Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Spr. także organoleptycznie 8) (z serwisantką 8O :twisted: ) że DIMM1 służy wyłącznie

 

Ja mam nieco odmienne doswiadczenia niz Ty, choc na 8RGA+, ale tu chyba roznica nie jest istotna. Zreszta u mnie w instrucji pisze, zeby pakowac pamiec najpierw do DIMM1, ale jednak czasami i tak niektore pamieci (moj TwinMOS) gdzie by nie wsadzic, to i tak nie pojdzie (ale pomaga wlozenie jakiejs innej dowolnej kolezanki) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki topik to podajcie max timingi na pamięci

 

Max jakie miałem to 2-2-2-2 8O 8) ale pamięci puszczone były na 266, teraz mam 5-2-2-2 i jest spox (ewentualnie 6-3-3-2 ale to jak próbuje wycisnąć max FSB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad najlepsze sterowniki do nForce2? Slyszalem,ze ze stronki Asus'a jakies 1.6, ale jakos znalezc nie moge tego gdzie to czytalem. Powiedzcie jakie, skad,a najlepiej rzuccie calego linka.

 

Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w niektórych gierkach i czasem w WMP podczas odwarzanie dźwięku słychać trzaski, jak to usunąć????

I jeszcze jedno nie moge zainstalowć czegoś w rodzaju SoundManagera w ControlPanelu.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUdzie !!!!!!!!!!!!!!!! Po jakie licho kolejny post na temat 8RDA+ ???????????!!!!!!!!!!!!!! tyle jusz tego bylo !!!!

Primo 1 )

To jest jeden post gdzie maja byc wszystkie pytania. Po to by nie tworzyc 50 nowych w ciagu miesiaca

2) Jakbyś przeczytał początek to byś wiedział :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem kolejne z 1000 i jeden zastosowań wyłamanej zaślepki obudowy :) . Moje zaślepki służą już jako element poprawiający docisk bloku CPC shit :) , obejma na radiator grafy poprawiajaca docisk do pamięci i przy okazji robiąca za HeatPipe :) , a teraz jeszcze zapinka do BlueOrba :) .

 

Jak wszystkim wiadomo Orb ma inny roztaw zaczepów niz te na Epox wiec wziąłem zaslepkę (juz ostatnia mi została :) ) wyciałem ją na szerokość wypolerowałem i zrobiłem otwór na mocowanka. Potem odkreciłem wentyla na Orbie wyłamałem standardowe zaczepy, bo przeszkaczały, przełożyłem zapinke przykreciłem na to wentyla spowrotem i tera wreszcie jest docisk taki jaki powinien być :) i się nie boje że mi cos odpadnie czy się odklei.

 

Polecam wszystkim :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem najnowszego biosa bez reseta cmos przed i po wgraniu jakoś wszystko elegancko sie wgrało mam zainstalowane orginalne stery Nvidia razem z IDE SW i jakoś komp normalnie wstaje po sleepie i jak narazie brak problemów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń :

1) Jeżeli ktoś ma tylko 1 kość DIMM to lepiej osadzić ją w gniazdach DIMM3 lub DIMM2, w DIMM1 cuda siem dzieją (wykorzystywane jest ono tylko do DUAL DDR)

2)Upgrade Biosu TYLKO NA NIEPODKRĘCONYM SPRZĘCIE

 

hawk...poczatkowo chcialem Cie dorwac (bez insynuacji :-) ) i ucalowac...bo bo ten problem z pamiecia spedzal mi sen z powiek :-). Zmienilem bank z 1 na 3. Wczesniej nie moglem przekroczyc 150 Mhz. Za cholere...w golden memory wywalał mi sie przy 3% za kazdym razem nawet przy timingach maksymalnie wysokich, z cala pewnoscia te pamieci to gowno , ale bylem prawie pewien ze to wina plyty bo bylo yo conajmniej dziwne. Teraz po paru testach optymalne ustawienie jakie osiagnalem to 12,5 x 160 Mhz (timingi 7-3-3-2,5) ...dzieki temu moglem w koncu proca puscic na 2 Ghz golden memory doszedl mi do 30 procenta to jakies 15 minut testow i uznalem to za "pewien" stopien stabilnosci. Na 166 Mhz znowu mnie wywala przy 14 % a nie wiem czy jest sens jeszzce timingi podnosic (jest??? ),fakt faktem ze pamieci sa niby 333Mhz na gwarancje ich oddawac nie che bo bede bez pamieci 3 tyg i bez kompa wiec to chbya mijasie troche z celem. Tak czy inaczej, dzieki za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem najnowszego biosa bez reseta cmos przed i po wgraniu jakoś wszystko elegancko sie wgrało mam zainstalowane orginalne stery Nvidia razem z IDE SW i jakoś komp normalnie wstaje po sleepie i jak narazie brak problemów!!

