Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko... jakie pamięci żeby na 8rda+ dual chanel chodził przy fsb od 166 wzwyz? Próbowałem już zwykłe elixiry i przy 133 dual ddr chodziły spoko przy nominalnym dla nich 333 w dualu się 3dmark sypał w inglu nie... TwinMOSy robiły dokładnie to samo nawet przy napięciu ramu 2.9V zaznaczam przy tym że pamięci są 100% sprawne na solteku nforce2 400 ULTRA hulały na 400 mhz dual ddr ale na KAŻDYm epoxie 8rda/rda+ sie wszystko sypie - pracowałem w sklepie komputerowym i testowałem to na 4 epoxach 8rda/rda+ i zawsze to samo... dual ddr od 166 wzwyż nie działa single tak więc jakich pamięci używac żeby chodziło? w instrukcji nie ma żadnych wyszczególnionych a z serwisu epoxa dowiedziałem się że: "markowych"... a TwinMOSY to k... co OEM?! tylko nie straszcie mnie że jedyne wyjście to GeiL pod Dual Chanel albo Corsairy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliscie ze wyszła już 8rda+ rev 2.0 a może ktoś znalazł informacje o tym czy ma wyjsc 8rda bez plusa rev 2.0? Mialem kupować na poczatku 8rda+ ale teraz roznica w cenie dochodzi prawie do 100zł wiec chyba jednak kupie 8rda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje na dual 266 też chodzą :)) schody się zaczynają od dual 333 wzwyz... i powtażam próbowałem kilka różnych SPRAWDZONYCH pamięci... na soltekch nf2 śmigały aż miło.. twinmosy 333@400 z agresywnymi timingami... W trybie single też wszystko chodzi. I sprawdzałem na kilku epoxsach 8rda/8rda+ i na każdej od dual 333 wzwyż to samo :((( pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja mam Twinmosy 333 i śmiagają mi w dualu na 404 MHz na timingach 5-3-2-2 na 2.63 V. Każdy MHz więcej powoduje zwiechy w 3dMarku 2001 w trybie idle po jakiś 4-5 przejściach. Może tajemncia tkwi w tym że jedna pamięć jest na kostkach M.teca, a druga Winbonda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... może trafiłem na jakąś serię... choć w sumie to nie możliwe... to były płyty o różnych stepingach... a ramy chodziły na innych płytach nf2 w dualu bez problemów... tera to jestem zdołowany... najgorsze jest to że jedyny przedstawiciel epoxa (firmy ) w polsce jest na L4...i będzie w pracy dopiero za tydzień :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dalej problem z pradem

+5=4,89

+12=12,099

+3,3=2,78

 

co mam robic podpitego nic takiego zasilka juz (codeshit300,sirius300,huntkey300,feel350,feel300,deer400 ostatni odczyt) mam dosyc jakie moga byc tego przyczyny a moze ja zle odczytuje (mbm5 i usdm) miernik na zasilach pokazuje dobrze (czyli wyzej niz powinno byc) a te j...ane prog mnie mecza

ps pamieci w dualu 2,77=2,70 troszke gubi ale gdzie i co

 

dla przypomienia

Athlon1700@2400,Epox8RDA+1.1,256(333)elixir+256(333)seitec,WD800JB,IBM DTLA305020,saphire9100 250/230@275/275, modem,3*wentyl 80x80, ups APC 650Smart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które zastanawiaja sie nad kupnem tej płyty I Maja zamiar podkrecić procesor itp. 1-Konieczne jest w przypadku OC miec firmowy zasilacz minimum300watnp:Huntkey tani dobry choć troche głosny

2-polecam kupić firmowe pamięci TwinMos PC-333Mhz na kościach M.Tech. rewelacja cena wydajność 256mb=135zł

3-procesor oczywiscie xp1700 z dobrej serri :))

4-dobry cooler na procesor np:Zalmana6000alcu 86zł wydajny i cichy!!

Gdy bedziecie w posiadaniu mniej wiecje takich podzespołów to zabawa w podkrecanie procesora, pamieci staje sie niezłą frajdą na tej płycie!! zobaczcie na mój opis sam mówi za siebie

I jedna wazna uwaga dotyczaca ustawien pamieci w biosie zawsze usatwiajcie na wartość 100% dla pamieci nie wiecej jeśli chcecie aby procesor i pamieć chodziła synchronicznie ----NAJWIEKSZA WYDAJNOŚĆ.

POZDRAWIAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Ostatnio stalem sie szczesliwym/nieszczesliwym (niepotrzebne skreslic;) posiadaczem plyty EPoX 8rda. Wszystko byloby cacy gdyby nie problem:

 

1. system albo startuje i nie ma problemow (jak widac wlasnie pisze;) albo FF na wyswietlaczu. Sprzet: plyta;), Athlon xp 1700+, 2x256 ddr infineon (pc3200), Gf4 Ti200 od MSI, cdrw Teac, fdd, karta sieciowa i... zasilacz ... ten o ktorym wszyscy wiedza ale nikt nie mowi glosno ;) . Poczytalem forum i... zmienilem zasilacz (dla sprawdzenia czy to plyta czy zasilacz cos kaszani) na noname 350W ;) Odpalam i... cisza!! nic nie startuje - nawet wiatraki w zasilaczu!! Przelozylem wszystko do starej plyty ECS ;), zasilacz noname 350W i... dziala!!(znaczy sie zasilacz sprawny?) Wiec co jest grane... Zasilacz? Plyta?

 

Obecnie dzialam na starym codegenie, przy ktorym raz system dziala raz nie (ale przynajmniej dzialaja wiatraki i dioda LED) i nie wiem co dalej...

