Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

To mam pytanko. CZY JEST NA FORUM OSOBA KTÓREJ DZIAŁA OCHRONA TERMICZNA W EPOXie 8RDA??? Prosiłbym takie osoby o dokładniejszy opis sprzętu(wersja i bios), oraz jak to zabezpieczenie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanko. CZY JEST NA FORUM OSOBA KTÓREJ DZIAŁA OCHRONA TERMICZNA W EPOXie 8RDA??? Prosiłbym takie osoby o dokładniejszy opis sprzętu(wersja i bios), oraz jak to zabezpieczenie działa.

Jak widać w podpisie posiadam 8RDA ochrona mi działa (zarówno alarm jak i wyłączanie kompa).

rev. 1.1

A3

bios 04/02/2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanko. CZY JEST NA FORUM OSOBA KTÓREJ DZIAŁA OCHRONA TERMICZNA W EPOXie 8RDA??? Prosiłbym takie osoby o dokładniejszy opis sprzętu(wersja i bios), oraz jak to zabezpieczenie działa.

Dziala wporzo (alert i shutdown)

rev 1.1

NB & SB A3

BIOS 05.03.2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI :-)

Siemka wszystkim!! :D

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem płytki 8rda+ rev.1.1 z mostkiem A3 (chyba; jest metalowo-plastikowy).Płytke zakupiłem

ponad miesiąc temu a dokładnie 5.04.2003r.Przeglądając temacik na forum związany z moją płytką i czytając problemy innych posiadaczy tejże płyty,zaczeły mnie dręczyć pytania.Chciałbym aby odpowiedziała mi na nie osoba (osoby), która(e) doświadczyła(y) z tą płytą wszytkiego co możliwe i dobrze ją rozkminiła(y) :D Oto one:

1.Dlaczego po włączeniu w biosie funkcji zarówno "full screen logo show" jak i "small logo (epa) show" nic mi się nie pojawia?? :(

2.Ilum z was tak naprawde działa ta pier... ochrona termiczna procesora; czy jest sens wymieniać płyte i czy wogóle to można reklamować??

3.Czy ta funkcja "shutdown temperature" nie tyczy się temperatury w obudowie,bo w instr. nie ma nic napisane aby to było do proca (wiem że to może wydawać się śmieszne, ale tak mi się wydaje :-) )

4.A wogóle to czemu tyle szumu i radochy wokół tego mostka ze stepinngiem C1. Przecież płytki 8rda+ rev 1.1 (nie 8rda3+) posiadające ten mostek i tak większego fsb nie pociągną niż te z A3 bo nie mają możliwości regulacji VDD volt.

5.Czy jest sens przesiadać się na 8rda3+ lub Abita NF7-S

6.Czy jak proc chodzi asynchro do pamięci (200 fsb i 133 ram)to wydajność jest gorsza niż synch. (133/133)

7.Od kiedy epox zaczął montować mostki c1 w 8rda+??

ufff :) to wszystkie pytanka jak narazie :-) a biosa mam najnowszego (ten z bajerem nf2 ultra 400 support); za szczere i prawdziwe odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladniutki te pierwszy post na forum Felipe_71 ;D

 

UPDATE 13:25 :D

O teraz to cos konkretniejszego a nie jakies tam ??????????? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. EPOX'a -> W jakie pamieci warto zainwestowac na tej plycie? Corsair? Smasung? Planuje podkrecic wszystko tak zeby miec Athloxa 11x200, wiec moze Samsungi 400 + dodatkowe radioadory(Thermaltake?)? Prosze o pomoc! Waza sie losy swiata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Smasung i założył radioadory :lol: :lol: :lol:

 

A tak na poważnie to kup TwinMosy DDR 333, jeśli chcesz "tylko" 400MHz, bo jeśli więcej to lepiej DDR 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Smasung i założył radioadory :lol: :lol: :lol:

A tak na poważnie to kup TwinMosy DDR 333, jeśli chcesz "tylko" 400MHz, bo jeśli więcej to lepiej DDR 400.

.. a może lepiej radeonatory lub radioDiory :P

J.w. - TwinMos. 333 lub 400.

Tanie, i ciągle dobre.

http://dat.com.pl/cennik.php3?kategoria=21

http://www.sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=1&scid=11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za bledy:) CHodzi mi nie tyle o TANIE ale o dobre pamieci... Ale skoro experci tak twierdza to coz... W sumie to Samsungi sa o 20 zł drozsze, wiec nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cos nie tak :cry:

Wczoraj mój kumpel zabrał się do zrobienia vddmoda.

Szczególnie mnie to ucieszyło, ponieważ jakby mu sie udało to zrobił by mi też bo ja mam dwie lewe ręce do takich spraw. :lol:

Ale niestety coś mu nie za bardzo poszło bo nie ma spodziewanych efektów.

