Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry zapomniałem o jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie głośniki mam 4.1 + bardzo fajny custom głośnik centralny / split z frontem (: i tak właśnie są podłączone. W nvmixer mam ciągle schemat 5.1, stąd też mylne skojarzenie z tematem. Raz jeszcze przepraszam za wprowadzenie w błąd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, mianowicie ustawiam w biosie FSB 225 i mnożnik 9,5 komp startuje, na ekranie pojawia się Athlon 2138 MHz. Wszystko jest ok ale w windzie pokazuje mi FSB 200 x 9,5 :( Bios by merlin, zworka włożona. Mam Epox8RDA+ rev. 1.1. Procesro to Athlon 2000+, pamięc :( Good Ram 256 mb 400 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, mianowicie ustawiam w biosie FSB 225 i mnożnik 9,5 komp startuje, na ekranie pojawia się Athlon 2138 MHz. Wszystko jest ok ale w windzie pokazuje mi FSB 200 x 9,5 :( Bios by merlin, zworka włożona. Mam Epox8RDA+ rev. 1.1. Procesro to Athlon 2000+, pamięc :( Good Ram 256 mb 400 MHz.

1427709[/snapback]

A zapuść cpu-z albo inny program tego typu i zobacz co pokazuje? Sprawdź w sandrze jaka jest wydajność (czy 200x9.5 czy 225x9.5)? Ściągnij sobie program 8rdavcore w wersji __zdecydowanie_najlepiej__ 0.8.5b i zobacz co on pokaże.

 

Ja mam zworkę ustawioną na FSB 133/166, nie na 100 i wszystko chodzi wyśmienicie na Epox 8RDA+ 1.1 + -=Merlin=- 3.09C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno płytę Epox 8RDA+ rev. 2.2 po przesiadce z Asrocka K7S8X z którym nie miałem żadnych problemów. Z Epoxem mam taki problem że po odłaczeniu zasilania na dłuższy czas poprzez listwe lub kabel zasilający lub przerwe w dostawie prądu komputer sie nie uruchamia nie reaguje na nic nie świeci nic się nie kręci po jakimś czasie przekładaniu wszystkich wtyczek i kart, napędów, ramu udaje mi się go uruchomic tzn. zasilacz chodzi wiatraki tez dysk tez ale nie zapala sie zielona dioda power ani monitor nie reaguje a na wyswietlaczu pojawia sie FF i znowu po przejrzeniu wszystkiego udaje sie go w końcu odpalić i chodzi tak kilka godzin. Może ktoś wie co mozna z tym zrobic bo już mnie męczy odpalanie komputera przez pół godziny.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt tu juz nie zagladal przez pare dni, ale musze o cos zapytac :)

Narazie spieprzylem biosik w swoim Ficu, a dopoki nie bede mial nowej kosteczki zakyupilem jakas plyte zastepcza. Wyczailem wielkiego i slawnego 8RDA za 130zl, a na dodatek moglem odebrac osobiscie, wiec wzialem. Mam w zwiazku z plytka pytanka:

 

1) Wyczytalem w jakims tescie, ze lubia sie na tej plycie zepsuc kondensatory. Chcialem sie dowiedziec ile moze kosztowac ich ewentualna wymiana ?

2)Czy to normalne, ze po przesiadce z Fica, na tego Epoxa, ktory jest baaardzo podobnym modelem napiecie na 12 wzroslo z wzorowych 11,98 na 12,37 ? Miezone miernikiem oczywiscie. Ten 8RDA nie ma tej wtyczki 4pin dla procesora co mnie bardzo zdziwilo, ale czy to to moze byc powodem tej zmiany napiecia ? Poza tym wtedy napiecie bylo full stabilne czy stres, czy idle, a teraz tak sobie troche skacze. Nie ma resetow czy jakichs problemow, ale roznica w tych napieciach jest dosyc spora. Reszta sprzetu jest identyko.

 

Ogolnie tez Fic nawet na FSB 220 mial zimniutkie mosfety, a NB nie przekraczal 35C, a ten zasrany Epox juz na FSB 166Mhz ma niezle cieple te mosfety, a NB potrafi miec 39C. Narazie az sie boje dac 200FSB.

