Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem biosik z 12.02.2004 i nic... ani Mhz'a więcej :evil: 

Ściągnąłem go tym Magic Bios'em.

Ten szajsowaty MagicFlash ani razu mi nic nie ściągnął! :evil: A na Epoxie nic nie znalazlem z tą datą! :(

Ja go zassałem poprzez BETA Magic Bios Utility. Niestety do stabilnej pracy compa muszę podnośić napięcie na CPU o 0,025V-0,05V. Wiele osób zgłasza podobny problem, zatem dziś chyba powrót do starszej sprawdzonej wersji :(

 

U mnie tak samo trzeba zwiekszac vcore o 0,025 , wracam do starszego zawsze to parte stopni chlodniej .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

btw: zauważyliście, że podczas pobierania BIOSu przez MagicBIOS, pobieranie dochodzi do połowy i zatrzymuje się i nie ruszy nawet po odczekaniu 10 minut?

 

dziwne to zjawisko, muszę wtedy włączyć jakieś ściąganie na FlashGecie i dopiero wtedy pobierać BIOS, trochę to dziwne, bo przez te ściąganie może się źle BIOS ściągnąć i w rezultacie spieprzyć płytę

 

na SDI nigdy czegoś takiego nie miałem, dopiero na Neo i teraz na DSL tak się dzieje, czyżbym za szybko chciał ściągnąć z serwera 256 kb? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać jako że jest to mój pierwszy post - więc witam...

Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Epoxa 8rda+ rev.2.1 oraz Bartona 2500 chodzącego ponoć bez problemów jako 3200+.

I tu się pojawił spory problem - od kilku dni czytam, szukam przekopuje net ale rozwiązania nie potrafię znaleźć. Więc liczę na Waszą pomoc:

Przy ustawieniu fsb na 200Mhz - pojawiają mi się artefakty w aplikacjach 3d - tak jakby karta była przekręcona - a jest na default. Zdażają się też zwisy kompa - w 2d komp jest stabilny... Byłby to mały problem ale padła mi po tym karta Gf4Ti4600, wsadziłęm zastępczo Gf2Mx i objawy są identyczne :?

Memtest nie pokazuje błędów. Probowalem ustawić w biosie agp na sztywno 66mhz nic to nie dało - artefakty i zwisy jak byly tak są. Stabilnie chodzi na fsb190 - powyżej już grafa szaleje

Powiedzcie co może być powodem, ze to nie chce hulać na fsb200 ?

 

Mój sprzęt:

Epox 8 rda+ rev2.1

Barton2500+

Gf4Ti4600

512Mb DDR3200 TwinMos

zasilacz Chieftec 360-302

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc bo już nie wiem co o tym myśleć.... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać jako że jest to mój pierwszy post - więc witam...

Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Epoxa 8rda+ rev.2.1 oraz Bartona 2500 chodzącego ponoć bez problemów jako 3200+.  

I tu się pojawił spory problem - od kilku dni czytam, szukam przekopuje net ale rozwiązania nie potrafię znaleźć. Więc liczę na Waszą pomoc:

Przy ustawieniu fsb na 200Mhz - pojawiają mi się artefakty w aplikacjach 3d - tak jakby karta była przekręcona - a jest na default. Zdażają się też zwisy kompa - w 2d komp jest stabilny... Byłby to mały problem ale padła mi po tym karta Gf4Ti4600, wsadziłęm zastępczo Gf2Mx i objawy są identyczne  :?  

Memtest nie pokazuje błędów. Probowalem ustawić w biosie agp na sztywno 66mhz nic to nie dało - artefakty i zwisy jak byly tak są. Stabilnie chodzi na fsb190 - powyżej już grafa szaleje  

Powiedzcie co może być powodem, ze to nie chce hulać na fsb200 ?

 

Mój sprzęt:

Epox 8 rda+ rev2.1

Barton2500+

Gf4Ti4600  

512Mb DDR3200 TwinMos

zasilacz Chieftec 360-302

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc bo już nie wiem co o tym myśleć.... :cry:

mi się wydaje że plyta jest uwalona. moze nie blokuje pci i agp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja aktualizowałem bios przez Magic Bios poszła jak po maśle.O/C w normie, system stabilny.

 

LPT 1  wspołpracuje b.dobrze 0 problemów.

jakie masz ustawienia w biosie jelsi chodzi o LPT1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak mam małe pytanko. Jestem już trochę zdezorientowany ;]

 

Miałem płyte Epoxa 8RDA+, fajna płyta - cacy. Tylko że to chłodzenia trochę szajskie. Pech chciał, płyta padła.

