Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, mam tą płyte ponad rok, no i cóż złozyłem na niej pc i działał. Nie ruszałem tego czujnika w gnieździe procka, ale jak płyta jakiś miesiąc temu wróciła z serwisu zauważyłem że ten czujnik jest wygięty do góry także gdy założyłem procesor czujnik dotykał procka od spodu. No i cóz... nie wiem co jest grane ale mam AS5, radiator TT za 180zł, wiatrak na 3000rpm i odczyt temperatury 76*C (2310mhz@1.8V). Jak ten czujnik ma byc ustawiony? Bo temperatura potrafi podskoczyć w sekunde o kilka stopni :/ Teraz nie wiem jaką mam temperature naprawde no i już chyba sie nie dowiem. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, odegnij i nie przejmuj sie - swieci kontrolka od oleju to ja odlacz :mur:

...jak temperatura skacze bardzo szybko to znaczy ze zle jest zalozony radiator...sprobuj go jeszcze raz zalozyc bo moze Ci sie cos niedobrego stac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założony jest dobrze. Czy ten czujnik żeczywiście ma dotykać spodu procesora?

Powiem wam też że na 200x11 i napieciu 1.675 idle jest 67*C Jak włącze prime95 w sekunde potrafi podskoczyć np do 74*C. Po 20 min działania idle jak dotykałem radiatora był on bardzo gorący. Jak dotknąłem tylnej ścianki zasilacza nie mogłem utrzymać na niej palca dłużej niż przez 5sek. Chyba że mam za słabe chłodzenie :/

Mojego XP 2500+ chłodze radiatorem thermaltake combo cool 101 DIY like this http://www.wireshop.it/img_prod/2004122019..._CL-C0006_p.jpg a na nim mam wentylator arctic cooling fan pro TC wiejący 2000rpm. Na 1833mhz i napięciu 1.4V w stresie mam 55*C a idle 47*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założony jest dobrze. Czy ten czujnik żeczywiście ma dotykać spodu procesora?

Powiem wam też że na 200x11 i napieciu 1.675 idle jest 67*C Jak włącze prime95 w sekunde potrafi podskoczyć np do 74*C. Po 20 min działania idle jak dotykałem radiatora był on bardzo gorący. Jak dotknąłem tylnej ścianki zasilacza nie mogłem utrzymać na niej palca dłużej niż przez 5sek. Chyba że mam za słabe chłodzenie :/

Mojego XP 2500+ chłodze radiatorem thermaltake combo cool 101 DIY like this 1392121[/snapback]

Najlepiej mieć cisze ja obecnie mam sam radiator na procku nie pracuje mi wentylator, komp chodzi nie słychać go w ogolę 2400+ ustawienia fabryczne proca tylko napięcie zmniejszone napięcie rdzenia 1.3V jak potrzeba mi go do jakieś pracy podnoszę napięcie ustawiam na 2450-2500Mhz i fruwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie założenie. Jednak w biosie minimalne napiecie jakie moge dać to 1.4V a to za dużo jak dla samego radiatora jaki posyadam :/

No a jak podniose fsb na 200 z mnożnikiem 11 i dam napiecie 1.675 to po prostu idle komp się przegrzewa.

 

UPDATE: Osz KUR*A! Dzisiaj jednak zdecydowałem się sprawdzić jak założony jest ten cooler i patrze a jest założony źle :blink: :angry: Sam nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć. Chyba opatrzność nademną czuwała że rdzeń jest cały :D Na szczeście wszystko się skończyło ok :P...A uwieżcie mio że komputer tak chodził bez żadnej zawiechy przez miesiąc a grzał się niemiłosiernie...sam wczoraj widziałem jak czujnik odczytał 88*C :P

Uffff :)

Edytowane przez SzymonTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Domeryk

 

jakim sposobem ustawiasz 1,3V?? na epoxsie 8rda+ ?

