Skocz do zawartości
zwisu

Padnięte Crucial Ballistix 2gb Dual 800mhz Epp Micron D9gmh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam (miałem) Crucial BALLISTIX 2GB Dual 800MHz na kosciach Micron D9GMH. Pamięci na Commando robiły mi 1100 bez wiekszego stresu na 2.2v. Działały tak około 2 miesięcy, a poprzedni uzytkownik miał je na Evga 680 i smigały sobie 24/h 1280mhz stabilnie jak u mnie przy 1100. Pewnego dnia zapragnąłem miec 1200.... Ustawiłem napiece na 2,3 i pochodziły ze 3 dni niestety. Byl Bluescreen i juz komp nie wstał. Wsadziłem inne i było ok. Z tego co czytałem nie raz jest tak ze pamieci po jakims czasie są znów sprawne. I ze trzeba odczekac... Da się cos z nimi zrobić ? Szkoda selektów :(

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem.

Ja się dziwie ludziom ze trzymaja 1100 1200MHz i jakies mocno wysrubowane timy na codzien przy sporym napieciu jak to nic nie daje na codzien.... a potem sie dziwic ze pamieci padaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedalekiej przeszlosci za czasow mojego poczciwego AMD na s939 i kosci DDR tez skusilem sie na moduly od cruciala [ballistix 2x1gb]. jak sie okazalo popelnilem blad. pamieci pracowaly na nominalnym 250mhz [ddr500] czasem troche wyzej [poszly na 300mhz dnia ktoregos pieknego ale tylko w imie nauki;] przy dodatkowym chlodzeniu i ktoregos dnia tak po prostu zaczely sypac blu-skrinami. oczywiscie reklamacja i po 2och tygodniach oczekiwania dostalem nowy set. nauczony przykrym doswiadczeniem nie krecilem ich wcale czyli 200mhz non stop [ponizej tych obiecanych 250..] + dodatkowe chlodzenie - dzialaly przez 6 miesiecy ... 3ci zestaw [ktory wedle zapewnien producenta pozbawiony mial byc juz rzekomych wad poprzednikow] pociagnal na 200mhz okolo 8smiu miesiecy ... zenada. nigdy wiecej cruciala ... dopoki udowodnia ze ich nizsze niz u konkurencji ceny nie maja wplywu na jakosc produktu.

 

od tej pory jade na GEIL'u i zadnych problemow .. AMEN

 

a tym ktorzy maja problemy z crucialem pozostaja wieczne reklamacje .. ewentualnie nadzieje ze wszystko bedzie ok .. [to tylko moja opinia - zaznaczam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell - ddr1 ballistix od cruciala niestety zaslynely z masowych padow [a pare miesiecy wczesniej z niewiarygodnych wynikow podkrecania za umiarkowane pieniadze.. ] .. na wielu serwisach jakis czas temu [za czasow swietnosci ddr1 hehe;] roilo sie od wielostronnicowych watkow o masowych padach tych pamieci i akcjach reklamacyjnych cruciala .. oficjalnie chodzilo podobno o problemy z pcb jednak kolejne rewizje nie rozwiazaly problemu - potem przyszly ddr2 i problem ucichl .. mam nadzieje ze na dobre i to o czym pisze 'zwisu' jest tylko odosobnionym przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnosnie ddr1:

http://eclipseoc.com/index.php?id=1,37,0,0,1,0 - stary review a na koncu w conclusions:

 

"There have been concerns about the reliability of Ballistix lately, due to the surprising failure rate of the 1gb sticks, but I have a feeling these issues are not a problem anymore, as I've given these sticks 3.5v for a while for benching, and have used them for almost a month now with no decaying trend. Despite this, I'll keep an eye on them and make sure that nothing bad happens without me noticing."

 

niestety problem pozostal

 

a teraz jedna z opinii o ddr2 [z jakiegos e-sklepu]: wybaczcie ze sam sie nie rozejrzalem ;]

 

"This ram is great when it works, but is single sided high density and is prone to high failure rates. One of my sticks went bad in 1 week at 800 mhz 5 5 5 18 timings with 1.9 volts. The other stick runs like a champ at 800 mhz 4 4 4 12 timings at 1.9 volts. After numerous searches of forum threads I've come to realize that early failure for these modules isn't as infrequent as I'd first thought. The good part is that Ballistix has a lifetime warranty, so if you do wind up with a bad stick they'll replace it for you. The bad part is waiting for the RAM to get back to you so that you can actually use your computer. Overall it's not horrible RAM, but TigerDirect offers much more reliable modules from other companies at better prices."

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ChomiK'u, znam sytuacje :) . Zgaduje ze rozwiazanie takie samo jak w dziwnym masowym padaniu obecnych micronow, czyli niekoniecznie skopane pamieci, a nieogarnieci userzy :)

o! przepraszam. moje cruciale DDR1 byly walniete od nowosci. i w [gluteus maximus] mam, ze moglem je wyslac na RMA. firma dala pupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nic nie jest idealne a przypadki chodza po ludziach tak bym to ujal ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił Ballistix PC6400 2x1GB i pracował 24/7 jakieś 3tyg. 1000MHz 5-5-5-15 przy 1.95v i mu padła jedna kość od tak sobie. Budę ma dobrze wentylowaną.

