Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze udalo mi sie przebrnac przez te <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.e 35stron tekstu to mam jednakowoz pytanie:

 

sprzecik fajniutki:

 

I drugie pytanko:

czemu jak wlaczam kompa to w health post pokazuje sie ze mam DDR 333 mhz ... a przeceiz mam 400 setki !!

 

I trzecie pytanie: 

wystarczy abym w biosie w opcjach ustawil ze pamieci maja chodzic w 120 % aby byla totalna zwiecha kompa... buczenie piski i potrzeba potem robic zworka clear - cmos'a ... 

 

Acha jakby co to nie chlodze NB ani SB... i innych Bridge'ow ...

Polecam zrobic upgrade biosa - epox nie wiem tez czemu, ma problemy z niektorymi kosciami ( w moim przypadku poszlo o twinmosy pc2700). Upgrade biosa zalatwil sprawe. A co wypadania z gier, zwieszek itd. Albo masz zwalone pamiątki (to by tez wyjasnialo problem 1, albo przesadziles z podkrecaniem proca. Epox ma zwalony czujnik temperatury w wiekszej ilosci egzemplarzy (mi sie trafil dobry akurat) wiec nie sugeruj sie tym 35 stopni, dodaj z 10 i bedziesz mial wlasciwa temp... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie epoxy 8rda maja to do siebie ze zaraz po wylaczeniu nie da sie ich wlaczyc bo sie przegrzewaja - czy tez kumpel trafil na <font color="#FF0000">[ciach!]</font>*** egzemplarz ???

 

Wymienione zostaly pamiatki, zasilka i inne badziewia - a plyta po wylaczeniu nadal nie chce od razu wstawac  :?

Mi od razu wstala tylko na 100 x 11 z wsadzonym athlonem 1700 i wyskoczyl overclocking failure... :). Zdziwilem sie mocno, ale wlazlem do biosa, przestawilem na 133 x 11 i ruszyl normalnie i chodzi do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako ze udalo mi sie przebrnac przez te <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.e 35stron tekstu to mam jednakowoz pytanie:

 

sprzecik fajniutki:

 

I drugie pytanko:

czemu jak wlaczam kompa to w health post pokazuje sie ze mam DDR 333 mhz ... a przeceiz mam 400 setki !!

 

I trzecie pytanie: 

wystarczy abym w biosie w opcjach ustawil ze pamieci maja chodzic w 120 % aby byla totalna zwiecha kompa... buczenie piski i potrzeba potem robic zworka clear - cmos'a ... 

 

Acha jakby co to nie chlodze NB ani SB... i innych Bridge'ow ...

 

eeee. wlasnie sobie przypomnialem.... w ustawieniach biosu sproboj ustawic by spd (po upgradzie biosu) i taktowanie przestawic na 200 mhz. Jakos tak.. wiem ze u siebie troche z tym krecilem ale teraz mam fsb na 133 a pamiatki na 166. Nie tym procentowym tylko.. eeee.... jakos tak.. sprawdz... pijany stem. hic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie chce mi sie przegladac tych 36 stron o epox'ie i szukac czy bylo juz cos na temat dzwieku.

 

Zamierzam kupic 8rda i teraz nie wiem czy zostawic ze starego kompa SB Live'a 1024 i wmontowac w nowa plyte czy tez go sprzedac ???

 

Dzwieku uzywam raczej a wlasciwie tylko do gier i mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie chce mi sie przegladac tych 36 stron o epox'ie i szukac czy bylo juz cos na temat dzwieku.

 

Zamierzam kupic 8rda i teraz nie wiem czy zostawic ze starego kompa SB Live'a 1024 i wmontowac w nowa plyte czy tez go sprzedac ???

 

Dzwieku uzywam raczej a wlasciwie tylko do gier i mp3

Jak chcesz kupic 8RDA (bez +), to zostaw sobie Live'a

Jak chcesz kupic 8RDA+, to sprzedaj Live'a, choc nie wiem 3 warto, bo niewiele za to dostaniesz... Ja zostawilem sobie swojego Live'a a uzywam zintegorownego SoundStorma :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Epoxa 8RDA+ i jak gram w coś i mam właczonego winAMP-a to po kilku minutach zaczyna mi sie piepszyć muzyka w winAMP-ie, ma ktos cos takiego ?? może ktoś cos poradzi ?? :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (przedarlem sie przez te 36 stron, zajelo mi to pol nocy i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie w innych dzialach tez szukalem, mozliwe ze przeoczylem) :

 

Mam Epox`a 8RDA (bez +)

Athlon 1,7 XP+ (nie krece - na razie)

Kingston KVR333X64C25/ 512 megsowcl 2,5

Caviara 80Gb 8MB cache windows - millenium pl

 

w biosie na razie nie ruszalem nic, ale UDMA jest wlaczone (wedlug opisu auto = enabled)

Moj problem polega na tym, iz twardy dziala baaardzo wolno (jest dobry, bo wczesniej mialem Solteka plyte i HDD dzialal bez zarzutu), w sandrze jak dalem test, to tyle to trwalo, ze go wylaczylem (na solteku, to byla chwila).