1393526[/snapback]

W Biosie mam 1.400V a na poczatkowej Tabeli pod Magic Healt ukazuje

CPU temp

System Temp

Vcore 1.32V odczyt z Aide32

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Epox 8RDA / 8RGA Series

 

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 59 °C (138 °F)

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.33 V

+5 V 4.84 V

+12 V 11.86 V

-12 V -11.54 V

-5 V -5.00 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.02 V

VBAT baterii CMOS 3.01 V

VDD 1.58 V

DIMM 2.74 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o rdzeniu procka, bo to moze albo zujnik wariuje, albo zasilacz

1395188[/snapback]

Co do zasilacza mam 3 i tak samo się zachowuje wiec zasilacz od pada. Możliwe ,że to będzie czujnik całkiem realne ale pokazuje mi w biosie dobrą temp i Aida32 też dobrze pokazuje :) . Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dotyczace coolera. Chce sobie zamontowac na swoim epoxie 8rda+ rev1.2 pentagrama. Moj wybor padl na QC-80 AlCu, ale niestety na razie nie maja go w zaprzyjaznionym sklepie :mur: Robilem pomiar i spoko wejdzie, zreszta ludzie na forum maja takie zestawy i jest spoko. Z racji, ze jestem niecierpliwy moge od reki kupic QVC-100 AlCu lecz nie mam mozliwosci sprawdzenia czy wejdzie :mur: Odleglosc od konca plyty glownej do zasilki to okolo 1cm moze nawet mniej. Czy na rewizji 1.2 tej plyty wejdzie ten cooler. Ile potrzeba jest miejsca od konca plyty glownej do zasilacza zeby bez zadnych klopotow wszedl? Jezeli ktos posiada taki zestaw to prosze o podzielenie sie informacjami na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 230 Mhz nie stabilne ;( probowalem rozne biosy merlina, orginalane, rozne pamieci (w tym Hynix'y) i [gluteus maximus]...

1396396[/snapback]

Ja mialem na swoim stabilne 100% 260mhz, rekord to 276 czy 278 ze screenem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dotyczace coolera. Chce sobie zamontowac na swoim epoxie 8rda+ rev1.2 pentagrama. Moj wybor padl na QC-80 AlCu, ale niestety na razie nie maja go w zaprzyjaznionym sklepie :mur: Robilem pomiar i spoko wejdzie, zreszta ludzie na forum maja takie zestawy i jest spoko. Z racji, ze jestem niecierpliwy moge od reki kupic QVC-100 AlCu lecz nie mam mozliwosci sprawdzenia czy wejdzie :mur: Odleglosc od konca plyty glownej do zasilki to okolo 1cm moze nawet mniej. Czy na rewizji 1.2 tej plyty wejdzie ten cooler. Ile potrzeba jest miejsca od konca plyty glownej do zasilacza zeby bez zadnych klopotow wszedl? Jezeli ktos posiada taki zestaw to prosze o podzielenie sie informacjami na ten temat.

1396469[/snapback]

Jak mialem ta plyte to zasilacz byl okolo 0,5 cm od plyty i zalmana 7000 musialem rozginac zeby pasowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem na swoim stabilne 100% 260mhz, rekord to 276 czy 278 ze screenem :)

1396677[/snapback]

johnson używałeś może tego programiku 8rdavcore jak tak to jakiej ver ?? Ale to na Athlonie 1700+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko przestawil :)poza tym nie sa ta super wyniki bo to singiel, w dualu mam stabilne tylko 230, ale to przez druga kosc bo marnie sie kreci

 

 

dosc duzo u mnie daje zmiana napiecia na NB no i zalman tam siedzial

 

najlepiej chodzilo mi na pierwszym biosie , syabilny memtest i prime, ale i tak wrocilem do firmowego biosu, bo komp czasem potrafil sie poprostu zawiesic a mnie to denerwowalo

 

 

gdybym mial jakis ram ktory idzie na 250 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko przestawil :)poza tym nie sa ta super wyniki bo to singiel, w dualu mam stabilne tylko 230, ale to przez druga kosc bo marnie sie kreci

dosc duzo u mnie daje zmiana napiecia na NB no i zalman tam siedzial

 

najlepiej chodzilo mi na pierwszym biosie , syabilny memtest i prime, ale i tak wrocilem do firmowego biosu, bo komp czasem potrafil sie poprostu zawiesic a mnie to denerwowalo

gdybym mial jakis ram ktory idzie na 250 ...

1398647[/snapback]

Ram spokojnie Hynixy D-43 smigaja na 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ktoś z Was robił Vmoda na pamieci?? i czy komuś coś się zrąbało?? wg jakiego schematu??żeby nie zaśmiecać forum piszcie najwyżej na priva. Dzieki

1399763[/snapback]

VDD i Dimm Mod na Abita NF7-S ja posiadam, ale nie na Epoxa sam bym potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...