Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

komu dziala Warning temperature i Shutdown temperature??

czy alarm powinien byc rowniez podczas pracy w windzie (gdy tem przekroczy ustawiona na alarm)?

u mnie alarm wlacza sie tylko poczas bootowania...gdy juz sie winda odpala - sygnal znika... gdy sie ochlodzi i potem znowu wzrosnie ponad ustawiona temp. (rowniez podczas pracy w windzie)-alarmu NIE MA...

czy to tak powinno dzialac :?:

ostatnio nikt nie odpowiedzial...moze teraz ktos mnie oswieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa

 

sprawdzałem -załozyłem cooler na proca i nie podłaczyłem do niego zasilania

 

shutdown wyłączył kompa po kilku sek

ale czy pod winda dziala? :)

czy moglbys to sprawdzic? chociaz czy alarm sie wlaczy? -bo shutdown przy wlaczonym systemie to chyba zbyt duza prosba ;)

nie wiem czy reklamowac plyte czy tez nie...-u mnie to nie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ustawiłes warninig i shut-podaj temp

warning 50 st (po grze w np. w CS-a mam ok 53 st i nic sie nie dzieja-a jak zresetuje kompa (zanim sie ochlodzi proc) -karetka wyje podczas POST'u) :)

shutdown 60 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie przyspieszonego odtwarzania dzwieku w windows 98: (przynajmniej u mnie to dzialalo Rda+ rev.1.1)

We wlasciwosciach multimedii (panel sterowania) pasek przyspieszenia sprzetowego dzwieku dac prawie na min. (dobrac tak, zeby zaczelo wsio chodzic poprawnie).

P.s. napiszcie czy pomoglo :) (na razie wiem, ze dzialalo u mnie i kumpla - obaj mamy identyczne plyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mil mial max 69 stopni ale wiatraczek z tylu nie chodzil a jak chodzi to ma 64-65 stopni .... to za duzo mam coolermastera moze on jest za slaby? tylko 2700 obrotow... a wy jaka macie temperature procesorow XP na swoich komputerach i z jakimi coolerami? bo moj to coolermaster cp5-7jd1b ol i mam zasilacz zwylky 300w [bez tej dodatkowej wtyczki... moze jak zmienie zasilacz to temp. spadnie? o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam plyte 8RDA i juz od poczatku jej uzytkownaia borykam sie z pewnym problemem, probowalem juz roznych opcji, zmiany w biosie, rozne drivery do plyty, ale nic nie pomaga. Problemem tym jest blokowanie sie klawiatury. Najdziwniejsze jest to, ze nie objawia sie on regularnie, przez ostatni miesiąc wystapil on moze ze 3 razy, natomisat dzisiaj juz chyba z 6 raz jestem zmuszony wylaczac komputer poniewaz blokuje mi sie klawiatura i nic nie moge z nia zrobic. Klawiatura jest na ps2, najzwyklejsza, podlaczalem inna i jest to samo. W biosie mam ustawione, aby komputer zatrzymal sie na kazdym bledzie, no i zawsze gdy mi sie zablokuje klawiatura i wcisne reset to wyswietla komunikat: Keyboard is locked - please unlock keyboard, pomaga dopiero wylaczenie komputera, odczekanie z 5 sekund i wlaczenie ponowne (choc nie zawsze i czynnosc trzeba powtorzyc). Moze mi ktos powiedziec co jest grane? I ewentualnie jak rozwiazac ten problem. Bios mam jescze nie aktualizowany i jest chyba z marca. Dodam ze kiedys blokowala mi sie rowniez myszka zarowno na USB jak ps2, ale od 2 miesiecy juz jakos sie

