Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, mam płytke 8rda+ i chyba się zjeb..... wogule się nie chce odpalić, jak podłanczam inny zasilacz to jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m to tylko mrygnie FF na płycie i nic dalej nie staruje... Co to może być???? PILNE Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdro

1270428[/snapback]

Niestety miałem to samo tak jak piszesz FF i nic . Co gorsza, po którymś odpaleniu płyta sie sfajczyła (kondensatory poszły).

Po naprawie w serwisie znowu przestała się odpalać i po kilku próbach znowu poszły kondensatory - wawaliłe ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Epoxie te Speci chodzą, bo na MSI działały z FSB=178 przy CL=2,5-2-2-6! Ale teraz już wiem na 100%, że pamięci są hu****! Dzięki! Jutro lecę po jakieś Geile, Twistery albo OCZ, czy Corsair! ;)

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i lubią, ale nie do wysokiego FSB

Ps.jutro napisze o walce z 2 biosem <by Merlin>, dobranoc

1269955[/snapback]

Ale przynajmniej bezproblemowo latają, nie to co Elixiry i jak widać Specteki, które wywalają się przy 166MHz . A to, że na TM osiągniesz w porywach 230/240MHz to już nie wina Epoxa.

 

Siemano, mam płytke 8rda+ i chyba się zjeb..... wogule się nie chce odpalić, jak podłanczam inny zasilacz to jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m to tylko mrygnie FF na płycie i nic dalej nie staruje... Co to może być???? PILNE Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdro

1270428[/snapback]

Hehehe, miałem dokładnie to samo, okazało się, że kabel zasilający jest niedorobiony ;) serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wgraniu tego pierwszego biosu by Merlin zupełnie płyta siadła. Włączała się, pisało C3 lub C5 i nic nie pomagało. Oddałem do serwisu i po dwóch tygodniach mi wymienili za free na inną, niestety rev 1.1. na tej poprzedniej było zjeb.ane wyjście audio, moze dlatego komp nie wstał. Na oryginalnym biosie osiągałem max 200Mhz fsb przy 1,75V. Więcej za nic w świecie nie chciało iść, nawet przy 1,9V i asynchro. Mam mozliwość zamiany w serwisie na rev 2.2 bo wtedy akurat nie mieli, opłaca się czy zostać przy tej. Biosu to juz zmianiać nie będę raczej nigdy, 2 tygodnie bez kompa. Jestem chyba pierwszym u którego na tym biosie komp nie wstał :mur:

 

P.S. Dokładnie to było tak, ze wgrałem biosik ten pierwszy przez Alt+F2, wszystko cacy się wgrało, restart, komp się włączył, wszedłem do biosu, dałem Load Optimized Defaults i juz nie wstał

 

P.S. 2 Przy tej płycie mam takie dziwne coś, ze mi dźwięk szarpie przez jakieś 20min, jak komp się jeszcze nie rozgrzeje, później to zanika. Na poprzedniej płycie było wszystko OK

Edytowane przez voytekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wgraniu tego pierwszego biosu by Merlin zupełnie płyta siadła. Włączała się, pisało C3 lub C5 i nic nie pomagało. Oddałem do serwisu i po dwóch tygodniach mi wymienili za free na inną, niestety rev 1.1. na tej poprzedniej było zjeb.ane wyjście audio, moze dlatego komp nie wstał. Na oryginalnym biosie osiągałem max 200Mhz fsb przy 1,75V. Więcej za nic w świecie nie chciało iść, nawet przy 1,9V i asynchro. Mam mozliwość zamiany w serwisie na rev 2.2 bo wtedy akurat nie mieli, opłaca się czy zostać przy tej. Biosu to juz zmianiać nie będę raczej nigdy, 2 tygodnie bez kompa. Jestem chyba pierwszym u którego na tym biosie komp nie wstał :mur:

 

P.S. Dokładnie to było tak, ze wgrałem biosik ten pierwszy przez Alt+F2, wszystko cacy się wgrało, restart, komp się włączył, wszedłem do biosu, dałem Load Optimized Defaults i juz nie wstał

 

P.S. 2 Przy tej płycie mam takie dziwne coś, ze mi dźwięk szarpie przez jakieś 20min, jak komp się jeszcze nie rozgrzeje, później to zanika. Na poprzedniej płycie było wszystko OK

1271215[/snapback]

Bierz rewizje 2.2 i nastepnym razem fleshuj z dyskietki startowej lub winflashem. Ja flesciach!e winflashem i jak narazie nie mialem zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jak obiecałem, dziś 2 bios <by Merlin> (będzie długo)

 

Zacznę od tego, że moje mobo nie lubi asynchro :D (ba wręcz nienawidzi). Druga sprawa to cl.3 na biosach Merlina, nawet nie raczy [gluteus maximus] ruszyć (mobo).

