Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, tylko prosze się na mnie nie wściekać. Pisze dlatego, że mam okazje kupić płyte Epox 8rda+, tylko, żę nie zawsze działa jak należy. Np. nie wykrywa czasem dysku twardego i ma napuchnięte kondensatory. Więc nasówa się pytanie: Czy wymiana kondensatorów załatwi problem??

Jeśli to bardzo prawdopodobne to ile może to kosztować??

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżyłem temperature do 43...

mój procek jest z tej zajebistej serii co ma w nominale 1,5v (AXDA1700DLT3C JIUHB0309UPMW)

ciekawwe czemu pow 200 fsb zalicza kiche jak ustawie w syncu???

 

aha na biosie merlina jest jeszcze gorzej... mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi różnymi dziwnymi modami?

Edytowane przez bulczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> bulczas to znaczy że raczej masz coś z pamięciami. ja sprobowałbym testowac każdą pamięć z osobna. spróbuj może się czegoś nowego dowiesz

 

->janusdel25 wymiana kondensatorów powinna załatwić sprawę ale co do dysku to raczej wina taśmy lub dysku. wymiana kondziołków - 1,5 zł/szt + robota

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie dziwna sprawa, ale zdarzalo sie ze te plytki nie osoagaly synchro 200 MHz :(

tak za dopuki nie sprobujesz na innej plycie to sie nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przy każdej próbie wgrania biosu :

8RDA+_TaiPan_0.1_EB_Bpl_3.09_26.01.05

8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09C_28.01.05

8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09_01.02.05

 

do płyty 8rda+

 

dostaje komunikat

 

The programes file`s pare namber

dotes not match with your system

nvmac:lan = 00000004610abeec

nvguid:1394=000000044b808003

 

zaznaczam z góry ze nie czytałem całego wątku

 

pozdrawiam i dzięki za odp

 

ps oryginalny bios wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć czy na tej płycie chodzą bezproblemowo i jak się krecą Geile 512Mb na kość Value (te w niebieskich radiatorach i timingach 6-3-3-2,5cl)? Mam możliwość wywalenia tego felernego CADT-a to może od razu wywale obie kości i walne 1GB (2*512MB) Geila w DUALu ? Dobry pomysł waszym zdaniem? Ponoć geil ma napięcie 2.55V do 2.95V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Epox 8RDA+ rev2.2 na niej 1GB TwinMos (2x512), Athlona Mobile kręconego na 2400MHz wszystko to chodzi synchronicznie na FSB 200MHz, gdy podniose FSB na 210 czy 215MHz wydajność w 3DMarku05 zamiast odrobine wzrosnąć spada o około 100 punktów...dlaczego tak się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy na tej płycie chodzą bezproblemowo i jak się krecą Geile 512Mb na kość Value (te w niebieskich radiatorach i timingach 6-3-3-2,5cl)? Mam możliwość wywalenia tego felernego CADT-a to może od razu wywale obie kości i walne 1GB (2*512MB) Geila w DUALu ? Dobry pomysł waszym zdaniem? Ponoć geil ma napięcie 2.55V do 2.95V.

Mam taki zestaw i kiedys je puszczalem na 220MHz z timingami 3-3-3-9 wiec zadna rewelacja. Na 200MHz chodza u mnie 2-2-3-5. Plus za stabilna prace i zero problemow z nimi zwiazanych. Minus za to, ze dosc slabo sie kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam taki zestaw i kiedys je puszczalem na 220MHz z timingami 3-3-3-9 wiec zadna rewelacja. Na 200MHz chodza u mnie 2-2-3-5. Plus za stabilna prace i zero problemow z nimi zwiazanych. Minus za to, ze dosc slabo sie kreca.

A to chyba leję na nie. Twiny chodzą u mnie na 215 przy 7(ew.8)-3-3-2,5 Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi sie osiagnac fsb 250 :) na 1x512 patriot :) dalej niewiadomo czy pamiec juz niemogła czy mobo :) ale ta płyta mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie, dokonałem tego na biosie merlina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Epox 8RDA+ rev2.2 na niej 1GB TwinMos (2x512), Athlona Mobile kręconego na 2400MHz wszystko to chodzi synchronicznie na FSB 200MHz, gdy podniose FSB na 210 czy 215MHz wydajność w 3DMarku05 zamiast odrobine wzrosnąć spada o około 100 punktów...dlaczego tak się dzieje??

 

odpal everesta i zobacz testy odczytu/zapisu pamieci w tych trzech konfiguracjach

ciekawy problem...