Czyli trafiają się "perełki".

bym sie przyjrzal plycie i zasilce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cruciale potrafia pasc od tak sobie . kumpel mial w kompie ddr2 na 1.8v i 800mhz - po miesiecu jedna kosc padla. wiadomo im nizsze napiecie tym ryzyko mniejsze , ale jak widac caly czas istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak sie zastanawiam, czytam te topicki o pamieciach, cruciale, mushkiny i inne eloo pro pamieci i sie zastanawiam dlaczego wiekszosc w to brnie. Tzn., nie wiem zrobic screena ze sie zrobilo jakis tam wynik i na screenie bedzie ze to na Crucialu, G.Skill'u czy Mushkinie, no bo generalnie te w swiatku OC'erow sa najbardziej znane i szanowane? Kurde ludzie brna w to na slepo z wiara ze uda im sie osiagnac mega cud (czyt. wynik)

A teraz druga sprawa co z Goodramem? Wstydzimy sie naszej rodzimej pamieci. Wstyd sie na swiecie pokazac? Przeciez Goodram Pro 1066 Mhz jest robiony na 8-warstwowych PCB i micronach D9GKX (ktore sa topowymi kostkami w nomenklaturze Micron'a) czytajac wiele artyklulow i powiedzmy "ufajac" wiedzy w tym temacie XA sa blizniaczo podobne do Team Xtreme Group PC-9600 (chodzi mi o to samo PCB i kostki), ktore kosztuja bardzo duzo

Natomiast nasze Goodram'y mozna juz kupic za 125 PLN (1GB) u nas w Polsce z gwara itd. Przeciez te kosci w dobrych rekach potrafia naklepac wiekszosci Cruciali, Mushkinom, G.Skill'om lub byc na tym samym poziomie (co najlepsze selekcjonowane kostki w/w prod.) itp. i nie trzeba sie w razie czego bujac z jakimis RMA, wysylanie za granice, czekaniem ch** wie ile itd.

A tylko ciagle sie czyta ze cruciale padaja, padaja i padaja a ludzie i tak je kupuja....WTF

 

Nie wiem wyprowadzcie mnie z bledu jesli zle mysle, ale czytajac niektorych posty, to poprostu ludzie przebieraja w Crucialach z nadzieja ze stanie sie cud jak mozna kupic Pro 1066 i tam na 100% jest micron D9gkx.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodamy pro nie są złe -jedyny problem to ich stosunek ceny do jakości. wiadomo,e nie są to aż tak dobre kości jak montowane u cruciala itp...

Gdy kupowałem goodramy pro 900 kostowały połowe tego co cruciale 900 i do tego była gwarka na miejscu, ale już np 1066 były za ponad 700zł i to dla mnie było przegięcie, mimo zę były nieco lepsze w o/c...

Teraz gdy mozna kupić np cruciala 1066 za mniej niż 200zl to goodrama ystają sie problematyczne - niby gwarna na miejscu ale to jednak tylko goodram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram tak sie nie kreci i goodram jest drozszy - proste ;)

 

Co do zabijania pamieci to ja gratuluje wszystkim. Z tego co sie orientuje to w kreceniu wybijam sie troche ponad przecietna, a dotychczas udało mi się zabić jedną kość... 3.7v dostała przez dluższy czas :D . Druga z kompletu nadal żyje, tylko nie zawsze na 1.8v się bootuje. Wszystkie inne d9 nie maja jakichkolwiek oznak umierania, a uzywane sa mniej lub bardziej intensywnie. Znowu przypadek?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fragmentu o GoodRAMach to się zgodzę. Sam miałem fajne 2x512MB które robiły 600 4-4-4-4 przy 2.55V

Tęsknię za nimi, ale są w dobrych rękach.

 

Co do zabijania pamięci to mam za sobą jedną parkę którą ubiłem na własne życzenie, więc można powiedziec, że wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe http://www.techworks.pl/xtreme/arts/goodrampro/CL5.jpg

 

@MaSell, tobie mozna wierzyc na slowo bo sie na tym znasz ale czy ja wiem czy goodram to sie az tak nie kreci? screen wyzej. Testowal je XA wiec 1370 Mhz to chyba nie jest zle, jak na razie nie widzialem zadnych screenow Cruciali, ani innych kosci ktore by tyle robily lub wiecej, pewnie Ty jakies widziales lub sam tyle zrobiles ale to nie byly 1-sze lepsze kosci na pewno tylko troche sie ich przewinelo zeby znalezc te ktore tyle zrobia. A tutaj masz w kazdej to samo 8-warstw PCB i D9GKX i juz za 125 PLN za sztuke 1GB.

 

Komplet wychodzi 250 PLN drogo? nie sadze nie dawno 900 Mhz kosztowaly ok 700 PLN a jesli roznica miedzy Crucialami a Goodramami jest raptem ok. 50 PLN na niekorzysc Goodramow (2 wyjscia z laską mniej do kina) to ja wole dac te 50 PLN wiecej na komplecie i miec tutaj gware + gwarancje na OC niz zaoszczedzic te 50 PLN i kupic w ciemna jakies Cruciale bezgwary na miejscu.

 

ok kazdy kupuje to co chce :) wysokich Mhz'ow zycze :zdrufko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie ile goodramów tyle zrobi :D . Sory, ale na takie alphy tu sa ustawione, ze na 1000mhz 4-4-4 bedzie szybciej. Porownaj do moich przy takich taktach http://img371.imageshack.us/img371/1292/timingiyj0.png . Magia MHz przycmila oczy ;) ?

 

Na pierwszych lepszych kosciach zrobilem podobny wynik na 2.45v i normalnych timingach, wiec nie przekonuje mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...