Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, no kiedyś ktoś musiał tego doświadczyć ;) V-core zmienia się tylko w biosie opcją.. I to wszystko. Wszędzie masz 1.6. No i szkoda mi pamięci :( Ale nic. Może je wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w biosie bo w Windzie też się da np. takim czymś jak 8rdavcore. A wracając do tematu no kurde nie ma prawa to nie działać… może robisz coś nie tak ? Kurde sam nie wiem… spróbuj tym programem co napisałem UP zmienić pod windą.

 

http://www.hasw.net/8rdavcore/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pci:

 

Bios pewnie go tak sobie odczytuje. Ale to trochej dziwne, bo jak byś miał TBB to ok pomylić się może bo to samo „jajko” jest ale jak masz już Bartona to on nie dość ze już na innym jądrze to jeszcze ma 2x więcej Cache. Ale jak chodzi stabilnie to się nazwa nie przejmuj mi na Mobilu pisało „Unknow CPU” i jakoś problemów z tego nie robiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska poradźcie coś. Mam Epoxa 8RDA+ rev. 1.1 i za żadne skarby nie mogę wgrać tego biosu cały czas wywala mi że bios (8RDA+_TaiPan_0.1_EB_Bpl_3.09_26.01.05) nie jest od tej płyty albo jest uszkodzony. Co można z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 5 2005, 16:01-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 5 2005, 16:01)
Nie tylko w biosie bo w Windzie też się da np. takim czymś jak 8rdavcore. A wracając do tematu no kurde nie ma prawa to nie działać… może robisz coś nie tak ? Kurde sam nie wiem… spróbuj tym programem co napisałem UP zmienić pod windą.

 

1258417[/snapback]

Mardok mam do ciebie pytanie dla Epoxa 8rda+ jaka najlepsza jest wersja

Latest version: 8rdavcore-0.8.8-dev8.zip

Latest version RU (thanks to Vladimir): 8rdavcore-0.8.8-dev8_russian.zip

Current development version: 8rdavcore-0.8.8-dev8.zip

Previous version: 8rdavcore-0.8.7-dev.zip

Changelog: Changelog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska poradźcie coś. Mam Epoxa 8RDA+ rev. 1.1 i za żadne skarby nie mogę wgrać tego biosu cały czas wywala mi że bios (8RDA+_TaiPan_0.1_EB_Bpl_3.09_26.01.05) nie jest od tej płyty albo jest uszkodzony. Co można z tym zrobić ?

1259301[/snapback]

Czym flasciach!esz? Jeżeli nie boisz się ryzyka hot flasha, gdyby rzeczywiście twoje mobo tego biosu nie łyknęło, to polecam po prostu awdflash z parametrami /py/sn/cc/cd/cp/IQ/F/R (albo IQ - zawsze mi się mylą ;)). Jak w ten sposób nie da rady, to już nie wiem, co innego mogłoby pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domeryk:

 

Ja używałem tylko dwóch wersji:

 

8rdavcore-0.8.8 na DFI

oraz

8rdavcore-0.8.5 na Epoxie

 

Z obu byłem zadowolony i obie chodziły jak należy.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 6 2005, 01:47-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 6 2005, 01:47)
@domeryk:

 

Ja używałem tylko dwóch wersji:

 

8rdavcore-0.8.8 na DFI

oraz

8rdavcore-0.8.5 na Epoxie

 

Z obu byłem zadowolony i obie chodziły jak należy.

1259599[/snapback]

A czym sie rozni DFI a czym na Epoxa co to za roznica ?? bo ja zabardzo nie wiem jakie to ma znaczenie :) , jak rozpakuje i odpale 8rdavcore-0.8.8-dev8 to mi sie komp tak co 5sek wiesza i puszcza i musze reset i dopiero oke od czego to moze byc ? zla ver 8rdavcore ??

