Skocz do zawartości
jonas

Nawigacja Po Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Pokój ludziom dobrej i złej woli.

Otóż w środę 9.04.2008 wyruszam na podbój stolicy i wylądowawszy o 9.05 na placu/alei Jana Pawła II w okolicach Dworca Centralnego muszę dostać się na 10.00 pod poniższy adres:

 

CRC CommunicAID Sp. z o.o.

Janki, ul. Falencka 1B

05-090 Raszyn

O, tutaj.

 

Pytanie do warszawiaków/ludzi znających to miasto - jakimi środkami komunikacji miejskiej tamoj dotrzeć w wyznaczonym czasie? Czy można wrócić tym samym? Czy to prawda co mówią legendy o tamtejszych taksówkarzach, że jedzą niemowlęta, wycinają uśpionym pasażerom ważne organy i w ogóle zajmują się szerzeniem szarej strefy? A poważniej - ile mogą skasować za taki kurs, a ile naprawdę to jest warte?

 

Wdzięczny będę za wszelkie cenne informacje.

Merci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bym pojechał taksówką bo w dzień drogo nie jest. ale z drugiej strony - o tej godzinie niezłe korki są a za postój w korku też płacisz :wink:

 

komunikacją możesz pojechać tak:

 

do Okęcia tramwajem 7 lub 9

 

z okęcia autobusem 706 do Janek

 

problem tylko jest taki że 706 z okęcia masz około 9.40 (na wcześniejszy na pewno nie zdążysz).

 

zostaje jednak taksówka :razz: i to jak najszybciej, bez wcinania kebaba na centralnym... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc tak jak kolega mówi byłbyś na Okęciu o godzinie 9:40 wyjeżdżając tramwajem 9:14 albo 9:16

 

Sporo zależy od godziny o której przyjedziesz na centralny, jeżeli przyjedziesz o 9:00 to zdążysz jeszcze na tramwaj o godzinie 9:07.

 

Autobus linii 706 będzie z Okęcia wyjeżdżał o godzinie 9:38 i 9:55 i przywiezie Cię praktycznie pod sam budynek CRC.

 

Podsumowując teoretycznie możesz się wyrobić, ewentualnie spóźnić 10-15 minut. W najlepszym wypadku będziesz przed czasem 3-4 minuty :D. Taksówką wyjdzie drogo, ale korki mogą Cię zjeść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taksowka to ladnie zabuli, do Raszyna to jednak pare kilometrow jest...

 

Mimo wszystko optowalbym za rozwiazaniem tramwaj+autobus - tramwaje w korku nie stoja, a Al. Krakowska w strone od Warszawy raczej nie powinna byc o tej porze zatkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechał taksówką bo w dzień drogo nie jest.

Weź się zastanów :P . Taksówką za drogo wyjdzie (natomiast jeśli już koniecznie byś chciał to sobie zamów Grosik Taxi ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się zastanów :P . Taksówką za drogo wyjdzie (natomiast jeśli już koniecznie byś chciał to sobie zamów Grosik Taxi ;) ).

zależy ile dla kogo to jest "drogo" :wink: a jeśli jedzie tam na rozmowę o pracę i nie wypada się spóźnic, to te 30zł chyba go nie ugryzie... :razz:

 

jeśli wysiądziesz na Centralnym a na zegarku będzie 9:15 to tylko taxi. inaczej nie ma szans... tym bardziej że 706 jeździ jak chce, a czasami w ogóle nie przyjeżdża (pracowałem kiedyś w Jankach i wiem jak to jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile dla kogo to jest "drogo" :wink: a jeśli jedzie tam na rozmowę o pracę i nie wypada się spóźnic, to te 30zł chyba go nie ugryzie... :razz:

30 zł? Z dwa razy tyle zapłaci :P

 

EDIT:

