Skocz do zawartości
ath

Tom Clancy's H.a.w.x.

Rekomendowane odpowiedzi

ok ale mimo wszystko powinna byc różnica między maszynami nawet biorąc pod uwagę uproszczenie w końcu latamy myśliwcami w głównej mierze, a nie awionetkami ...

Pisałem o tym wcześniej przy okazji dema od kiedy to Harrier leci tyle co Mig-25 czy F-15 no dajcie to tak jakby do GRID-a wsadzić Malucha i niech jedzie tyle co Ferrari no absurd po prostu nawet w arcade się takich rzeczy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie demko zmusiło do szybkiego poszukiwania przycisku Quit i wywalenia z HDD z prędkością i siłą pocisku AIM-120C-7. Na razie podziękuję, może nad fullem przysiądę.

Mnie też. Odpaliłem sobie właczył się widok z kabiny myśle fajna gra , lece dalej każą przełączyć się na widok z zewnętrz i tragedia postrzelałem 10 minut i demo won z dysku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis na ign pojawiła sie recka 6.7 - nei za dobrze ; pograłem sam z 30 min i jest ok bez szału, nie wiem tylko czy coś źle robie albo coś w kazdym razie nie czuję prędkości- wygląda to jakbym leciał śmigłowcem, a nie migiem 25 który wyciąga 2.5 Ma z palcem w silniku

poczekaj aż będziesz mógł wyłączyć wspomaganie lotu wtedy gierka daje więcej zabawy i zaczyna być czuć, że latamy np. cegła czy czymś zwrotnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem dziś jeszcze z dobrą godzinkę i wygląda to tak:

 

1. jest motywacja do zbierania xp = nowe maszyny

2. kokpit miga 29 prezentuje się na prawdę okazale

3. Robię misje na 4 mapie i jak dotąd zadania są trywialne

4. gram na hardzie (2 na 3 poziomy trudności) i troszkę trzeba się wysilić by wykonać powierzone zadania co jest na + względem normalnego poziomu trudności

5. cienko wyglądają eksplozje (jest jakaś różnica w dx9 vs 10?)

6. Każdy samolot w tej grze ma wektorowanie ciągu

7. Póki co 0 uczucia prędkości

8. szkoda, że nie można wybierać malowania (nie można prawda?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem dziś jeszcze z dobrą godzinkę i wygląda to tak:

 

1. jest motywacja do zbierania xp = nowe maszyny

2. kokpit miga 29 prezentuje się na prawdę okazale

3. Robię misje na 4 mapie i jak dotąd zadania są trywialne

4. gram na hardzie (2 na 3 poziomy trudności) i troszkę trzeba się wysilić by wykonać powierzone zadania co jest na + względem normalnego poziomu trudności

5. cienko wyglądają eksplozje (jest jakaś różnica w dx9 vs 10?)

6. Każdy samolot w tej grze ma wektorowanie ciągu

7. Póki co 0 uczucia prędkości

8. szkoda, że nie można wybierać malowania (nie można prawda?)

Nie mozna wybierac malowania niestety :|, tak samo nie czuje predkosci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją :/

 

Odpala się autorun, a kiedy klikam na "Install" nic się nie dzieje.

Próbowałem uruchomić setup prosto z płyty, ale wyskakuje błąd: "setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32".

 

Mam Vistę Home Basic x64.

 

Proszę o pomoc :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem dziś jeszcze z dobrą godzinkę i wygląda to tak:

 

1. jest motywacja do zbierania xp = nowe maszyny

2. kokpit miga 29 prezentuje się na prawdę okazale

3. Robię misje na 4 mapie i jak dotąd zadania są trywialne

4. gram na hardzie (2 na 3 poziomy trudności) i troszkę trzeba się wysilić by wykonać powierzone zadania co jest na + względem normalnego poziomu trudności

5. cienko wyglądają eksplozje (jest jakaś różnica w dx9 vs 10?)

6. Każdy samolot w tej grze ma wektorowanie ciągu

7. Póki co 0 uczucia prędkości

8. szkoda, że nie można wybierać malowania (nie można prawda?)

Gra wygląda lepiej na DX10.1 z SSAO ale przygotuj się na ostry spadek fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to dobrze;

 

gra zaczyna się od rio gdzie możemy pobawić się w bardziej karkołomne manewry i muszę przyznać, że w tym momencie nabiera tempa i emocji. O niebo lepiej niż na pierwszych poziomach wreszcie gra zaczyna mi się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem jakiś inny, ale po 10 misjach mogę powiedzieć tylko to, że gra jest wyśmienita. Na poziomie Elite nie można już tak szaleć z amunicją i łatwo przyjąć od wroga. Misje są ciekawe, nawet fabuła się pojawiła jakaś, więc nie mam zastrzeżeń. Grafika i optymalizacja jak w demo - w mojej ocenie b. dobra, choć faktycznie tekstury z blisko to nie to co lubimy:-)

