Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

 

Widzisz, tylko że ja mam jedną kostkę ramu (kingston na infineonach - przy timingach 5 3 3 2.5 na 2.63v biegaja przy fsb 195 i wszystko jest oka, zarówno w windzie jak i w 3d. Gdy ustawię na 200 i timingi chociażby 9 4 4 3 to i tak w 3dmarku wywala się :( Chyba płyta mi nie wyrabia.

Ja mam kingstony na kosciach kingstona. Na wysokich timingach pamieci szly max na 175Mhz, powyzej odarazu syrena wyla. Wyczytalem na www, ze ten epox lubi ustawienia 3.3.2.2 albo 3.3.3.2 juz nie pamietam dokladnie. Ustawielm powyzsze czasy i dalem 180MHz, poszlo, potem 190MHz poszlo, 200MHz poszlo. Prime ok, memtest ok, 3D zwiechy. Nie pomagaly zmieny timingow zwiekszanie napiecia na pamieci. Wyjalem ze slotu dimm 1 i wrzucilem do dimm2 (praca w trybie single) i buja. Co dziwne ustawienia wysokich timingow powoduja restart kompa podczas ladowania sie windy, a te bardziej wyzylowane sa stabilne. Moze te moje pamieci to jakies obnizone HyperX ??
Też mam podobne kostki, moje poszły na 5.3.3.2 przy 2,9V na 200fsb i stabilnie działają do dziś :D A ram to jedno stronny Kingston na kościach kingstona Value :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!!  

Jakiś czas temu przedstawiłem w tym wątku swój problem:  

 

Cześć!  

Ja tu zaatakuje trochę z innej beczki. Mój Epox 8RDA+ dziwnie się zachowuje, tzn nie puszcza mi zasilania na kompa.  

Jest tak: Pracuje na kompie i chce go wyłączyć, robię to z windy XP i później z listwy - całkowity OFF - do tej pory wszystko OK. Ale gdy zaraz chcę go ponownie włączyć nie mogę tego zrobić. Mobo odcina zasilanie i muszę odczekać jakieś 5-10 minut aby znowu móc pracować na kompie.  

Podejrzewam tu dwie rzeczy albo Epox jest walnięty, albo zasiłka nie wyrabia (Codegen 300W).  

 

Mój config:epox 8rda+, Athlon 2000+ Xp (palomino), Radeon 9700, hdd,cdrw,dvd

 

Dzisiaj mamy piątek, mam już Chieftec'a a problem pozostał. Panie i Panowie to nie była niestety sprawa zasilacza. Zupełnie tego nie rozumiem - poprostu płyta ponownie odcina zasilanie i włącza się jakby CPU Overheating Protection - słychac tylko jakiś tępy dźwięk ze speaker'a.

Chyba ten mój Epox'ik jest jednak do wymiany, bo na razie nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. Może coś mi poradzicie ludzie.

 

A teraz coś na rozwałkę: Facet w serwisie stwierdził, że to może być wina Radka, który może nie tak siedzieć w AGP. Coś tam pieprzył a laminacie i o śledziu, i że nawet dotknięcie palcem obudowy może spowodować taką obsuwę - zupełnie nie wiem skąd biorą się takie pomysły i tacy ludzie. Po prostu zrobiło mi sie głupio, że on jest taki głupi. I oni teraz mieli by zająć się moim sprzętem - ZGROZA.

Tak czy siak masz fajną zasiłke, a na tym codegenie byś długo nie pojechał wierz mi !!

Z tego wygląda, że tylko wypada się z zasiłki cieszyć, bo reszta jakoś nie współgra. A Chieftec poprostu powala - jest cichy, wydajny, zresztą co tu gadać to trzeba kupić. Heee, śmiechu warte, ale najgłośniejszym elementem mojego kompa jest teraz wiatrak na procu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czy wasze rda wyświetlają poprawnie znaczenia athlona ( tj xp 2800+ itd) bo mój to robi tylko do 2600 a później już tylko MHz pokazuje

