Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

jak wyłączyć w biosie EPOX-8RDA3+ karte sieciową i FireWire (IEEE-1394)?? 

 

daje na disable lan w biosie ale to nic nie daje bo koło zegarka mam połączenie sieciowe 

 

chce też wyłaczyć Firewire bo w karcie muzycznej mam , a po co ma mi zasoby i przerwania zajmować

ja wszystko w biosie powyłączałem, ale przed instalacja xp`eka, i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

jak wyłączyć w biosie EPOX-8RDA3+ karte sieciową i FireWire (IEEE-1394)?? 

 

daje na disable lan w biosie ale to nic nie daje bo koło zegarka mam połączenie sieciowe 

 

chce też wyłaczyć Firewire bo w karcie muzycznej mam , a po co ma mi zasoby i przerwania zajmować

ja wszystko w biosie powyłączałem, ale przed instalacja xp`eka, i spokój.

a co tu ma do rzeczy instalacja xp? zresztą nie mozna wyłazczyć firewire w EpoX 8rda3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ze 45 stron tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z kartą telewizyjną na Epox 8rda+. A mianowicie po włączeniu programiku do oglądania, po chwili wyłącza się dźwięk. Karty dźwiękowe sprawdzałem dwie KWorld mepeg tv station i WinFast tv 2000 xp i w obu przypadkach jest to samo. Czemu może sie tak dziać? Proszę o pomoc. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyscie napisac jakie macie temperatury na NB z zalmanem ZM-NB47J - ofkozz na 8RDA+ !

 

ja na 1463mhz(deflaut) przy temp

proca 38st mam na NB 32-33st

 

a na szynie 200-230 temperatura podnosi sie o 2st!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero skończyłem czytać ten topic, strasznie on długi. Chciałbym podzielić sie z innymi paroma spostrzeżeniami i uwagami. Po pierwsze zapytałbym jak długo trzeba grzać gumę na NB suszarką żeby oderwać radiator. Po drugie czy jest inna droga do zrobienia VDD moda niż lutowanie, bo sam tego zrobie a nie chce komuś dawać płyty żeby mi w niej grzebał. I po trzecie, nie rozumiem zachwytu niektórych osób nad Soundstormem z 8rda+, dla mnie jest to znakomity układ zdławiony kodekiem Realtek, przez to jakość dźwieku jest bardziej niż tragiczna (jak dla mnie), dźwięk jest jakiś taki drewniany i suchy, bez głębi. Na co dzień używam SBLive (najstarszy model, bez DD5.1) i uważam że bije on na głowę Soundstorma jakością dźwięku. Może po cyfrowym wyjściu jest dużo lepiej, ale ja nie dysponuje sprzętem audio z wejściem spdif, więc nie mogę tego sprawdzić. Ostatnio słyszałem nawet Audigy2 i w tym przypadku to już jest masakra. Dźwięk jest tak czysty i dynamiczny, że nawet mój live padł na twarz, nie mówiąc już o SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Epox 8rda+. Przy ostatnim @procka musiałem zresetować CMOS, po urucjomieniu okazało się że mam zmieniony MAC adres karty sieciowej. Czy ktoś wie gdzie się zmienia ten MAC adres? W BIOSie próbowałem ale można wpisać tylko 6 pierwszych cyfr i żadnych liter...

 

Update

Już OK

Właściwości karty----Zaawansowane----Network adres----wpisujesz MAC (bez pauz np. 040502085C4C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym tematem, caly czas dostaje e-mail-e o pojawieniu sie odpowiedzi, gdy klikam na link wyswietla mi informacje ze podany post nie istnieje, stron widze ze jest 86, a ja moge tylko 84 przeczytac bo dalej wyswietla mi ten sam komunikat, ciekaw jestem czy teraz bedzie podobnie?

Pozdrawiam

Ps Z zadna plyta nie mialem tyle problemow co z ta, moze kiedys z ECS, ale to bylo bardzo dawno. Jak bym wiedzial ze ta plyta ma duze wymagania co do pamieci to chyba bym jej nie nabyl, a teraz musze sie meczyc. Myslalem ze KHX to dobre kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym tematem, caly czas dostaje e-mail-e o pojawieniu sie odpowiedzi, gdy klikam na link wyswietla mi informacje ze podany post nie istnieje, stron widze ze jest 86, a ja moge tylko 84 przeczytac bo dalej wyswietla mi ten sam komunikat, ciekaw jestem czy teraz bedzie podobnie?

