Skocz do zawartości
Lukas20

Topowa chlodnica

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na razie sprawa wyglada tak, ze nalezy poszukac chlodnicy o takich parameterach:

:arrow: Miedz, najlepiej zeby to byl rdzen

:arrow: pojemnosc ok. 400ml

:arrow: sensowne wymiary

:arrow: plaskowniki a nie okragle rurki

:arrow: polaczenie kanalow rownolegle

:arrow: sensowne wymiary

:arrow: nie za duzy air backpressure

 

Tylko gdzie teraz takie cuuudo znalezc? :?:

Składam WC i zdobyłem nagrzewnicę od FORD TRANSIT i chyba spełnia ona powyższe wymagania, jak poskładam kompa i układ przejdzie testy szczelności to sprawdzę jak sie ona spisuje w praktyce.

A masz tego jakies zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas 20 - niestety nie mam ale pomierzyłem ją i mogę co nieco podać jej wymiarki:

dł. całkowita 28cm ~ 25 roboczej

szer. 15,5cm

gr. 5,5cm

śr. rurek dopływowych ~15mm zewn.

13 lameli+ 2 boczne w odstępie 1cm z finami w odstępie 2mm

(myślę, że nie przekręciłem nazw)

Całość Ford Motor Company Made in Mexico - Sprzedawca twierdził Ford TRANSIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas 20 - niestety nie mam ale pomierzyłem ją i mogę co nieco podać jej wymiarki:

dł. całkowita 28cm ~ 25 roboczej

szer. 15,5cm

gr. 5,5cm

śr. rurek dopływowych ~15mm zewn.

13 lameli+ 2 boczne w odstępie 1cm  z finami w odstępie 2mm

(myślę, że nie przekręciłem nazw)

Całość Ford Motor Company Made in Mexico - Sprzedawca twierdził Ford TRANSIT.

Oczywiscie miedz :?:

Powinno byc polaczenie rownolegle, ale tez nie wiem bo nadal nie moge znalezc tego zdjecia. Jakbys jeszcze mogl zmierzyc objetosc wody jaka sie tam miesci :)

W sumie to moze nie jest to glupi pomysl, ale bez tego ... zdjecia to nie mozna nic mowic. Ile za nia dales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcza od Forda Probe jest mozliwa. No nic, poszukujemy modelu the best.

Autor ertykulu o chlodnicach na overclockers.com poradzil zeby szukac chlodnicy olejowej, ale wiekszosc z nich jest z Alu (fak).

 

Jak macie adresy sklepow, warsztatow i wogole jakis magikow od chlodnic w Warszawie to bardzo prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam takie samo cudo jak radek_marko i sprawuje sie calkiem niezle. nie rozcinalem jej - ale wydaje mi sie ze polaczenia sa rownolegle a nie 1 rurka. przy 2 wentylkach 80x80 przymocowanych bezposrednio do chlodniczki temp. w stresie mam ok 40-42C , a chlodze woda cpu(1700+@2100MHz), mostek polnocny, grafike(radek7500) i twardego (barka 80GB). co wy na to :?: :?: :?: :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium > odpada, ale dzieki za fotke.

Tak jeśli chodzi o szczegóły - to żeberka są wykonane z miedzi - a rurki nie wiem ... ale na au to to nie wygląda ... przylutowana końcówka była z mosiądzu, a przykręcana jest z alu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz super wydajna chlodnice to proponuje poczytac sobie o skraplaczach LU-VE http://www.luve.it/cataloghi/sts_stft_stvf.pdf dystrybutor to www.agdex.com

 

