Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

ExodusXXL --> mam ten sam zestaw co ty ta sama plyta te same ramy , ten sam proc --> na ile go krecisz ( u mnie chodził caly czas 10x210 , no i przerobilem go na Athlona :lol: )

aaa sorki 2800+ ( napisz jak go masz ustawionego czy na wysokim fsb czy wysoki mnoznik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie , czy nikt nie spotkal sie z takimi objawami (myszka i klawiatura porzestaja odpowiadac) ??? , fakt zmienilem bios na starszy i jakby wszystko wrocilo do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam z moim Epoxem 8RDA+ ver 2.2 taki problem... otóż czasami za zimnego startu nie ładuje mi sie sterownik z grafiki... i za cholere ni mozna go zainstalować... dopiero po kilkukrotnym restarcie go ładuje... potem już idzie z górki... czy ktoś spotkał sie już z takim problemem?

Druga sprawa: Mam zainstalowane najnowsze stery nvidi do płyty i jeszcze nowsze do dzwięku... i występuje taki o to problem: przy kopiowaniu jakiegoś większego pliku, pakowaniu rozpakowywaniu zeżera mi absolutnei całą pamięć do tego stopnia że zminimalizowanie okna nie jest w praktyce możliwe... miałem wcześniej wersje 1.1 tej płyty i nic takiego sie nie działo... czy jest to może wina sterownika SW Nvidii? czy może czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam z moim Epoxem 8RDA+ ver 2.2 taki problem... otóż czasami za zimnego startu nie ładuje mi sie sterownik z grafiki... i za cholere ni mozna go zainstalować... dopiero po kilkukrotnym restarcie go ładuje... potem już idzie z górki... czy ktoś spotkał sie już z takim problemem?

Ja się spotkałem, ale nic ci nie podpowiem bo sam robie restart jeżeli się nie załaduje, dziwna sprawa bo ten problem wziął się z nikąd, wcześniej go nie miałem. Myślałem że to przez Catalysty 4.2 ale ty masz nVidie i u ciebie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@esem

miales racje jednak to pamieci nieszczesne KingMax  

dzisiaj przeszly do histori sypia bledami po 1 minucie  :evil:

najgorsze jest to ze wczesniej mialem 2x256 TwinMos na m-tec

i po miesiacu mialem taki sam obiaw wymienilem na KingMax i znowu

porazka - zaczynam podejrzewac ze to moze byc wina plyty  :(

No niestety, epox, barton i kingmaxy do serwisu: już nawet ledwo na 166 się zestaw ciągnie.

Szybki serwis nic nie znalazł: u niego rzekomo jest O.K.

Ja mam stabilność na fsb=190 chociaż proc spokojnie idzie na 2200.

Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@esem

miales racje jednak to pamieci nieszczesne KingMax  

dzisiaj przeszly do histori sypia bledami po 1 minucie  :evil:

najgorsze jest to ze wczesniej mialem 2x256 TwinMos na m-tec

i po miesiacu mialem taki sam obiaw wymienilem na KingMax i znowu

porazka - zaczynam podejrzewac ze to moze byc wina plyty  :(

No niestety, epox, barton i kingmaxy do serwisu: już nawet ledwo na 166 się zestaw ciągnie.

Szybki serwis nic nie znalazł: u niego rzekomo jest O.K.

Ja mam stabilność na fsb=190 chociaż proc spokojnie idzie na 2200.

Co mam robić?

