Skocz do zawartości
esh0

Dziwne Działanie Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem (Windows XP Prof SP2):

- kilka dni temu w jakiś cudowny sposób zainfekowałem sobie komputer (chyba), objawiało się to tak, że co jakiś czas wyskakiwało okno "Tworzenie ustawień spersonalizowanych dla: C:\RECYCLERS\...", w tym momencie jakby resetował się explorer, wszystkie otwarte katalogi się wyłączały, nie zamykało żadnych aplikacji

- udało mi się to usunąć poprzez analizę SpyBotem

- następnie Avast zaczął mi wyskakiwać co jakiś czas ostrzeżeniem o wirusie w pliku "C:\Isass.exe" (i jeszcze jakimś w documents and settings) - usuwałem go

- zrobiłem gruntowny scan dysku Avastem, znazał jeden zainfekowany plik i go usunął

- po tym wszystkim podczas uruchamiania pasek startu ładuje się o wiele dłużej, tak jakby przywieszał się na jakiś czas

- od czasu do czasu podczas uruchamiania mam komunikat, że "Explorer.EXE wywołał nieprawidłową bla bla bla", nie wysyłam logu, explorer się resetuje i wszystko działa

- combofix nie chce się uruchomić (znalazłem na forum 3 możliwe przyczyny - admin, usługa, wirus - żadna z nich nie jest przyczyną)

- po sprawdzeniu kompa haxfix'em nie mam już wywalającego się explorera (co dziwne, co sam haxfix napisał że nic nie znalazł)

- po resecie jednak znowu mam problem "Tworzenie ustawień spersonalizowanych dla: C:\RECYCLERS\..."

 

Poniżej log z HJT:

http://wklej.org/id/ce27396d77

 

Jakaś rada, sugestia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie problemem jest avast, to go... jakich mało

 

kumpel miał to i po czasie wkur... sie jak innym softem wychaczył 13k (13 tysięcy, słownie: trzynascie tysięcy) róznych wirów, trojanów, spyware, adware i innych syfów już tego nie uzywa

 

SUgestia - 1. użyj innego softu a-vir

2. zainstaluj dobry firewall, jak np Comodo personal firewal lub Online armor (czy jakoś tak)

 

a loga nie chce mi sie analizowac, ale tak na oko(1 rzut) masz tam kilka podejrzanych wpisów

 

tak na szybko jtagserver.exe ...i uzyj google looke, ma rating 74% szkodliwosci a hgw co to jest

 

w ogole to masz kupe bloatware zainstalowanego, w wiekszosci zapewne bezproduktywnie obciazającego kompa. zainstaluj comodo i zobacz co będzie się probowało łączyć z netem. Podejrzane procesy blokuj i tyle. Niestety- jeśli będziesz mieć wirusa w jakimś pliku systemowym niezbędnym do działania systemu to po blokadzie ktoregos z procesów może spotkać ciebie konieczność reinstalacji systemu...piszę z perspektywy walki z czyms takim po przyniesieniu wirusa na pendrive przez siostrę mojej dziewczyny...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że równolegle jest takie temat na forum IDG (http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=140936) to udało mi się doprowadzić do jako takiego porządku (nic się nie wywala, nic się nie resetuje, nic nie krzyczy).

 

Gregu, widzę że wiesz o co chodzi, więc jeśli masz czas i ochotę to napisz jak się pozbyć tego syfu co mam - jakimi programami. Niestety, ale nie znam się tak dobrze na tych sprawach jak na innych, i dlatego zwracam się o pomoc tutaj :) I czego używać na przyszłość (jaki antywir, jaki anty *.ware itd).

 

XaD, ten temat jest tutaj, bo nie wiedziałem czy to na pewno wirus czy coś innego. Aktualnie Combofix działa i log z niego jest tutaj: http://wklej.org/id/c2e7ece560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...