2 bios Merlina: max dual 230mhz (1.7v) i to tylko z T: 2.5-3-3-11; EWEREST-3407/1294/80.2; SANDRA-3480/3178

max single 235mhz (1.7v) Vdd-1,8 lepsze z T: 2.5-3-3-11; EWER-3425/1190/78.3; SANDRA-3377/2999

niż zT: 2,5-4-4-7 ; EWER-3381/1157/80.8; SANDRA-3350/2966

próbowałem pamięci pojedynczo, ale na 240 obydwie sie wywalają

Ogólne wrażenie: na moim sprzęcie 2 i 3 bios Merlina mało stabilne. Dzisiaj znowu miałem to samo, co na 3 biosku.

Po resecie zworką CMOS nie mogłem załadować ustawienia ENABLED na LANie. Dopiero up biosu. Mam wrażenie, ze to sprawka pamiątek. Do normalnej zabawy mogą byc, ale do takiej ostrej jazdy to już chyba nie. Wczoraj przeczytałem ciekawy artykuł, cytuje:

" Rok temu, podczas testu płyt głównych Ekspert sprawdzał zgodność płyt z chipsetem nForce 2 zróżnymi pamięciami. W trakcie testów, przy użyciu tego samego modułu firmy TwinMOS, jedna z płyt działała poprawnie, druga nie chciała się uruchomić, a trzecia podczas wykonywania sekwencji bootowania przestała działać i już nigdy nie udało jej się włączyć. Ten wypadek pokazuje, jak istotna jest kompatybilność pamięci z płytą główną. "

Jutro będe miał HYNIX 512MB/500Mhz i wtedy zobaczymy na co stać to moje mobo. Miałem już kiedyś HYNA 256/266@380 i nie było żadnych problemów. Uf ale się rozpisałem. :D

Ps. JONSON myśle że masz bardzo udany egzemplarz mobo, na dodatek pokochało twoje pamiątki (80zł/szt.) :razz:

Na twoim miejscu, nie rozbijałbym tej parki. :D

Edytowane przez vcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blitze sluza juz nowemu uzytkownikowi, z tego co pisal 250 mhz fsb peklo bez klopotu.

Ja czekam na A-data vitesta na kostkach TCCD, wtedy mysle bedzie dopiero jazda.

Niestety po drodze mam jeszcze obronę pracy licencjackiej wiec zabawa w o/c musi poczekac.

Niemniej do końca lutego postaram się pokazać co potrafi moj epox i samsungi TCCD.

Mam tylko nadzieje ze nie pojawia sie jakies klopoty z kompatybilnością na linii plyt-ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wgraniu tego pierwszego biosu by Merlin zupełnie płyta siadła. Włączała się, pisało C3 lub C5 i nic nie pomagało. Oddałem do serwisu i po dwóch tygodniach mi wymienili za free na inną, niestety rev 1.1. na tej poprzedniej było zjeb.ane wyjście audio, moze dlatego komp nie wstał. Na oryginalnym biosie osiągałem max 200Mhz fsb przy 1,75V. Więcej za nic w świecie nie chciało iść, nawet przy 1,9V i asynchro. Mam mozliwość zamiany w serwisie na rev 2.2 bo wtedy akurat nie mieli, opłaca się czy zostać przy tej. Biosu to juz zmianiać nie będę raczej nigdy, 2 tygodnie bez kompa. Jestem chyba pierwszym u którego na tym biosie komp nie wstał :mur:

 

P.S. Dokładnie to było tak, ze wgrałem biosik ten pierwszy przez Alt+F2, wszystko cacy się wgrało, restart, komp się włączył, wszedłem do biosu, dałem Load Optimized Defaults i juz nie wstał

 

P.S. 2 Przy tej płycie mam takie dziwne coś, ze mi dźwięk szarpie przez jakieś 20min, jak komp się jeszcze nie rozgrzeje, później to zanika. Na poprzedniej płycie było wszystko OK