U mnie wyszlo szydlo z worka jednak to nie pamieci - odebralem

nowe wkladam wlaczam kompa a tu black screen reset

kolejny i dalej to samo wlaczylem mem-test , gold-memory

bledy po minucie zabralem pamiec i pojechalem do kumpla wkladamy

u niego i wszystko okey. Po wyjeciu plyty z obudowy okazalo sie ze

w miejscu mosfetow laminat na odwrocie brazowy wiec chyba dalej

nie trzeba szukac. Plyta pojechala do serwisu zeby sie nie okazalo ze wroci

strzelilem z piezo kilka razy tu i uwdzie tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem i to jest juz troche frustrujace...chodzi o

1) dzwiek:/ jak komp chodzi zaluzmy ponad 10 godzin to dzwiek juz siada i czasami wogole caly komp zwalnia, dzwiek w winampie (tylko!!) strasznie trzeszczy normalnie avi dziala, a jak chcem na w IE cofnac strone albo otworzyc cos w nowym oknie to na 1-2 sekundy zwalnia kursor masakrycznie nie wiem co robic juz

2) czy bez zadnych modow(lutowanko) na plycie da sie wiecej pocisnac na 8-RDA+ 2.1 jak FSB 200 ??

3) i czy sie zmiesci ZALMAN NB-47J na SB bo mam takiego na NB i ten oryginalny z NB nie pasuje juz na SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki serwis nic nie znalazł: u niego rzekomo jest O.K.

Ja mam stabilność na fsb=190 chociaż proc spokojnie idzie na 2200.

Co mam robić?

U mnie wyszlo szydlo z worka jednak to nie pamieci - odebralem

nowe wkladam wlaczam kompa a tu black screen reset

kolejny i dalej to samo wlaczylem mem-test , gold-memory

bledy po minucie zabralem pamiec i pojechalem do kumpla wkladamy

u niego i wszystko okey. Po wyjeciu plyty z obudowy okazalo sie ze

w miejscu mosfetow laminat na odwrocie brazowy wiec chyba dalej

nie trzeba szukac. Plyta pojechala do serwisu zeby sie nie okazalo ze wroci

strzelilem z piezo kilka razy tu i uwdzie tak na wszelki wypadek.

 

Rozwiązanie: poluzowałem śruby mocujące płytę w kołkach, przeczyściłem baterię BIOSa, ustawiłem timingi na 11-4-4-2,5 i narazie mam stabilne fsb=215. Zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze zadam pytanie na ktore na pewno znalazlbym odpowiedz czytajac te 200 postow ale naprawde nie ma teraznato czasu a musze szybko sie zdecydowac

 

chce kupic epoxa 8rda+ badz 8rda3i do tego duron 1600 badz 1800

wiem ze 1600 ma mnoznik 12.5x, a slyszalem ze jeden z w/w epoxow ma max mnoznik 12.5x wlasnie, jest to dla mnie o tyle wazne ze wiem ze nie podkrece FSB wiecej niz 166 (zasilacz) dlatego takie rozwiazanie bylo by dla mnie slepa uliczka ... FSB 166 i mnoznik juz maxymalny 12.5 ;///

 

dodatkowo chcialbym wiedziec ktora z w/w plyt ma SS i czy cale SS jest warte uwagi bo jakos w danych technicznyhc nie umiem znalezc (moze to specyficzna nazwa ukladu CMI nie wiem)

 

musze dodac ze chcialbym tez do tego kupic hynixy 400 ew. Twimosy sam nie wiem ktore bo slyszalem o problemach na 3i wiec zalezne to bedzie od tego ktora plyte mi polecicie

 

ost rzecza jest ... jezeli kupic juz jedna z tych plyt z jakim rev'em

 

jezeli okaze sie ze jednak uznacie ze jestem leniem a to ze nie mam czasu Was nie ochodzi, post bedzie mial byc usuniety ... to prosze o kontakt by GG 2275376, moze znajdzie ktos czas zeby poza forum mi pomoc

 

przepraszam za metlik i z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec mam problem z Epoxem 8rda,plyta ma rok i 2 dni temu komp sie zawiesil podczas sluchania muzyki i juz nie wstal:( Na plycie oczywiscie FF i cisza.Dzis kilka razy na wyswietlaczu pojawilo sie Cf:-/ ale nadal jest to samo.A i zauwazylem ze jeden kondensator(ten na przeciwko 2 kond kolo agp)jest wypukly u gory wiec jestem ciekaw czy to jego wina.Czy ewentualnie da sie go podnienicna taki sam???