 

Koncze swoj wywod :) Poprostu sie chcialem dowiedziec tych kilku rzeczy, bo przez pare nastepnych dni, a moze i jeszce dluzej jesli nie uda mi sie naprawic Fica bede na niej siedzial :) Jednak mam nadzieje, ze uda mi sie wrocic na Fica :) Jednak SoundStorm, a jakis gowniany Realtec to jest ogromna roznica.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA / 8RDA+ ma zasilanie z linii 5V dlatego nie ma zlacza 12V :) Dlatego od razu poszlo w gore napiecie 12V (linia juz nie jest tak obciazona). Co do kondensatorkow, to sie koncza. Plyta powoli przestanie dzialac - najpierw zacznie sie niestabilnosc, potem sie nie bedzie chiala zawsze odpalac, a na koncu juz sie nie odpali. Mialem kilka egzemplarzy tak padnietych plyt (na szczescie moj epoxik jeszcze ladnie ciagnie). W Abicie KA7-100 wymienilem prawie 30 sam i plyta jeszcze dziala. Kondensatory najlepiej dorwac w sklepie elekronicznym, nie powinno byc wiecej niz 0.7 - 1.5pln sztuka (uwaga, na allegro sprzedaja "zestawy" za cholerne pieniadze, nieraz w sklepach elektr. tez wala cene z kosmosu, np. 4pln). Ja kupilem w Poltroniku we Wrocku, a czesc na Kolataja w hurtowni (drozej) - nie pamietam nazwy, cos z 'A' :) Dalem chyba razem ok 30pln za wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haj, a to tu troche zejde z tematu i zapytam sie jakie bios jest najlepsszy?? i czy da sie tak ustawic ze pamieci beda ustawine nie zaleznie od FSB prcka?? bo na standartowym biose doa sie ustawic tylko procetowa ale to mi nie pasie za bardzo :) procek che isc dalej a panieci mam słabe :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiaj asynchronicznie fsb i pamieci bo to wiaze sie z gigantycznym spadkiem wydajnosci we wszytkich testach, nawet jak proc pujdzie o 300Mhz w góre a pamieci beda asynchro to bedziesz w plecy z szybkoscia kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem HDD

Epox 8rda+ wer1.1(8RDA+ Johnson SE [E4][ED] Bpl 3.09C 28.01.05 by -=Merlin=- ) barton2500 2x256Wilk

hdd maxtora120 ata133

problem w tym ze hdd mi mieli i wydaje mi sie wolniejszy (robilem 2xsystem,rozne paski, no i hdd byl testowany na innym komie byl cichy i szybszy,nawet sformatowalem go z pod dosa zeby sprawdzic czy ma bad,byl sprawdzany w fat32 i ntfs,plyte oddalem do serwisu i stwierdzili ze jest dobra) moze to wina biosu? albo ustawien w nim

PORADZCIE COS dobijaja mnie skoki w grach wina jego pracy :(

Dołączona grafika

drogi test zrobilem zaraz po tym 1 i skala "Random Access Time" spadla z 20ponad na 16 a powinno byc z 12-13 tak jak to mialo miejsce u znajomego :evil:

Dołączona grafika

prosze o fachowa pomoc

GG 2454161

Edytowane przez Hegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international te drv zainstalowalem a hdd to maxtor120 8cache ata133

ale po zainstalowaniu nForce_4.27_WinXP2K_WHQL_international (wszystko kontroler IDE itd) wynik znacznie sie poprawil! raz mi najechal na 18

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

podsumowujac nForce_5.10=kicha

moze ktos z was juz wie ktore stery sa najbardziej wydajniejsze?

Edytowane przez Hegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Mam sprzęt jak w sygnaturze i jade na sterkach nvidii 5.10 i w hdtach 3.0.1.0 mam wynik ok 120MB/s (zarówno w quick bench jak i w long bench). Co sądzicie o tym wyniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z ramami dotej pory mialem 2x256 bez duala bo w dualu resety kompa teraz dodalem 512 i jakos wlaczyl sie dual niewiem jak to wylaczyc i resety znowu prosze o pomoc

1483062[/snapback]

poprzekladaj pamieci w bankach. w ktorejs z kombinacji bie bedzie duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej juz mi sie skonczyly mozliwosci gdzie niewloze tam jest dual

1483749[/snapback]

w takim razie masz 3 wyjscia:

1. poluzowac timingi i zostawic duala

lub

2. pozbyc sie jednej 256 mb.

lub

3. sprzedac 2x256 i zakupic druga 512 - koszty niewiele wyzsze.

