Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

temperaturki w granicach 50*C + xxx ( tyle ile epox 8rda+ zaniza czyli okolo 10 stopni ) czyli w granicach 60.  Załoze wc to powinno cos zmienic.. Jak sie nie ude to ide sie powiesic ;) Nie mozliwe ze jest to koniec mozliwosci tego procka.

60st ?? no to niezle . deczko ciepławo masz.WC powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello. właśnie dotarła do mnie paczka z nowiuśka 8RDA3 :)) jakież wielki ebyło moje zaskoczenie gdy otworzyłem pudełko... na zdjeciach na stronach dystrybutorów pokazana jest płyta w wersji z chłodzeniem jak na 8RDA czyli na północnym okrąglak, a na południowym nic. Na mojej zaś płycie... nie dość że wersja 2.0 to na północnym spory miedziak z wentylatorkiem, a na południowym mostku też sobie siedzi miedziaczek :)) juz polubiłem epoxa :)) wieczorkiem zasiada do kompa i zobaczymy co to jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie miedz tylko malowane aluminium:D

 

ps po aktualizacji biosu na najnowszy (z fabrycznego z wersji epoxrda3 2.x) znikly problemy z moja karta isdn - mi najnowszy bios pomogl - plytka wypas czekam tylko na twinmosy nowe i zobaczymy ile da sie wycisnąc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Interesuje mnie płytka z obsługą DDR 400MHz, FSB 400MHz, dwukanałowością oraz bez wiatraków, te cechy ma EPOX 8RDA3

Pytanie tylko czy ktoś wie jakie ma ona dzielniki dla PCI i AGP

(nie chciał bym przetaktowywać tych magistral)??

 

miqel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Interesuje mnie płytka z obsługą DDR 400MHz, FSB 400MHz, dwukanałowością oraz bez wiatraków, te cechy ma EPOX 8RDA3 

Pytanie tylko czy ktoś wie jakie ma ona dzielniki dla PCI i AGP 

(nie chciał bym przetaktowywać tych magistral)??

 

miqel

Wszystkie 8RDA3 rev. 2.0 mają aktywne chłodzenie NB. Jak chcesz bez chłodzenia aktywnego to musisz szukać wcześniejszych rewizji.

PCI jest stałe 33MHz i chwała Bogu.

AGP możesz regulować co 1MHZ chyba do 100MHz - o ile dobrz pamiętam: płytę mam w domu: jak nie znajdziesz wiedzy w necie to się przypomnij: odcztam z BIOSu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem.Gry gram w gry np.tomb raider 6 czy 007 bonda i jak jest jakaś większa przestrzeń jest zwieszka kompa kolorowe paski na monitorze.

Napewno nie jest to od pamięci ,podkręconego procesora.Moze to wina radeona8500 moze się gryzie z płytą .Mam najnowszu bios i stery .Pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge wyskoczyc z szyna wyzej niz 205 synchro :( pamieci sie troche marnuja :( nie chce robic vdd moda

pamieci sie nie marnuja ale poprostu sa niekompaybilne z EPoX'em...mowilem Ci o tym juz wczesniej :? :!:

 

dla pewnosci sprawdz z jakimis twin'ami albo hyper'ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Przejrzałem topic i niestety niee znalazlem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, tzn znalazłem wypowiedzi forumowiczów posiadających chyba ten sam problem, ale niestety bez odzewu.

Problem jest następujący: w windowsie XP menedzer urządzeń wykrywa mi urządzenie PCI (a dokładnnie PCI modem), którego nie posiadam 8O .

Epoxa mam od ponad pół roku, sprawdziłem wszystkie sterowniki dostępne przez te pół roku aż do dzisiaj do Nforce'a, bios sflashowany 27/8/03. W slotach PCI mam tylko live'a i sieciówke, oczywiście poprawnie wykryte i zainstalowane, resza jest wolna. Dzwięk i IRD'a w biosie wyłączone.

Jak usune to niby-urządzenie to od razu system je wykrywa ponownie!

Dodam ze mam Radka 9100 i w menedżerze urządzeń jako lokalizacja jest podane "Magistrala PCI 2, urządzenie 0, funkcja 0" hmm...

 

i jeszcze pytanie odnośnie MBM 5.3.4.0 - odczyt ze wszystkich czujników na płycie waha się miedzy 124-127 stopni !!!!

