Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji i pomocy na temat  Post Code F2 na EPOX 8rda  nie startuje płyta z głośniczka dobywa się przeciągły dźwięk. nie znalazłem informacji o takim kodzie w instrukcji.

1261931[/snapback]

Ciagle piski z glosnika mialem jak wsadzilem ddr 266 na fsb 250 mhz :)

Jak dla mnie to wina pamieci.

Nie wyrabiaja, albo ustawien timngow albo magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie ten uklad zalezy u mnie od biosa, na 2 biosie Merlina chodzi natomiast na 3 nie ma szans nawet plyta nie wstaje... swoja droga to ciekawe dlaczego tak jest  :?

1262259[/snapback]

Aha na 2 Biosie , Bo na 3 biosie smyk_pl to sa bardzo wyzylowane Timingi i to dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm taki myk no czaje a to czmemu  przy ver 8rdavcore-0.8.8-dev8 jak odpale to mam zawiasy i nawet jak go zamkne to tak samo sie dzieje moze zla ver ??

1261395[/snapback]

 

U mnie 8rdavcore 0.8.8-dev8 no problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja walka na 3 biosie Merlina.(przepraszam że przydługie)

 

Orginalny bios EP-stable 222;1,725;dual

Wgrywam 3 Merlina i patcha do windy-osiągam 235;1,725;single(dual skończyl się na 222)-2.5,3,3,8;idle-35C,stres-42C(nowa pasta) :D wyrażnie wszystko lepiej śmiga: EVEREST-3491/1274/78,4 SANDRA-3477/3154, podchodzę do 240, tu już 1,85 żeby proc wstał, walczę z pamiątkami: na cl.3 resety, daję 2.5,3,3,11-Memtest błędy; 2.5,4,4,10-to samo; 2.5,4,4,11-też (potrzebne >2,9) wychodzę z Memtesta do biosa--->error biosu, :sad: resetuje do ostatnich dobrych ustawień, mówię trudno, to kres pamiątek, wchodze do windy-nie łączy z inter. :rolleyes: aha -->bios-->sieć wył, załączam, F10-->En i nic, to samo :blink: kilka razy :mur: reset CMOS, bateria, itp. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: idę spać

:angry: dzisiaj: upgrade biosu-wersja pierwotna, na default -->nic nie mogę zmienić w biosku :blink: :blink: :blink:

bios-->CPU overclocking failed (na default) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: spacer i... :lol: przychodzę, zmiana zworki od FSB i :razz: :razz: :razz:

 

Ps. chyba przejdę na 2 Merlina (tylko trochę odpoczne :lol:)

Edytowane przez vcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja walka na 3 biosie Merlina.(przepraszam że przydługie)

 

Orginalny bios EP-stable 222;1,725;dual

Wgrywam 3 Merlina i patcha do windy-osiągam 235;1,725;single(dual skończyl się na 222)-2.5,3,3,8;idle-35C,stres-42C(nowa pasta)  :D wyrażnie wszystko lepiej śmiga: EVEREST-3491/1274/78,4 SANDRA-3477/3154, podchodzę do 240, tu już 1,85 żeby proc wstał, walczę z pamiątkami: na cl.3 resety, daję 2.5,3,3,11-Memtest błędy; 2.5,4,4,10-to samo;

2.5,4,4,11-też (potrzebne >2,9) wychodzę z Memtesta do biosa--->error biosu,  :sad: resetuje do ostatnich dobrych ustawień, mówię trudno, to kres pamiątek, wchodze do windy-nie łączy z inter. :rolleyes:aha -->bios-->sieć wył, załączam, F10-->En i nic, to samo :blink: kilka razy :mur: reset CMOS, bateria, itp. :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:idę spać

  :angry:dzisiaj: upgrade biosu-wersja pierwotna, na default -->nic nie mogę zmienić w biosku :blink:  :blink: :blink:

bios-->CPU overclocking failed (na default)  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: spacer i... :lol: przychodzę, zmiana zworki od FSB i :razz:  :razz:  :razz:

