Skocz do zawartości
adas01

jak podkręcić p2-266 mobile?

Rekomendowane odpowiedzi

ano jest notebook, panasonic cf-45, w środku p2-266, potrzebuję czasem ciut więcej mocy z niego (divX) ale ni cholery nie mam pomysłu jak. bios odpada. nie ma ani 1 opcji dotyczącej fsb :(

manual nic nie wnosi, wiem jedynie że były podobne modele z wyższymi częstotliwościami p2, czyli może jest jakaś szansa coby go tak na fsb 100? :D thx all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocbys nawet nie wiem jak go wykrecil to divxy tak czy siak beda ci kulawo dzialac. Ja mam compaq 1750 pII 366 inside ale z niektorymi filmami mam problem mimo iz mam o 100mhz wiecej niz ty poza tym nie warto krecic proca w laptoku bo chlodzonko slabe a co za tym idzie komp bedzie niestabilny or smth like that

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozkrecales juz badziewko ? dowiedz sie na jakiej plycie glownej jest calosc osadzona i poszukaj w necie specyfikacji (zworki itp)

wtedy bedziesz wiedzial czy sie cos da zrobic czy nie.

Co do chlodzenia to polak potrafi ;) jakis radiator+wentyl d gpu pewnie sie zmiesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozkrecales juz badziewko ? dowiedz sie na jakiej plycie glownej jest calosc osadzona i poszukaj w necie specyfikacji (zworki itp)

wtedy bedziesz wiedzial czy sie cos da zrobic czy nie.

Co do chlodzenia to polak potrafi ;) jakis radiator+wentyl d gpu pewnie sie zmiesci.[/b]

oj wentyl napewno odpada przynajmniej u mnie a radiator od gpu moze moze ale tez watpie

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozkrecales juz badziewko ? dowiedz sie na jakiej plycie glownej jest calosc osadzona i poszukaj w necie specyfikacji (zworki itp)

wtedy bedziesz wiedzial czy sie cos da zrobic czy nie.

Co do chlodzenia to polak potrafi ;) jakis radiator+wentyl d gpu pewnie sie zmiesci.[/b]

oj wentyl napewno odpada przynajmniej u mnie a radiator od gpu moze moze ale tez watpie

pozdrav

Lagier

fszystko siem zgadza. wentyl odpada, przy procu jest radiator wysokości ok. 10mm i to jest max, co do płyty - nie rozbierałem ale próbowałem cokolwiek namierzyć sandrą - pokazuje coś o płycie panasonic :lol: i to wsjo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozkrecales juz badziewko ? dowiedz sie na jakiej plycie glownej jest calosc osadzona i poszukaj w necie specyfikacji (zworki itp)

wtedy bedziesz wiedzial czy sie cos da zrobic czy nie.

Co do chlodzenia to polak potrafi ;) jakis radiator+wentyl d gpu pewnie sie zmiesci.[/b]

oj wentyl napewno odpada przynajmniej u mnie a radiator od gpu moze moze ale tez watpie

pozdrav

Lagier

fszystko siem zgadza. wentyl odpada, przy procu jest radiator wysokości ok. 10mm i to jest max, co do płyty - nie rozbierałem ale próbowałem cokolwiek namierzyć sandrą - pokazuje coś o płycie panasonic :lol: i to wsjo.

yup niestety :evil: ale trza sie z tym pogodzic laptopy to kompy glownie do pracy a nie siakis dzikich o/c (chociaz dodatkowy power za free by sie przydal :twisted: ) poza tym placi sie za to nie male pieniadze i nie wiem jak wam ale mnie nie usmiechaloby sie wymieniac spalonego proca or smth that

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier weź pod uwagę, że ten Twój PII biega na 66 mhz czyli maaaaało, ja na p233 puszczonym na 350 bez problemu oglądałem divxy z rivą tnt2 :)

FSB 66 MHz nie ma tu nic do rzeczy. Pentium II 233 i bez krecenia "diwiksow" nie tnie, wystarczy dobra karta. Jesli laptop ma Rage Mobility to i na P II Mobile 266 bedzie smigac.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier weź pod uwagę, że ten Twój PII biega na 66 mhz czyli maaaaało, ja na p233 puszczonym na 350 bez problemu oglądałem divxy z rivą tnt2 :)

FSB 66 MHz nie ma tu nic do rzeczy. Pentium II 233 i bez krecenia "diwiksow" nie tnie, wystarczy dobra karta. Jesli laptop ma Rage Mobility to i na P II Mobile 266 bedzie smigac.