 

Moja następną płytą postanowiłem że będzie tesh Epox, 8RDA3+. Nie wiem czym to się różni. Ale husss z tym :P Pierwsze spojrzenie na mobo. No, no, jest już w miare dobre chłodzenie. Na NB cooler, a na SB radiator. Więc wchodze na strone Epoxa sprawdzić biosy. I z ciekawości chciałem poczytać coś o mojej płycie. A tu co, lipa. Jakiś inne zdjęcie ;]]] Są dwa 8RDA+ i różnią się tylko chłodzeniem, no to już przebolałem ;] No ale ten jeden ma srebny radiator,

 

Dołączona grafika

 

a ja mam złoty :D

 

Dołączona grafika

 

Dziwne pytanie ;]]

Może ktoś wie, czym to się różni? W ogóle dziwny ten epox, miałem problemy z comami. W ogóle ich komp nie widział, lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z artefaktami w grafice 3d rozwiązany - działo się tak jak miałęm za niskie Vcore - na 1,8v problem odszedł w zapomnienie - tylko mam teraz 58stopni w stresie na Spire WhisperRock IV....

Powinienem się martwić taką temperaturą? Jakie Wy macie maksymalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WLASNIE - VCORE na bank - na procku i zwieksz na ramach tez [bo jak ci ida synchro ramy z prockiem to tez sie wieksze VMEM przyda...]

 

58 to sporawo - ja w stresie mam 42 stopnie [12 h prime] a srednio 35-37 na BARTKU 11x200 [3200+] na 1.650 V wiec jestem zadowolony :) IMO - za duza temp u Ciebie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z artefaktami w grafice 3d rozwiązany - działo się tak jak miałęm za niskie Vcore - na 1,8v problem odszedł w zapomnienie - tylko mam teraz 58stopni w stresie na Spire WhisperRock IV....

Powinienem się martwić taką temperaturą? Jakie Wy macie maksymalne?

58*C to dość dużo - z koleji im wyższa temp. tym wyższy Vcore potrzebny do stabilnej i pracy ... wyższy Vcore to znów wyższa temp.

 

U mnie w Load jest 45C (3000obr.) Idle 43C (2000obr.)

CPU 190x12=2280MHz 1.6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zintegrowana sieciowka, jest strasznie kaprysna... Jednego dnia mam necik, drugiego strasznie zamula, a trzeciego totalnie pada... Wkładam stara sieciowke na Realteku i wszytko smiga bez problemu! Jakosc tej sieciowki pozostawia chyba wiele do zyczenia... Jak pracuja wasze, tez macie z nimi problemy? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Zawsze miałem Intela i nieznam sie na AMD.Musze zmienić sprzęt.Mam trochę mało kasy i proszę was o rade.Mogę kupić Epoxa 8RDA3+ za grosze chce na nim posadzić Bartona 2500 +.Niewiem czy brać tą płytę czy dołożyć 200 złotych i kupić Abita NF7.Prosze o poradę, bo pojęcia o amd niemam a kuple doradzają różne rzeczy i mam chaos w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inny problem:

na dzień dobry chodziłem na fsb=220. Aby nie katować Bartona zmniejszyłem do 217 i było wszystko bardzo dobrze przez kilka miesięcy.

Po jakimś czasie zaczął mi się restartować komputer: mam wrażenie, że pierwszy siada HDD - ale to tylko wrażenie.

Zmniejszyłem fsb do 207 i jest wszystko O.K.

Co jest grane? Mostek północny? Chłodzenie jest oryginalne: radiator + wentyl EPOXa. Pamiątki? Ale przecież się wygrzały!

Zasiłka to kilku miesięczny Fortron od Hadysza 300W. napięcia spoko chociaż Vcore spada chwilami poniżej 1,6V (dokładnie 1,58V). Generalnie oscyluje między 1,616 a 1,632.

Chyba znalazłem przyczynę: jest nią EPOXowy USDM!

Identyczna sytuacja miała miejsce w mojej poprzedniej MoBo: sl-75drv4 - firmowy program do monitorowania temperatur i napięć powodował niestabilność i wieszanie się, EPOXa powoduje restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten epox 8rda3+ jest używany2 miechy(jest to wersja Box)i moge ją kupić za 250 zeta.Chce dać na tym Bartona 2500+ i Twinmosy tvistery 466.Mam jeszcze jedno pytanie jakie copershimy pasują do bartona i co myślicie o tym radiatorze:

http://4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=556 plus papst 80x80 24 volty puszczony na dwanaście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym radiatorze:

http://4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=556 plus papst 80x80 24 volty puszczony na dwanaście