Za te 89 zł warto kupić, szkoda, że w Pl dopiero od 27.03.2009. Na steam, no cóż, chce się grać trzeba ostro przepłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile na początku miałem podobne odczucia co przedmówcy, o tyle po misji w Rio gra nabrała niesamowitego rozmachu. Człowiek zupełnie zapomina o irytujących uproszczeniach pilotażu i różnicach możliwości maszyn. Jak na Arcade to gra spełnia w 100% swoją rolę - jest masa samolotów, jest różnorodność plansz i misji, jest i dynamika. Oczekiwałem pecetowej odpowiedzi na Ace Combat 6 i jak na razie nie odstaje. Jest dobrze, może nawet dobrze plus. Jedna z tych gier gdzie przełącza się źródło wyświetlania na telewizor, by bawić się na "dużym " ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj troszkę w demko na 46" full hd i joy'u, ogólnie ładnie się prezentuję gierka, ale misja gdzie mamy do dyspozycji tylko kamerkę z przelotu strasznie mnie zirytowała, ale ostra akcja w Rio zrekompensowała to :D, pomimo, że na moim sprzęcie i takiej rozdzielczości komfortowo to nie działało :wink:. Miejscami ląd prezentuję się ciekawie, a miejscami to jak niejeden tu pisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem gre na full i jest straszny spadek fps ,a grafika nie adekwatna do tych spadków. Nie ma tu grafiki takiej jak w crysis ,na dx10 i full chodzi ale nie powinna tak obciążać grafiki ,bo nie jest to majstersztyk graficzny. Ja grałem dopiero w 3 misje na "hard" i gra jest jak na razie monotonna ,jak wyżej brak odczucia prędkości ,lecisz naprowadzanie i strzał ,rozkaz ,lecisz naprowadzanie i strzał ,tak w koło. Może potem się gra rozkręci ,ale jako że na pc nic takiego na razie nie ma to mogę pograć od czasu do czasu. Ale szczerze spodziewałem się na prawdę czegoś mega dobrego po filmikach ,ale cóż tak już jest na filmikach w wielu przypadkach się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś f-117 do polatania i generalnie to nieźle się uśmiałem. To, że samolot jest zwrotny jak su-37 (... i każdy inny) zdążyło mnie przyzwyczaić ale żeby przekraczał pr.dźwięku to już przegięcie. Kolejny wspaniały detal to fakt, że samolot, który został zaprojektowany do bycia niewidzialnym dla radarów tutaj jest namierzany przez naziemne radary niczym by był aibusem a380. żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry temat ...

kazdy post to jechanie po grze tylko dlatego ze nie jest rasowym symulatorem.

Mnie nie przeszkadza ze mysliwce nie zachowuja sie idealnie jak rzeczywiste odpowiedniki, wazne ze sa widoczne roznice miedzy roznymi modelami.

Naprawde, niewiele gier w tym stylu wychodzi na PC, a tu sie pojawil taki tytul i odrazu zmieszany z blotem. Zeby jeszcze byla jakas alternatywa z ktora mozna by bylo przeprowadzic sensowne porownanie .... szkoda gadac i tyle.

A pan mastertab to juz wogole powinien dostac order za ostrzal tego tematu , brawa za wytrwalosc.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] "wazne ze sa widoczne roznice miedzy roznymi modelami." - nie? NIE. Rozchodzi się właśnie o to, że różnic takowych nie ma. Bez znaczenia jest czy misję o profilu "myśliwskim" wykonam migiem-21 czy f-22 wszystko lata tutaj tak samo.

 

[2] czy oznaką symulacji jest fakt, że samolot leci 600 km/h zamiast 3 Ma? czy też niezrozumiałego niechlujstwa? Świetnie, że to nie jest symulator bo nie mam czasu, ochoty i nerwów na przeczytanie podręcznika zanim oderwę się od ziemi ale DŻIZYS bądźmy choć odrobinę poważni. Jakby w nfsie dali ferrari, które jedzie w grze 70 km/h to też byś powiedział "O co wam chodzi? Przecież to nie symulator!" ???

 

[3] "Naprawde, niewiele gier w tym stylu wychodzi na PC" ba żadne nie wychodzą. A może to i lepiej bo jak już jakaś się pokaże to wychodzi coś takiego jak ten tytuł. Brak konkurencji nie tłumaczy tego, że dostajemy ochłapy.