Ja mam taki zamontowany w moim kompie (mozesz zobaczyc w dziale modyfikacje mojego moda http://www.tweak.pl/artykul/mod_majer )

akurat moja chlodnica/skraplacz nie jest wykonana z miedzi ale nie ma sie co martwic ze to moze obnizyc jej wydajnosc poniewaz zamiast rurek - tak jak w standardowej chlodnicy - zastosowane sa w niej plaskowniki - czyli tak jakby splaszczone rurki. sproboje to wytlumaczyc na chlopski rozum ;)   

ciecz ktora przeplywa przez standardowa rurke plynie sobie w miare swobodnie, a ciecz ktora przeplywa przez 'ciasne' plaskowniki musi sie 'przeciskac' dzieki czemu oddaje więcej ciepła na chłodnicę ;)

 

 

pozdrawiam

m@j3R  8O

Hmm, ciekawe - może jednak wymienie moja chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam takie samo cudo jak radek_marko i sprawuje sie calkiem niezle. nie rozcinalem jej - ale wydaje mi sie ze polaczenia sa rownolegle a nie 1 rurka. przy 2 wentylkach 80x80 przymocowanych bezposrednio do chlodniczki temp. w stresie mam ok 40-42C , a chlodze woda cpu(1700+@2100MHz), mostek polnocny, grafike(radek7500) i twardego (barka 80GB). co wy na to  :?:  :?:  :?:  :roll:  :wink:

Nie podawaj jakie masz temp. bo to rzecz wzgledna. Tyle tego chlodzisz, ze trudno cokolwiek powiedziec.

Jaka masz pompe? Nie znasz moze temp. wody jesli chlodzisz sam CPU?

 

Radek_marko > a nie wiesz czy jest jeden kanal czy rownolegle?

 

Varrlor > chlodniczka fajna, ale jeden kanal (mimo ze plaskownik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chłodnicę z fiata 125 - na 99% full miedź i cena 15zł. Wielkość jak pół klawiatury mniejwięcej. I co wy na to? Tylko, że nie ma rurek, tylko spłaszczone "rurki".

Jeden kanal czy rownolegle?

Równolegle po 7 rzędów płaskowników w jedną stronę i 7 spowrotem do wylotu. W rzędzie są 3 płaskowniki. Kupiłem ją dzisiaj, nie jest zasyfiona. A test na opór dobrze przeszła, bo przy dmuchaniu powietrze swobodnie leciało :) Test na szczelność też ok. Wymiary to 25x15x6 cm. Zapłaciłem 15zł!

 

radek_marko - wygląda jak na zdięciu u ciebie, a co do materiału to płaskowniki też chyba są miedziane, tylko, że są pokryte cyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcza od Forda Probe jest mozliwa. No nic, poszukujemy modelu the best.

Autor ertykulu o chlodnicach na overclockers.com poradzil zeby szukac chlodnicy olejowej, ale wiekszosc z nich jest z Alu (fak).

 

Jak macie adresy sklepow, warsztatow i wogole jakis magikow od chlodnic w Warszawie to bardzo prosze.

http://www.valeo.com.pl/indexf.html, tej firmy jest nagrzewnica o której pisałem wcześniej , pytałeś o pojemnośźć ok. 400 ml tyle wody weszło i miała full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrzewniczke olejową od czegostam (struktura finow wyglada jak u tej z Dangerdenu - z tym , ze troche mniejsze) ; wyglada (powtorze to na zlosc) jak od kadeta , z tym , ze wymiary finow 150x245x50.

"Równolegle po 7 rzędów płaskowników w jedną stronę i 7 spowrotem do wylotu"

Co moge powiedziec , i'm happy.

NIE KUPUJCIE NA SZROTACH CHŁODNIC OLEJOWYCH - chyba , ze nie przeszkadza wam mozolne czyszczenie - potrzebowalem 2 tygodni , zeby wygnoic caly syf.Az dziwie sie , ze jej nie rozsczelnilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcza od Forda Probe jest mozliwa. No nic, poszukujemy modelu the best.

Autor ertykulu o chlodnicach na overclockers.com poradzil zeby szukac chlodnicy olejowej, ale wiekszosc z nich jest z Alu (fak).