Sprawdziłem everestem tylko odczyt (wersja trial :)

- FSB 215MHz - 3297MB/s

- FSB 210MHz - 3235MB/s

- FSB 200MHz - 3071MB/s (CPU 2200MHz), 3150MB/s (CPU 2400MHz)

 

Czyli właściwie, wraz ze wzrostem FSB odczyt z RAMu wzrasta, dlaczego więc w 3DMarku05 mam mniej punktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem everestem tylko odczyt (wersja trial :)

- FSB 215MHz - 3297MB/s

- FSB 210MHz - 3235MB/s

- FSB 200MHz - 3071MB/s (CPU 2200MHz), 3150MB/s (CPU 2400MHz)

 

Czyli właściwie, wraz ze wzrostem FSB odczyt z RAMu wzrasta, dlaczego więc w 3DMarku05 mam mniej punktów?

z tego wynika ze wydajnosc systemu rośnie - jest tu cos nie tak z grafika. nie mam pojecia co, może spróbuj zmienić sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem różnica 100 ptk w wydajności może być spowodowana wszystkim i niczym (stan systemu/uruchomione programy itp) raczej nie brałbym do głowy najważniejsze że wzrasta szybkość odczytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam płyte epox 8rda+ rev1.3. Procesor athlon 1700 kręcony na 11 x 200 ; 1,8V ; idle 36 stopni a stress 44 stopnie. Pamięci TwinMos 2 x 512 synchronicznie, dual (2.5-3-3-7). Zasilacz Chieftec 420W. Problem polega na tym ze przy takim ustawieniu komp sie restaruje po około 30 min grania i nie wiem co jest przyczyna. Gdy go nie obciazam chodzi caly dzien. Napiecia na liniach: 5V -> 4,94 do 5,02 ; 12V -> 12,46 do 12,58. Możecie pomóc. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam płyte epox 8rda+ rev1.3. Procesor athlon 1700 kręcony na 11 x 200 ; 1,8V ; idle 36 stopni a stress 44 stopnie. Pamięci TwinMos 2 x 512 synchronicznie, dual (2.5-3-3-7). Zasilacz Chieftec 420W. Problem polega na tym ze przy takim ustawieniu komp sie restaruje po około 30 min grania i nie wiem co jest przyczyna. Gdy go nie obciazam chodzi caly dzien. Napiecia na liniach: 5V -> 4,94 do 5,02 ; 12V -> 12,46 do 12,58. Możecie pomóc. Z gory dziekuje.

 

zapuść prime95 na dłuższą chwilę (parę h) i zobacz czy sie wysypie, ale moim zdnaiem to przez proca, ewentualnie to przez pamięci ?? ddr 400? moze podnieś im napięcie. cos niskie masz te tempy jak na 1,8 V i 200mhz, czym chlodzisz wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieci dalem 2,77V i nic to nie zmienilo. Musze zapuscic jeszcze Prime95 na dluzszy czas. Gdy dałem pamieci na 166 komp sie nie restartuje lecz zawiesza po ponad 2 godz graniu. Na 11 x 180 i 1,65V wszystko jest ok. Chlodze go big typhoonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieci dalem 2,77V i nic to nie zmienilo. Musze zapuscic jeszcze Prime95 na dluzszy czas. Gdy dałem pamieci na 166 komp sie nie restartuje lecz zawiesza po ponad 2 godz graniu. Na 11 x 180 i 1,65V wszystko jest ok. Chlodze go big typhoonem.

czegos tu nie rozumiem na 166 komp sie sypie a na 180 nie???? :mur: :mur: :mur: nie rozumiem tu czegos, jakie masz te ddry?? jedziesz pamieci z prockeim synchro czy nie ? sproboj moze asynchro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o pamieci one byly na 166 a procesor dalej na 11 x 200 i wtedy sie wiesza. Pamieci to TwinMos DDR400 w dualu.

 

zapodaj prime na kilka h, a jak nie chce sie tobie to zmienijsz mu mhz (np. 10 x200) i zobacz czy dalej sie sypie, kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zmienilem mnoznik na 10 x 190 to bylo ok ale gdy dalem 10 x 200 to wykrylo mi 11 x 100 nie wiem czemu tak jest. I jeszcze jedno banalne pytanko gdzie zmienia sie czas w prime95 zeby chodzil mi kilka h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - który z biosów Merlina najlepszy do 8rda+ z 2x512 mb Patriotów KH. Przymierzam się do kupna ww ramów&OC >230mhz,cl2.5 i chcę mieć z głowy kilkukrotne flashowanie dla sprawdzenia każdego z biosów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie znam się za bardzo, no i doczytałem że ten epox umożliwia regulację mnożnika do 12 czy do 12,5. Chciałbym kupić taką płytę no i mam zamiar sprawić sobie mobilny procesor, ale póki co mam athlona xp 2400 (15*133) no i chcialbym spytać czy ta płyta go obsłuży - no bo mnożnik jest 15. Podejrzewam ze przy zablokowanych prockach płyta działa tak jak jest procek, ale chciałbym się upewnić - proszę o info;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć czy jeżeli najnowszy bios merlina nie pozwala na moim kompie osiągnąc nawet 200FSB to ze starszymi też tak będzie? Czy może jednak zadziałają? Jeżeli byłby ktoś miły to proszę zapodać na maila albo chociaż linka wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...