 

Ps. chyba przejdę na 2 Merlina (tylko trochę odpoczne :lol:)

1263018[/snapback]

VCV jakie masz te Twinmosy? Dual maxumalny wyciągają Ci 222 mhz? Moje Twinmosy idą max dual 227 mhz na oryginalnym biosie, na trzecim biosie Merlina 225 mhz (lepsze osiągi). Udaje Ci się w ogóle cl3 ustawić? U mnie tylko cl 2 - 2,5, niezależnie od taktowania...na single to wkładasz je do slotów 64 bit?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCV jakie masz te Twinmosy? Dual maxumalny wyciągają Ci 222 mhz? Moje Twinmosy idą max dual 227 mhz na oryginalnym biosie, na trzecim biosie Merlina 225 mhz (lepsze osiągi). Udaje Ci się w ogóle cl3 ustawić? U mnie tylko cl 2 - 2,5, niezależnie od taktowania...na single to wkładasz je do slotów 64 bit?

Pozdro

1263177[/snapback]

 

Mam zwykłe TM 2*256/400( 2,7V 2.5,3,3,8 ) na MTekach

na oginusie 222(bo tak ładnie wygląda 2000mhz :D), 225 to Vdd-1,8v dual stable, 230 mobo nie daje rady

na 3 biosie Merlina 225 nie dają rady dual (za ostry bios), ba osiągi średnio o 200 lepsze w EWER. i SiSand.

poza tym szybciej ładuje winda, póżniej długo otwiera się pulpit i aplikacje (ale szybciej chodzą)

cl 3 na tym biosku jest dla moich nie do przejścia (restarty, nie odpala itp)

single bank o-wolny, wkładam bank 1,2 (tylko tak masz singiel na dwóch kościach)

nie wkładałem pojedynczo bo nie widzę sensu (nie będe chulał na 256MB)

chyba przesiąde się na 2 bios (jest mniej wymagający CPC off)

 

strzałka VIS

Edytowane przez vcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka wiem, że to jest gdzieś napisane ale naprawde nie mam czasu czytać wszystkiego, dosatłem dzisiaj do testów słuchaweczki zalmana theatre6 i nie moge ustawić dźwięku 5.1 już nie mam siły się z tym bawić, a jutro musze oddać. Prosze o w miare szybką pomoc, stery najnowsze ze strony nV.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę jeszcze kombinował...chyba się zmobilizuję i przetestuję wszytkie biosy i ustawienia...o ile będzie mi się chciało:P

 

Dzięki, 3maj się VCV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe TM 2*256/400( 2,7V  2.5,3,3,8 ) na MTekach

na oginusie 222(bo tak ładnie wygląda 2000mhz :D), 225 to Vdd-1,8v dual stable, 230 mobo nie daje rady

na 3 biosie Merlina 225 nie dają rady dual (za ostry bios), ba osiągi średnio o 200 lepsze w EWER. i SiSand.

poza tym szybciej ładuje winda, póżniej długo otwiera się pulpit i aplikacje (ale szybciej chodzą)

cl 3 na tym biosku jest dla moich nie do przejścia (restarty, nie odpala itp)

single bank o-wolny, wkładam bank 1,2 (tylko tak masz singiel na dwóch kościach)

nie wkładałem pojedynczo bo nie widzę sensu (nie będe chulał na 256MB)

chyba przesiąde się na 2 bios (jest mniej wymagający CPC off)

 

strzałka VIS

1263301[/snapback]

 

u mnie tez 2x256 twin mosów na mtekach

podobnie jak wy CL3 jeszcze nie udalo mi sie nawet uruchomic

prime stbilny w 230 fsb dual

 

moje kosci rozni okolo roku roznicy , ta starsza na 250 fsb w singlu biega 2,5-3-3-8

młodsza tylko 240 2,5-3-3-8

 

ogolnie jak za pamieci za 140 zł za sztuke jest nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha na 2 Biosie , Bo na 3 biosie  smyk_pl to sa bardzo wyzylowane Timingi i to dlatego :)

