Skocz do zawartości
CzArNy`

Geforce 9500GT

Rekomendowane odpowiedzi

GeForce 9500GT, prawdopodobnie zastąpi GeForce 8600GT. Podobnie jak starszy brat, posiadać ona będzie 32 zunifikowane jednostki cieniujące. Jednak w nowszym modelu pracują one nie z 1200 MHz ale z 1625 MHz zegarem. Poza tym GPU współpracować będzie z pamięciami poprzez 128 bitową szynę danych, a także wyposażony może być w 256 MB pamięci typu GDDR2 (450MHz) bądź GDDR3 (800MHz). Ilość jednostek ROP nie uległa zmianie i analogicznie do 8600GT będzie ich 8. Nowością w porównaniu do 8600GT, jest dodanie wsparcia dla technologii PureVideoHD w wersji 3. Grzechem byłoby nie wspomnienie, iż GF9500 GT produkowany będzie w 65 nanometrowym procesie technologicznym.

info by egielda

 

Dołączona grafika

Moim zdaniem, karta moze byc ciekawa... jakby nie bylo bedzie to nastepca "malo udanego" 8500GT. 9500GT w ver. GDDR3 ma byc wydajniejszy od 8600GT/GTS. Jak wiadomo GPU bedzie wykonane w 65 nm w wyniku czego karta praktycznie nie bedzie sie grzala i OC bedzie boskie :)

 

Napewno mozna tez sie spodziewac 9500GT fabrycznie podkreconych (szczegolnie mozna zacierac raczki na Palita i Galaxy)

 

Cena ma byc na poziomie dzisiejszych 8600GT (220-300 zl). Uwazam, ze to idealna karta dla ludzi co graja od czasu do czasu lub nie boja sie rozdzielczosci 1024x768 bez upiekszaczy :)

 

 

Co o niej myslicie? Jakby nie bylo, odgrzewany kotlet, lecz dzieki 65 nm moze byc milo :rolleyes:

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana z 8600GT na 9500GT moze byc bezsensowa (bo skoku duzego nie bedzie), lecz jednak jak OC by bylo bardzo fajne to czemu nie :)

 

jak widac shadery sa juz wysoko ustawione standardowo (jak wiadomo w 8600GT to one najbardziej wplywaja na wydajnosc - widac, ze nV odrobila zad.dom), w wyniku czego ta karta bez problemu powinna byc lepsza od 8600GT/GTS

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jak juz dokladac i zamieniac, to tak, zeby byl odczuwalny przyrost wydajnosci, nie pare%.

ale jak ktos wymienia z jakiejs slabizny, albo sklada nowego kompa, to fajna propozycja, jesli nie potrzeba mocarnej grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy z bardzo prawdopodobnymi wynikami moznaby przeprowazdic ustawiajac 8600 na takty 9500.

mam tylko nadzieje ze nie wyjada z jakos cena z kosmosu typu 350-400pln

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem wczesniej... niby kwiecien/maj

 

co do testow to glownie mi chodzilo o podatnosc na OC i temperaturki :P - jakis pasyw zawsze mile widzany + OC :)

 

 

co do ceny to mysle, ze ver. GDDR2 bedzie na poziomie ~200-250 zl zas GDDR3 ~300 zl

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że na dniach a jak kwiecień/maj + pewnie jakieś przesunięcia .... to ja już wole sprawić sobie 8600gt niż czekać na kota w worku ;)

@czarny a fakt pisałeś wcześniej , przeoczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nikt się nie cieszy z nowej karty do katowania 1ghz na rdzeniu ? :]

 

Geforce 9500GT launches on the 29th

 

550MHz core/800MHz GDDR3

 

 

We’ve learned that Nvidia’s new entry level card will launch on 29th of July. The official name is Geforce 9500GT and this card is about to replace the 8500GT. Performance-wise, it should be faster than 8600GT. The reference card will work at 550MHz, while the GDDR3 memory works at 800MHz.

 

The card comes with 256 or 512MB memory, depending on the configuration, while the Shaders are clocked to 1400MHz and the DDR2 card is possible.

 

As expected, the memory bus is still at a modest 128-bit but there will be many variations of the card, including DDR2, DDR3 versions, HDMI and overclocked cards. There will be 256MB, 512MB and 1024MB version of the card and this all depends on the partner.

