Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde w takim razie chyba niedostalem wszystkich "sledzi" jakie powinienem dostac ja mam tylko jeden z 2 wyjsciami usb jeden z 2 ieee

i jeden z gameportem, to wszystko nic do czego potrafilbym podlaczyc glosniki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde w takim razie chyba niedostalem wszystkich "sledzi" jakie powinienem dostac ja mam tylko jeden z 2 wyjsciami usb jeden z 2 ieee

i jeden z gameportem, to wszystko nic do czego potrafilbym podlaczyc glosniki :/

dostales wszystkie...ten dodatkowy sledz trzeba dokupic oddzielnie, (np na stronce epoxa) albo kupic od mobo MSI i przerobic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.Chcę sflashować bios tym magic flashem, a on po połączeniu się z serverem wyswietla, że bios mam najnowszy.Dziwne to jest, bo bios mam z 17.01.2003.Ktoś wie, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.Chcę sflashować bios tym magic flashem, a on po połączeniu się z serverem wyswietla, że bios mam najnowszy.Dziwne to jest, bo bios mam z 17.01.2003.Ktoś wie, o co chodzi?

A co jest nowszy? Jak tak flashuj nowszym a jak nie to poczekaj na nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SPDIF to należy na nie wydać 5zł. Wyjście jest na 2 pinach, opisanych w instrukcji (spdif out i gnd). Podłącza się to nawet przez zwykly przewód do wejścia zestawu dźwięku przestrzenego albo przez chincha, albo przez inne gniazda (do nich też wystarczą dwa przewody). I działa. I nie trzeba żadnej karty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , że jest, to wiem.Chodzi mi o to , żeby ten magic bios pokazał, że na prawdę jest magic i zrobił to , co do nie go należy, czyli ściagnał i wgrał najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , że jest, to wiem.Chodzi mi o to , żeby ten magic bios pokazał, że na prawdę jest magic i zrobił to , co do nie go należy, czyli ściagnał i wgrał najnowszy bios.

Wersja beta Magic Biosa którą zassałem z amerykańskiej strony Epoxa wykrywa najnowszy bios 8RDA4212.BIN. Nie polecam tego biosa bo do stabilnej pracy CPU potrzeba większego napięcia - wiele osób zgłaszało ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego biosa bo do stabilnej pracy CPU potrzeba większego napięcia

A jaki mógłbyś polecić? Póki co jade na defaultowym z rev.2.1

 

Nie mam pojęcia jaki masz defaultowo ale bardzo dobrym biosem jest 8RDA3A17.bin i na tym obecnie jadę. Datowany jest na 10/17/2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nie wielki problem.Mianowicie czesto gdy procesor jest obciazony( naprzyklad podczas testu primem z glosnikow wydobywaja sie jakies dziwne piski, a podczas benchmarku tym programem slychac jakby ćwierkanie:/) Konfiguracja jak w opisie stery audio (soundstorm) nforca 3.13 . Czy mial ktos podobny problem z dziwiekiem z 8rda+ i czy wogole da sie cos z tym zorbic nie wliczajac zakupu innej karty dziwiekowej.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem kiedys, pomogła reinstalka systemu.Stery 3,13 chyba nie są najlepsze, jadę na jakichś wcześniejszych teraz.

A na jakich sterach jedziesz?? Winde stawialem 2dni temu no i nie pomoglo moze faktycznie to te stery, dawalem tez nowsze jakies 4.09, ale na nich tez to bylo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na 2,45 cały czas.Ale wcześniej pamietam , że pomimo sterów po jakimś czasie z dźwiękiem problemy byly w grach szczególnie po pewnym czasie, wiec wnioskuję, że z przegrzewania.Spróbuj odkręcić sprzęta i zobacz czy wtedy też to się dzieje.W grach pomagało mi czasem wpisanie sound_restart.Po reinstalce nie miałem już problemów z rok i do tej pory nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze sterownikami audio 4.31.Posiadam głośniki 4.1. Po wgraniu tych sterów nie mam dzwieku na tylnych kolumnach wczasie odtwarzania mp3. Podczas filmów jest ok.

Co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem ze sterownikami audio 4.31.Posiadam głośniki 4.1. Po wgraniu tych sterów nie mam dzwieku na tylnych kolumnach wczasie odtwarzania mp3. Podczas filmów jest ok. 

Co mam zrobić??

witam!