Mam tak samo, ale nie przejmuj sie z tego co mi wiadomo to jest standard, może nowy bios sobie z tym poradzi? BTW piszcie jak chodzi wam płytka na nowym biosie - bo nie wiem czy warto teraz zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czy wasze rda wyświetlają poprawnie znaczenia athlona ( tj xp 2800+ itd) bo mój to robi tylko do 2600 a później już tylko MHz pokazuje

Mam tak samo, ale nie przejmuj sie z tego co mi wiadomo to jest standard, może nowy bios sobie z tym poradzi? BTW piszcie jak chodzi wam płytka na nowym biosie - bo nie wiem czy warto teraz zmieniać
Jeśli chodzi Ci o ten bios beta to nie warto, jakieś problemy z nim są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SB na 8RDA (bez plusa). Zmieniłem sobie radiatorek na NB na zalmanka, teraz jest cool :) . Ale zaiteresowałem się też SB przy okazji. Podobno mniej się grzeje SB niż w wersji z plusem, ale zrobiłem test organoleptyczny :) i dotknięcie SB na około 10 sekund wymusiło na mnie wydanie lekkiego sssss. Czyli jak widać na SB także należy coś nałożyć.

Założyłem na niego ten radiatorek z NB, ale mam wrażenie, że on niezbyt pasuje na SB ponieważ w pobliżu mostka coś wystaje (jakiś tranzystorek czy coś w tym stylu) i chyba radiatorek nie dociska mostka (chyba lekko jest w powietrzu). Jak to jest u was? Z tego co zauważyłem na zdjęciu 8RDA+ to ten tranzystorek jest troche niżej niż na 8RDA.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie kiedy ma się pokazać epox rda3 (data).Chciałem sobie kupić epoxa rda za jakis miech ale może juz będzie wtedy rda3 więc chyba lepiej nowego epoxa kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie kiedy ma się pokazać epox rda3 (data).Chciałem sobie kupić epoxa rda za jakis miech ale może juz będzie wtedy rda3 więc chyba lepiej nowego epoxa kupić.

Nowy nie ma soundstorma.... za to ma inne fajowe bajerki i większą cene :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SB na 8RDA (bez plusa). Zmieniłem sobie radiatorek na NB na zalmanka, teraz jest cool :) . Ale zaiteresowałem się też SB przy okazji. Podobno mniej się grzeje SB niż w wersji z plusem, ale zrobiłem test organoleptyczny :)  i dotknięcie SB na około 10 sekund wymusiło na mnie wydanie lekkiego sssss. Czyli jak widać na SB także należy coś nałożyć.

Założyłem na niego ten radiatorek z NB, ale mam wrażenie, że on niezbyt pasuje na SB ponieważ w pobliżu mostka coś wystaje (jakiś tranzystorek czy coś w tym stylu) i chyba radiatorek nie dociska mostka (chyba lekko jest w powietrzu). Jak to jest u was? Z tego co zauważyłem na zdjęciu 8RDA+ to ten tranzystorek jest troche niżej niż na 8RDA.

 

Pozdro

no u mnie wystaje jeden elemencik i radiator ten z NB nie stykal z powierzchnia SB wiec wzialem srubokret i wygialem pare listkow i dla pewnosci jeszcze podkleilem fragment bedacy blisko elementow tasma izolacyjna, ale docelowo chyba zamienie tez na Zalmana takiego jakiego mam na NB. A co do samego Zalmana NB32J to radze uwazac - zamontowalem z jakies 2 miechy temu i komputer skrecilem a pare dni temu jak otworzylem przypadkiem bude okazalo sie ze odczepil sie i wisial nie chlodzac w ogole NB grrr.... Kolki mocujace wyskakuja zapewne pod wplywem wstrzasow albo temp. :-/ A w ogole to przyklejal ktos tego Zalmana klejem termoprzewodzacym zalaczonym do NB32J bo myslalem nad przyklejeniem tego radiatorka ale obawiam sie ze musialbym pozniej go siekiera odklejac :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była partia zalmanów z kołkami do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> - mam dwa takie i musiałem użyć innych kołków - potem zamówiłem jeszcze 1 i jest już dobrze tzn trzymają porządnie