Widziałem gdzieś testy i niestety ten radiator nie powala swoją wydajnością szczególnie przy tej cenie. Wolałbym Thermalrighta np. SLK900 czy Zalmana 7000A Cu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam maly problem na plycie Epox 8rda+ rev 1.1

system uruchamia sie normalnie ale po okolo minucie nastepuje restart

ale system nie uruchamia sie tylko pozostaje black screen i w tym momencie

komunikat na plycie 89 (reserved) i trzeba resetowac z palca

po takim zabiegu wszystko jest niby OK komputer dziala caly dzien

w ostatnim okresie wymienialem procesor i zasilacz

na razie nie moge ustalic co powoduje taka anomalie

 

dzisiaj podczas uruchamiania wydobywaly sie okrutne dzwieki z HDD

(60BG Baracuda) ustaly po 40 sek. moze to wina dysku hmm sam juz nie wiem :?:

jesli potrzeba wiecej danych na temat reszty podzespolow lub konfigoracji

to oczywiscie wszystko podam - sprawdzalem tez na ustawieniach Default i taki sam obiaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inny problem:

na dzień dobry chodziłem na fsb=220. Aby nie katować Bartona zmniejszyłem do 217 i było wszystko bardzo dobrze przez kilka miesięcy.

Po jakimś czasie zaczął mi się restartować komputer: mam wrażenie, że pierwszy siada HDD - ale to tylko wrażenie.

Zmniejszyłem fsb do 207 i jest wszystko O.K.

Co jest grane? Mostek północny? Chłodzenie jest oryginalne: radiator + wentyl EPOXa. Pamiątki? Ale przecież się wygrzały!

Zasiłka to kilku miesięczny Fortron od Hadysza 300W. napięcia spoko chociaż Vcore spada chwilami poniżej 1,6V (dokładnie 1,58V). Generalnie oscyluje między 1,616 a 1,632.

Chyba znalazłem przyczynę: jest nią EPOXowy USDM!

Identyczna sytuacja miała miejsce w mojej poprzedniej MoBo: sl-75drv4 - firmowy program do monitorowania temperatur i napięć powodował niestabilność i wieszanie się, EPOXa powoduje restarty.

Jednak to nie to: prime 95 obnażył gołą prawdę: na moich KinMaxach maksymalnie stabilnie co można wycisnąć to: 203MHz, na 206 już są błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

Jednak to nie to: prime 95 obnażył gołą prawdę: na moich KinMaxach maksymalnie stabilnie co można wycisnąć to: 203MHz, na 206 już są błędy.

ja tez mam KingMax-y 433MHz

ale raczej w moim przypadku to nie to

sprawdzalem je Gold Memory i Mem-test i wszystko jest OK

tak jak pisalem na ustawieniach Default jest to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegos czasu mam problem z wieszaniem sie komputera przy "zimnym starcie", komputer zatrzymuje sie na wykrywaniu dyskow lub jeszcze wczesniej :( . Dopiero po kilku resetach, kiedy procesor osiagnie temperature powyzej 26 stopni C, komputer uruchamia sie dalej bez problemow. Prime95 ponad 12h bez zadnych problemow, max temp. 47 stopni C. Podczas "cieplego startu" nie ma zadnych problemow.

 

Ma ktos jakiegos pomysla jak temu zaradzic :?: thx i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegos czasu mam problem z wieszaniem sie komputera przy "zimnym starcie", komputer zatrzymuje sie na wykrywaniu dyskow lub jeszcze wczesniej  :(  . Dopiero po kilku resetach, kiedy procesor osiagnie temperature powyzej 26 stopni C, komputer uruchamia sie dalej bez problemow. Prime95 ponad 12h bez zadnych problemow, max temp. 47 stopni C. Podczas "cieplego startu" nie ma zadnych problemow.

 

Ma ktos jakiegos pomysla jak temu zaradzic :?:  thx i pozdrawiam

Mam bardzo podobny problem z moja plytka. Kiedys juz szukalem pomocy na forum ale niestety jej nie znalazlem :arrow: moj post

W moim przypadku zauwazylem, ze plyta nie odpala tylko wtedy gdy na dluzej odlacze zasilanie, bo gdy zostawiam wlaczona listwe to nigdy ze startem nie ma problemu. [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

Jednak to nie to: prime 95 obnażył gołą prawdę: na moich KinMaxach maksymalnie stabilnie co można wycisnąć to: 203MHz, na 206 już są błędy.

ja tez mam KingMax-y 433MHz

ale raczej w moim przypadku to nie to

sprawdzalem je Gold Memory i Mem-test i wszystko jest OK

tak jak pisalem na ustawieniach Default jest to samo :(

Ja mam KingMaxy 400.