1262394[/snapback]

Wlasnie zaladowalem 2 bios i pamieci idą 7-4-4-2.5 :) tak samo jak u ciebie a jak dam na 3 biosie to nawet 3-3-3-9 nie odpala przy 240 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak ktoś moze to niech skomentuje to co znajduje sie w linku :vdimm MOD

potwierdzi czy to jest dobre i popoprawne :D i ja szukam elektronika który mi to zrobi ( choc to nie bedzie najłatwiejsze zadanie ) : :blink:

 

 

hmm a moze lepiej kupic nowe memoki ??

 

i jesio spytam czy ddr2 pasują pod zwykłe wejscie??(sory za tak dziwne pytanie, poprostu nie jestem zorientowany)

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, a nie da sie jakos inaczej zwiekszyc napiecia na pamieciach? :/ chociaz do 3V? jakos biosowo czy cos...?

moze ktos mi powiedziec do czego sluzy TaiPan_0.2_Petch ?

Edytowane przez soltys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie na "merlinie ver3" komp zalicza freezy. wczoraj zawiesil sie w pasjansie a dzisiaj w operze :/ ustawienia lajtowe 12,5*166 cl2-2-3-6 dual. trzeba cos pokombinowac bo na oryginalnym chodzil po 2-3 tyg bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak ktoś moze to niech skomentuje to co znajduje sie w linku :1264882[/snapback]

Fajna sprawa z tym Vdimm mysle ze zrobie tego Moda tylko musze z Ojcem pogadac :) dla niego to zaden problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie podziękowałem BIOSowi "by merlin" i wróciłem do oryginalnego.

Dla mnie najważniesza jest stabilność, chwilowe rekordy zostawiam młodszym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde nie wiem dlaczego u niektorych osob komp jest niestabilny na biosie merlina. U mnie 11x210 1.65V i 11-4-4-2,5 na pamieciach chodzi stale i nie odnotowalem zadej niestabilnosci a non stop jest zalaczony do nagrywania dvd, sciagania z netu czy to przerabiania dvd na divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde nie wiem dlaczego u niektorych osob komp jest niestabilny na biosie merlina. U mnie 11x210 1.65V i 11-4-4-2,5 na pamieciach chodzi stale i nie odnotowalem zadej niestabilnosci a non stop jest zalaczony do nagrywania dvd, sciagania z netu czy to przerabiania dvd na divx.

1266919[/snapback]

Nie do końca Ciebie zrozumiałem: ja mam jak teraz w podpisie, 11-3-3-2,5 i 1,575V na oryginalnym BIOSie i "0" problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Ciebie zrozumiałem: ja mam jak teraz w podpisie, 11-3-3-2,5 i 1,575V na oryginalnym BIOSie i "0" problemów.

1266953[/snapback]

Pusc sobie sandre i benchmark pamieci i zobaczysz ze 210 mhz

na biosie fabrycznym jest "slabsze" od 210 mhz na biosie merlina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusc sobie sandre i benchmark pamieci i zobaczysz ze 210 mhz

na biosie fabrycznym jest "slabsze" od 210 mhz na biosie  merlina :)

1267102[/snapback]

W to nie wątpię: napewno wyniki będą lepsze....

Ale stabilność całości zdecydowanie gorsza.

Pytanie: co dla kogo jest ważniejsze: ja używam komputer do codziennej pracy a benchmark mogę sobie zrobić w Święta (najbliższe to Wielkanoc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię: napewno wyniki będą lepsze....

Ale stabilność całości zdecydowanie gorsza.

Pytanie: co dla kogo jest ważniejsze: ja używam komputer do codziennej pracy a benchmark mogę sobie zrobić w Święta (najbliższe to Wielkanoc).