(...)

to jes temat widmo niby jest ale nikt go nie widzial

 

ps. tez mam taki problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko moze odpowiedz juz padla ale 85 stron postow to dla mnie troche za duzo :) mianowicie gdy wylaczam kompa to moja karta sieciowa oraz myszka dalej sie swieca czy jest to normalne?? posiadam 8rda+ rev1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopek, u mnie tez sie myszka swieci i nie widze w tym problemu.

 

 

Panowie czy ktoś może potwierdzić taką tezę, ze płyta Epox 8RDA+,nie radzi sobie w dualu z cl2, ( można tez dodać ze przy magistrali 200 i powyżej)?

Czy ktoś z was ma pamieci cl2, które siedzą na tej płycie i nie ma z nimi żadnych problemów, ja mam HyperX 2x 512/KHX3200A cl2, i jeszcze mi się nie zdarzyłoby w dualu chodziły mi te kości razem, ciągle któraś jest w serwisie, zawsze mam ustawione cl2(oczywiście na singlu), i nigdy tego nie sprawdzałem, aktualnie śmigam na jednej kości?.

Znudzony tymi problemami (twierdziłem ze Epox nie lubi KHX, nie sa z jednego wafla i nie wiadomo, jakie pod radiatorami sa pamieci, na innych płytach nie było problemów) postanowiłem ze kupie z allegro 2x512 GEIL 400 cl2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26709179 zacząłem dyskutować z sprzedawca i przedstawiłem mu mój problem, a ten stwierdził ze moja płyta sobie nie radzi z cl2. Czy sprzedawca ma racje, jak spoglądam na konfiguracje to przeważnie ludzie maja TwinMos-y cl 2.5? Może lepiej kupić jakieś GEIL cl2.5?

 

Prosze cos mi poradzic, dlaczego nik sie do tego nie kwapi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopek,  u mnie tez sie myszka swieci i nie widze w tym problemu.

 

 

Panowie czy ktoś może potwierdzić taką tezę, ze płyta Epox 8RDA+,nie radzi sobie w dualu z cl2, ( można tez dodać ze przy magistrali 200 i powyżej)?

Czy ktoś z was ma pamieci cl2, które siedzą na tej płycie i nie ma z nimi żadnych problemów,  ja mam HyperX  2x 512/KHX3200A cl2, i jeszcze mi się nie zdarzyłoby w dualu chodziły mi te kości razem, ciągle któraś jest w serwisie, zawsze mam ustawione cl2(oczywiście na singlu), i nigdy tego nie sprawdzałem, aktualnie śmigam na jednej kości?.

ja mam 2x 256 khx 433 i dzialaja bez problemu na 11 3 2 2 na 11 2 2 2 musze troche zjechac z nominalnej szyny 217 bo czasami wala bledami w windowsie.

 

Ale dodam ze mam bez "A" wiec to moze byc Twoja bolaczka z tymi kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Epoxa 8RDA+, Athlona 2200+, 256 RAM 333MHz (Kingstony),

 

defaultowo komp mi chodzi na szynie 133MHz i pamieci tez na 133MHz,

 

chce podkrecic szyne do 166, aby pamieci pracowaly tez z taka czestotliwoscia,

ale zawsze jak zmienie szyne z 133 na 166 to komp nie startuje, tylko wydaje glosnie pikanie i trzeba restartowac CMOS-a i loadowac w biosie defaultowe ustawienia,

 

probowalem juz wielu rzeczy, wkladalem kosc RAM-u do wszystkich slotow (od DIMM1 do DIMM3) ale zawsze jest to samo,

obojetnie jaki bedzie mnoznik (czy 11, czy 12.5, 13.5) to nic nie zmienia, nawet jak ustawilem szyne fsb na 166, a pamieci na 133 to tez sie chrzanilo,

 

choc jesli szyne podkrecilem tylko na 150 to poszlo, ale wyzej sie nie daje.

 

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany!!!