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 6 2005, 21:51-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 6 2005, 21:51)
Tym że jak miałem Epoxa to 8.8.5 była najnowszą wersją jak była dostępna ;)

1261268[/snapback]

Yhm taki myk no czaje a to czmemu przy ver 8rdavcore-0.8.8-dev8 jak odpale to mam zawiasy i nawet jak go zamkne to tak samo sie dzieje moze zla ver ??

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

moze pomozecie mi z moim problemem :|

 

ostatnio zaczol mi swirowac wskaznik post na 8rda+ 2.1 zawsze bylo FF ale od jakiegos czasu swiruje i mam komunikaty w stylu...

 

18, 18, 21,23,25,33 - wiekszosc z nich oznaczona jest jako reserved ;| co jest? zmienilem juz bios na by merlin i dalej to samo :| najbardziej dziwi mnie to ze zawsze bylo FF

 

plyta sie sypnela czy jak? :| help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

moze pomozecie mi z moim problemem :|

 

ostatnio zaczol mi swirowac wskaznik post na 8rda+ 2.1 zawsze bylo FF ale od jakiegos czasu swiruje i mam komunikaty w stylu...

 

18, 18, 21,23,25,33 - wiekszosc z nich oznaczona jest jako reserved ;| co jest? zmienilem juz bios na by merlin i dalej to samo :| najbardziej dziwi mnie to ze zawsze bylo FF

 

plyta sie sypnela czy jak? :| help

1261421[/snapback]

Kiedy pokazują Ci się te komunikaty? W windzie czy zaraz przy starcie systemu? Może wgrałeś najnowszą wersję USDM, bo ma ona defaultowo ustawioną opcje wyświetlania temperatury procesora na Port 80 - ale to tylko jeśli masz WC czy coś bo musiały by to być tak niskie temp.(ew. ta sama opcja w jakimś programie monitoryzującym lub 8rdavcore)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pokazują Ci się te komunikaty? W windzie czy zaraz przy starcie systemu? Może wgrałeś najnowszą wersję USDM, bo ma ona defaultowo ustawioną opcje wyświetlania temperatury procesora na Port 80 - ale to tylko jeśli masz WC czy coś bo musiały by to być tak niskie temp.(ew. ta sama opcja w jakimś programie monitoryzującym lub 8rdavcore)

Pozdro

1261472[/snapback]

Do startu winy (xp pro) wszystko jest FF, mam tez najnowszego USDMa, bios jest by Merlin jak juz pisalem ten 3 ostatni, temp mam niskie teraz zimno i wc jest... w USDMie pisze 30* CPU i 12*system

 

czyzby to wlasnie byla temp procka? teraz post i temp mam taka sama i od startu windy rosla stopniowo...

 

ok juz wiem to wina USDN on se tam transportuje temp cpu...

dzieki za pomoc

Edytowane przez bart^MW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,czy ktos gdzies FAQ jakies plodzil z tego giantycznegi tematu?

 

Mam takie oto pytanko:

Cyz komus udlao sie odpalic na 200 fsb na tej plycie na kingstonach 400MHz cl3 512 MB? Ja ni diabła nie mogle wyciagnac wyzego fsb niz 133 u siebie stabilnie. U kumpla działało tez kiepsko, chociaz na kt400 na poprzedniej plycie bylo ok.. Oddalem do serwisu i dali mi inna(choc ta byla ponoc ok). Tez kingstona, na kosciahc kingstona tym razem. No i dlaej nei moge na 200 fsb odpalic, jeno 333 chodzi stabilnie.

Z koleji na 2x256 twinmos cl2,5 chodzilo stabilnie 12,5x200 fsb...

 

Czy to wina Cl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,czy ktos gdzies FAQ jakies plodzil z tego giantycznegi tematu?

 

Mam takie oto pytanko:

Cyz komus udlao sie odpalic na 200 fsb na tej plycie na kingstonach 400MHz cl3 512 MB? Ja ni diabła nie mogle wyciagnac wyzego fsb niz 133 u siebie stabilnie. U kumpla działało tez kiepsko, chociaz na kt400 na poprzedniej plycie bylo ok.. Oddalem do serwisu i dali mi inna(choc ta byla ponoc ok). Tez kingstona, na kosciahc kingstona tym razem. No i dlaej nei moge na 200 fsb odpalic, jeno 333 chodzi stabilnie.