 

Ps gwarancja skonczyla mi sie okolo 10 dni temu:((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czytam juz ten temat ze 2 dni i wreszcie koniec ...

mam straszny problem a nawet 2 !!! :(

dla uściślenia epox 8rda+ rev.2.2 (hyba) limited edition płyta kupiona w czwartek z komputronika , do tego duron 1.4 i radzio 9500@softmod pro :

1) sytuacja wygląda tak jak włączam szyne 200 komp nie wstaje , na obojętnym napięciu durona :( , dopiero jak wsadze napięcie chipsetu 1.8V komp rusza, na fsb 200 ??? co jest cholera czy to ma tak być??

2)przy szynie fsb 200 proc wydaje sie pracować stabilnie przy napięcieach między 1.65-1.75V , brak zmiany mnoznika :( , dziś sprubuje na 1.8V będzie gorąco , komp wydaje sie stabilnie pracować pcmark2002 idzie luźno ale 3dmark i obojętnie jaka grafika 3d wywala mnie do windy :(, też nie mogę sobie z tym poradzić :Próbowałęm fastwrite disable agp 66mhz na stałe, zmiany driverów i nic!!

pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam takie pytanie dotyczace

Epoxa EP-8RDA3I rev 3.1 bios 02/12/2004 (najnowszy)

256MB RAM Elixir-a DDR400 - synchro

oraz durona 1800 procek jest z serii

MIUHB 0329 VPMW --- (czy to HB w serii oznacza ze mozna cache odblokowac olowkiem :wink: :wink: - dzieci nie probujcie robic tego same w domu :D :D

wiec ma odblokowany mnoznik (mostki L1 nie sa przepalone)

jedna z pierwszych rzeczy jaka zrobilem to podkrecenie procka i tu mile zaskoczenie bez zmiany napiecia procek postuje jako 15x250=3750MHz!!!ale wywala sie przy ladowaniu systemu stabilnie smiga 13.5x250=3375MHz wiec to i tak duzo po kilku przejsciach 3dMarka2001 temp nie przekracza 52C na Tytanie TTC-D5TB(3) - ale mysle juz o czyms lepszym i wtedy podniose Vcore i zobaczymy czy 15x250 bedzie stabilne

 

ale teraz troche z innej beczki:

po zaladowaniu win98se odpalam AIDE 3.90(nie moge zainstalowac sandry2004 bo wywala jakis blad - mac) a tam widze ze jak mam ustawione 13.5x250=3375 w biosie to program pokazuje 6.75x268=1812???ktoremu pomiarowi nalezy wierzyc???bo to 3375 to wydaje mi sie ze to zaduzo na ten procek bez podnoszenia napiecia

-sterowniki do plyty mam w wersjii 2.41

-zasilacz to jakis 350W i jak sprawdzalem napiecia miernikiem na wtyczkach do napedow to roznia sie od tych pokazywanych w USDM (USDM zaniza je o okolo 0.3~0.4V)

 

@Niemiec mowisz i masz --- ale cos extra 3375MHz z D1800 o ktorym mowa wyzej

 

 

pozdrawiam karol

 

c:2.jpg

 

 

[/img]

 

 

--------------------

ups widze ze mam problem z zamieszczeniem screenow :oops: moze ktos pomoc?

@Niemiec wysle ci je na mejla jak podasz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

jaki jest najlepszy bios do EPOXSA 8RDA+ rev 2.2

 

bardzo prosze aby mi ktos podal link skad moge sciagnac bede bardzo wdzieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde na mojej gwarancji jak w morde strzelil jest 12 miesiecy:(((((

Nie placz :wink: Pisz do Pronoxu i powiedz ze sprzedawca dal CI tylko 12 miesiecy gwarancji na twoja plyte. Jest to z jednej strony prawidlowe poniewaz sklep na swoje produkty daje tylko 12 miesiecy gwarancji. Dlatego takie inforamcje umieszczaja na karcie gwarancyjnej...

