Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Geforce Bfg 9800gtx 512 Mb

Rekomendowane odpowiedzi

GeForce 9800GTX - "Nowość" od nVidii

 

Ostatnimi czasy mam prawdziwy wysyp nowości ze strony nVidii. Niedawno swoją premierę miała tak zwana "kanapka", czyli 9800GX2. Trochę wcześniej zadebiutowali przedstawiciele klasy mid-endowej: 8800GS oraz 9600GT. Jednak jak wiadomo, żadna z kart nie jest rewolucyjna. Wszystkie są pochodnymi serii 8, a dokładniej chipa G92, który, co tu dużo mówić, jest bardzo udanym produktem. 1. kwietnia zadebiutowała kolejna "nowość" - GeForce 9800GTX. Kolejna odmiana G92 - czy będzie równie udana jak poprzednicy postaramy się sprawdzić w tym artykule. Zapraszamy!!!

 

Autor: torque - Łukasz Gabryś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenada, aż bluzgi same się cisną na usta w stronę nvidii, to co produkuje ta firma to totalne dno.

chyba jeszcze nie było sytuacji by kolejne numerki tak mało wnosiły, GF1 GF2 Gf3 GF4 GF5 GF6 GF7 GF8 zawsze jakieś większe zmiany w architekturze występowały ... a GF9 ? tak szumnie zapowiadany, WTF?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenada, aż bluzgi same się cisną na usta w stronę nvidii, to co produkuje ta firma to totalne dno.

Nie tak do konca jest to totalne dno, lecz z punktu widzenia klienta nie jest za rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykresy zupełnie nieczytelne ;/

nie lepiej dać od najmniejszego do największego wyniku z zaznaczeniem recenzowanej karty ?

o samej karcie hmm chyba nie ma co pisac ;/

1. Musialbym to robic praktycznie recznie -> wydluza i tak juz dlugi czas robienia wykresow -> myslimy jak to zrobic duzo lepiej = nie damy rady zrobic tego "na wczoraj"

2. niektorzy chca od najlepszych inni od najgorszych... zalezy jeszcze od ktorej strony je czytasz ;)

3. zaznaczanie testowanej karty przy dwoch wartosciach dla jednej pozycji jest dodatkowo problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że te karty pokazały by troszkę lepszą wydajność z innym procesorem - ja na GTS 512 MB i procesorze puszczonym na 4320 mam troszkę ponad 14k w 3Dmarku06

Więc do testów można by było dodać jakiś procesor z wyższymi taktowaniami. To by pokazało pełną moc tej karty graficznej. Tak jak wyżej już ktoś wspominał - procesor zastosowany w teście nie pozwala na rozwinięcie pełnych możliwości karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że te karty pokazały by troszkę lepszą wydajność z innym procesorem - ja na GTS 512 MB i procesorze puszczonym na 4320 mam troszkę ponad 14k w 3Dmarku06

Więc do testów można by było dodać jakiś procesor z wyższymi taktowaniami. To by pokazało pełną moc tej karty graficznej. Tak jak wyżej już ktoś wspominał - procesor zastosowany w teście nie pozwala na rozwinięcie pełnych możliwości karty graficznej.

Procesor jest juz zmieniany. Moze nie w kolejnym, ale za 2 testy juz powienien byc E8200. Mysle ze wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest juz zmieniany. Moze nie w kolejnym, ale za 2 testy juz powienien byc E8200. Mysle ze wystarczy :)

Jeśli dostanie odpowiednie fsb - to na pewno :rolleyes: Ale z drugiej strony to dobrze, że jest w teście 2160/oc. Dużo użytkowników ma właśnie taki procesor i będą mieli klarowne spojrzenie na to czy ich procesor podoła danej karcie - moja propozycja to by robić zestawienie 2 platform - jednej na tym e2160 a drugi e8200. Na 100% zestawienie testów z 2 różnymi procesorami będzie dobrze odebrane przez rzeszę użytkowników na forum - także i mnie w to wliczając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie wyniki z nieczytelnego wykresu robione są na tej samej platformie testowej?

tak?