Z koleji na 2x256 twinmos cl2,5 chodzilo stabilnie 12,5x200 fsb...

 

Czy to wina Cl?

1261564[/snapback]

ja odpaliłem kingstony na 2-3-3-11 lub 2-3-3-9 na fsb 200 nawet na oryginalnym biosie epoxa

moje ramy to value ram kvr400x64c3A (cl3) 2x512 na kościch niewiadomego pochodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie linka do strony z modami do plyty EPOX 8rda bez +

 

głównie chodzi mi o vdimm moda

 

P.S Czy jest vdimm mod do 8rda3i ?? wiem ze to nie w tym temacie ale moze ktos sie zetknal.

mam Winbondy bh-6 i trzeba je zmusic do fajnej pracy :) a 2,9V to zamalo

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko przy 10X240 puscil ktos na biosie EPoX 8RDA+ Johnson SE [E4][ED] Bpl 3.09 01.02.05 by -=Merlin=-Hynixy D-43 mniejsze Timingi 3-4-4-10 ?? i czy sa znacie jakies linki do Vmoda i Vdim ??

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko przy 10X240 puscil ktos na biosie EPoX 8RDA+ Johnson SE [E4][ED] Bpl 3.09 01.02.05 by -=Merlin=-Hynixy D-43 mniejsze Timingi 3-4-4-10 ?? i czy sa znacie jakies linki do Vmoda i Vdim ??

1261746[/snapback]

Na 101 stronie jest link poscilem moje hynixy na 240 7-4-4-2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart^MW:

Miałem to samo, ale po jakimś czasie wszystko było jak należy potem zamiast FF miałem jakieś dziwne liczy, literki często inne, i w skrócie tak zostało ;) Mobo jest już u trzeciego właściciela bios ma znowu inny i jak łatwo się domyślić reszta części też jest inna ale dalej nie ma FF. Wiec się raczej nie przejmuj tym bo nic złego się z mobo nie dzieje.

 

@domeryk:

Też tak myślałem że to może wina wersji ale widzę że już sam doszedłeś do tego ;) A co do pamięci to nie wiem czy się 8RDA3+ liczy ale ja na niej 240 z 2,2,2,11 przy 2,9v robiłem na OCZ z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 101 stronie jest link poscilem moje hynixy na 240 7-4-4-2,5

1261750[/snapback]

Moje chyba tyle nie wyciagna jak schodze na 3-3-3-9 to juz nie wyrabiaja :P wiec gdzie tam 7-4-4-2,5 twoje chodza na 3-3-3-9 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha, muszę się podzielić z wami moim doświadczeniem z pierwszym biosem od Merlina... Po flashu komp umarł i nie chciał wstać, więc oczywistym było, że to przez bios. Płytka jeszcze na gwarancji, zaniosłem ją do serwisu, serwisant oczywiście musiał przy mnie ją sprawdzić, odpalił i okazało się, że u niego działa. Pomyślałem, że dziwnym zbiegiem okoliczności coś innego musiało sie spieprzyć. Sprawdziłem wszystko i kumpla i wszystko działa. Wszystko o sobno działa, a jak wpakuję to na mojego epoxa to zima buahahaha. No to już się uśmiałem, ale teraz nie wiem co mam robić... :/ Muszę lecieć jeszcze raz do tego serwisu z oryginalnym biosem i prosić o flaszowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chyba tyle nie wyciagna jak schodze na 3-3-3-9 to juz nie wyrabiaja :P wiec gdzie tam 7-4-4-2,5 twoje chodza na 3-3-3-9 ??

1261790[/snapback]

Hehe wlasnie ten uklad zalezy u mnie od biosa, na 2 biosie Merlina chodzi natomiast na 3 nie ma szans nawet plyta nie wstaje... swoja droga to ciekawe dlaczego tak jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...