nie blokuje. HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam plyte 8RDA i juz od poczatku jej uzytkownaia borykam sie z pewnym problemem, probowalem juz roznych opcji, zmiany w biosie, rozne drivery do plyty, ale nic nie pomaga. Problemem tym jest blokowanie sie klawiatury. Najdziwniejsze jest to, ze nie objawia sie on regularnie, przez ostatni miesiąc wystapil on moze ze 3 razy, natomisat dzisiaj juz chyba z 6 raz jestem zmuszony wylaczac komputer poniewaz blokuje mi sie klawiatura i nic nie moge z nia zrobic. Klawiatura jest na ps2, najzwyklejsza, podlaczalem inna i jest to samo. W biosie mam ustawione, aby komputer zatrzymal sie na kazdym bledzie, no i zawsze gdy mi sie zablokuje klawiatura i wcisne reset to wyswietla komunikat: Keyboard is locked - please unlock keyboard, pomaga dopiero wylaczenie komputera, odczekanie z 5 sekund i wlaczenie ponowne (choc nie zawsze i czynnosc trzeba powtorzyc). Moze mi ktos powiedziec co jest grane? I ewentualnie jak rozwiazac ten problem. Bios mam jescze nie aktualizowany i jest chyba z marca. Dodam ze kiedys blokowala mi sie rowniez myszka zarowno na USB jak ps2, ale od 2 miesiecy juz jakos sie 

nie blokuje. HELP!

Zasilacz - u mnie na codeszajsie nie wykrywal napedow optycznych (tak jakby nie dochodzilo do nich napiecie) blokowala sie klawiatura zdarzalo sie ze nie uruchamialy sie urzadzenia USB (a troche tego mam - mysz skaner drukarka) - musialem kilkakrotnie restartowac kompa zeby sie zasilka oswoila z zapotrzebowaniem na prad - po wymianie na Fortrona problemy znikly jak reka odjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - u mnie na codeszajsie nie wykrywal napedow optycznych (tak jakby nie dochodzilo do nich napiecie) blokowala sie klawiatura zdarzalo sie ze nie uruchamialy sie urzadzenia USB (a troche tego mam - mysz skaner drukarka) - musialem kilkakrotnie restartowac kompa zeby sie zasilka oswoila z zapotrzebowaniem na prad - po wymianie na Fortrona problemy znikly jak reka odjal.

Dokładnie - też moim zdaniem zasilacz. Jak ja miałem feel-a 300W to mi od razu po wejściu do Biosu wieszał klawiaturę. Ta płtya jest dość wymagająca jeżeli chodzi o napięcia - więc wymień zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mil mial max 69 stopni ale wiatraczek z tylu nie chodzil a jak chodzi to ma 64-65 stopni .... to za duzo mam coolermastera moze on jest za slaby? tylko 2700 obrotow... a wy jaka macie temperature procesorow XP na swoich komputerach i z jakimi coolerami? bo moj to coolermaster cp5-7jd1b ol i mam zasilacz zwylky 300w [bez tej dodatkowej wtyczki... moze jak zmienie zasilacz to temp. spadnie? o co chodzi?

Przesmaruj proca pastą (dobrą) - byle nie za grubo i zobacz czy ci dociska sam radiator odpowiednio. Ja na mocno podkręconym sprzęcie mam w stresie koło 52 stopni na tym samym radiatorze co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)Witam wszytkich rda-owców :)Mam pytania do was-czym najlepiej chłodzić NB rev.A3;Pasywnie-Zalmanem tym niebieskim czy złotym(nazw modeli nie pamiętam:) )Aktywnie-firmy Titan z miedzianym radiatorem???I czy wentyl na proca Zalmana tj.CNPS7000A-ALCU nie będzie zachaczał o np. ten niebieski radiator Zalmana??Za odp. z góry THX ;)

O niebieskiego zalmana będzie ci zalman cnps 7000A zachaczał, o żółtego nie powinien. Co do chłodzenia to myślę, że lepsze będzie aktywne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym aktywnym chlodzeniem South i North Bridge to chyba lekko przesadzacie ,

mam Epoxa jak w podpisie ,poprzednio miałem 8RDA , wystarczyło zdjać radiator z NorthBridge

dobrze posmarować chipset pastą silverkom ,na southbridge

założyłem mały samoprzylepny radiatorek ( 5zł ) i wszystko śmiga aż miło , lekko ciepłe , nawet przy FSB 225 ,

oczywiście buda otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja temperatura przy otwartej obudowie 52 stopnie w stresie przy otwartej 56-57stopni... lipa... coolera nie chce zdejmowac bo sie boje ze ukrusze jadra a w tej chwili nie mam zarezerwowanej kasy na nastepnego procka.... aha dziala u was miernik obrotow na chipsecie? bo u mnie pokazuje 0... a na procku mam 2600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już wiem że nic nie wiem ;)

Tak jak pisałem wyzej ,mam juz drugiego Epoxa

i w żadnym z nich radiatory na mostkach nie były aż tak gorące jak pisze Niemiec ???

