Skocz do zawartości
kloda

Canon A590 Is

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

mam aparat :blink: moja zona poszla do sklepu i kupila CANON A590 IS nie znam sie nic na aparatach :-| dlatego pytam czy warto go zostawic bo jest mozliwosc oddania go do 3dni od dnia zakupu, a jesli juz zamiana to na co (tak zeby byla stabilizacja) w tej samej cenie - 645zl

 

pozdrawiam :wink:

Edytowane przez kloda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam aparat co A570IS ale ma więcej megapikseli czy trzaska większe ale gorsze zdjęcia bo ma takiej samej wielkości matrycę 1/2,5cala - to wszytko.

A sam aparacik będzie świetny ale na pewno za tą kasę wolałbym A720IS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, żonie zależy na czarno-białych zdjęciach a nie może znaleźć tej funkcji w tym aparacie Jest instrukcja, ale nie chcemy jej odpakowywać, żeby w razie zwrotu przyjęli go ponownie. I jeszcze jedno mam pytanie co lepszego ma model A720 IS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, żonie zależy na czarno-białych zdjęciach a nie może znaleźć tej funkcji w tym aparacie Jest instrukcja, ale nie chcemy jej odpakowywać, żeby w razie zwrotu przyjęli go ponownie. I jeszcze jedno mam pytanie co lepszego ma model A720 IS ?

Czarnobiałe zdjęcia wybiera się w menu po naciśnięciu przycisku FUNC/SET w odpowiednim miejscu w tym menu (są tam na pewno kolory nasycone, naturalne, sepia oraz czarnobiałe)

Przepraszam pomyliłem się. SX100 jest niemal pod każdym względem lepszy od A720IS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał wybierać to byłbym jednak za 720 IS.

SX100 mam jeszcze ciut węższy kąt widzenia i prawdopodobnie większe aberracje.

do tego z tego co piszą na dpreview zmiękcza zdjęcia i bardzo długo ładuje lampę pomiędzy kolejnymi strzałami. jakby nie było jest również droższy. zresztą warto samemu ocenić bo oba aparaty mają obszerne recenzje:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...is&show=all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie nie ograniczał budżet to wolałbym SX100 choćby ze względu na zoom oraz jaśniejszą optykę. Czy kąt przy 36mm bardzo się różni od 35mm ?

No ale już porównując ceny to oczywiście tylko A720IS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie jest akurat niewielka (jakieś 150 zł) więc nie robiłbym z niej koronnego arg. kąt pewnie niewiele się różni (i tak jest wąsko w obu) ale brak wizjera to już jakiś minus (jest za to lepszej jakości i uchylny LCD). do tego jest wzmianka o aberracjach i zmiękczaniu więc jednak dłuższa ogniskowa jest okupiona widocznie gorszą jakością zdjęć. na plus SX100 obsługa kart SHDC oraz krótszy czas migawki. niestety słabsza i problematyczna (długie ładowanie) wbudowana lampa błyskowa. (od)szumianie na wykresach wygląda bardzo podobnie ale SX100 robi to chyba bardziej agreywnie. zresztą sampli jest masa więc tylko przeglądać i wybierać co się komu podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie opinie aparat jednak zostal gdy zona poszla go oddac to sprzedawca dorzucil akcesria od siebie i tak zostalismy wlascicielami Canona A590 IS, chociaz ten SX100 podobal mi sie i mialem juz dolozyc do niego 100zl ale to juz przeszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

futeral, AA, Ladowarka ale juz ni chodzi o to co dolozyl bo liczyl sie tez dla mnie swiety spokoj :wink: ktory kupilem sobie przeplacajac (majac tego pelna swiadomosc :icon_exclaim: ) kilka zlotowek za ten aparat, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć kilka fotek z tej cyfrówki ?

Jeżeli można prosić to daj coś kontrastowego aby zobaczyć jak z aberracją chromatyczną (np. zdjęcie gałęzi drzewa na tle jasnego nieba).