 

Moja przygoda z grą wygląda tak:

 

~

1-5 h : wow! wreszcie na PC można na czymś polatać, nie ważne, że przy okazji można sie pośmiać

5-7 h : po ukończeniu 10 misji wyglądającej tak samo jak przedostatnia zaczynam zwracać uwagę na niedorzeczności

7-9 h : nuda, śmiech i do gry już wrócić mi się nie chcę specjalnie. Na googlach mogę spojrzeć na fotkę f-35 zza silnika i będę czuł się jakbym miał go w grze przy 80% czy ilu postępu gry. Aha moja wyobraźnia zadziała i będę czuł się jakbym leciał 2 Ma. Nie 0,5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPKorn3324 - rozumiem ze gra Ci sie nie podoba, ale nie musisz sie odrazu tak spinac, LOL. Wspolczuje Ci ze zmusili Cie do grania , tak ?

 

 

btw

Jesli masz problem w dostrzezeniu roznic miedzy samolotami, proponuje wlaczyc sobie TDM Online i sprobowac powalczyc z bardziej zwrotnymi czy szybszymi mysliwcami, a dopiero potem komentowac ze wszystkie sa takie same. Poza tym w hangarze samoloty opisywane sa uproszczonymi statystykami wiec nic dziwnego ze wiekszosc jest podobnych, ale roznice sa. Poza tym na litosc boska, przeciez tu jest kilkadziesiat maszyn upchnietych wiec to logiczne ze nie bedzie kazda maszyna dopracowana. Kiedys symulatory wychodzily pod jeden mysliwiec zeby bylo wszystko dopracowane w zachowaniach samolotu , np SU-27 Flanker czy Eurofighter 2000. Ale jak widac niektorzy maja problemy z mysleniem ze albo gra bedzie miala kilka samolotow z dobrym odwzorowaniem lotu, albo dajemy kilkadziesiat ale model lotu uproszczony .

Cos za cos.

 

HAWX to arcade, nie rozumiem dlaczego do niektorych to nie dociera.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ale współczucia nie oczekuję gdyż swoją przygodę z grą zakończyłem.

 

Ponownie "na chłopski" rozum powołam się na NFSa - jakoś jest w nim sporo wozów, a różnice pomiędzy nimi czuć jak to możliwe? jak to możliwe, że i w tym wypadku nie udało się zrobić tego samego? Dało by się to zrobić bez większych komplikacji, widać po prostu nie chciało się.

 

jeżeli coś szufladkujemy pod 'arcade' to nie znaczy, że od razu musi być hiper-mega-pr0 uproszczone. patrząc na całość grę zrobiono pod (by nie użyć potocznego '13-latków') bardzo młodą dziatwę, która z lotnictwem ma tyle wspólnego co Korea Północna z demokracją. Oni uwagi na 'detale' zwracać nie będą. Gra była fajna dla głodnych podniebnych walk przez pierwsze 5 godzin później już niektórych rzeczy po prostu zdzierżyć się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ale współczucia nie oczekuję gdyż swoją przygodę z grą zakończyłem.

 

Ponownie "na chłopski" rozum powołam się na NFSa - jakoś jest w nim sporo wozów, a różnice pomiędzy nimi czuć jak to możliwe? jak to możliwe, że i w tym wypadku nie udało się zrobić tego samego? Dało by się to zrobić bez większych komplikacji, widać po prostu nie chciało się.

 

jeżeli coś szufladkujemy pod 'arcade' to nie znaczy, że od razu musi być hiper-mega-pr0 uproszczone. patrząc na całość grę zrobiono pod (by nie użyć potocznego '13-latków') bardzo młodą dziatwę, która z lotnictwem ma tyle wspólnego co Korea Północna z demokracją. Oni uwagi na 'detale' zwracać nie będą. Gra była fajna dla głodnych podniebnych walk przez pierwsze 5 godzin później już niektórych rzeczy po prostu zdzierżyć się nie da.

LPKorn troszkę ci się dziwię... Z tego co piszesz wychodzi, że gra jest słaba, żenującą pod wieloma względami, a dalej w nią grasz? O co tu chodzi? Daruj sobie, bo szkoda twoich nerwów. Skoro jest taka beznadziejna to pozwól, że my popłaczemy nad źle (w twojej ocenie) wydanymi 220 zł.

Żaden z Was (poza 1 osobą) nawet nie powąchał trybu online a ciągle narzekacie... Skoro masz/macie czelność grać na piracie to chociaż daruj/darujcie sobie wypowiedzi na pure pc. Jeżeli się mylę (odnośnie kopii) to chętnie spotkam się ponad chmurami w trybie online albo co-op.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, jakbyś przeczytał mój post ze zrozumieniem to byś wiedział, że grę już sobie odpuściłem.

 

W multi nie grałem w żadnej grze od dobrych kilku lat (ok może fear kilka h) więc i tutaj tryb mnie ten nie obchodzi.

 

I zgadza się, uważam, że gra nie jest warta pieniędzy jakie za nią wołają (100 zł PC), wydanie 200+ zł na konsolę to już w ogóle samobójstwo; zdecydowanie lepiej poczekać na reedycje w cenie ~50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...