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, sensory wykryte następująco:

 

Possible Temp Sensors[2] : WinBond 1

Possible Temp Sensors[3] : WinBond 1 2N3904

Possible Temp Sensors[4] : WinBond 1 Diode

Possible Temp Sensors[5] : WinBond 2

Possible Temp Sensors[6] : WinBond 2 2N3904

Possible Temp Sensors[7] : WinBond 2 Diode

Possible Temp Sensors[8] : WinBond 3

Possible Temp Sensors[9] : WinBond 3 2N3904

Possible Temp Sensors[10] : WinBond 3 Diode

 

proszę o pomoc, może ktoś wie co z tym zrobic?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

jeszcze raz spróbuje uzyskac uzyskac pomoc.. kiedys juz w tym topiku o tym pytalem.. teraz nadal mam ten sam blad i nie mam pojecia skad sie wzial. moze od tamtego czasu ktos sie z czym takim spotkal..

w kazdym razie nie widzialem tego w tym topikiu (oprocz mojego poprzedniego pytania)

a wiec do rzeczy:

Dołączona grafika

chodzi mi o ten wykrzyknik..

jest nie do usuniecia po win2k i xp (98 w ogole nie instaluje..).

w opisie moge sobie przeczytac ze nie mozna wlaczyc urzadzenia.. i tyle..

dam wlacz, reset kompa i znowu wykrzyknik..

teoretycznie w niczym to nie przeszkadza.. komp pracuje calkowicie stabilnie ale.. mnie to denerwuje:/

wie ktos co to jest i jak sie tego pozbyc?

nawet nie wiem czy z tego tytulu moge pchac plyte na gwarancje..

aha nie mam podpisu:)

mam epoxa 8rda+ 1.1 2x256 antka 1700xp (12,5x175)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja używam SpeedFana, jakoś MBM mnie nieprzekonywuje... Jest trudny w konfigurowaniu: zaczynam i poddaję się po zadaniu sobie pytania: i po co to robisz: nudzisz się czy sztuka dla sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na źle zinstalowane sterowniki nForce.

Odinstaluj je a potem zainstaluj ponownie> ja używam wersji oryginalnej nVidii 2.45.

instalowalem rozne wersje roznych sterownikow nforca n razy, wynik taki sam...

problem wystepuje nawet na nowej windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge wyskoczyc z szyna wyzej niz 205 synchro :( pamieci sie troche marnuja :( nie chce robic vdd moda

pamieci sie nie marnuja ale poprostu sa niekompaybilne z EPoX'em...mowilem Ci o tym juz wczesniej :? :!:

 

dla pewnosci sprawdz z jakimis twin'ami albo hyper'ami

na twinach tez max 205, wiec to wina mobo lub proca.

 

te corsairy na abicie power by amd poszly na 227 czyli tak samo jak twiny power by amd, ale sadze, ze to sie abit skonczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Jeżeli na 8rda bez + ustawie magistrale 180Mhz to ile będzie wynosiło taktowanie szyny agp przy opcji auto? Czyżby 72 Mhz?

Auto to auto, czyli tyle ile grafa potrzebuje: odczytane przez system z grafy. Jeżeli twoja garfa jest przewidziana na 66MHz to AUTOmatycznie takie będzie taktowanie szyny AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. Takie troszke laicke, ale wole sie upewnic. Przypuscmy, ze instalujac system zainstalowalem sterowniki do nForce'a z plyty, jakies 1.15. Czy moge je teraz updeatowac gdy juz system od jakiegos czasu pracuje? Chodzi mi o to, czy jak sobie np. teraz wrzuce 2.45, albo 2.03 na tamte to nie bedzie zadnych komplikacji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. Takie troszke laicke, ale wole sie upewnic. Przypuscmy, ze instalujac system zainstalowalem sterowniki do nForce'a z plyty, jakies 1.15. Czy moge je teraz updeatowac gdy juz system od jakiegos czasu pracuje? Chodzi mi o to, czy jak sobie np. teraz wrzuce 2.45, albo 2.03 na tamte to nie bedzie zadnych komplikacji?

 

Pozdrawiam

Zdecydowanie zalecane rozwiąznie: odinstaluj stare: zainstaluj nowe.

Rozwiąznie jest uniwersalne i dotyczy wszystkich możliwych przypadków (sprzętowych) i kombinacji (sterowników do czego kolwiek). :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki. Nie chce zakladac nowego tematu, wiec mam pytanie do posiadaczy Barracud : co wam pokazuje soeedfan w fitnes?? Ja dzisaj kupilem nowa 80 i mi pokazuje 59%, na WDC pokazywal 89%.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. Takie troszke laicke, ale wole sie upewnic. Przypuscmy, ze instalujac system zainstalowalem sterowniki do nForce'a z plyty, jakies 1.15. Czy moge je teraz updeatowac gdy juz system od jakiegos czasu pracuje? Chodzi mi o to, czy jak sobie np. teraz wrzuce 2.45, albo 2.03 na tamte to nie bedzie zadnych komplikacji?

 

Pozdrawiam

Zdecydowanie zalecane rozwiąznie: odinstaluj stare: zainstaluj nowe.

Rozwiąznie jest uniwersalne i dotyczy wszystkich możliwych przypadków (sprzętowych) i kombinacji (sterowników do czego kolwiek). :lol:

Z tymi sterownikami to trzeba uwazac - np u mnie po deinstalacji sterownikow do chipsetu padaja detonatory i potem sie nie da zainsatlowac juz poprawnie karty graficznej - trzeba reinstalowac calutenki system :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...