W A570IS jest to dość mocna wada i chcę zobaczyć czy w A590IS sobie z tym poradzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w oryginalnym rozmiarze.

Są aberracje ale chyba mniejsze niż w A570IS albo akurat tak wyszło. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości i posiadają jedynie błędy typowe dla kompaktów (typowe prześwietlenia w miejscach gdzie jest nadmierne światło).

Generalnie dobry aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądałem zdjęciam jak dla mnie są całkiem ok. Jakość jak za tą cenę w zupełności zadawalająca ;)

Ale jeszcze sie zastanowie czy 720 czy 590.

Nie wiem czy bedziesz kupowac na wysylke przez nata czy w sklepie ale wg praw konsumenta mozesz zwrocic towar, w ciagu paru dni od zakupu, do sklepu (w stanie nie naruszonym oczywiscie) nawet bez podawania przyczyny wiec wyprobuj sobie i jeden i drugi aparat i wybierz ten ktory tobie bardziej "lezy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak odkurzam temat, ale nie chciałem zakładać nowego wątku, a moje pytanie również dotyczy Canona a590 IS. Otóż kupiłem ten aparat jakiś czas temu, jednak kierowałem się ceną, więc kupiłem tam gdzie było najtaniej, jednak nie mam polskiej instrukcji. I o ile j. angielski nie sprawia mi problemów, to jednak polska instrukcja przydałaby się domownikom, bo ja, niestety, jestem wyjątkowo niecierpliwym człowiekiem i naprawdę nie mam daru przekazywania wiedzy...

 

I tu pojawia się moje pytanie: czy ktoś posiada może takową instrukcję w j. polskim w formacie .pdf? Bądź jakiejkolwiek innej wersji cyfrowej? Szukałem już na googlach, ale nic takiego nie mogę znaleźć, jedynie sklepy, które bez problemów dają polską instrukcję...

 

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, PW wysłałem ;)

 

Pozwolę sobie jeszcze wrzucić kilka zdjęć, bo z tego, co widziałem, to ktoś chciał jakieś zdjęcia ;) Ale jestem totalnym amatorem, więc miejcie litość ;)

 

Dołączona grafika

Trochę przepaliłem na górze, ale makro chyba nie najgorsze ;)

 

Dołączona grafika

Jako miłośnik muzyki nie mogłem nie wrzucić tego zdjęcia ;)

 

Dołączona grafika

Właściwie nie lubię robić zdjęć zwierzątkom i roślinkom, ale podoba mi się funkcja makro tego aparatu ;)

 

Dołączona grafika

Znów makro

 

Dołączona grafika

Słabo się czuję w krajobrazach, co widać na tym zdjęciu...

 

Dołączona grafika

Ostatnie już zdjęcie, bo pewnie i tak za dużo wrzuciłem. Wiem, że krzywe ;P

 

 

Aha, zdjęcia nie były poddawane żadnym obróbkom. Wrzuciłem je tak, jak został wykonane, nic nie wycinałem, nie koloryzowałem itd.

Edytowane przez Sammath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość to dziwią mnie makro.

Drugie, jeżeli to jest makro to dziwnie ustawia GO bo większość na zdjęciu jest ostra.

Trzecie wcale nie jest ostre nawet główny kłos.

Coś nie teges poustawiałeś w aparacie albo sam aparat źle ustawiasz.

 

To strzeliłem z ręki i przy ostrym słońcu, więc ostrość i przepalenia też nie najlepsze ale chyba porównać można (A570IS)

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecie to nie makro ;) Ale, że całość jest ostra - dzięki za komplement ;)

 

Tak jak mówiłem, jestem kompletnym amatorem, wszystko robiłem w trybie manualnym, więc sam ustawiałem wszelkie wartości. Dopiero się uczę, a zdjęcia wrzuciłem tylko, żeby pokazać jako-tako możliwości aparatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...