Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pyatanie odnosnie SS,

czemu zaraz po starcie windy panel sterowania nForce pokazuje mi jakas aktywnosc dzwieku na lewym i prawym kanale :?:  wsakznie siega nawet 1/3 długosci poziomu sygnału :!:

Próbowałeś wyciśzć Line In, MIc In i inen wejścia jeśli masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pyatanie odnosnie SS,

czemu zaraz po starcie windy panel sterowania nForce pokazuje mi jakas aktywnosc dzwieku na lewym i prawym kanale :?:  wsakznie siega nawet 1/3 długosci poziomu sygnału :!:

Próbowałeś wyciśzć Line In, MIc In i inen wejścia jeśli masz.

tak, ale widac nie uwaznie: WEJSCIE wycisz i działa

____________________________________________

mala dygresia, czy u was w panelu sterowania nForce tez sa takie niedociagniecia jesli idzie o napisy wlasciwosci funkcji??? np: kodowanie Dolby@Surrounc (domyslam sie ze surround), albo kodowanie Dolby@Digit ; itd? Brakuje ostatnich liter albo sa uciete-widac jej połowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala dygresia, czy u was w panelu sterowania nForce tez sa takie niedociagniecia jesli idzie o napisy wlasciwosci funkcji??? np: kodowanie Dolby@Surrounc (domyslam sie ze surround), albo kodowanie Dolby@Digit ; itd? Brakuje ostatnich liter albo sa uciete-widac jej połowe

U mnie te napisy sa akurat ok .... ale inne np Wycisz jest tylko środek tego napisu.

____________________________________________________________________

Nikt nie ma rady na mój wcześniejszy post odnośnie chłodzenia mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem stary radiator i chcialem zalozyc kupiony Zalman

 

Dołączona grafika

 

i tu problem powierzchnia mostak jest taka ze nie jest on plaski tylko napis nforce jest w kolku ktore jest minilmalnie nizej niz obudowa po posmarowaniu i przylozeniu widac ze pasta zostawila slad tylko na krwaedziach radiatora ... zeby go zalozyc musialem dac wiecej pasty ale nie oto chodzilo temp. teraz w idle jest 35C a w stres 40C

 

Co radzicie ??

Jak bardzo chcesz to zobacz tu

www.8rdafaq.com

w dziale modyfikacje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz to zobacz tu

www.8rdafaq.com 

w dziale modyfikacje

 

pozdrawiam

No i po gwarancji .... chyba jednak zrezygnuje ze szlifowania ... ehh trza bedzie dobrze wyryrklowac ilosć pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tematy :) niby NVidia podaje że Epox nie posiada

płyty z obsługą SoundStorm :)

może to NVidia z siedzibą w UanBator ?

 

Chcemy więcej takich mądrości ! ! :) ! !

 

Powiem wszystkim którzy zastanawiają się nad zmianą płyty głownej

EPOX 8RDA+ w cenie do 400zł wraz z Abitem NF7

To Najlepsze płyty w swojej klasie ! ! !

 

a niech który powie że jest inaczej ,to zaraz uruchamiam

VisualRouta i jadę do niego z wizytą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox nie moze poslugiwac sie nazwa soundstorma bo nie ma wyjscia cyfrowego, wyszczegolnionego w specyfikacji tego ukladu

 

epox obchodzi ten zapis lekkim lukiem i niejawnie umiescilo niepelna SS (bez owego wyjscia) i nie posluguje sie ta nazwa - jadneze dzwiek na tej mobo przetwarzany jest oczywiscie prze uklad identyczny z pelnym SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na Epoxie 8RDA instalował już nowy cooler zalmana CNPS 7000A Cu ? Czytałem, że ktoś z naszych instalował model nie przystosowany do AMD, ale mi chodzi o ten, który jest już przystosowany.

