Skocz do zawartości
samhain

Bloki Na Mofy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

pomysl sie zrodzil, a pewnie wiele osob by sie tym zainteresowalo.

 

Wiadomo, ze nie mozna miec dostepu do wszystkich modeli plyt glownych wiec prosba do osob ktore maja plyty, chcialaby zwodowac a dostepne bloki na mofy wydaja im sie za drogie:

 

Podeslac na maila rysunek obecnego chlodzenia mofow z dokladnym zaznaczeniem mocowania, wymiarow itp, fotke mobo, fotke zdjetego chlodzenia na mofach (z kazdej strony)

 

jesli plyta jest swieza i popularna bloki weszlyby do produkcji seryjnej...

 

osoba, ktora podesle projekt bedzie miala mozliwosc kupienia kompletu chlodzenia na swoja plyte za polowe ceny bloku!!!

 

Wymagania:

- rysunek lub skan "spodu" bloku, z zaznaczonymi otworami montazowymi, naniesionymi wymiarami (najlepiej suwmiarką) , rysunek moze byc odreczny - lecz wydluzy to zdecydowanie czas produkcji, mozna przysylac (jesli ktos umie zrobic ofc) projekty w CAD, Corel, PLT, .NC;

- fotki plyty - okolice mofow;

- fotki obecnego chlodzenia mofow z kazdej strony;

- fotki zdjetego chlodzenia mofow (spod radiatora);

- fotki mofow po zdjeciu chlodzenia;

- wyslac wszystko na: samhain@realitynet.pl

 

sposob wymiarowania:

 

najlepiej podac wszystkie wymiary ktore sa zazanaczone na rysunku plus srednice otworów

 

post-330-1207516144_thumb.jpg

 

(lista bedzie uzupelniana jesli cos bedzie potrzebne)

 

Budowa Bloku (zalozenia):

- spod: miedz niklowana;

- top: mosiadz niklowany;

- otwory pdo zlaczki: 1/4";

- jak jeszcze pytania - pytac...

 

 

w temacie bedzie podawana lista plyt na ktore sa juz projekty, pierwsza osoba sie liczy... zaznaczam, ze jesli osoba podesle projekt spierdzielony to traci prawo do kupienia taniej blokow... kazdy projekt bedzie w miare mozliwosci srawdzany co do poprawnosci;

 

moze sie uda ruszyc ta sprawe - bo nas zatrzymuje tylko "dostep" do "wiekszej" ilosci mobo ;)

 

 

Lista projektow:

 

- DFI LanParty LT / UT (Jaro, ryba)

- Asus Comando (zwisu)

- Asus P5E (gregor666)

- Asus P5K-e (Marvin00)

 

ponizej lista na ktora mamy projekty:

 

Abit

AB9 QuadGT

IP35 NSB-2

IP35-E NSB-2

IP35-Pro NSB-2

IN9 32X-MAX

IX38 QuadGT

 

Asus

A8N SLI Deluxe

A8N-32 SLI Deluxe

P5AD2

P5GD2

P5WD2

P5GDC

P5ND2

P5N-E

P5N32-E

P5W

Striker

P5B Deluxe

P5K Deluxe

P5K3 Deluxe

MAXIMUS FORMULA

 

DFI

LP DK P35

LP DK X38

 

EVGA 680i SLI

 

Gigabyte

GA-965P-DS3P

GA-965P-DS4

GA-965P-DQ6

GA-P35-DS3P

GA-P35-DS4

GA-P35T-DS4

GA-P35-DQ6

GA-P35T-DQ6

GA-X38-DQ6

 

MSI

P35 Neo2

P35 Platinum

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt samej podstawy radiatora w Solid Edge wystarczy?

 

Dobra, bede jednak troche zgryzliwy... ten pomysl nie wypali, tak samo jak HH i colder.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, moge załatwic za free wymiary i foty z wiekszości Gigabyte'ow, Asus'ow i troche MSI'kow.

rewelacja :D

 

ktos ma jakies zyczenia odnosnie wymienionych przez gregor666 producentow? jakies konkretne modele?