 

Jeśli dostanie odpowiednie fsb - to na pewno :rolleyes: Ale z drugiej strony to dobrze, że jest w teście 2160/oc. Dużo użytkowników ma właśnie taki procesor i będą mieli klarowne spojrzenie na to czy ich procesor podoła danej karcie - moja propozycja to by robić zestawienie 2 platform - jednej na tym e2160 a drugi e8200. Na 100% zestawienie testów z 2 różnymi procesorami będzie dobrze odebrane przez rzeszę użytkowników na forum - także i mnie w to wliczając.

Gdyby tak spelniac kazde zyczenie uzytkowniow dotyczace testu, to zamiast testu na czas, to bylby on na rocznice premiery ;) reszty chyba nie trzeba tlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie każde - wiadomo co wtedy by wynikło z tego wszystkiego...

Ale to co ja zaproponowałem nie wydaje się być złym pomysłem - wystarczy popatrzeć na ilość użytkowników właśnie tych 2 rodzin procesorów.

Wiadomo - zawsze goni czas. Ale gdyby się dało to test by był dużo pełniejszy bo oprócz ukazanej wydajności karty zostały by pokazane obrysy wydajności i opłacalności zakupu dla danej platformy.

Jak na tę chwilę dobra robota. Byle tak dalej - i nie ma co narzekać na słupki. "Chłopaki" na pewno nad tym pracują i już następne testy będą pozbawione błędów ;]

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://galeria.purepc.pl/d/26375-1/oc+crysis.png

 

Na tym wykresie jest chyba mały błąd co nie?? Dziwne żeby 8800gs był szybszy od 9800gtx/8800gts ;)

 

Radzę poprawić i zrobić coś z tymi wykresami, bo strasznie nieczytelne. Dzisiaj akurat jakoś miałem ochote doszukiwania się w nich odpowiednich kart, ale jakbym miałdo tego siadać zmęczony to bym wolał juz poszukac innego testu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna recenzja. Kilka rzeczy jednak rzuciło mi się w oczy. Na początku są tak jakby dwa lead-y (lidy) oba zapraszają/zapowiadają co nadchodzi. Wykresy od najlepszej do najgorszej mają sens, lecz wprowadzają chaos jeśli jest ich kilka, a my porównujemy z posiadaną kartą (bo trzeba jej ciągle szukać - a tak - jest w tym samym miejscu). Nazbyt kolorowanie jakie to gry na których był sprzęt testowany są piękne i cudowne. Wystarczyłoby powiedzieć, jak są wymagające i osiągnęły oceny xx%. W końcu to recenzja sprzętu, a nie gry. Ostatecznie ugryzło mnie jak pobłażliwy był autor w stosunku do tego, jakiego oszustwa dopuściła się nvidia. To właśnie takie poczynania powinny być szykanowane przez profesjonalne środowiska komputerowe, aby już do nich nie doszło. Procesor, owszem słabawy. Na zachodzie standardem od paru miesięcy jest Q6600 G0, możeby na nim testować nowo wychodzący sprzęt (choć tutaj ewidentnie testowany był GTS;).

 

Tyle ode mnie. Przez sam artykuł się płynie lekko i tu brawa dla autora (także za cierpliwość do tabelek i wykresów;) )

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Musialbym to robic praktycznie recznie -> wydluza i tak juz dlugi czas robienia wykresow -> myslimy jak to zrobic duzo lepiej = nie damy rady zrobic tego "na wczoraj"

2. niektorzy chca od najlepszych inni od najgorszych... zalezy jeszcze od ktorej strony je czytasz ;)

3. zaznaczanie testowanej karty przy dwoch wartosciach dla jednej pozycji jest dodatkowo problematyczne.

No trzeba się napocić, aby rozczytać te wykresy, ale jak by się dało na górze w przyszłości umieszczać najmocniejszą i kolejno słabsze z zaznaczeniem testowanej to było by to wymierne, ale trzeba by przyjąć avg FPS a nie max czy min jako pozycjonowanie wydajności karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...