na lotniskowcu.

Nie wiem w AC6 grałem spory czas temu ale wydaje mi się, że jednak grafa była lepsza no i nie spotkałem się z takim babolem by samoloty na lotnisku były płaską bitmapą i chyba jednak oprócz wieżowców na ziemi było też parę domków w 3D, a nie płaska jednolita bitmapa i efekty mogłyby być lepsze więcej ognia fajerwerków przecież to arcade powinno być bardziej pro fun skoro już tak odeszli o rzeczywistości.

 

Sumując:

Zostawiamy te 100 rakiet i nieskończone ammo w działku, a dodajemy więcej flar.

Pociski bardziej realne jedne tylko i wyłącznie do celów na ziemi drugie tylko i wyłącznie do celów w powietrzu.

Dodajemy lepsze efekty bardziej efektowne animacje zestrzelonych samolotów tak pro fun dla bananka na ryju i cedzonego przez zęby "wow".

Poprawiamy grafikę kosztem tych ponad 100 fps przy 60 fps też da się grać zabrać te biedne, ohydne bitmapy zrobić więcej obiektów 3D.

Nie rżniemy ostro każdego aspektu z Ace Combat 6, drużyna asów nie musi latać Su-47, jest jeszcze MiG 1.44, nie musi być opcja wystrzel 4 rakiety naraz do 4 różnych celów to już było w AC6.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowicie AC6, to chodzi o Ace Combat 6? Nie moge nigdzie znalezdz tej gry na PC'eta :|... Wyszla w ogole na PC'eta?

Tak chodziło o Ace Combat 6 i nie nie wyszło na PC pisałem, że na x360 grałem, a na PC dla HAWX nie ma alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło o Ace Combat 6 i nie nie wyszło na PC pisałem, że na x360 grałem, a na PC dla HAWX nie ma alternatywy.

No wlasnie, a jakis dobry symulator na PC'eta w czasach terazniejszych z dobra grafika to? :|

 

wiem, ze napisales iz nie ma alternatywy, a cos zblizonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis jedyny wspolczesny symulator to tylko lock on. jest jeszcze starszy ale rownie dobry flanker 2.0

Wyobraź sobie, że nie tylko... poza tym flanker to w wersji 2.5.

Jeśli już lomac to tylko z flaming cliffs, poza tym Falcon 4.0, Jane's F/A-18, Strike Fighters, itp. itd.

 

M@ly zagraj sobie w prawdziwego sima, IL2 jak lubisz klimaty IIWŚ (tylko joy obowiązkowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja ciekawostek:

- Harrier dysponuje idealną wprost manewrowością identyczną jak F-16 baa zasadniczo oba samoloty pilotuje się tak samo dla zrozumienia to tak jakby w Race Driver Grid był maluch i prowadził się tak samo jak Pagani Zonda wszak oba maja silniki i napęd na tył.

- HAWX jest chyba jedyną grą gdzie Harrierem można osiągnąć prędkość ponaddźwiękową ba nawet 1700 km/h potrafi ciąć w tej grze :blink:

 

Podsumowanie 2

- Paskudne, dwuwymiarowe, płaskie tekstury i pomiędzy nimi parę wieżowców brak większej ilości obiektów 3D na ziemi (płaskie samoloty na lotnisku).

- Jak na arcade pro fun słabe efekty specjalne wybuchów w tego typu grze powinno to być lepiej zrobione (więcej ognia, dymu, rozpadających się elementów).

- Brak opcji startu-lądowania nawet w opcji (w AC6 było).

- Dźwięk mógłby być lepszy zwłaszcza eksplozji.

- 6 flar w przypadku F-16, ale za to nieskończona liczba rakiet. :huh:

- F-16 i Harrierem lata się tak samo :mur: Harrier to nawet przekracza barierę dźwięku. <_<

- Ten sam typ pocisku służy zarazem do ataków na cele naziemne jak i powietrzne.

- Nawet w grze arcade powinna być szczypta realizmu, przynajmniej trzymania się ogólnych faktów samolot to nie metalowa puszka każdy jest inny ma swoje zady i walety inaczej się nim lata, itd. w HAWX każdy samolot ma te same możliwości.

- Totalnie zerżnięte aspekty z AC6 (np. drużyna asów w Su-47, możliwość strzelania kilkoma pociskami na raz do różnych celów) taki klon AC6.

 

+ Jest na PC z braku laku...