Moze wiedzie co z tym zrobic?

(mam zainstalowane sterowniki oryginalnie dodane do plyty - kupiona jakies 3 tygodnie temu, dopiero teraz uruchomiona - z powodu podkrecenia FSB na 200 i wyczyszczenia BIOSu - 45 zeta mnie to kosztowalo, zaladowanie BIOSu wrrr).

Oproznianie kosza trwa powyzej 5 minut, a przegrywanie 2 giga zajelo kolo godziny.

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc, bo nie wiem co robic... (na jakims forum kiedys wyczytalem, tylko nie wiem juz gdzie, ze sposobem na to jest przeciecia 2 zyl na tasmie - czerwonej i tej zaraz obok, ale to mi sie nie za bardzo usmiecha, czy nie ma innego sposobu?)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka Dimek, lecz nie o to chodzi, przynajmniej nie do konca.

Mam Millenium a nie XP, no i problem nie dotyczy tylko kopiowania, nawet gry sie wolno laduje, a CD i nagryware na razie nbie podlaczalem nawet (tylko CD zeby drivery poinstalowac), wczesniej (czytaj dzien kilka godzin wczesniej) mialem rowniez millenium tylko ze na solteku SL-75DRV5 i nie bylo problemow, poza tym wynik ponizej 5000 w sandrze (na solteku juz nie pamietam ale okolo 32000 bylo) nie jest spowodoowany (tak mi sie wydaje) zapychaniem cache`u, bo nawet bez UDMA takiego wyniku nie dalo by sie osiagnac (kiedys na solteku nie zainstalowalem 4in1 - czyli UDMA i kapnalem sie o tym dopiero jak w 3d marku wynik mi wyszedl jak kumplowi na GF2MX400, zaczalem myslec ze cos jest nie tak).

 

Czekam dalej na pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYH, mam takie pytanko ;f Czy jest jakis sens instalowac nowy bios do tej plyty? Ten ktory mam teraz jest z 03/05/2003 i czy po tej zmianie nie traci sie gwarancji? ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moze rozwiazaniem bedzie cos takiego ...

Model: EP-8RDA

BIOS: 8RD13129.BIN (7C00)

Fixed:

1.) Update ROMSIP & BPL (V2.84).

2.) Changed AGP Aperture Size default from 32MB to 64MB.

3.) Solved hang-up at post C1(h), when memory over clock.

4.) Added IDE DMA transfer function support.

a zwlaszcza punkt 4

4.) Added IDE DMA transfer function support.

 

tylko ze nie wiem czy to IDE "mnie" dotyczy (lam pytanie)

czy to jest to samo co ATA (juz widze, ze nie - ale i tak spytam)

 

Prosze o odpowiedz, bo boje sie update`owac BIOSa i nie chce tego robic bez powodu...

 

Z gory thnx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mojej plyty nawetnie oodpalilem na formowym biosie- zanim zaczolem robic cokolwiek z systemem to plyta miala nowy bios :D i nie zaluje - nie ma praktycznie zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zainstalowalem najnowszy BIOS 12/05/2003 (w kompie wykrywa, ze jest z lipca) 8rd13507.bin

Sciagnalem najnowsze sterowniki (z USA strony Epoxa) i...

 

Nic kompletnie zadnych zmian...

 

Juz nie wiem co robic... ide do serwisu pod koniec tygodnia (chyba ze mnie ktos oswieci do tego czasu, na co licze :)

 

Aha pod Sandra wykrywa mi ze nie ma korzystania z cache i wogole prawie wszystkie testy sa na "no".

 

BartRaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazlem odpowiedz, tzn. ktos mial ten sam problem co ja (nawet wynik w sandrze mial podobny okolo 5000 :) ).

Zainstalowal XP i jest good, u mnie rowniez (wynik na Sandrze 2002 32016).

 

Lecz jednak jest to polowiczne rozwiazanie, poniewaz chcialem ME a nie XP miec zainstalowane.. W XP nie ma udostepniania internetu...

 

Ayem : zainstaluj sobie millenium, zobaczymy czy ci bedzie wszystko smigac (zaloze sie ze nie:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah i jeszcze jedno pytanie mam.