Mam ten sam problem - kupiłem sobie 2 zalmanki, z których akurat ten który założyłem na nb. ma walnięte kołki - wystarczy go lekko dotknąć, żeby się wypiłał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań do was. Po poierwsze o co chodzi z tymi PenDrive-mi?? Kupiłem płytkę(8RDA) 3 dni temu. Po drugie: Włączyłem alarm termicznyy w biosie na 50 i wyłączenie zasilanie na 60*C poczyn zwolniłem nieco wentyl i czekałem. 45, 48, 50, 55, 60, 62, 64 i ciągle nic. Więcej proca nie grzałem i właczyłem wentyl na maxa. hmmm... i co nie działe zabezpieczenie termiczne??? Potem zainstalowałem USDM i program już wyłącza kompa. Ale dlaczego funkcaj biosu nie działa???

Procesor: AXDA1700DLT3C JIUHB 0310WPMW

Programik WCPU30f pokazuje NB->C1 i bios 04/02/2003

Speed Fan ładnie pokazuja temperaturki , HDD też, więc smart działa. Ale nie moge regulować obrotów wentylatora(na tej płycie powinno działać?). A i jeszcze jedno: cz jest jakiś program do tej płyty żeby można było zmieniać parametry biosu(FSB;mnożnik, Vcore) z poziomi winXP? Przedtem miałem K7S5A i fsb zmieniałem z speedfana, a teraz niewiem co ustawić.

I czy da się ustawić niższe napięcie niż 1,4V?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Badrzo interesuje mnie ten Pen Drive i to zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie sprawdzałęm ochrony termicznej, mam nadzieję że działa :lol:

Dobra Ci się seryjka płytki trafiła: stepping C1 :D jak narazie najlepszy.

PenDrive, w pudełku pewno dostałeś taki kuponik. Musisz go wypełnić i wraz z okładką instrukcji (tam gdzie jest hologram proline) i xerem dowodu zakupu wsadzić do koperty i wysłać na podany adres. Powinni przysłać PEN DRIVE USB 32MB :) Ja czekam juz 2 tygodnie i nic, jutro wysyłam maila z zapytaniem.

 

Chciałem się też zapytać: Dlaczego nie moge sterować wentylem przy pomocy speedfana 8O ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oznaczaja te literki na wyswietlaczu na plycie ?? u mnie np. pisze FF ?????????

Nie wierzę... To niemożliwe... Uszczypnijcie mnie i powiedzcie, że On nie zadał tego pytania... 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no koles ja nie pytam czy ktos cie ma uszczypnac tylko co to oznacza !! chyba q.rwa nie zawsze wszystko kazdy musi wiedziec !!!!!!!! jak nie chcesz to nie odpowiadaj a nie nabijaj sobie postow !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... żednego kuponu nie dostałem :( i żednego hologramu nie mam? a gdzie to można sprawdzić czy płyta jest objęta promocją?? jakiś link? bo niewiem czy robić zadyme w sklepie. (www.comar.pl <-tu kupiłem) Na pudełku płyty mam naklejkę z kodem kreskowym i tam pisze: 8RDA -030411 B00756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no koles ja nie pytam czy ktos cie ma uszczypnac tylko co to oznacza !! chyba q.rwa nie zawsze wszystko kazdy musi wiedziec !!!!!!!! jak nie chcesz to nie odpowiadaj a nie nabijaj sobie postow !!!!!!!

Tak ciężko do instrukcji zajrzeć ???? Albo forum poczytać???? Już większym leniem jak Ty nie można być :evil: :evil: :evil:

 

Mam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ne na licznik postów. Ale totalne lenistwo trzeba tępić. Może się jeszcze spytasz do którego portu podłącza się myszkę a do którego klawiaturę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... żednego kuponu nie dostałem :( i  żednego hologramu nie mam? a gdzie to można sprawdzić czy płyta jest objęta promocją?? jakiś link? bo niewiem czy robić zadyme w sklepie.  (www.comar.pl <-tu kupiłem)  Na pudełku płyty mam naklejkę z kodem kreskowym i tam pisze: 8RDA  -030411 B00756