+ Mimo słabej grafiki to w porównaniu z innymi grami o charakterze lotniczym na PC jednak jest w ścisłej czołówce.

+ Polatać sobie można typowa rozwałka ogólnie fajnie bo nie trzeba wbijać do głowy klawiszologii jak powieść Sienkiewicza.

+ Wymagania niewielkie, ale kosztem jakości na grafice (a można było zrobić lepsze tereny nawet kosztem tych 130 fps przy 60 też da się grać).

 

Więc gra na pewno nie dla fanów symulacji, fajny arcade, ale niszczą go trochę jakość grafiki i ogólnie mega wpadki w sprawach techniki (każdym samolotem lata się tak samo, nierealne prędkości osiągane przez Harriera), z braku laku na PC można obadać jeśli cena będzie poniżej 99 zł. Tylko dla fanów strzelania w stylu "Air Quake-a" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że nie tylko... poza tym flanker to w wersji 2.5.

Jeśli już lomac to tylko z flaming cliffs, poza tym Falcon 4.0, Jane's F/A-18, Strike Fighters, itp. itd.

 

M@ly zagraj sobie w prawdziwego sima, IL2 jak lubisz klimaty IIWŚ (tylko joy obowiązkowy).

widze ze ktos tutaj pamieta moje poczatki na forum, i moj real nick xD

 

co do gierek to obadam te, i zdam relacje ;).

Kolejna porcja ciekawostek:

- Harrier dysponuje idealną wprost manewrowością identyczną jak F-16 baa zasadniczo oba samoloty pilotuje się tak samo dla zrozumienia to tak jakby w Race Driver Grid był maluch i prowadził się tak samo jak Pagani Zonda wszak oba maja silniki i napęd na tył.

- HAWX jest chyba jedyną grą gdzie Harrierem można osiągnąć prędkość ponaddźwiękową ba nawet 1700 km/h potrafi ciąć w tej grze :blink:

 

Podsumowanie 2

- Paskudne, dwuwymiarowe, płaskie tekstury i pomiędzy nimi parę wieżowców brak większej ilości obiektów 3D na ziemi (płaskie samoloty na lotnisku).

- Jak na arcade pro fun słabe efekty specjalne wybuchów w tego typu grze powinno to być lepiej zrobione (więcej ognia, dymu, rozpadających się elementów).

- Brak opcji startu-lądowania nawet w opcji (w AC6 było).

- Dźwięk mógłby być lepszy zwłaszcza eksplozji.

- 6 flar w przypadku F-16, ale za to nieskończona liczba rakiet. :huh:

- F-16 i Harrierem lata się tak samo :mur: Harrier to nawet przekracza barierę dźwięku. <_<

- Ten sam typ pocisku służy zarazem do ataków na cele naziemne jak i powietrzne.

- Nawet w grze arcade powinna być szczypta realizmu, przynajmniej trzymania się ogólnych faktów samolot to nie metalowa puszka każdy jest inny ma swoje zady i walety inaczej się nim lata, itd. w HAWX każdy samolot ma te same możliwości.

- Totalnie zerżnięte aspekty z AC6 (np. drużyna asów w Su-47, możliwość strzelania kilkoma pociskami na raz do różnych celów) taki klon AC6.

 

+ Jest na PC z braku laku...

+ Mimo słabej grafiki to w porównaniu z innymi grami o charakterze lotniczym na PC jednak jest w ścisłej czołówce.

+ Polatać sobie można typowa rozwałka ogólnie fajnie bo nie trzeba wbijać do głowy klawiszologii jak powieść Sienkiewicza.

+ Wymagania niewielkie, ale kosztem jakości na grafice (a można było zrobić lepsze tereny nawet kosztem tych 130 fps przy 60 też da się grać).

 

Więc gra na pewno nie dla fanów symulacji, fajny arcade, ale niszczą go trochę jakość grafiki i ogólnie mega wpadki w sprawach techniki (każdym samolotem lata się tak samo, nierealne prędkości osiągane przez Harriera), z braku laku na PC można obadać jeśli cena będzie poniżej 99 zł. Tylko dla fanów strzelania w stylu "Air Quake-a" :wink:

grales juz w full wersje ;o?

