Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sprawdzał ktoś wysokość napiecia -12V na Epoxie rda3+,bo MBM ,AIDA 32 pokazuje u mnie tylko -7V.W biosie i programie Epoxa do monitorowania parametrów płyty wogóle nie występuje -12V.Teraz nie wiem czy to coś nie tak z płytą czy zasilacz (400W)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzał ktoś wysokość napiecia -12V na Epoxie rda3+,bo MBM ,AIDA 32 pokazuje u mnie tylko -7V.W biosie i programie Epoxa do monitorowania parametrów płyty wogóle nie występuje -12V.Teraz nie wiem czy to coś nie tak z płytą czy zasilacz (400W)?

minusy mmozna sobie spokojnie olac jezeli komp chodzi bezproblemu. mi na epoxie 8k9a zamiast -12V pokazywalo ~1V a komp chodzil OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ponawiam pytanie ;) :D czy ktos moze mi odpowiedziec czy w biosie mozna cos przestawic tak zeby karta na agp niedzialala tylko na pci ??

Jest w biosie taka opcja "init display first" >>> mozna ja ustawic na "pci" lub "agp" - co wybierzesz zalezy od ciebie... :wink: :idea:
thx Dimek wlasnie dlatego grafa mi niedzialala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu z FSB 200 MHZ - faktycznie mam mostek A2. Cholera, poprzednia plyka miala C1 ale sie spalila. Coz, nie chce robic VDD Moda. bo nie chce tracic gwarancji. Ile mozna krecic na tym mostku? 180 * 12.5 na 1.6 V i 2.63 na DDR? Tyle mi starczy:) Ktos jeszcze ma A2 ? Moze jakas pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie pokusi o odpowiedz, co to jest bląd b2 na debug port- czy poz ainstrukcja mozna znalezc odpowiedz

mnie skonczyły sie juz pomysły...

spróbuj wyjąć wszystko z kompa, wykręć grafe, mobo, zdejmij proca i wyjmij ramy, baterie i zostaw na noc. Rano przyjrzyj sie czy mobo do czegoś nie dotyka od spodu w obudowie i czy nie są jakieś luty pozwierane - jak są to prostuj. Włóż baterie zclearuj bios, popatrz czy wejście zasilacza nie jest poprzepalane. I zbotuj z samą grafą, prockeim i ramami. To może być również przeciążenie zasilacza. Masz może jakiś dysk w kieszeni albo coś do kompa dokładałeś nowego? Jak modem lub sieciówke to przełóż do innego slotu.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytano - czy na epoxie mozna ustawic np. FSB kolo 180 MHZ a predkosc AGP na wiecej niz 66 MHz? Czy wieksze taktowanie AGP jest przyporzadkowane TYLKO dla FSB powyzej 200? I jak bezpiecznie mozna zmienic wlasnie ta wartosc AGP? 80 MHz? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytano - czy na epoxie mozna ustawic np. FSB kolo 180 MHZ a predkosc AGP na wiecej niz 66 MHz? Czy wieksze taktowanie AGP jest przyporzadkowane TYLKO dla FSB powyzej 200? I jak bezpiecznie mozna zmienic wlasnie ta wartosc AGP? 80 MHz? HELP

z tego co wiem to ustawienie czestotliwosci agp odbywa sie niezaleznie od fsb czyli mozesz ustawic dowolnie agp niezależnie od aktualnej wartosci fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu z FSB 200 MHZ - faktycznie mam mostek A2. Cholera, poprzednia plyka miala C1 ale sie spalila. Coz, nie chce robic VDD Moda. bo nie chce tracic gwarancji. Ile mozna krecic na tym mostku? 180 * 12.5 na 1.6 V i 2.63 na DDR? Tyle mi starczy:) Ktos jeszcze ma A2 ? Moze jakas pomoc?

 

U mnie bez Vdd moda chodzilo max na 186 MHz stabilnie. 190 MHz tez dzialalo ale Prime 95 wywalalo bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Wczoraj chciałem wgrać nowy Bios. Ściągnąłem najnowszy ze strony Epoxa i przy pomocy ALT+F2 właczyłem awdflash (dyskietka z nowym biosem w FDD). W tym programie automatycznie wpisała mi się nazwa pliku i samoczynnie rozpoczął się upgrade !!!!. Nie zdążyłem doczytac wszystkich komunikatów a tu bios rozpoczął się "ulepszać". Oczywiście skończył, przebutował się :) i stanął. Moim oczom ukazał się czary obraz i usłyszałem biperek (jak ja to lubie). Po kilko minutowej walce odpaliłem kompa ale z jedną pamiecią w środkowym gnieździe (tylko tak działa komp, podczas flashowania pamieci były dwie w pozostałych slotach). Chciałem jeszcze raz wgrać nowy bios tą samą metodą to dostałem komunikat, że czek sumy się nie zgadzają. Wersja biosu z 18.07.2003r. przed fleshowaniem zrobiłem defoultowe ustawienia. HELP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Wczoraj chciałem wgrać nowy Bios. Ściągnąłem najnowszy ze strony Epoxa i przy pomocy ALT+F2 właczyłem awdflash (dyskietka z nowym biosem w FDD). W tym programie automatycznie wpisała mi się nazwa pliku i samoczynnie rozpoczął się upgrade !!!!. Nie zdążyłem doczytac wszystkich komunikatów a tu bios rozpoczął się "ulepszać". Oczywiście skończył, przebutował się :) i stanął. Moim oczom ukazał się czary obraz i usłyszałem biperek (jak ja to lubie). Po kilko minutowej walce odpaliłem kompa ale z jedną pamiecią w środkowym gnieździe (tylko tak działa komp, podczas flashowania pamieci były dwie w pozostałych slotach). Chciałem jeszcze raz wgrać nowy bios tą samą metodą to dostałem komunikat, że czek sumy się nie zgadzają.  Wersja biosu z 18.07.2003r. przed fleshowaniem zrobiłem defoultowe ustawienia. HELP ??