Memtest i Goldmemmory nie pokazują żadnych błędów przy 220MHz, dopiero prime95 zaczął sypać. Nie podejrzewam aby to była wina Bartka a więc: Kingmaxy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Epoxa 8rda+!!! 8)

Mam zamiar kupić te mobo

Mam A 1700XP Palomino , 256MB PC3200 Twinmos Mtec , Prolink GeForce 4ti4200 , SPIRE Falcon Rock IIl, 80 GBsamsung 7200, 3 GB WD Caviar,Liteon 40x12x48.

mam zamiar zmienic megabajta 300W na Fortrona FSP300-60GTP tego z allegro.

 

Antek chodził na innym kompie na 2000+ ,

Zastanawiałem się jeszcze nad Abitem NF-7 , Asusem A7n8x

Ale czytając posty o tamtych płytach stwierdzam że są one bardzo problemowe , i mogą nie chodzić na moich pamiątkachl.

Co wy mi możecie doradzić???

Czy w przyszłości zmieniając proca na większego np . Antka 2800+ ta konfiguracja będzie "hulać" ????

HELP!! Z góry dzięki.

 

P.S. Czy mogę na tej płycie zmieniać mnożnik na Palomino , czy muszę go odblokowac?? (nie mogę się tego doszukać.)

 

P.S Na starej konfiguracji j.w tylko z mobo MSI KT3 ULTRA 2 miałem 10500 w 3DMARK'u 2001se czy zmiana na 8RDA+ przyniesie znaczną wydajność (single channel) , czy może nie wiele to pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zavader - chyba u mnie jest coś nie tak ale ja mam 22x mnożnik. Może mówimy o czymś innym? :) 8rda+ 1.1, bios najnowszy, czyli z 12 lutego.

i co z tego, ze masz taki mnoznik skoro go nie ustawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec - zavader narzekał że ma tylko 12.5, więc coś u niego jest nie tak skoro ja mam 22.

Nie wiem czy to 22 jest takie nierealne. Mój AXP 2600+ ( fsb 166 )wstał bez problemu przy fsb 200 i mnożniku 10 ( co jest oczywiste ) Więc może fsb 100 ( przecież nie 133, ani tym bardziej 166 czy 200 ) i mnożnik 22 nie byłby problemem? Nie mam jednak zamiaru ryzykować poprawnego działania mojego sprzętu tylko dlatego aby dowieść że jest to możliwe. Nigdy nie bawiłem się poważnie w oc ani też nie uważam się za jakiegoś speca w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec - zavader narzekał że ma tylko 12.5, więc coś u niego jest nie tak skoro ja mam 22.

Nie wiem czy to 22 jest takie nierealne. Mój AXP 2600+ ( fsb 166 )wstał bez problemu przy fsb 200 i mnożniku 10 ( co jest oczywiste ) Więc może fsb 100 ( przecież nie 133, ani tym bardziej 166 czy 200 ) i mnożnik 22 nie byłby problemem? Nie mam jednak zamiaru ryzykować poprawnego działania mojego sprzętu tylko dlatego aby dowieść że jest to możliwe.  Nigdy nie bawiłem się poważnie w oc ani też nie uważam się za jakiegoś speca w tych sprawach.

doucz sie kolego zanim cos powiesz. ja tez mam w biosie mnoznik do 22, ale ustawic moge tylko do 12.5. jest to spowodowane odczytywaniem mnoznika za pomoca 4 bitow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

Jednak to nie to: prime 95 obnażył gołą prawdę: na moich KinMaxach maksymalnie stabilnie co można wycisnąć to: 203MHz, na 206 już są błędy.

ja tez mam KingMax-y 433MHz

ale raczej w moim przypadku to nie to

sprawdzalem je Gold Memory i Mem-test i wszystko jest OK

tak jak pisalem na ustawieniach Default jest to samo :(

Ja mam KingMaxy 400.

Memtest i Goldmemmory nie pokazują żadnych błędów przy 220MHz, dopiero prime95 zaczął sypać. Nie podejrzewam aby to była wina Bartka a więc: Kingmaxy!

@esem

miales racje jednak to pamieci nieszczesne KingMax

dzisiaj przeszly do histori sypia bledami po 1 minucie :evil:

najgorsze jest to ze wczesniej mialem 2x256 TwinMos na m-tec

i po miesiacu mialem taki sam obiaw wymienilem na KingMax i znowu

porazka - zaczynam podejrzewac ze to moze byc wina plyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...