Czyżbym miał aż takie szczęscie :) , przy FSB 217 mostek ciepły , USDM pokazuje od 34 w upalne dni do 39 'c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam inny problem , mianowicie na moim sprzęcie

mam kłopoty z dźwiękiem w grach ,a dokładniej w grze HALO

problem dotyczy standardu EAX.

Jak go włączę to mam dziwne udźwiękowienie ,jak by nie było słychać części dźwięków ;)

Czy ktoś z Was miał problemy z EAX w grach ???

i czy jest na to jakaś rada ,lepsze sterowniki dla

NVidia APU SStorm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam taka prosbe! Prosze o reakcje posiadaczy plyty epox 8rda bez plusa i karty graficznej Winfast/Leadtek GF A280 (czyli gf ti4800se) na agp x8. Mi plyta i karta nie chca wspolpracowac. Ich koegzystencha konczy sie na wyswietleniu komunikatu POST o konflikcie przerwan i tyle... :( Karta graf. dziala na nnych komputerach a na epox'ie dzialaja inne kartu graficzne. Czy ktos spotkal sie z takimi objawami? Za pomoc bede baaardzo wdzieczny, bo w serwisie nie dosc, ze nie chca tego uwzglednic jako reklamacji, to jeszcze firma jest w stanie likwidacji. Pomocyyy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na której stronie Epoxa znalazłeś wesję 2.78 ? Ja cały czas widzę wersję 2.00 ale jadę na driverach od Nvidii 2.45 i jest OK :D . O ile dobrze pamiętam to 2.78 pochodzą od MSI, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na której stronie Epoxa znalazłeś wesję 2.78 ? Ja cały czas widzę wersję 2.00 ale jadę na driverach od Nvidii 2.45 i jest OK  :D . O ile dobrze pamiętam to 2.78 pochodzą od MSI, ale może się mylę.

http://www.epox.org/

 

>>search: drivers... i prosze bardzo

 

bo ponizej tylko 2,45

http://www.epox.nl/english/support/drivers/nvidia.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego na różnych lokalizacjach stron EPOXA umieszczają inne wersje driverów. Przecież płyta jest jedna, więc dlaczego na stronie angielskiej jest 2.78, na niemieckiej 2.45 na holenderskiej 2.45 a na USA 2.00 ?Podobnie jest z wersją biosów. Najświeższe na ogół były na USA dlatego w ulubionych mam ustawioną tą stronę EPOXA. Stąd moje poprzednie pytanie skąd wziąłeś wersję 2.78. Myślę że taki producent jak epox mógłby dbać o to by strony były aktualizowane na bieżąco. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie przyspieszonego odtwarzania dzwieku w windows 98: (przynajmniej u mnie to dzialalo Rda+ rev.1.1)

We wlasciwosciach multimedii (panel sterowania) pasek przyspieszenia sprzetowego dzwieku dac prawie na min. (dobrac tak, zeby zaczelo wsio chodzic poprawnie).

P.s. napiszcie czy pomoglo :) (na razie wiem, ze dzialalo u mnie i kumpla - obaj mamy identyczne plyty)

DZIAŁA!!!

Masz u mnie pifo :D :D :D

Dzięki tobie nie musz kupować jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianej dzwiękówki na Allegro. ( a w akcie rozpaczy miałem taki zamiar :roll: )

 

Dla wszystkich co mieli podbony problem jak ja: Metoda opisana przez devdd powinna sprawić ( jestem w 100% pewien) że z dzwiękiem bedzie wszystko O.K.

 

devdd - Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...