 

Projekt samej podstawy radiatora w Solid Edge wystarczy?

tak wystarczy sam projekt w SE

 

Dobra, bede jednak troche zgryzliwy... ten pomysl nie wypali, tak samo jak HH i colder.

co do zgryzliwosci - zaryzykuj raz w zyciu cos innego niz spalenie CPU i sie przekonaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma jakieś życzenia odnośnie wymienionych przez gregor666 producentów? jakieś konkretne modele?

Tak, P5K-E - Myślę że popularna płytka która wiele osób posiada, jak odzyskam aparat jutro to zrobię zdjęcia i porobię pomiary. Niestety projekt spodu mogę podesłać tylko w formie narysowanego odręcznie ewentualnie w Corelu. Pasi?

 

Tak ma wyglądać projekt spodu? (rzecz jasna dużo lepiej wykonany)?

Czerwone strzałki to miejsca w których mam podać wymiary.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

ktos ma jakies zyczenia odnosnie wymienionych przez gregor666 producentow? jakies konkretne modele?

(...)

asus striker extreme 2 (nf780i), p5k-e, p5e, maximus extreme; gigabyte x38/p35, msi na p35

 

to chyba ok.

 

a reszta dfi na p35, na x38, na rd790; evga 680i780i (790i?); foxconn p35, mars; abit ip-35 pro

 

lista chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do projektu - moga byc to duzej wielkosci JPGi co do wymiarow na podtawie rysunku ktory podales to potrzebowalbym nastepujace wymiary:

 

post-330-1207477853_thumb.jpg

 

 

edyta:

 

gregor666

 

jesli moge prosic to podeslij co bedziesz mogl z tych modeli:

 

asus:

- striker extreme 2 (nf780i),

- p5k-e,

- p5e,

- maximus extreme;

 

gigabyte: x38/p35,

 

msi: p35

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor666 hmm jakbyś tak mógł załatwić wymiary od Asus P5K Deluxe/Premium... coś mi się wydaje ze to będą takie same jak z P5K Pro lecz wolę się upewnić :rolleyes: niby mógłbym zdjąć u siebie ale nie mam czym zmierzyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

będzie na pewno pasował, bo to spód od referencyjnego chłodzenia mofsetu commando. wymiary są jak najbardziej sprawdzone bo mam nawet taki bloczek :) może być o 2-3mm szerszy ze strony proca, i nie bedize kolidował.

 

przykłądowy rysunek ukazuje, ze do cewek mamy jeszcze 2-3mm :) jesli chodzi o druga stronę, niestety jest tam kondensator.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jak ktos byłby miły, to zapodajcie wymiary na mofsety do Maximusa Extreme ?

 

Będzie możliwość topów z plexii ? Widzę, ze Samhain czytał mojego posta w dyskusji o cubie na temat rozszerzenia oferty i zbliżenia się do odbiorców :)

 

Moge liczyc na polowe ceny :D :P ?

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie możliwość topów z plexii ?

hmmm jakas szansa jest, lecz mniejsza niz w przypadku topow z mosiadzu - plexi jest mniej wytrzymale...

 

Widzę, ze Samhain czytał mojego posta w dyskusji o cubie na temat rozszerzenia oferty i zbliżenia się do odbiorców :)

staram sie czytac fora by sprostac oczekiwaniom ;)

 

Edyta:

 

Zwisu - tak, jesli poprawisz rysunek, daj wszystkie wymiary jak ja wyzej na jpg ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się liczy :) Może polska wybije się jak EK w czechach i bedzie popularna na całym świecie :) A zaczęło sie u nich podobnie. Czytaliście historie firmy ? ;D

 

Samhain, jesli choidzi o plexii, to przy 5mm bez dokręcania złaczek i srobek na hama to nic nie będzie. Możesz wziąc pod uwage rozwiązanie wiekszosci producentów mofsetów i skroić materiał w taki sposób, żeby spód wchodził między cewki do kondenstatorów.

 

np:

Dołączona grafika

a nieżeli tak:

Dołączona grafika

 

w miarce możliwości można ciągle wzbogacać baze tych bloczków i wprowadzać nowe innowacje. W jakiejś płycie Asusa widziałem full covera (nie mylic z innovatekiem) na jakies niemieckiej stronie, własnie fulla ale na same sekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam, a wiadomości na gadu czytasz?