 

 

sors: fuuudzilaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gdzie tak tanio ? :) Ja na skąpcu najtaniej za 230zl widziałem.

Generalnie do 230 , nie podalem dokladnie. To jednak niczego nie zmienia. 9500GT to odswiezony 8600GT wiec nie ma z czym startowac do Radka. Jesli mowicie , ze za 200 to nie konkurencja dla GSO to ja powiem , ze za 200 nie jest dla Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy będzie chciał Radeona, są ludzie co wolą Nvidie :) Są i tacy którzy będą szukać karty do 200zł i ani złotówki więcej. Dlatego 200zł to według mnie górna granica ceny 9500GT w chwili wejścia na rynek. Nie ma też co traktować 9500GT jako pozycji na której nvidia opiera swój sukces :) To kastrat powstały przy okazji powstania "pełnych" gpu więc koszty jego wydania jako "nowego" produktu są dla nvidi minimalne. Tak jak teraz 8500GT zapełnia rynek low-end tak samo 9500GT będzie to robił pod warunkiem przyzwoitej ceny (<200zł). Będziemy go spotykać w zestawach supermarketowych, komputerach do biura i składakach do gier ludzi co mają bardzo skromny budżet na nowego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przyjacielu , jesli ktos bedzie chcial grafe do grania za 200 zl to albo kupi slabego 9500GT aka 8600GT ( ktory smigal fajnie , ale to juz nie jego czasy , ta karta ma juz ponad rok) albo pomysli , skreci sie , nie wypije 2 browarkow i kupi szybsza bez wzgledu na logo firmy , zas cena Radka jest atrakcyjna , tak jak i wydajnosc wzgledem tego z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupi 8600GT bo 8600GT/GTS będzie już niedostępny jako nowa karta a o nowych kartach rozmawiamy. Jak ktoś ma 200zł maksimum to ma 200zł i koniec. Wiem że to jest trudno zrozumieć co niektórym "nowobogackim" ale są na tej planecie (szczególnie w Polsce) ludzie dla których wydatek rzędu 150zł na k.graficzną jest czymś kosztownym. Właśnie dla nich jest segment rynku low-end i jeśli dzisiaj chcą kupić nową karte na którą mają 150zł to można zdecydować się na 8500GT lub dołożyć troche i kupić 8600GT albo GTS. Dla tych co chcą dołożyć jest właśnie 9500GT, ta sama klasa cenowa ale wyższa wydajność i mniejsze zapotrzebowanie energetyczne.

Edytowane przez Quazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli pijesz do mnie z tekstem o nowobogactwie to trafiles kula w polot. Ci , ktorzy mnie znaja wiedza z czym na codzien walcze , tacy ludzie jak ja mysla wedlug pewnej zasady " tanie mieso to psy zreja.." , innymi slowy jesli sie nie ma kasy to sie czeka , czeka aby nie kupic bubla. Dla mnie w cenie 200 zl zakup 9500GT , gdy obok jest szybszy Radoslaw to idiotyzm i nie wazne czy mam kase , czy nie. Jesli nie mam to zaczekam , tak mysla osoby , ktore nie moga sobie pozwolic na wymiany czeste , wiec doplaca te 50 zl by miec cos na dluzej. Zas nie wierze w to , ze ta nowosc bedzie za 150 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem wcześniej że rozsądne maksimum dla ceny GF 9500GT uważam <200zł. Radka co prawda można kupić za około 250zł ale posiada on sporą wade - 95W TDP.

Edytowane przez Quazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tyle w sklepach do niedawna kosztowały 8600GT, a nawet więcej, więc nie ma się co dziwić, do końca wakcji stawiam, że nówki będą po 180 zł.

 

A i jeszcze jak tam się kłóciliście, proste, że trzeba dokładać, bo biednych nie stać na tanie rzeczy, gdyż odrazu się zepsują, i będą musieli kupować nowe.

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superfast Galaxy 9500 GT card running at 700MHz

 

Dołączona grafika

 

takty gpu700/mem2000

 

Dołączona grafika

 

Poza tym chip ma być produkowany w 55nm, nie każdy potrzebuje karty, co zjada w idle 100W... żeby sobie raz na ruski miesiąc w coś zagrać. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...