1267135[/snapback]

U mnie 2400 Stabilnie pracuje tem 48C w Q3 wiec nie ma co nazekac: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupilem sobie AeroCool HT-101Jr, naprawde fajna sprawa, wydajnoscm wykonanie itd.. , jest tylko jedno ale - problemy na epoxie:

niestety podlanczajac wentylator coolera bezposrednio albo przez fanmate do plyty epox 8rda+ rev. 1.1 plyta wariuje, w biosie pojawiaja sie bardzo dziwne komunikaty, wchodzac w ustawienia biosu pojawia sie jakas dziwaczna niebieska kreska zamiast menu, ogolnie bios sie zawiesza na wykrywaniu procka, mozna to obejs podlanczajac cooler do plyty po zaladowaniu windy, ale speedfan albo pokazuje 0 rpm albo kilka tysiecy, podlaczenie wentylatora bezposrednio do zasilki przez przejsciowke konczy wszystkie problemy, zekladanie do 2 kolejnych gniazd na plycie power\system nic nie dalo pojawil sie ten sam zonk, moze wiecie co sie dzieje albo spotkaliscie sie z takimi problemami na swojej 8rda+ ??? Moze jest mozliwosc wylaczenia nadzoru nad wentylami w biosie, bios wgrany najnowszy oficjalny 29/7/2004 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem z moją 8RDA3I. Mianowicie wszsytko zamontowałem jak należy odpalam i chodzi git. Mam tylko jeden mały problem. Jest niestabliny przy podkręconych ustawieniach (12,5x166), a na mojej starej MSI KT4V chodził dobrze na takich setach. Oczywiście moj procek to AX1700+ JIUHB0, więc działania na standardowych ustawienich to grzech. Mam dosyć słaby zasilacz bo Megabajta 350W (i tak ma gdzieś koło 240W), więc może on jest przyczyną? Ale na KT400 starej bez wpiętego ATX12 działał dobrze przy 1,55 (standardowo 1,5V). BŁAGAM O POMOC!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cadavre, to nie temat o 8RDA3I ;)

W Twoim przypadku problemem mogą być pamieci, napisz coś o nich...

Ja miałem to samo, po przesiadce z Solteka KT400 na obecnego Epoxa, miałem problem ze stabilością przy FSB 166MHz a na Solteku spokojnie chodziły na 180. Powodem była kość Elixir (333), której mój Epox nie trawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cadavre, to nie temat o 8RDA3I ;)

W Twoim przypadku problemem mogą być pamieci, napisz coś o nich...

Ja miałem to samo, po przesiadce z Solteka KT400 na obecnego Epoxa, miałem problem ze stabilością przy FSB 166MHz a na Solteku spokojnie chodziły na 180. Powodem była kość Elixir (333), której mój Epox nie trawił.

1268613[/snapback]

No mam Specteki DDR333, więc może... THANKS! PS Zmieniałem też banki, ale nic to nie dawało. Pożycze od kogoś coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam Specteki DDR333, więc może... THANKS! PS Zmieniałem też banki, ale nic to nie dawało. Pożycze od kogoś coś lepszego.

1268738[/snapback]

ja kupiłem kiedyś Specteka w komisie, to mi "blu screny" robił

na SPD, myślałem że walnięte, a gość w komisie Memtest i ok.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jakie pamieci "lubią" płyty Epoxa, moge tylko powiedzieć, że TwinMos'y na M.Tec'ach na pewno (takie mam)...

1269364[/snapback]

 

może i lubią, ale nie do wysokiego FSB

 

 

Ps.jutro napisze o walce z 2 biosem <by Merlin>, dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, mam płytke 8rda+ i chyba się zjeb..... wogule się nie chce odpalić, jak podłanczam inny zasilacz to jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m to tylko mrygnie FF na płycie i nic dalej nie staruje... Co to może być???? PILNE Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...