ALe jesli dystrybutor daje 24 miesiace to musza Ci uwzglednic gwarancje. Najlpeiej bnedzie skonaktowac sei z pronoxem i wyslac im ta plytke, a na 100% ja naprawia lub wymienia. Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował Epoxa w Apollo, bo zastanawiam sie ile oni daja na niego gw. Kupilem jakis miesiac temu i dopiero teraz doszlo do mnie ze brak mam jakiejkolwiek wzmianki na temat gw., jedyne co mam to tylko fakture VAT. Czy ta faktura to jest u nich gwarancja??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ExodusXXL --> mam ten sam zestaw co ty ta sama plyta te same ramy , ten sam proc --> na ile go krecisz ( u mnie chodził caly czas 10x210 , no i przerobilem go na Athlona  :lol: )

aaa sorki 2800+ ( napisz jak go masz ustawionego czy na wysokim fsb czy wysoki mnoznik )

Mam ustawionego na 205x11 ale mój Procek nie lubi wysokiego mnożnika jezeli ustawie 175x12.5 to bedzie spox ale juz Np: 177x12.5 zwiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos cos na temat mostka ktory blokuje magistrale w duronie 1800 lub cos na temat 8rda3i i blokadzie szyny powyzej 133mhz?bo jak podniose szyne to procek jest wykrywany w biosie ok ale w win(98se i XP+wincpuid) zglasza sie zawsze jako 1812mhz

cos z tym zestawem jest nie tak

pozdrawiam karol-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam

 

Mamy mały problem

 

podkręciłem mojego AXP1700 na 2600+ (1.7V), pamięci DDR400 na DDR333 z timingami 8-3-3-2.5 (2.7V) i po odpaleniu 3DMarków czy to 2001SE czy 03 widać jak grafika w testach skacze, dosłownie skacze, dostaje tzw. "czkawki"

 

karty graficznej nie podkręcałem, czyżby mój procek nie chciał chodzić dobrze na moim Coolermasterze CP5-7JD1B?

 

pamięci to Kingston DDR400 CL3, ale puściłem je syncho z FSB, nie ma żadnych błędów w PrimeTest, po prostu skacze grafika, sterowniki najnowsze 53.03

 

----------------------------------------

 

ponad 100 fpsów, ale widać jak pokazuje 115 i obraz się co sekundę zatrzymuje

 

odkręciłem procka na 2400+ i wszystko chula, dziwne, przecież mam serię JIUHB DUT3C, czyli dobra seria, czyżby wentylator nie dawał rady?

 

Speedfan pokazuje 51C

 

na NB i SB mam radiatory

 

-----------------------------------------

 

 

czyżby mój komp nie chciał się w ogóle podkręcać?!

co jest do fiksa

 

BIOS najnowszy z 12/2/2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował Epoxa w Apollo, bo zastanawiam sie ile oni daja na niego gw. Kupilem jakis miesiac temu i dopiero teraz doszlo do mnie ze brak mam jakiejkolwiek wzmianki na temat gw., jedyne co mam to tylko fakture VAT. Czy ta faktura to jest u nich gwarancja???  :?

Ehh ustawowo sprzedawca daje Ci 12 miesieczna gwarancje na towar ktory u niego nabyles. Jesli producent/przedstawiciel danej firmy daje wiecej niz 24 miesiace to sprzedawca moze ale nie musi przyjac danego produktu po 12 miesiacach. Jesli nie przyjmie jestes zmuszony sam wyslac prdukt do przedstawiciela/prducenta.

 

Ja jak kupowalem plyte dostalem 12 miesiecy gwarancji (tak napisali w karcie gwarancyjnej). Jak sie dowiedzialem ze Epox daje 24, to psozedlem do sklepu lekka zjebka i zmienili wpis na 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Epoxa 8RDA+ i mam pytanie - czemu nie działa mnoznik wyzszy niz 12,5.Wcześniej miałem Solteka i tam nie było z tym problemu.Mam wersje 2.2 Limited Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...