 

Wiem, ze duzo bylo tu na ten temat i czytalem to wszystko, ale chcialbym sie dowiedziec, czy bez zmiany radiatora na mostku, na Epoxie 8RDA mozna dlugo siedziec na FSB 166. A jesli tak, to jaka jest (tak mniej wiecej) bezpieczna FSB dla tegoz mostka z oryginalnym radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Lecz jednak jest to polowiczne rozwiazanie, poniewaz chcialem ME a nie XP miec zainstalowane.. W XP nie ma udostepniania internetu... (...)

O jakie udostepnianie ci chodzi, ze go nie ma :?: :idea: :?: :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie 98SE i windowsie Millenium jest taka opcja jak udostepnianie internetu, tz. wkladam druga sieciowke doinstalowuje program (jest windowsie) - udostepnianie internetu (tak sie nazywa) i moge podlaczyc 2 komputer, ktory korzysta z internetu na typ samym IP co ja. Wiec majac jeden numer IP moge podlaczyc 2 komputer.

 

Wlasnie przegladam opcje w XP i nie ma tam takiej opcji, sa za to inne ale nie bardzo wiem o co w nich chodzi. Mozliwe ze cos takiego jest rowniez mozliwe, ale musilby mi ktos dac jakies wskazowki.

 

Mam jeszcze pytanie do Ciebie Dimek, bo widze ze masz ladnie GF podkreconego. Czy do jego podkrecenia musiales cos w BIOSie zmieniac?

Bo mam GF4 Ti4200 PixelView AGPx8 ale najwiecej mi sie udalo podkrecic 250@260 500@585. Wczesniej mialem GF4 Ti4200 PixelView AGPx4 i krecilem go na 250@315 500@615 ale to bylo na innej plycie (Soltek).

 

I jeszcze jedno pytanko czy podczas krecenia proca zauwazyles jakis wzrost wydajnosci? Bo ja nie, ani w 3DMarku (2000,2001SE,2003) ani w Quake3 Arena, jedyne roznice byly w Sandrze w tescie proca (na innych programach nie testowalem). Testy oczywiscie dotycza plyty Soltek. Chociaz wykonalem test na Epoxie na 1,7 (bez zadnego krecenia) i wyszedl mi zblizony wynik jak wczesniej na Solteku (czy to przy podkreconym procu czy nie) - cos okolo 1490 pkt (3Dmark 2003).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartRaz instaluj WinXP a do dzielenia lacza na kilku uzytkownikow polecam WinGate - jedyna alternatywa bo NForce2 i Win9x to niestety nieporozumienie. A propos krecenia moj GF z podpisu poszedl na 325/700 i to chyba nie jest jego maximum (pamiatki BGA 3.3ns przy 700Mhz letniutkie sa czyli jeszcze moze wyzej pojda) a przyrost mocy jest ogromny szczegolnie przy wykrecaniu pamieci przy wykreceniu ze standardowych 513Mhz do 650 daje okolo 1000-1200 3DM wiecej na 700 to okolo 1500 punktow wiecej niz standard - krecenie chipa natomast daje niewiele z 250 na 300Mhz to niewielki przyrost a z 300 na 325Mhz roznice mozna podciagnac pod blad pomiarowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tego Wingate, choc myslalem bardziej o Winrout (choc jest dla mnie zbyt skomplikowany:) ). Co do Twojej karty, to jest ona "troszke" bardziej wypasiona od mojej :-). Rozumiem, ze nie bylo grzebania w BIOS`ie wiec wymieniam z bracikiem GF4 Ti4200 AGPx8 na GF4 Ti 4200 AGPx4, bo z tamtego wiecej sie dalo wycisnac (do maximum jego mozliwosci nie doszedlem, gdyz na standatdowym windowsowym suwaku wycislem max, wiec pewnie wiecej pojdzie ni 315/615).

 

P.S.Twiggy, jak znajde Wingate to "zaczepie" cie przez maila odnosnie jego konfiguracji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze roznica 1500 punktow odnosi sie do 3DMark`a 2001SE i bierze sie tylko z podkrecenia karty, u mnie zauwazylem wzrost o jakis 1000, po pdkreceniu mialem 109xx (dokladnej wartosci nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah mam jeszcze pytanie odnoscnie WIngate. Na windowsowym udostepnianiu internetu, jak udostepnialem net to, np. w EDonkeyu (program P2P) tracilem High IP, co owocowalo znaczna strata przesylania danych, ogolnie net gorzej chodzil (nie chodzi o podzial transferu, bo nawet jak bracik korzystal z samego gg, to bylo to samo) - serwery mIRCa sie wolno ladowaly itp.

 

Chce sie spytac czy Wingate rozwiazuje ten problem. Bo jest on uciazliwy, a majac zewn. IP net mi chodzi jak na wewn. IPku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...