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzajac sie z powyzsza wypowiedzia mastertaba, pragne stwierdzic jedynie, iz od miesiaca mam Joy-a i LOCK ON-a. Tknalem gre tylko raz. Wkuwanie klawiszologii to jakis zart. Cokolwiek chce zrobic - ESC/OPTIONS/CONTROLS/ESC/ESC. Definitywnie brakuje w LockOnie chmurek z podpowiedziami. Hawx zarazem jak wspomniano wyzej zostal za bardzo uproszczony i okaleczony graficznie. Pozostaje czekac na zloty srodek.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) lot przed przeciwnikiem

2) ew. flara

3) stall/drifting

4) rakieta, bo MG nie ma szans wycelować...

5) lot przed przeciwnikiem

 

i tak w kółko... Nieco się zawiodłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzajac sie z powyzsza wypowiedzia mastertaba, pragne stwierdzic jedynie, iz od miesiaca mam Joy-a i LOCK ON-a. Tknalem gre tylko raz. Wkuwanie klawiszologii to jakis zart. Cokolwiek chce zrobic - ESC/OPTIONS/CONTROLS/ESC/ESC. Definitywnie brakuje w LockOnie chmurek z podpowiedziami. Hawx zarazem jak wspomniano wyzej zostal za bardzo uproszczony i okaleczony graficznie. Pozostaje czekac na zloty srodek.

Bo lomac to nie gra dla początkujących po prostu. Poszukaj sobie czegoś pośredniego między sim i arcade a nie od razu na głęboką wodę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jakies propozycje ? :)

Wings Over Wietnam, Wings Over Europe, Wings Over Israel. Najnowszy jest Wings Over Israel, ale wszystkie są na tym samym engine, do każdej z tych gier jest masa modów w postaci nowych samolotów, nowych pocisków rakietowych, bomb, dźwięków, lepszych tekstur, nowe lokacje, itd. To jest mniej więcej uproszczony Lock-ON z gorszą grafiką i sterowaniem, które da się załapać w góra 5 minut. Coś jak F-22 Lightning 3 lub Comanche 4.

 

Z tej samej serii Wing over... jest jeszcze Strike Fighters 2, ale nie grałem więc nie mogę nic napisać.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wings Over Wietnam, Wings Over Europe, Wings Over Israel. Najnowszy jest Wings Over Israel, ale wszystkie są na tym samym engine, do każdej z tych gier jest masa modów w postaci nowych samolotów, nowych pocisków rakietowych, bomb, dźwięków, lepszych tekstur, nowe lokacje, itd. To jest mniej więcej uproszczony Lock-ON z gorszą grafiką i sterowaniem, które da się załapać w góra 5 minut. Coś jak F-22 Lightning 3 lub Comanche 4.

 

Z tej samej serii Wing over... jest jeszcze Strike Fighters 2, ale nie grałem więc nie mogę nic napisać.

Nie grałeś, bo jeszcze nie wyszło. :)

Ale offtopem polecieliśmy deczko. :D

 

---

 

Zwracam honor, widocznie mam złe źródła.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałeś, bo jeszcze nie wyszło. :)

Ale offtopem polecieliśmy deczko. :D

No to na koniec tego pięknego offtopa według strony producenta Third Wire, Strike Fighters 2 do wzięcia za jedyne 19.99$

Z tego co wyczytałem Strike Fighters 2 to jest dokładnie to samo co Strike Fighters (1) tylko, że działa teraz na Viście.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wp.pl znalazłem taki opis:

 

Latać przyjdzie nam do wielu ciekawych miejsc: twórcy obiecują idealnie odzwierciedlone tereny między innymi Afganistanu czy brazylijskiego Rio De Janeiro.

Ciekawe co mieli na myśli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzajac sie z powyzsza wypowiedzia mastertaba, pragne stwierdzic jedynie, iz od miesiaca mam Joy-a i LOCK ON-a. Tknalem gre tylko raz. Wkuwanie klawiszologii to jakis zart. Cokolwiek chce zrobic - ESC/OPTIONS/CONTROLS/ESC/ESC. Definitywnie brakuje w LockOnie chmurek z podpowiedziami. Hawx zarazem jak wspomniano wyzej zostal za bardzo uproszczony i okaleczony graficznie. Pozostaje czekac na zloty srodek.

Proponuję własną metodę, drukarka manual z netu z klawiszologią i PRINT ;) A potem 4 kartki przed nos i lecimy :) Ale jaka zabawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis na ign pojawiła sie recka 6.7 - nei za dobrze ; pograłem sam z 30 min i jest ok bez szału, nie wiem tylko czy coś źle robie albo coś w kazdym razie nie czuję prędkości- wygląda to jakbym leciał śmigłowcem, a nie migiem 25 który wyciąga 2.5 Ma z palcem w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...