Skocz do zawartości
lores

Programowe Mostowanie W Xp Lan I Wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Napotkałem dzisiaj taki problem, gdy próbowałem połączyć dwie sieci - przewodową i bezprzewodową: gdy mostuję obie karty sieciowe programowo przez WinXP (niestety to komp, na którym pracuję, i na którym nie da rady Linuksowego serwa postawić), tracę łączność bezprzewodową, którą uzyskuję tylko wtedy, gdy wifi jest poza mostem, a pozostałe połączenia są wyłączone.

Niezależnie od ustawień dzieje się to samo - przy identycznych ustawieniach prócz bycia lub nie w mostku sieciowym - wifi samodzielne działa, a zmostowane nie; mam tu na myśli te same IP i metody ich przydzielania, te same ustawienia sieci wifi, ten sam stan innych interfejsów (wyłączone) itd.

 

Zarys struktury:

 

notebook A ---wireless--- PCmost B ---wired--- PC C.

 

Zależy mi na tym, by nie tyle udostępniać Internet, a naprawdę mostować połączenia i umożliwić kontakty A - C :) .

 

Inną kwestią, która mnie zastanawia, jest fakt, że XP nie daje sobie rady z korzystaniem z kilku niezależnych interfejsów symultanicznie - zdaje mi się, że gdy mam włączony LAN i aktywuję wtedy WLAN, to gdy pinguję kompa niby połączonego bezprzewodowo, OS próbuje użyć do tego właśnie przewodowego połączenia, a nie nadaje na wszystkich interfejsach... Czy istnieje możliwość jakiegoś dostosowania ustawień, by to poprawić?

 

Poszukiwania w Internecie (dobre kilka godzin) nie przyniosły rezultatów :( .

Dzięki za odpowiedzi :) .

 

Pozdrawiam

Lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...