 

W związku z tym mam lamerskie pytanie :?: :oops: :?:

 

Czy jest ktoś z Poznania lub okolic kto wie w czym rzecz i pomógłby mi zrobić vddmoda :?:

Oczywiście spotka go nagroda :!: :lol: :!:

Proszę o info na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusic plyte aby korzystala z pc speaker'a. Mialem do tej pory MSI KT3Ultra i na wymontowanym speakerze plyta korzystala ze speakera karty muzycznej. Tzn. mam Audigy ktora spelniala ta role a ten glosniczek wywalilem w pizdu. Teraz mam tak samo tzn jest zworka na audigy wyciagnieta (tak jak przedtem) a dzwieku postu i innych pikniec nie ma :(.

Jak to wlaczyc. Wszystko jest na karcie muzycznej jak przedtem ale na nforce2 nie chce dzialac.

 

Czekam na wskazowki i porady.

 

Ps. Bo skad bede wiedzial ze alarm w biosie sie wlaczyl :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie :!: :!: :!: Pokonałem w wynikach AMD Athlona XP 3200+ 400Mhz FSB Bartona :!: :!: :!:

 

Wszystkich chcących zobaczyć jak wgniatam w ziemię o wiele droższego i ponoć wydajniejszego Bartona zapraszam

najpierw tutaj http://www.vr-zone.com/reviews/AMD/XP3200+/page9.htm

 

a potem tutaj http://www.krzysztofj.gower.pl/

 

Jestem mistrzem 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem jak w opisie

 

High CPU Utilization in Windows XP (especially with ide hard drives)

 

If your system is using a high amount of cpu cycles (almost all nforce2 boards do), you'll need to download the microsoft windows xp patch for this. It significantly reduces cpu usage, but beware that some users have reported much higher seek times, so you might want to check your performance with a benchmark utility both before and after installing the patch. You can download it here

 

 

to jest tekst z Epox 8RDA FAQ

Problem w tym że wersja tego patha nie zgadza sie z wersją mojego systemu L :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: mam pytanie

czy po zmianie ustawień procka w biosie i zapisie ustawień płyta trzy krotnie się bootuje zanim wystartuje.Czy jesto normalne chciałbym nadmienic że w mojm epoxie padł bios już dwa razy za drugim razem płyta była już nie do odratowania .Płyta pracowała z ustawieniami procka 12x2000 na 1,7V bez żadnych problemów :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cos nie tak  :cry: 

Wczoraj mój kumpel zabrał się do zrobienia vddmoda. 

Szczególnie mnie to ucieszyło, ponieważ jakby mu sie udało to zrobił by mi też bo ja mam dwie lewe ręce do takich spraw.  :lol: 

Ale niestety coś mu nie za bardzo poszło bo nie ma spodziewanych efektów. 

 

W związku z tym mam lamerskie pytanie  :?: :oops: :?: 

 

Czy jest ktoś z Poznania lub okolic kto wie w czym rzecz i pomógłby mi zrobić vddmoda  :?: 

Oczywiście spotka go nagroda  :!:  :lol: :!:

Proszę o info na maila.

ja moge pomuc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: mam pytanie 

czy po zmianie ustawień procka w biosie i zapisie ustawień płyta trzy krotnie się bootuje zanim wystartuje.Czy jesto normalne chciałbym nadmienic  że w mojm epoxie padł bios już dwa razy za drugim razem płyta była już nie do odratowania .Płyta pracowała z ustawieniami  procka 12x2000 na 1,7V  bez żadnych problemów :roll:

U mnie 2 razy, po zatwierdzenie ustawien w biosie komp sie restartuje, pookazuje sie czerwona tabliczka. Znowu restart i juz normalnie leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy jeszcze nie poprawili chłodzenia na NB i SB, mosfetach, pamięciach albo na grafie, albo nie wiedzą w jaki sposób przymocować radiatory mam doskonałe roziązanie.

 

Aby za bardzo nie szukać po sklepach, zamawiać w necie poleacam użyć to:

aquarium silikon 100% przezroczysty, takiem ma właściwości:

pełne utwardzenie 2 mm/dobę

twardość ok 30

plastyczność 25%

wydłużenie 500%

TEMPERATURA STOSOWANIA od -50 do +200 stopni :!: :!: :!: :!: :!:

 

Kosztuje on 1,5 zł. i znajdziecie go w każdym sklepie akwarystycznym. Jest naprawdę bardzo dobry poniewaz klejone są nim akwaria. Do tego bardzo plastyczny ( zachowuje się jak guma , wieć aby póżniej coś odkleić wystarczy tylko pomału odrywać a potem resztki zdrapać jakimś patyczkiem )

 

W ten sposób przykleiłem radiatory na mosfety w moim Epoksie 8rda+ , na pamięci, na grafę. Super polecam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to info, przelecie sie w poniedzialek do akwarystycznego bo musze na mosfetach radiatorki dac. A powiedz mi czy dobrze trzyma, bo co nie ktore silikony pod wpływem wysokiej tem sie troche "rozmiękczają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to info, przelecie sie w poniedzialek do akwarystycznego bo musze na mosfetach radiatorki dac. A powiedz mi czy dobrze trzyma, bo co nie ktore silikony pod wpływem wysokiej tem sie troche "rozmiękczają".