1271215[/snapback]

Nie jesteś pierwszy. U mnie było identycznie. Identyczne objawy, tyle, że ja jeszcze czekam na płytę bo dość późno ją oddałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domeryk, wątpię żeby ktoś Ci odpowiedział na to pytanie. Bezpieczne normy ATX dopuszczają +-5% na każdej linii dodatniej, ujemne się nie liczą. Ale przy jakich napieciach system sie posypie? kto to wie, sprawdź ;)

 

voytekk1, pisałeś, że dostałeś całkiem nową płytę, powiedz jeszcze czy dali Ci ją z całym wyposażeniem (pudełko, kable, instrukcja, radiatorki...) czy bez. Mnie prawdopodobnie czeka to samo, więc chiałbym wiedzieć.

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dopuszczalne minimalne napiecia mozna miec zeby system byl stabilny i nie sypalo bledami ?? 

Wartości napięć

Napięcia

+5 V

+12 V

-12 V

-5 V

1272560[/snapback]

Generalnie skoki tych napiec nie powoduja bledow. Komputer sie poprostu zrestartuje.

Takze to nie one powoduja ze bledy w prime itp. Moj komp sie restartowal jak 5v spadalo mi do 4,7 bodajze,

mierzone miernikiem. Niemniej istnieje ryzyko, ze po takim wylaczeniu sie juz komputer nie wstanie i np. padnie

ci zasilacz i inne podzespoly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skoki tych napiec nie powoduja bledow. Komputer sie poprostu zrestartuje.

Takze to nie one powoduja ze bledy w prime itp. Moj komp sie restartowal jak 5v spadalo mi do 4,7 bodajze,

mierzone miernikiem. Niemniej istnieje ryzyko, ze po takim wylaczeniu sie juz komputer nie wstanie i np. padnie

ci zasilacz i inne podzespoly.

1272679[/snapback]

No wlasnie jak chce odpalic 10X250 nie wchodzi do Windowsa uzywajac programu 8rdavcore-0.8.7-dev jak zmienie na 10X250 widac spadek napiecia na 4,5V musze przerobic zasilacz zeby wyzsze napiecia trzymal :) i bede testowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak chce odpalic 10X250 nie wchodzi do Windowsa uzywajac programu 8rdavcore-0.8.7-dev jak zmienie na 10X250  widac spadek napiecia na 4,5V musze przerobic zasilacz zeby wyzsze napiecia trzymal :) i bede testowal

1272691[/snapback]

Moze za niskie napiecie dajesz zeby procek poszedl na 2500 mhz???

Poza tym starsz epoxy mialy OVP i nie podawaly na procka wiecej niz 1,85v chyba.

Zasilacz rowniez moze byc winny. Spadek do 4,5 to juz mocno niebezpieczny jest dla kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za niskie napiecie dajesz zeby procek poszedl na 2500 mhz???

Poza tym starsz epoxy mialy OVP i nie podawaly na procka wiecej niz 1,85v chyba.

Zasilacz rowniez moze byc winny. Spadek do 4,5 to juz  mocno niebezpieczny jest dla kompa.

1272767[/snapback]

jak dam na 2.2V to mam dopiero 2,06V to jest max co wycisne napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiff -> oddałem płytę gołom w samym pudle epoxa, dostałem tak samo, tylko uzywaną, lekko zniszczoną (poobrywane naklejki na płycie, pokrzywione radiatory), chyba poserwisową rev 1.1, rozwalające się pudło (moje było jak nowe) i do tego dali mi power packa (śrubokręcik taki fajny, 8 radiatorków malutkich, dwie instrukcje i jakąś planszę) za to ze stara wersja. Ale i tak chyba wymienię na nową, bo ta jakoś dziwnie napięcia zawyza na procu i nie ma regulacji napięć vdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym starsz epoxy mialy OVP i nie podawaly na procka wiecej niz 1,85v chyba.

Co to jest wlasnie, bo ja nie moge ustawic wiecej niz 1.85 a to jest bardzo mi potrzebne, plyta epox 8rda+ rev 2.1 - jak to zmienic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym starsz epoxy mialy OVP i nie podawaly na procka wiecej niz 1,85v chyba.