Następnym razem mobo może już nie wstać 100x wgrasz bios przy oc systemu a 101 ci siem wysypie lepiej dmuchać na zimne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hawk...poczatkowo chcialem Cie dorwac (bez insynuacji :-) ) i ucalowac...bo bo ten problem z pamiecia spedzal mi sen z powiek :-). Zmienilem bank z 1 na 3. Wczesniej nie moglem przekroczyc 150 Mhz. Za cholere...w golden memory wywalał mi sie przy 3% za kazdym razem nawet przy timingach maksymalnie wysokich, z cala pewnoscia te pamieci to gowno , ale bylem prawie pewien ze to wina plyty bo bylo yo conajmniej dziwne. Teraz po paru testach optymalne ustawienie jakie osiagnalem to 12,5 x 160 Mhz (timingi  7-3-3-2,5) ...dzieki temu moglem w koncu proca puscic na 2 Ghz golden memory doszedl mi do 30 procenta to jakies 15 minut testow i uznalem to za  "pewien" stopien stabilnosci. Na 166 Mhz znowu mnie wywala przy 14 % a nie wiem czy jest sens jeszzce timingi podnosic (jest??? ),fakt faktem ze pamieci sa niby 333Mhz na gwarancje ich oddawac nie che bo bede bez pamieci 3 tyg i bez kompa wiec to chbya mijasie troche z celem. Tak czy inaczej, dzieki za pomoc :-)

jeżeli to są 333 to powinny działać bez problemu. Możesz zrobić coś takiego: ustaw w biosie proca normalnie (FSB133), a pamięci na FSB166 (to jet chyba 120% o ile pamiętam), timingi z SPD Optymalnie (zobaczysz wtedy fabryczne ustawienia timingów) i wtedy zobacz czy przejdzie. Jeżeli masz kość włożoną w DIMM2 lun DIMM3 to powinno latać bez problemu, jak nie to niestety kostki są do du...... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam oc nie podkrecam narazie bo mi nie potrzeba tylko ze mam ustawienia w biose swoje i nie robiłem clear cmos i jakoś wszystko ok!!

8) :P reset biosu robi siem tylko przy oc. Jak nie masz oc to nie ma sęsu robić clear cmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dla tych ktorym POWER_LED swieci zbyt slabo: na zlaczce sa dwa VCC (przynajmniej na 8RDA+) podlaczasz sobie + do pina 1 (a nie do 3 jak sugeruja w manualu) i swieci znacznie jasniej - to mile ze epox pomyslal o mniej i bardziej dyskotekowych gustach uzytkownikow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznaćże jakbym szybciaj poczytał ttopic'i na forum to mój epoksik by nie powędrował do serwisu z uszkodzonym biosem :(Muszę przyznaćże jakbym szybciaj poczytał ttopic'i na forum to mój epoksik by nie powędrował do serwisu z uszkodzonym biosem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 slot DIMM hmm warto chocby tam wetknac DDRAM ze wzgledu na mniejsza temp otoczenia - blisko DIMM1 sa polozone cooler + radiator na NB i emituja troche ciepelka, a przy OC to kazdy stopien C moze zawazyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 slot DIMM hmm warto chocby tam wetknac DDRAM ze wzgledu na mniejsza temp otoczenia - blisko DIMM1 sa polozone cooler + radiator na NB i emituja troche ciepelka, a przy OC to kazdy stopien C moze zawazyc .

Chyba coś ci siem pokręciło DIMM1 jest to gniazdo najdalej oddalone blizko krawędzi płyty natomiast DIMM2 i DIMM3 to ta parka 8) :wink: właśnie blizko coolera i NB i to tam właśnie najlepiej osadzić pamięć jeżeli ma siem jedną kość. A co do temp. to hmmm niestety jest to faktycznie blizko NB, ale są przecież radiatorki na ram :wink: 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem. Wczoraj odebrałem płyte, podłączam i [gluteus maximus] zbita.

Wyświetlacz pokazuje FF.

Czytałem że to może być walnięty bios, ale w nowej płycie to trochę dziwne.

Co sądzicie na ten temat może jakieś inne wyjaśnienie takiej sytuacji.

Zaznaczam że resetowałem CMOS przez zworkę i też nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem. Wczoraj odebrałem płyte, podłączam i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> zbita.

Wyświetlacz pokazuje FF.

Czytałem że to może być walnięty bios, ale w nowej płycie to trochę dziwne.  

Co sądzicie na ten temat może jakieś inne wyjaśnienie takiej sytuacji.

Zaznaczam że resetowałem CMOS przez zworkę i też nie pomogło.

Od samego poczatku POSTu jest FF czy po nim bo jak zaraz po wlaczeniu plyty to jest walnieta a jak po to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na samym początku:(((

Idzie napięcie na płyte i inne urządzenia(wentylatory i dyski) ale nic więcej się nie dzieje.

No to pech - u mnie sie wieszal POST przed upgradem BIOSU na testowaniu RAMU badz wykrywaniu urzadzen i zawsze pomagal reset BIOSU zworka - po wgraniu najnowszego jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wszystkie karty z plyty i odkrec plyte. Moze sie gdzies zwierac. Zamontuj wszystko od poczatku i bedzie ok. FF od samego poczatku moze oznaczac takze zle umieszczenie kart badz plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wszystkie karty z plyty i odkrec plyte. Moze sie gdzies zwierac. Zamontuj wszystko od poczatku i bedzie ok. FF od samego poczatku moze oznaczac takze zle umieszczenie kart badz plyty.

Dokladnie :!: Wyjmij wszystko z budy i zloz "prowizorke" na podlodze/buirku. Kumpel ostatnio mial cos takiego i okazazlo sie, ze gdzies na drodze zasilacz Enermax >>> obudowa bylo przebicie i objawy byly dokladnie takie same jak pisze diablo23.

Kumpel wszystko juz u mnie sprawdzil (ram, grafa, proc, plyta) - wszystko smigalo, a u niego w budzie nie. Pozniej zlozyl wszystko na biurku i zrobil takie galy 8O jak zobaczyl, ze dziala spoko.

 

Rozwiazanie mojego kumpla :?: Kupil obudowe Xaser II od Thermaltake'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...