Zrobiłem tak. Posmarowałem radiatory od spodu, przykleiłem do mosfetów + ten jeden osobny chip na górze , a poniewaz radiatory mam dosyc wysokie polozylem na nie pełną puszkę pół litrową z piwem aby je dicisnąc :lol: :lol: :lol:

Po 5 minutach trzymały już bardzo mocno , bo próbowałem palcami je oderwać . Potem gdy kręciłem proca na maksa i wszytko miałem juz mocno nagrzane ( NB parzył ) to radiatory na mosfetach były nadal letnie i trzymały się mocno. Zeby zobaczyc jak to sie naprawdę trzyma zacząłem lekko okręcać jeden radiator ( cos tak jak ta guma która byla oryginalnie pod NB ) Wiec troche sie nakręciełm - oczywiście z czuciem :P Potem reszte silikonu zdrapałem zapałką i zero śladu więc przykleiłem znowu. Zresztą podałem opis z tubki - temperatura stosowania jest od -50 stopni do +200 stopni celsjusza.

 

Juz niedługo przyjdzie do mnie nowy blok wodny, wiec przy tej okazji zdejmę z NB firmowy radiator i tym silikonem przykleję potężny radiator z założonym wentylem od obodowy, który kiedyś miałem na procu. Na pewno go utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz w akwarystycznym pytal o ten silikon to jest on sprzedawny w większej tubce 25 ml i mniejszej 8 ml. Mniejsza w zupełnosci Ci wystarczy. Tubka jest biało zielona z napisem Aquarium Silikon ( silikon 100% , przezroczysty ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cos nie tak  :cry: 

Wczoraj mój kumpel zabrał się do zrobienia vddmoda. 

Szczególnie mnie to ucieszyło, ponieważ jakby mu sie udało to zrobił by mi też bo ja mam dwie lewe ręce do takich spraw.  :lol: 

Ale niestety coś mu nie za bardzo poszło bo nie ma spodziewanych efektów. 

 

W związku z tym mam lamerskie pytanie  :?: :oops: :?: 

 

Czy jest ktoś z Poznania lub okolic kto wie w czym rzecz i pomógłby mi zrobić vddmoda  :?: 

Oczywiście spotka go nagroda  :!:  :lol: :!:

Proszę o info na maila.

Ponawiam prośbę. Zrobiłby ktoś dobry uczynek i mi pomógł :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za lamerkie pytanie ale.....

 

mam zamiar kupic Epoxa 8RDA tylko nie wiem czym sie rózni ten Epox z plusikiem od tego bez plusika. tzn miedzy 8RDA+ a wersja 8RDA

 

Jak by ktos mial stronki z porównaniem albo z opisami poszczegolnch rodzajow to prosze bardzo bo roznica w cenie jest ok 80zl. Plees o szybka odpowiedz.

 

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za lamerkie pytanie ale.....

 

mam zamiar kupic Epoxa 8RDA tylko nie wiem czym sie rózni ten Epox z plusikiem od tego bez plusika. tzn miedzy 8RDA+ a wersja 8RDA

 

Jak by ktos mial stronki z porównaniem albo z opisami poszczegolnch rodzajow to prosze bardzo bo roznica w cenie jest ok 80zl. Plees o szybka odpowiedz.

 

thx:)

WIdze ze tyłka sie nie chciało ruszyć :?

Epox 8rda nie posiada:

Karty sieciowej

SoundStorm'u

Nie ma firewire

 

Ma tylko 4USB z + ma 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za lamerkie pytanie ale..... 

 

mam zamiar kupic Epoxa 8RDA tylko nie wiem czym sie rózni ten Epox z plusikiem od tego bez plusika. tzn miedzy 8RDA+ a wersja 8RDA 

 

Jak by ktos mial stronki z porównaniem albo z opisami poszczegolnch rodzajow to prosze bardzo bo roznica w cenie jest ok 80zl. Plees o szybka odpowiedz. 

 

thx:)

Roznice znajdziesz w kazdym cenniku z opisem produktow, poza tym bylo to juz walkowane na forum bodajze. Roznice w stosunku do wersji z +:

-brak soun storma

-brak firewire

-brak RAIDu

-brak karty sieciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...