1273159[/snapback]

Ja mam rev.1.1 i spokojnie zapodaje >2V, ale z drugiej strony nie jest zalecane zwiększanie napięcia powyżej 1,8V gdzieś w tym topicu już to było, bodajże zachodzą nieodwracalne zmiany w strukturze krzemowej czy coś takiego. Zainteresowanych zapraszam do poszukania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rev.1.1 i spokojnie zapodaje >2V, ale z drugiej strony nie jest zalecane zwiększanie napięcia powyżej 1,8V gdzieś w tym topicu już to było, bodajże zachodzą nieodwracalne zmiany w strukturze krzemowej czy coś takiego. Zainteresowanych zapraszam do poszukania B)

1273514[/snapback]

A probowales zwiekszyc wiecej na 2.2V Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

ehh, ja mnie się nie chce zmieniać radiatora oryginalnego z 8RDA+ 2.1 i zamieniać go teraz na Zalamana znowu, ehh, trzeba płytę rozkręcać znowu, jesus christ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

takie lekko przygłupawe pytanie - nie chce mi się tego oryginalnego radiatora EPoxa ściągać i pewnie go zostawię (za dużo zabawy z rozkręcaniem itp.), a zalmana nb47j dam na SB i na mosfety radiatorki - chce ustawić cpu na 200x11, przy takim FSB chyba nie będzie wymagane jakieś extra super cooling NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FSB 225 cały czas : standardowe chłodzenie nb i sb + radiatorki na kondensatorach. Ostatnio zamontowałem sobie wiatrak, który chłodzi mi grafe, proca i nb, ale i bez niego wszystko było ok. Przy taktowaniu 200 mhz nie trzeba nic kombinować, a Zalman na sb to marnotrawstwo :P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ja mam FSB 225 cały czas : standardowe chłodzenie nb i sb + radiatorki na kondensatorach. Ostatnio zamontowałem sobie wiatrak, który chłodzi mi grafe, proca i nb, ale i bez niego wszystko było ok. Przy  taktowaniu 200 mhz nie trzeba nic kombinować, a Zalman na sb to marnotrawstwo :P

Pozdro

1274221[/snapback]

ale jak już zalmanik leży to warto z niego skorzystać :)

 

200 MHz FSB mi wystarczy spokojnie, zresztą pamięci zapewne mi nie pozwolą na więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak w podpisie i Nb prawie parzy, i mam mobo w wersij Power Pack i te mofsety na ORT: ORT: ORT: kturych niema radiatorów terz parza mimo ze wentyl na nie dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

dziwne, ale CPU nie da się kręcić na więcej niż 2 GHz, na 2.1 czy 2.2 przy napięciu 1.8V i Vdd 1.8 wyskakują bluescreeny

 

nie rozumiem już co może być - specjalnie do O/C kupowałem kiedyś Pentagrama QC-80Alcu, NB i SB chłodzony, radiatorki na mosfetach założone, zasilacz Chieftec 360W, a procek to AXP1700+DUT3C z dobrej serii JIUHB0312

 

then what's wrong???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus], [gluteus maximus], [gluteus maximus].

HYNIX 512MB PC4000 i 240 Mhz nie osiąga. Nic nie pomaga, żadne timingi, ani Vdd-2V, ani Vcore-2V. Na 240 robi mi już błędy w Memtest, jak się komp rozgrzeje. SB chłodzony radiatorem z NB, na NB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7622 (tem. 37-38*C), do tego pasta Arctic Ceramique. Przecież to nie może być kres tego proca. Czyżbym miał takie h...e mobo? :mur:

 

Ps.jonson, domeryk, jaką macie tem. na NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiff -> oddałem płytę gołom w samym pudle epoxa, dostałem tak samo, tylko uzywaną, lekko zniszczoną (poobrywane naklejki na płycie, pokrzywione radiatory), chyba poserwisową rev 1.1, rozwalające się pudło (moje było jak nowe) i do tego dali mi power packa (śrubokręcik taki fajny, 8 radiatorków malutkich, dwie instrukcje i jakąś planszę) za to ze stara wersja. Ale i tak chyba wymienię na nową, bo ta jakoś dziwnie napięcia zawyza na procu i nie ma regulacji napięć vdd.

1273152[/snapback]

Dzięki za odpowiedź, walcz o wymianę na rev 2.2. ja na Twoim miejscu wymieniłbym bez zastanowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...