 

czy przegiąłem ? ;)

 

eot

 

odnośnie płyt głównych to myśle, ze powinienes wprowadzić jeszcze coś na evga 780i, jest referencyjna płyta nvidi i wiele osób zapewne będzie ją mieć. jest jeszcze asus i gigabyte na x48 ale to sa konstrukcje bardzo pobodne do x38

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam, a wiadomości na gadu czytasz?

jestem na kompie na ktorym ledwo co chodzi - nie mam wlaczonego gg... jutro przeczytam

 

odnośnie płyt głównych to myśle, ze powinienes wprowadzić jeszcze coś na evga 780i, jest referencyjna płyta nvidi i wiele osób zapewne będzie ją mieć. jest jeszcze asus i gigabyte na x48 ale to sa konstrukcje bardzo pobodne do x38

 

spoko, wprowadzac mozna, tylko ilosc z umiarem, bo nagle wyjdzie 30 roznych konstrukcji - a trzeba to kiedys produkowac ;)

 

zaczniemy od popularnych i tych ktore beda mialy najlepsze projekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

robiłem na szybko dlatego bez srednic otwórów montazowych. Ale jest na pewno taki jak we wszystkich płytach. Jeśli chodzi o cewki, to musiałbym wymierzyć dokładniej, jeśli miałby ten blok odejmować tamte sektory sekcji zasilania.

 

To jak Samhain ? :D Mam rabat na jeden z twoich bloczków ? Bo na Commando już mam, a teraz będę płytę zmieniał na Maximusa.

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszust ;] Ja pierwszy podalem wszystko jak trzeba ;]

 

rybus tylko Ty podales na DFI a zwisu podaje na Asusa jesli sie nie myle... wiec?

 

edyta:

 

Sam, mały problem mam. Mam już wszystkie wymiary poza jednym. Te co na niebiesko zaznaczyłem to co to ma być o_0? czy zmierzyć tylko to co na zielono?

to niebieskie - podaje odleglosc od "poczatku" zeba do srodka otwory

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwisu

 

jak podasz mi jeszcze odleglosci srodkow otworow to masz rabata ;)

 

Dołączona grafika

 

poprawione.

 

rozumiem ze dwa bloczki -50% :D hehe

 

postaram sie również poszukać innych bloczkow do płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@zwisu

 

jak podasz mi jeszcze odleglosci srodkow otworow to masz rabata ;)

poprawione.

 

rozumiem ze dwa bloczki -50% :D hehe

 

postaram sie również poszukać innych bloczkow do płyt.

 

 

a teraz to ladnie NA MAILA!!! z opisem do jakiej to plyty...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłane.

 

Samhain, ile będzie trwała mniej więcej produkcja ? Zeby to nie było jak x Hummerheadem :D

otrzymane ;)

 

nie bedzie tyle ile z HH (w HH problem jest taki, ze pliki programow sa wszystkie do poprawy a to robota na dlugie jesiennie wieczory... mniej wiecej taka jak przetlumaczenie biblii na jakis azjatycki jezyk) przewidywana produkcja jednej partii jednego modeli 5-10dni w zaleznosci od skomplikowania i dostepnosci materialow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymane ;)

 

nie bedzie tyle ile z HH (w HH problem jest taki, ze pliki programow sa wszystkie do poprawy a to robota na dlugie jesiennie wieczory... mniej wiecej taka jak przetlumaczenie biblii na jakis azjatycki jezyk) przewidywana produkcja jednej partii jednego modeli 5-10dni w zaleznosci od skomplikowania i dostepnosci materialow

spoko, czyli wszystko pasi. jak chcesz to na upartego tez mozna wykonac drugi bloczek. tam tez są otwory montażowe, ale kształt będzie bardzo nereguralny. Co prawda mam tylko na jeden mofset blok i przy sporym oc nic sie nie przegrzewa. Ale jak ktos chce być pimped, to moge wymierzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymane ;)

 

nie bedzie tyle ile z HH (w HH problem jest taki, ze pliki programow sa wszystkie do poprawy a to robota na dlugie jesiennie wieczory... mniej wiecej taka jak przetlumaczenie biblii na jakis azjatycki jezyk)

Ktos ewidentnie musi zatrudnic lepszych pracownikow/sam sie podszkolic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...