Jutro ide po Chiefteca wiec moze cos sie wyjasni... a w miedzyczasie chetnie poczytam jakies sugestie :D

Jezeli to cos pomoze to oto napiecia ze SpeedFan'a 4.08 :

+3V - 2.61

+5V - 5.00

+12V - 12.28

-12V - -12.12

-5V - -5.25

+5VSB - 5.35

VBAT - 2.99

 

pozdrawiam

 

P.S. Sorki za dlugasny post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Chieftec'a, model HPC-360-202 i wszystko dziala bezproblemowo :D. Zastanawia mnie tylko jedno: napiecie +3.3V w SpeedFanie wynosi 2.61V? Te same podzespoly ale na plycie ECS'a i bylo 3.15V. Jakies pomysly? I czy to +3.3V ma duze znaczenie dla pracy kompa?

 

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: Co to może być ? Jak jest zimny komp to się nie odpali się (słychać piszczenie piiip...piiip....syrena) ? wystarczy wtedy reset i rusza OK...

ustawienia jak poniżej 10*200 (1.6v) jak ruszy to idzie OK. Mam najnowszy bios.

Podobny sygnał miałem jak miałem pamięci 166 na dualu - wtedy nie ruszał (pamięci już 400)

I tak ciekawostka - jak jest zimny i wystarczy przełożę pamięci bankami - ruszy bez zgrzytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kostki jedna No Name, a druga Kingstona i śmigają bez problemów na 333 nawet na 344 idą ale przy większej częstotliwości procek mi wysiada (co za szrot :evil: )

Z tymi pamięciami to jest tak że epox nie lubi niektórych pamięci w banku "0" jak włożymy "coś dobrego" do banku "0" to w "1" możemy teoretycznie no name włożyć...

I nie lubi się z pamięciami na kościach elixira - ile nerwów przez to straciłem. A markowe pamięci ? Teraz mam Twinmosa Pc-3200 na kościach Twinmosa i w windzie zero problemów przy szynie 200 na dualu (ustawienia "agresive") tylko denerwuje mnie ten "zimny" start...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Chieftec'a, model HPC-360-202 i wszystko dziala bezproblemowo :D. Zastanawia mnie tylko jedno: napiecie +3.3V w SpeedFanie wynosi 2.61V? Te same podzespoly ale na plycie ECS'a i bylo 3.15V. Jakies pomysly? I czy to +3.3V ma duze znaczenie dla pracy kompa?

 

pozdrawiam;)

TY wez troche poczytaj co a nie odrazu pytasz :!: :!: Epox tak pokazuje do jasnej cholery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Chieftec'a, model HPC-360-202 i wszystko dziala bezproblemowo :D. Zastanawia mnie tylko jedno: napiecie +3.3V w SpeedFanie wynosi 2.61V? Te same podzespoly ale na plycie ECS'a i bylo 3.15V. Jakies pomysly? I czy to +3.3V ma duze znaczenie dla pracy kompa?

 

pozdrawiam;)

TY wez troche poczytaj co a nie odrazu pytasz :!: :!: Epox tak pokazuje do jasnej cholery...
Pokazuje chyba napiecie dla pamieci, right :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: Co to może być ? Jak jest zimny komp to się nie odpali się (słychać piszczenie piiip...piiip....syrena) ? wystarczy wtedy reset i rusza OK...

ustawienia jak poniżej 10*200 (1.6v) jak ruszy to idzie OK. Mam najnowszy bios.

Podobny sygnał miałem jak miałem pamięci 166 na dualu - wtedy nie ruszał (pamięci już 400)

I tak ciekawostka - jak jest zimny i wystarczy przełożę pamięci bankami - ruszy bez zgrzytu...

Mnie się działo podobnie na sprzęcie jak poniżej, ale pamięci miałem inne - SpecTec DDR333 (FSB ustawione na 166) - po restarcie BIOS wracał do ustawień początkowych i ruszało normalnie. Po wymianie pamieci na TwinMos'y problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem sledzia spdif takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14152539 podlaczam do plyty glownej do zlacza spdif na plycie glownej wlaczam komputer a tu pelno dymu. Po wyciagnieciu sledzia okazalo sie ze jedna zyla z tego kabelka 6 zylowego jest spalona. Pozniej zalozylem jeszcze raz taki sam kabelek i tak samo sie

spalil.

 

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie śmiejcie się. Mam pytanie.

 

Krótko. Duala, aby działał, wystarczy wsadzić 2 kostki w odpowiednie złącze ?. Czy trzeba grzebać w biosie ? :?: Teraz jestem jakiś zmieszany :?

 

I drugie.

 

Najnowsze stery, które nie sprawiają żadnych problemów ?.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Chieftec'a, model HPC-360-202 i wszystko dziala bezproblemowo :D. Zastanawia mnie tylko jedno: napiecie +3.3V w SpeedFanie wynosi 2.61V? Te same podzespoly ale na plycie ECS'a i bylo 3.15V. Jakies pomysly? I czy to +3.3V ma duze znaczenie dla pracy kompa?

 

pozdrawiam;)

TY wez troche poczytaj co a nie odrazu pytasz :!: :!: Epox tak pokazuje do jasnej cholery...
Pokazuje chyba napiecie dla pamieci, right :?:
Tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem sledzia spdif takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14152539 podlaczam do plyty glownej do zlacza spdif na plycie glownej wlaczam komputer a tu pelno dymu. Po wyciagnieciu sledzia okazalo sie ze jedna zyla z tego kabelka 6 zylowego jest spalona. Pozniej zalozylem jeszcze raz taki sam kabelek i tak samo sie

spalil.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Z gory dzieki

Na problemy z tym, co masz, niestety ja rady ci nie dam, ale za trzecim razem proponuję użyć tego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...