Skocz do zawartości
samhain

Bloki Na Mofy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Brawo.

Wreszcie można liczyć, że w PL będą dostępne bloczki na mosfety do WC.

@Samhain Proszę przekaż Misiowi jedną moją uwagę.

Jak może pamiętacie a może nie, Misio coś ponad rok temu zrobił dla mnie na zamówienie bloczki do Asusa M2N32SLI WiFi Deluxe i do tej pory działam na nich. Uwaga jest taka, że te bloczki mają tylko dwie śrubki mocujące mosiężny top do miedzianego spodu na dodatek śrubki umieszczone są po przekątnej. Takie ułożenie śrubek powoduje, że przy zbyt mocnym dokręceniu zamiast dobrego przylegania topu do spodu potrafi zrobić się szczelina i wyciek.

Rozwiązaniem jest albo wykonanie nieco mniejszego topu i skręcenie go 4 śrubkami, albo dodanie 3 śrubki gdzieś na środku bloczku (wtedu trzeba troszkę zawęzić kanał w tym miejscu bloczku), albo zrobienie bloczku jak na dołączonej fotce z pierwszej strony z ząbkami na jednej krawędzi z dodatkowymi śrubkami.

Innymi słowy na 2 śrubkach działa ale lepiej zrobić mocowanie na trzech lub czterech.

Poniżej fotka moich bloczków żebyscie wiedzieli o czym piszę.

Dołączona grafika

 

PS jak jesteście zaiteresowani to służe dokładnymi wymiarami tych bloczków.

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie to byłbym nawet za tym aby taki top z dnem bloczku złączyć na stałe - zlutować czy jakoś inaczej np klej do metalu. Ja swoje uszczelniam dodatkowo silikonem (mniejszy) i takim bezbarwnym preparatem do uszczelniania dachów z blachy (większy bloczek) który wlałem w rowek na o-ring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie pisal na bloczek na mofy (te nad prockem) na plytce evga 780i......ale cos mi sie zdaje, ze bede musial sam pomierzyc :razz: :blink:

 

EDIT

 

a tu fota z wymiarami z plytki EVGA nf 650ULTRA (identyczne wymiary sa w 680i oraz 780i)

 

Dołączona grafika

 

a bloczek wyglada tak :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie to byłbym nawet za tym aby taki top z dnem bloczku złączyć na stałe - zlutować czy jakoś inaczej np klej do metalu. Ja swoje uszczelniam dodatkowo silikonem (mniejszy) i takim bezbarwnym preparatem do uszczelniania dachów z blachy (większy bloczek) który wlałem w rowek na o-ring.

0o hardcore :D

 

damy rade;)

 

 

ja bym sie pisal na bloczek na mofy (te nad prockem) na plytce evga 780i......ale cos mi sie zdaje, ze bede musial sam pomierzyc :razz: :blink:

 

jak pomierzysz to bedziesz mial je taniej ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że ta cała akcja ma na celu stworzenie jednego może dwóch modeli które obejmą jak najwięcej mobasów :D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain, jak postępy prac?

pytanie mnie "jak ida prace" nei wiele da ;) jak pojda w takim stopniu bym mogl to pokazac - pokaze ;)

 

Masz jakąś koncepcje ? Plexi, nikiel moze jakies kanaliki, super tajniki :D

przeczytaj pierwszy post - masz zalozenia bloku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain właśnie dostał rozpiskę bloków (NB, SB, i mofy) na ponad 50 płyt głównych (większość to ASUS, ABIT, Gigabyte na Intel 775 oraz parę AND AM2).

 

hmm to chyba zbankrutuje jak dostaniesz znizke na wszystkie ;P dogadamy sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia zostanę beta testerem nowego produktu ;-)

Jestem zainteresowany bloczkami do P5K DLX

 

hmm jest w tym gronie asus p5k premium?

standard asusa

 

takie same jak w p5b dlx wiec będa pasowac

projekt juz poszedł dawno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia zostanę beta testerem nowego produktu ;-)

Jestem zainteresowany bloczkami do P5K DLX

 

beta testy robia osoby ktre podeslaly projekty, po zrobieniu sztuk beta, osoby otrzymuja je i jest wszystko jest ok placa 50% wartosci a blok trafia do seryjnej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Asusów dokładnie poszły

A8N SLI Deluxe

A8N SLI Deluxe

A8N-32 SLI Deluxe

M2N32 SLI Deluxe

Crosshair

P5AD2

P5GD2

P5WD2

P5GDC

P5ND2

P5N-E SLI

P5N32-E SLI

P5W DH Deluxe

Striker

Commando

P5B Deluxe

P5K Deluxe

P5K3 Deluxe

P5KC

MAXIMUS FORMULA

P5E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beta testy robia osoby ktre podeslaly projekty, po zrobieniu sztuk beta, osoby otrzymuja je i jest wszystko jest ok placa 50% wartosci a blok trafia do seryjnej produkcji

Nie wiec bedzie RC tester ;-P Pytanie tylko kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wysyłam kompletne wymiary bloków do MSI Neo2 FR/FiR w AutoCad'zie.

 

Jak chcesz mogę machnąć w Solid Worksie.

 

Radzę też sie zastanowić nad chłodzeniem ramu DDR/DDR2-przecież to bedzie łatwiejsze niż w przypadku mosfetów-standard.

Też mogę wysłać projekt z wymiarami itp.

 

Podobnie sprawa może wyglądac z chłodzeniem ramu na grafice (coś a'la zalman zm-rwb1, albo swiftech).

 

Projekty mam gotowe, tylko zaplecza brak-myślałem żeby komuś zlecić wykonanie, ale za znizkę chętnie udostępnie.

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wysyłam kompletne wymiary bloków do MSI Neo2 FR/FiR w AutoCad'zie.

wpip duuzy JPG inaf

 

Radzę też sie zastanowić nad chłodzeniem ramu DDR/DDR2-przecież to bedzie łatwiejsze niż w przypadku mosfetów-standard.

Też mogę wysłać projekt z wymiarami itp.

 

Podobnie sprawa może wyglądac z chłodzeniem ramu na grafice (coś a'la zalman zm-rwb1, albo swiftech).

 

Projekty mam gotowe, tylko zaplecza brak-myślałem żeby komuś zlecić wykonanie, ale za znizkę chętnie udostępnie.

play mamy tylko zauwaz ile juz blokow do zrobienia... roboty jest - zastanawiamy sie co i jak wypuszczac... wszystko w swoim czasie dojdzie do skutku :)

 

jesli mozesz wyslac projekty i nie spieszy sie Tobie z wykonaniem - spox - na razie mofy ida na warsztat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpip duuzy JPG inaf

Nie rozumiem tego :) Przeziębiony jestem-mogę nie trybić...

 

jesli mozesz wyslac projekty i nie spieszy sie Tobie z wykonaniem - spox - na razie mofy ida na warsztat ;)

Z wykonaniem sie nie śpieszy, pliki pójdą jutro-jak wrócę do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bloku na mosy do DFI LP na X48 już masz, jak nie to mogę podesłać bo dzisiaj odbieram mobo :]

 

a to nie to samo co 38?

 

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/02/dfix48t3r.jpg

 

w kazdym razie jak bedzie blok na lt/ut zapraszam na przymiarke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...