 

Pozdr...

A czy np.: Riva TNT 32MB to wg ciebie dobra karta (jak na PII)??? Jesli tak to powiem ci ze nawet na takowej karcie tnie niektore divxy :evil: przy procu 366mhz (w tym wypadku mowie o zwyklym PCcie) A fsb przeciwnie ma tutaj dio gadania i to nawet sporo!! pamietam jak mialem 233mmx@266 :twisted: na 233 byla tragedia ale kiedy wykrecilem fsb na 83mhz to komp smigal ;) :) az milo a i w divxaxh duza roznica byla

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier weź pod uwagę, że ten Twój PII biega na 66 mhz czyli maaaaało, ja na p233 puszczonym na 350 bez problemu oglądałem divxy z rivą tnt2 :)

FSB 66 MHz nie ma tu nic do rzeczy. Pentium II 233 i bez krecenia "diwiksow" nie tnie, wystarczy dobra karta. Jesli laptop ma Rage Mobility to i na P II Mobile 266 bedzie smigac.

 

Pozdr...

hmm w laptopku karta to niestety nie rage mobility :( jeno NeoMagic 2mb :( dobrze że chociaż nie żre z sdramu.

aha divX 3 to ja na k5-100/s3 virge 1mb oglądałem ale divx 4 czy 5 to jush deko gorzej, nie? ;)

pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np.: Riva TNT 32MB to wg ciebie dobra karta (jak na PII)??? Jesli tak to powiem ci ze nawet na takowej karcie tnie niektore divxy :evil: przy procu 366mhz (w tym wypadku mowie o zwyklym PCcie)

TNT nie jest dobra karta do filmow. Jedyny sluszny wybor dla kompow klasy Pentium II to ATI Rage 128 (model dowolny, sprawdzalem GL 16MB i Pro VIVO 32MB).

 

A fsb przeciwnie ma tutaj dio gadania i to nawet sporo!! pamietam jak mialem 233mmx@266 :twisted: na 233 byla tragedia ale kiedy wykrecilem fsb na 83mhz to komp smigal ;) :) az milo a i w divxaxh duza roznica byla

Bycmoze na Pentiumie MMX dawalo to jakies roznice, na Pentiumie II napewno tez, ale nie potrzeba podkrecac 233-jki zeby miec plynne DivXy, wystarczy dobra karta ze "wspomaganiem" video.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A czy np.: Riva TNT 32MB to wg ciebie dobra karta (jak na PII)??? Jesli tak to powiem ci ze nawet na takowej karcie tnie niektore divxy :evil: przy procu 366mhz (w tym wypadku mowie o zwyklym PCcie)

TNT nie jest dobra karta do filmow. Jedyny sluszny wybor dla kompow klasy Pentium II to ATI Rage 128 (model dowolny, sprawdzalem GL 16MB i Pro VIVO 32MB).

 

A fsb przeciwnie ma tutaj dio gadania i to nawet sporo!! pamietam jak mialem 233mmx@266 :twisted: na 233 byla tragedia ale kiedy wykrecilem fsb na 83mhz to komp smigal ;) :) az milo a i w divxaxh duza roznica byla

Bycmoze na Pentiumie MMX dawalo to jakies roznice, na Pentiumie II napewno tez, ale nie potrzeba podkrecac 233-jki zeby miec plynne DivXy, wystarczy dobra karta ze "wspomaganiem" video.

 

Pozdr...

byc moze nigdy nie mialem okazji przetestowac tego na ATI Rage 128 tzn. w moim laptoku mam Ati Rage Pro ale 4mb :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...