A nawet więcej, bo to już jest chyba druga strefa - niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dojechał jak daleko się da tramwajem (i ominął w ten sposób korki w centrum), a w miejsce ostatniego przystanku zamówił taksę na konkretną godzinę (na ztm.waw.pl można sprawdzić). Grosik Taxi jest spoko, bo tania i punktualnie podstawiają (na ogół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CRC dotarłem taksówką za 60 pesos (pozdrowienia dla taksówkarza Janusza z czarnego mercedesa kombi, niechaj mu córeczka szybko wraca do zdrowia), z powrotem wieprzowozem nr 706 (prowadził wyjątkowo nachmurzony ogr, ale nie dziwię mu się - takim truchłem się turlać to musi być przygnębiające) za 5,40 i przecinakiem nr 7 za 2,40 (nie wiem kto prowadził, schował się za szybą i udawał manekina). Dojechałem w 25 minut (brawa dla Janusza), wracałem 40, mając czas na kontemplowanie widoku z okna.

 

Nie byłem na rozmowie w sprawie pracy, tylko na szkoleniu. Z pewnych względów nie chciałbym pracować w tej firmie, z pewnych chciałbym. Tych pierwszych jest jednak więcej. Zresztą jestem z dziada pradziada wieśniakiem, źle się czuję w większych miastach, tłum mnie mierzi, hałas szybko męczy i ciągle łapię się za kieszeń w obawie przed ludźmi o lepkich i cienkich palcach. Co dopiero myśleć o przeprowadzeniu się do jakiejś metropolii. Naaaah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 zł? Z dwa razy tyle zapłaci :P

Do CRC dotarłem taksówką za 60 pesos (pozdrowienia dla taksówkarza Janusza z czarnego mercedesa kombi, niechaj mu córeczka szybko wraca do zdrowia),

Hah, ma się to wyczucie :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na rozmowie w sprawie pracy, tylko na szkoleniu. Z pewnych względów nie chciałbym pracować w tej firmie, z pewnych chciałbym. Tych pierwszych jest jednak więcej. Zresztą jestem z dziada pradziada wieśniakiem, źle się czuję w większych miastach, tłum mnie mierzi, hałas szybko męczy i ciągle łapię się za kieszeń w obawie przed ludźmi o lepkich i cienkich palcach. Co dopiero myśleć o przeprowadzeniu się do jakiejś metropolii. Naaaah.

No Janki metropolią nie są :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek się dośc szybko przyzwyczaja....

 

ja też parę lat temu wyskoczyłem ze wschodnich terenów wiejskich do Wawy i przez pierwszy rok miałem podobne myślenie jak Ty. do domu jeździłem co tydzień. teraz jak się tam pojawiam to nie wiem co ze sobą zrobic, jakaś taka nuuuuda i wszystko dzieje się 10x wolniej :wink: pozostaje tylko się napic ze znajomymi, nic więcej <_<

Edytowane przez Konkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jeszcze może te darmowe autobusy do JANEK ? Bo wiem że kiedyś jeździły przez centrum do JANEK. A jak patrze aktualne rozkłady jazdy tych darmowych autobusów to nie widzę żeby jakiś przejeżdżał przez centrum. Wszystkie z okęcia ? Rzeczywiście już nie ma tego z centrum ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odświeżam, bo znów przyszło mi tłuc stare kości po stolicy. Poprzednie wskazówki zadziałały bezbłędnie. Tym razem mam dostać się na Taneczną (okolice Puławskiej) i o ile to nie stanowi wyzwania (jedziemy we dwóch samochodem), o tyle znalezienie noclegu z poniedziałku na wtorek dla miłych, młodych, niepalących już tak.

Przeszukuję zasoby Pana Google, ale notorycznie wypluwa mi n-gwiazdkowe hotele za trzycyfrowe kwoty. Wprawdzie to tylko jedna upojna noc i firma zwraca koszty, ale prikaz oberfuhrera jest wyraźny - nie za drogo.

 

Pytanie do radia Erewań - jest w okolicy owej Puławskiej jakiś niedrogi nocleg, który nie będzie czerwoną oberżą, a w pokojach szczury nie będą walczyć o pożywienie z karaluchami? Z głębi robaczywego serca dziękuję za okazane miłosierdzie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...