 

zapomniales dodac ze nie masz dzieku w tylnych kolumnach jak odtwarzasz mp3 w winampie ale jesli sie myle to sory

jezeli mam racje przestaw w sekcji output plugins na direct sound output pomaga

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo szydlo z worka jednak to nie pamieci - odebralem

nowe wkladam wlaczam kompa a tu black screen reset

kolejny i dalej to samo wlaczylem mem-test , gold-memory  

bledy po minucie zabralem pamiec i pojechalem do kumpla wkladamy

u niego i wszystko okey. Po wyjeciu plyty z obudowy okazalo sie ze

w miejscu mosfetow laminat na odwrocie brazowy wiec chyba dalej  

nie trzeba szukac. Plyta pojechala do serwisu zeby sie nie okazalo ze wroci

strzelilem z piezo kilka razy tu i uwdzie tak na wszelki wypadek.

 

Moje pamięci i MoBo poszły ponownie do serwisu...

Dzisiaj dostałem odpowedź: mam nowe pamięci i nową MoBo. Zamieniam 8rda3 na 8rda+ Chyba słuszna decyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kącik Epoxa 8rda+ jest dobrze rozwinięty :]

Więc może teraz ja coś napisze.

Kupiłem wczoraj właśnie tego Epoxa 8RDA+ v2. Podłączyłem go odpaliłem i wszystko poszło 100x11 (mam Bartona 2500+). Zworka była ustawiona na 133/166/200, więc ręcznie ustawiłem na 166 i zapamiętałem. Komp nie przeszedł postu, zaczął piszczeć. Wyłączyłem i włączyłem i znowu odpalił sie na 100x11. Próbowałem jeszcze kilka razy i wkońcu wyszło :] Odpalam instalke windy. Przyszła pora na wpisywanie w okienka danych, a tu nie moge manewrować myszką :/ Za 4 podłączeniem myszka ożyła :/ Zainstalowałem winde + sp1 i nastepnie stery do MOBO. Zawiecha przy zamykaniu systemu. Twardy reset, wyjmuje płyte i komp piszczy. Wyłączam i włączam a tu nagle jakieś hieroglify podczas postu wtskoczyły. Żadnego napisu nie dało się przeczytać i były pionowe, kolorowe paski z różnych znaków na monitorze oraz piski :/ Zrobiłem clear CMOS i wróciło do normy. Wszystko już hula ładnie, ale kurde wczoraj wieczorem mi znowy przy restarcie zaczął piszczeć. Wyłączyłem i włączyłem i się uruchomił. Powiedzcie mi coś na temat CPU interface bo wydaje mi się że to ona jest powodem piszczenia. :/

Aha, wcześniej jak nppodnosiłem fsb np do 170 (delikatnie :P ) to komp piszczał, wyłączyłem włączyłem ustawienie ponowne 170 save i ruszał. Dopiero za drugim razem łapał ustawienia. Płyta dzisiaj ma 2 dzień. Napiszcie mi co o tym sądzicie...

Taki sobie referacik napisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo szydlo z worka jednak to nie pamieci - odebralem

nowe wkladam wlaczam kompa a tu black screen reset

kolejny i dalej to samo wlaczylem mem-test , gold-memory

bledy po minucie zabralem pamiec i pojechalem do kumpla wkladamy

u niego i wszystko okey. Po wyjeciu plyty z obudowy okazalo sie ze

w miejscu mosfetow laminat na odwrocie brazowy wiec chyba dalej

nie trzeba szukac. Plyta pojechala do serwisu zeby sie nie okazalo ze wroci

strzelilem z piezo kilka razy tu i uwdzie tak na wszelki wypadek.

 

Moje pamięci i MoBo poszły ponownie do serwisu...

Dzisiaj dostałem odpowedź: mam nowe pamięci i nową MoBo. Zamieniam 8rda3 na 8rda+ Chyba słuszna decyzja?

 

@esem

 

Dzisiaj po blisko trzech tygodniach dostalem nowa plyte

okazalo sie ze Pronox nie poradzil sobie z usterka i odeslal

plyte do Epoxa a ten przyslal mi dokladnie taka sama czyli rev 1.1

ale zalatwilem z kolega u ktorege kupilem i wymienil mi na rev 2.2

wkladam te swoje King(szajs)max i dokladnie taka sama sytuacja

jak przed tem pamieci byly nowe wymienione tusz przed padem plyty

zwisy resety i zrzuty pamieci dzisiaj sprawdzalismy pamiec na MSI

i dzialaja nie wiem ale ten KingMax ma chyba alergie na Epoxa

mam tej sytuacji juz dosyc czekam teraz na nowe TwinMosy

jak to nie pomoze to Epox Good-Bay zmieniam marke mobo

 

Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem moja przygode z epoxem wlasnie na kingmaxach. Najpierw 1X256 mb ddr 400 potem doszla 2 kostka 256 ddr 433. Nie udalo mi sie tych kosci w zaden sposob puscic stabilnie w dualu. W singlu szly max 230 mhz przy 2,77 v . Pamietam ze te kosci nie lubily wysokiego napiecia, dopiero po 2-3 tygodniach tolerowaly napiecie 2,77 v . Na poczatku mialem zwisy jak dalem 2,77 v. Zwlaszcza ta 400 mhz kosc byla wrazliwa. Potem sie jakos to wszytko dotarlo i dzialalo nawet nawet. Teraz mam twinmosy na mtecach i nie mam zadnego problemu jaki mialem z kingmaxem, chociaz tu odwrotnie ma sie sprawa napiec gdyz stabilnie jest dopiero na 2,9 v. Pamieci ida bez problemu w dualu do 233 mhz przy cl 2,5.

Odnosnie tych krzakow przy starcie to mialem to na kingmaxach jak chodzily na 221 mhz, nie wiem od czego to zalezalo, ale zawsze za drugim razem odpalalo wszystko bez klopotu. Czasami mialem tez tak ze komp zatrzymywal sie po wykryciu modelu procka. Takze te kingmaxy ktore mialem to nie byly zle kosci ale niemniej trzeba bylo je troszke wybadac zanim jakos dzialaly. Ale twinmosy polecam, zwlaszcza, ze w 3miescie sa to chyba najtansze firmowe kosci :) ja placilem 398 za "zestaw do duala" ( roznica w serii 17 jednostek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

Dzisiaj po blisko trzech tygodniach dostalem nowa plyte

okazalo sie ze Pronox nie poradzil sobie z usterka i odeslal

plyte do Epoxa a ten przyslal mi dokladnie taka sama czyli rev 1.1

ale zalatwilem z kolega u ktorege kupilem i wymienil mi na rev 2.2

wkladam te swoje King(szajs)max i dokladnie taka sama sytuacja

jak przed tem pamieci byly nowe wymienione tusz przed padem plyty

zwisy resety i zrzuty pamieci dzisiaj sprawdzalismy pamiec na MSI

i dzialaja nie wiem ale ten KingMax ma chyba alergie na Epoxa

mam tej sytuacji juz dosyc czekam teraz na nowe TwinMosy

jak to nie pomoze to Epox Good-Bay zmieniam marke mobo

Quest

Mi zaproponowano w zamian za 8rda3 rev. 2.0 8rda3i rev. 3.1. Ja jednak za symboliczną dopłatą wziąłem 8rda+ rev. 2.2.

Kingamaxów nie mieli więc dali mi bez prawa zabrania głosu jakiekieś Kingstony PC400 jeden na Samsungagach drugi na Infecośtam.

Dzisiaj powinna dojść paczka więc przez sobotę i niedzielę będę miał pełny pogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8rda+ rev 2.2 (wymieniona za padnieta rev 2.1) i Jestem zawiedziony.

225mhz fsb @ vdd 1.8 to max , na 230 nawet nie postuje.

Co sie stalo z ta firma,takie dobre moba kiedys robili. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem epoxa do serwisu ( wieszal system niemilosiernie ), po 3 tyg! wymienili mi na nową. Wkładam wczoraj do kompa, wszystko chodzi ladnie pięknie na fsb 200. No to dalem mu 215 komp sie nie uruchomił to wylączyłem go, zworką reset biosu, wlanczam i nic, wogole nic sie nie dzieje, tak jakbym prądu nie miał :evil: Proszę o pomoc.

Rev 1.1

Barton 2500

geil 2 x 256MB 400 CL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem epoxa do serwisu ( wieszal system niemilosiernie ), po 3 tyg! wymienili mi na nową. Wkładam wczoraj do kompa, wszystko chodzi ladnie pięknie na fsb 200. No to dalem mu 215 komp sie nie uruchomił to wylączyłem go, zworką reset biosu, wlanczam i nic, wogole nic sie nie dzieje, tak jakbym prądu nie miał  :evil: Proszę o pomoc. 

Rev 1.1

Barton 2500

geil 2 x 256MB 400 CL2

mialem to samo; wyslalem do serwisu i dostalem nowa plyte (po 3 tygodiach);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...