 

Jak macie adresy sklepow, warsztatow i wogole jakis magikow od chlodnic w Warszawie to bardzo prosze.

http://www.valeo.com.pl/indexf.html, tej firmy jest nagrzewnica o której pisałem wcześniej , pytałeś o pojemnośźć ok. 400 ml tyle wody weszło i miała full.

To jest ta od TRANSITA? Ktora dokladnie z nich?

Dołączona grafika

Z tego co mozna wywnioskowac to jest miedz pokryta cyna.

Jeszcze tylko trzeba sie dowiedziec jak wygladaja w niej te kanaly :!: :!: :!:

 

Ta od kaszlaka to ile nowa kosztuje? Chyba nie 15 zeta 8O

 

Kurde z jednej strony Valeo to niezla firma i moze moglbym miec u nich ciut taniej. Z drugiej strony to olejowa powinna miec bardzo dobre rezultaty. Ituriel > jak masz fotke to wal. Mowimy oczywiscie o full miedzi. Nie wiesz moze gdzie mozna nowke kupic? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na zdjęciu to są chłodnice do klimatyzacji i jedynie ta malutka to może wyglądać na nagrzewnicę, niestety nie mogę zapodać fotki ale układ kanałów jest podobny do tego co opisał Ituriel i Mechl!n.

Jak masz możliwość to podskocz do Valeo lub http://www.euromex.com.pl/valeo.html, i spróbuj może pokażą Ci asortyment, z tego co od wczoraj na internecie poczytałem to Valeo robi dobry sprzęt ale drogi i tu jest ból.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podawaj jakie masz temp. bo to rzecz wzgledna. Tyle tego chlodzisz, ze trudno cokolwiek powiedziec.  

Jaka masz pompe? Nie znasz moze temp. wody jesli chlodzisz sam CPU?

niestety nie mierze temp wody choc bede zakladal czujnik na chlodnice.

pompka to najwyklejsza akwariowa, bodajze firmy AQUA wydajnosci 500l/h :arrow: myslalem ze sobie nie poradzi z niczym wiecej niz tylko prockiem , ale jak widac chula dalej :wink: poza tym jest nieslyszalna bo jest zanuzona w wodzie , a zbiornik oblozony 2cm gabka z kazdej strony :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadziecie o tej ? Topowa moze nie jest ale widzialem ja w sklepie za 93 zl. To jest nagrzewnica z CC. Moze ktos ma taka?

To jest alu :( . Blagam, dawajcie linki do chlodnic EXTREME :twisted: :twisted: :twisted:

 

BTW to kto z was wie co to jest LAUDA :?: Dostalem odpowiedz w stylu poszukaj czegos od sterej laudy. To ma byc jakis model samochodu??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrzewnice od Renault 18 (właśnie ją czyszcze)i narazie tyle mam do WC :cry:

Tylko nie wiem z czego ona jest zrobiona:(ale ma chyba 12 rurek równolegle ułożonych a jej wymary to :

dł- 50cm (dł czynna 36cm)

szer-6cm

wys-9cm

moge załadować na nią nawet 4 wiatraki 92mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jeszcze 2 pompki Aquaela q 600l i ich wyloty podłączyc do jednej rurki :)

i zastanawiam sie teraz nad blokami. Czy kupic z CPC ich zaletą jest niewątpliwie cena lub Orbital1. Tylko czy te bloki z CPC są wydajne????

Plis o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jeszcze 2 pompki Aquaela q 600l i ich wyloty podłączyc do jednej rurki :) 

i zastanawiam sie teraz nad blokami. Czy kupic z CPC ich zaletą jest niewątpliwie cena lub Orbital1. Tylko czy te bloki z CPC są wydajne????

Plis o odpowiedź!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wpisz w wyszukiwarce CPC i poczytaj.

W ogole cokolwiek cie interesuje, to prosze najpierw uzyc wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...