Musiałbyś mieć naklejkę na pudełku - jeżeli nei masz to oznacza ze nie jest objęta promocją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań do was. Po poierwsze o co chodzi z tymi PenDrive-mi?? Kupiłem płytkę(8RDA) 3 dni temu. Po drugie: Włączyłem alarm termicznyy w biosie na 50 i wyłączenie zasilanie na 60*C poczyn zwolniłem nieco wentyl i czekałem.  45, 48, 50, 55, 60, 62, 64 i ciągle nic. Więcej proca nie grzałem i właczyłem wentyl na maxa. hmmm... i co nie działe zabezpieczenie termiczne???  Potem zainstalowałem USDM i program już wyłącza kompa. Ale dlaczego funkcaj biosu nie działa??? 

Procesor: AXDA1700DLT3C JIUHB 0310WPMW 

Programik WCPU30f pokazuje NB->C1  i bios 04/02/2003

Speed Fan ładnie pokazuja temperaturki , HDD też, więc smart działa. Ale nie moge regulować obrotów wentylatora(na tej płycie powinno działać?).  A i jeszcze jedno: cz jest jakiś program do tej płyty żeby można było zmieniać parametry biosu(FSB;mnożnik, Vcore) z poziomi winXP? Przedtem miałem K7S5A i fsb zmieniałem z speedfana, a teraz niewiem co ustawić.

I czy da się ustawić niższe napięcie niż 1,4V?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Badrzo interesuje mnie ten Pen Drive i to zabezpieczenie.

No to masz pech trafiłes na partie Plytek z uszkodzonym zabezpieczeniem możesz oddać do serwisu to ci dadza nową, ale będziesz musiał czekać dwa tygodnie i niewidomo czy znowu nie trafisz na tą samą partię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oznaczaja te literki na wyswietlaczu na plycie ?? u mnie np. pisze FF ?????????

To dobrze pisze :lol: FF oznacza że system jest załadowany (lub soć w tym stylu, nie chce mi się otwierać instrukcji), a pozatym to wszystko jest w instrukcji na samym końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oznaczaja te literki na wyswietlaczu na plycie ?? u mnie np. pisze FF ?????????

To dobrze pisze :lol: FF oznacza że system jest załadowany (lub soć w tym stylu, nie chce mi się otwierać instrukcji), a pozatym to wszystko jest w instrukcji na samym końcu.

ok thx poczytam :)

 

w koncu jedna normalna odpowiedz !!!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była partia zalmanów z kołkami do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> - mam dwa takie i musiałem użyć innych kołków - potem zamówiłem jeszcze 1 i jest już dobrze tzn trzymają porządnie

Mam ten sam problem - kupiłem sobie 2 zalmanki, z których akurat ten który założyłem na nb. ma walnięte kołki - wystarczy go lekko dotknąć, żeby się wypiłał :(

To nie sa walniete kolki, tam sa poprostu wieksze dziorki troszke. Zaloz kolki od poprzedniego radiatora i bedzie ok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płytach EPOX'a RDA/RDA+/RGA/RGA+ kod FF oznacza:

 

(wg. instrukcji)

str. 6

-Inccorect insertion of the BIOS chip

- Updatet the incorrect BIOS version

- Mainboard problem

- Incorrect insertion of add-on cards

 

Na moje oko świeżego użytkownika RGA+ pojawienie się takiego kodu przed załadowaniem się systemu (może dokładniej w czasie POST'u) oznacza jedno: PROBLEMY

 

str. 96

- Boot attempt (INT 19h)

 

czyli (kultowe) Fszystko Fporzo, ale po POST'cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=5005

co o tym sadzicie...czy trzeba koniecznie spogladac pod radiator :) czy wystarczy okienko WCPUID, gdzie stoi -->Revision C1....?

no i co to za beta BIOS? ten nowy?..heh starczy tych pytan :)

Tak, WCPUID poprawnie pokazuje C1; to powyżej to rada dla tych, co sprawdzają w sklepie, na giełdzie - bez możliwości włączenia przed zakupem.

Oficjalny bios z 07.05 pokazuje już na starcie 400 ultra support, czy coś w tym stylu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...