A zrobiłeś reset biosu po upgradzie ? Dlatego ja nie flasciach!e biosu nigdy w ten sposób - wolę awardflash-a - bo mam wtedy kopię i wiem co się dzieje w trakcie upgradu.

Spróbuj upgradować teraz bios awardflashem - może ci się uda. Na wszelki wypadek jeszcze raz ściągnij nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie pokusi o odpowiedz, co to jest bląd b2 na debug port- czy poz ainstrukcja mozna znalezc odpowiedz

mnie skonczyły sie juz pomysły...

spróbuj wyjąć wszystko z kompa, wykręć grafe, mobo, zdejmij proca i wyjmij ramy, baterie i zostaw na noc. Rano przyjrzyj sie czy mobo do czegoś nie dotyka od spodu w obudowie i czy nie są jakieś luty pozwierane - jak są to prostuj. Włóż baterie zclearuj bios, popatrz czy wejście zasilacza nie jest poprzepalane. I zbotuj z samą grafą, prockeim i ramami. To może być również przeciążenie zasilacza. Masz może jakiś dysk w kieszeni albo coś do kompa dokładałeś nowego? Jak modem lub sieciówke to przełóż do innego slotu.

 

pozdro

wizualnie wszystko wydaje sie byc fporzadku z mobo

nie mam zadnego extra hdd, ani innych dodatkow

a zasiłke dopiero co zmieniłem z huntkey'a 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Wczoraj chciałem wgrać nowy Bios. Ściągnąłem najnowszy ze strony Epoxa i przy pomocy ALT+F2 właczyłem awdflash (dyskietka z nowym biosem w FDD). W tym programie automatycznie wpisała mi się nazwa pliku i samoczynnie rozpoczął się upgrade !!!!. Nie zdążyłem doczytac wszystkich komunikatów a tu bios rozpoczął się "ulepszać". Oczywiście skończył, przebutował się :) i stanął. Moim oczom ukazał się czary obraz i usłyszałem biperek (jak ja to lubie). Po kilko minutowej walce odpaliłem kompa ale z jedną pamiecią w środkowym gnieździe (tylko tak działa komp, podczas flashowania pamieci były dwie w pozostałych slotach). Chciałem jeszcze raz wgrać nowy bios tą samą metodą to dostałem komunikat, że czek sumy się nie zgadzają.  Wersja biosu z 18.07.2003r. przed fleshowaniem zrobiłem defoultowe ustawienia. HELP ??

A zrobiłeś reset biosu po upgradzie ? Dlatego ja nie flasciach!e biosu nigdy w ten sposób - wolę awardflash-a - bo mam wtedy kopię i wiem co się dzieje w trakcie upgradu.

Spróbuj upgradować teraz bios awardflashem - może ci się uda. Na wszelki wypadek jeszcze raz ściągnij nowy bios.

 

Zrobiłem dokładnie tak samo drugi raz. I wszystko jest ok. Sprzęt się podnosi. Panieci działają w podwójnym trybie. System chodzi spokojnie na 200x10.5 przy napieciu na procku 1.55V

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP 1 mam ale nie mam sterowników do USB 2.0 a słyszałem że są one dostępne nie tylko poprzez aktualizacje  w windzie

jak masz SP1 to daj aktualizację sterowników hosta usb 2.0 i po sprawie. one same się nie aktualizują.

 

swoją drogą czytałem gdzieś (amdmb albo aoaforums), że koleś zrobił jakieś tweakowanego stery nvidii i wbudował sterowniki do usb 2.0, tak ze sp1 juz nie jest potrzebne.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję pomocy przy płycie EPOX 8RDA+, a mianowicie windows xp odpala sie trzy razy dłużej niż na mojej starej płycie. Zainstalowałem stery nvidi te z płytki i kaszana zainstalowałem stery 2.03 i kaszana zainstalowałem stery 2.45 i kaszana przywróciłem stery 2.03 zainstalowałem stery od microsoftu do kontrolera i kaszana win xp opdala sie trzy razy dłużej.

No i teraz ciekawostka. Jeżeli mam tylko podłączone samo hdd na IDE1 jako master to EPOX 8RDA+ UWAGA odpala sie normalnie szybko trzy przejazdy paskiej, ale jak tylko podłączę DVD lub CDRW to znowu to samo pasek merda 12 razy zanim winda sie odpali. Próbowałem ustawiać różnie te napędy pod różnymi kontrolerami IDE1 lub IDE2, master, slave, itd. CZy to jest tylko wina kontrolera IDE, a dokładnie sterowników nVidi czy może coś jest z napędami. POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanko. Zmieniajac w biosie mnoznik na mniejszy niz 11 podczas POST'u wyswietla 11x100Mhz (w biosie FSB ustawione 133). Czy moze to byc spowodowane tym ze nie mam odblokowanego mnoznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...