O godzinie 11 bylem na gieldzie pod Gus-em, by tam sprawdzic plytke. Sprzedawca zapodal Twistery cl2.5 2x512, uruchomienie kompa wszystko dziala, poprosilem o jakies cl2, byly tylko ocz- 2x256, uruchamiamy kompa wszystko dziala. Jakowo koledze obiecalem swoje HyperX to sam sobie kupilem Ocz, z mozliwoscia wymian na 2x512. Wracam do domu podlanczam , odpalam, smiga, kolega mnie prosi bym podlaczyle jego komp i sprawdzil KHX, patrze tez smigaja. Ponownie uruchamiam swoj komputer , a tu niespodzianka, przestalo dzialac. Rece opadly do konca. Rozbieram kompa, biore plyte i do sklepu, myslalem ze na dwa tygodnie bede uziemniany , a tu znowu niespodzianka od reki druga plyta taka sama - nowa i wlasnie ja testuje, jak na razie jest git. Zaoferowali mi sie, ze jak padnie i ta, to od reki na Abita AF7sl mi wymienia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem ostatnio maja 8rda+ rev1.1 i przyslali mi rev 2.2 ma ona dodatkowy radiator i mam pytanko na wczesniejszej zmienialem radiator z nb na sb a na nb zakladalem radiatorek taki jak jest w geforcach 4 mx z malym wiatraczkiem takie gowienko za 25 zyla i czy taraz mam tez tak zrobic czy zostawic tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. AGP ustaw na 66 albo na auto, co powinno skutkować też ustawieniem na 66 Mhz.

2. Ram najlepiej synchro z prockiem, co daje największą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy do plyty Epox8RDA+rev2.2 jest mozliwosc dokupienia np. na Allegro panelu przedniego przez ktory bym wyprowadzal dzwiek na sluchawki, lub podlanczal mikrofon. Bo trzy wyjscia z tylu komputera mam juz zajete przez system 5.1 i bez sensu jest bym to wszystko odlanczal gdy chce sluchac na sluchawkach i rozmawiac przez mikrofon? Wiem ze taki panel jest w modelu wyzszym Epoxa, dzwonilem do sklepu, ale tam mi powiedzieli ze nie mozna tego panelu kupic.

Plyta jest super, ale do pelni szczescia brakuje mozliwosci podlaczenia Front Panel Audio Conector.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

czy ktoś z was miał problemy z modułami Kingston 512 MB DDR400 CL3 i GeiLami 256 MB DDR 400 na 8RDA+ rev 1.1?

 

obie nie chcą iść na 400 MHz - wywalają błędy w MemTeście

 

podnoszenie napięć nie pomaga, możliwe, że właśnie z GeiLem się gryzie płyta, ale szkoda mi wyjmować, bo to zawsze 768 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze mam maly problem z tą plytka , kurde kiedy zainstalowalem jakies nowe stery do tej plyty(niepamientam jakie :roll: ) to WinXP zacząl mi sie 2 razy dluzej uruchamiac niz na firmowych sterach Epoxa wiecie moze dalczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze mam maly problem z tą plytka , kurde kiedy zainstalowalem jakies nowe stery do tej plyty(niepamientam jakie :roll: ) to WinXP zacząl mi sie 2 razy dluzej uruchamiac niz na firmowych sterach Epoxa wiecie moze dalczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przyznam sie ze przeczytanie 85 stron to dla mnie niemozliwe bo korzystam z modemu ...

 

wiec chcialem zapytac czy od jakiego rev. 8rda+ nie ma problemow z fsb 200, 215 (tyle mi wystarczy) ?

 

chcialem zapytac czy 8rda+ nie bedzie mial problemow z memekami hynix 512 cl3 ???

i z jakimi memkami bedzi mial na pewno problem (nie interesuje mnie dual)

 

i z czym jeszcze moge mie problem ?

 

chce kupic albo 8rda+ albo Abita nf7-sl i nie wiem co ??

 

epox -> 360 zł

abit -> kolo 400 zł

 

dziekuje za wszystki odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki Creative INSPIRE 6700 6.1. Wszystko działa cacy, nic sie nie psuje, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie wiem czy te głośniki mogą działać z soundstorm jako "5,1 dolby digital".Niby głośniki mają zgodność z Dolby Digital Surround EX, ale w kreatorze pracy głośników w nvmixer wychodzi, że głośniki nie są "dolby". Może jest jakiś sposób, czy tak już musi być?

 

W specyfikacji głośników napisane jest: "Obsługuje odtwarzanie Dolby Digital® Surround EX przy współpracy z kartą Sound Blaster® Audigy™ 2 i technologią Creative Multi-Speaker System® (CMSS®)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mobo jest jakies dziwne. ma bardzo wytrzymale na obciazenie gniazdka fan. gdzies czytalem, ze max to 8W a ja mam teraz podlaczone pod cpu_fan delte 120mm pobierajaca bez mala 20W i chodzi to bez zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...