Chodzi mi konkretnie o to: Ile wystaje taki radiator ponad płytę główną (czy centymetr luzu między zasilaczem a płytą główną wystarczy na obsadzenie tego coolerka - czy trzeba kombinować i pzenosić jakoś zasilacz? I jak wygląda sprawa kondensatorów? Według zalmana trzeba przycinać zapinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox nie moze poslugiwac sie nazwa soundstorma bo nie ma wyjscia cyfrowego, wyszczegolnionego w specyfikacji tego ukladu

 

epox obchodzi ten zapis lekkim lukiem i niejawnie umiescilo niepelna SS (bez owego wyjscia) i nie posluguje sie ta nazwa - jadneze dzwiek na tej mobo przetwarzany jest oczywiscie prze uklad identyczny z pelnym SS

Dokładnie to jest tak że Epox nie dostarcza śledzia z wyjściem cyfrowym

w pudełku z płytą(można dokupic osobno lub zrobić samemu)

I właśnie dlatego pisze że nie ma soundstorma dzięki czemu zyskuje jeszcze na licencji którą musiała by kupić od nvidii.

 

Sam mam 8RDA+ i sobie dorobiłem śledzia.

Płyta ta ma piny w do których można podłączyć wyjście cyfrowe.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem stary radiator i chcialem zalozyc kupiony Zalman

 

Dołączona grafika

 

i tu problem powierzchnia mostak jest taka ze nie jest on plaski tylko napis nforce jest w kolku ktore jest minilmalnie nizej niz obudowa po posmarowaniu i przylozeniu widac ze pasta zostawila slad tylko na krwaedziach radiatora ... zeby go zalozyc musialem dac wiecej pasty ale nie oto chodzilo temp. teraz w idle jest 35C a w stres 40C

 

Co radzicie ??

ja bym zawalił tą dziure pastą srebrna, ale nie wiem czy to w praktyce by cos dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest takiego zlego w rda3+? A tak btw to dzwiek na rda3+ jest lepszy czy gorszy od sounblastera live! 5.1?

 

Na rda3+ nie ma portow com? kurka to co zrobic zeby pod ta plyte sdi podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Epox 8RDA3+ to gorsza płyta niż moja 8RDA+ Ultra

Specyfikacje FSB 400 posiadają obydwie , ja mam SoundStorma

a 8RDA3+ posiada zwykłego Codecka Realtek ,za to dołożyli jej S-Ata ,tylko kto używa już dzis tego nowego standardu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Co do porówniania jakości Dźwięku NVidia SoundStorm a SB Live 5.1

to napewno lepszą jakosć ,audio usłyszycie z karty Creative

miałem SB Live 5.1 ,sprzedałem bo miałem nadzieje że SStorm

będzie porównywalny ,niestety sromotnie sie zawiodłem

w dźwieku brakuje ciepłych basów ,ogólnie akustyki ..jakoś sztuczniej brzi ten SaoundStorm ,z drugiej strony to chyba najlepsze audio montowane na płytach głównych , i ponoć mniej obciąża procka

niz karty Creative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecz czy u Ciebie ze słuchem wszystko w porzo -ale jestes pierwsza osobą z setek która tweirdzi ze live 5.1 ma lepszą jakosc dzwięku

 

ja sie z tym absolutnie nie zgadam -jak kupiłem epoxa to przez kilka dni porównywałem ss z live i audigy - oba ostatnie zostałty w tyle

 

moze cos zle skonfigurowałes itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie :) czy ty aby napewno porównywałeś

skrupulatnie obie karty >??? czy wypowiadasz sie zgodnie

z kilkoma artykułami jakie można znaleźć w necie , ?

gdzie to co niektórzy zachwalają w ciemno SoundStorma.

Ja mam swoje nie ciekawe odczucia .

Dla mnie SoundStorm generuje wyraźnie bardziej syntetyczny dźwięk , a to że niby posiada mniejsze zniekształcenia harmoniczne ,specyfikację Dolby Digital ,to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisałem wyraznie ze porówywałem w/w a nie opieram sie na reckach w necie

 

testy dotyczyły muzy w róznych formatach , dvd , divx i gier

 

ps.w sumie dzwięk jak i obraz to najbardziej subiektywne odczucia wiec moze Ci ss nie pasowac -tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...