 

jesli sie kosci nie gryza powinno wszystko grac.

Edytowane przez Muttzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przy 3 kosciach nie da rady wylaczyc Duala.

1485269[/snapback]

Ech, no recę i uszy opadają. DualChannel to nie dwie kości pamięci tylko tryb pracy kontrolera. Z 3 kośćmi musi DC działać, bo nie ma możliwości go wyłączyć w takiej konfiguracji. I DC działa na trzech kościach, przez długi czas miałem w swoim 8rda+ 3x256 i dual był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, no recę i uszy opadają. DualChannel to nie dwie kości pamięci tylko tryb pracy kontrolera. Z 3 kośćmi musi DC działać, bo nie ma możliwości go wyłączyć w takiej konfiguracji. I DC działa na trzech kościach, przez długi czas miałem w swoim 8rda+ 3x256 i dual był.

1485405[/snapback]

No, masz racje, opadaja, slepy jestes ?? :mur: Napisalem, ze nie da rady "WYLACZYC" Duala, bo ze chodzi to wiem, bo sam mam 3 kosci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kumpel ma wielki problem ma semprona 2200+ nie kreconego nigdy na mobo 8rda3+ i dzisiaj przekladal procka od innego kompa do siebie ..... (prawdopodobnie spieprzony ten proc byl bo nie wstal) - a nastepnie spowrotem swojego procka - komp odpalil ..... po pewnym czasie wylaczyl kompa i po chwili chcial wlaczyc... efekt taki ze ciagle na wyswietlaczu jest FF a wogule nic nie wstaje ..... macie jakies pomysly co to moze byc..... bios zostal zresetowany... urzadzenia byly powypinane i ciagle to samo.... help ..... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kumpel ma wielki problem ma semprona 2200+ nie kreconego nigdy na mobo  8rda3+ i dzisiaj przekladal procka od innego kompa do siebie ..... (prawdopodobnie spieprzony ten proc byl bo nie wstal) - a nastepnie spowrotem swojego procka - komp odpalil ..... po pewnym czasie wylaczyl kompa i po chwili chcial wlaczyc... efekt taki ze ciagle na wyswietlaczu jest FF a wogule nic nie wstaje ..... macie jakies pomysly co to moze byc..... bios zostal zresetowany... urzadzenia byly powypinane i ciagle to samo.... help .....  :mur:

1487757[/snapback]

Może ukruszył rdzeń procka i po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko ? Przesiadłem sie z MSI i nie wiem czy konieczne sa jakies vmody i biosy zeby mój procek poleciał na fsb 218 ? w Msi było to niemozliwe ze wzgledu na D.O.T ale słyszałem ze Epox jest jedna z lepszych płyt do OC. (jak nie najlepszą)

 

Sprawdzałem 11 x 220 ale pojawia sie blue screen z napisem

MACHINE_CHECK_EXCEPTION (czyzby twinmosy sie skończyły:| ?)

 

Epox 8RDA3+PRO,Athlon 2600+ Mobile 1,50V, 2x512 Twinmos, Chieftec 360 W

Edytowane przez Czarny10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ukruszył rdzeń procka i po zabawie.

1488437[/snapback]

ogladalem go pod lupa - nic nie zauwazylismy....

 

czy semprony posiadaja taka czarna plame po jednej stronie jadra ?? - tak jakby ktos troche kleju wylal na to...... ciemne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem go pod lupa - nic nie zauwazylismy....

 

czy semprony posiadaja taka czarna plame po jednej stronie jadra ?? - tak jakby ktos troche kleju wylal na to...... ciemne miejsce

1491360[/snapback]

A niemozesz przełozyc procka do swojego kompa ? i zobaczyc czy wstanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem go pod lupa - nic nie zauwazylismy....

 

czy semprony posiadaja taka czarna plame po jednej stronie jadra ?? - tak jakby ktos troche kleju wylal na to...... ciemne miejsce

1491360[/snapback]

Mógłby być z tego niezły żart. Procek poszedł do krainy wiecznego krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być z tego niezły żart. Procek poszedł do krainy wiecznego krzemu.

1492340[/snapback]

a zarazem pochlanal z soba mobo :]

 

w serwisie stwierdzili uszkodzenie rdzenia - ale na nim nic nie bylo (czy oni je zwalili ??)

 

plyta poszla na gware - a procek na breloczek do kluczy :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...