Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

No i poradziłem sobie z moim problemem, a mianowicie ze winxp opdalał sie trzy razy dłużej niż na innych płytach tak jak myślałem była to wina sterowników. Pomogły nieoficjelne sterowniki 3.44, które znalazłem na stronie www.nvidia.pl. Teraz winxp odpala sie po trzech przejazdach paska, a na wszystkich inych po 12 przejazdach paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie (stara płyta na A2)na max 196 - wyżej zwiechy w 3d i prime95 (!)

Hmm panowie u mnie stabilnie jest 220 :twisted: a mam A2 nie wiem jakim cudem ale ważne że jest :twisted: bez V-MODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie (stara płyta na A2)na max 196 - wyżej zwiechy w 3d i prime95 (!)

Hmm panowie u mnie stabilnie jest 220 :twisted: a mam A2 nie wiem jakim cudem ale ważne że jest :twisted: bez V-MODA
Masz farta? Ja mam problemiki juz przy 200:), ale moze to kwestia codeshita i niskiego napiecia na procu (1.5:) podczas duzego obciazenia (2600+ na 1.5 V...) Zmienie zasilacz to moze cos poprawi (CHIEFTEC COMING SOON:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche dziwne - wyjasnisz??? dlaczego tak jest?

Jeżeli dobrze pamiętam to zależy od mobo i sposobu odczytu mnożnika (w ilu bitach) dokładnie było to gdzieś opisywane na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie troche bezsensu ze daja mnozniki do takiego wysokiego poziomu - bo ma chyba do 22 - no troche to dziwne :/

Ten zakres jast dla proca. Zauważ że XP 1700+ który ma mnożnik 11 ustawisz na 12,5. Dlatego przesiadłem się na Abita, tu nie mam takich problemów (chociaż mój 8RDA latał wyśmienicie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie troche bezsensu ze daja mnozniki do takiego wysokiego poziomu - bo ma chyba do 22 - no troche to dziwne :/

Ten zakres jast dla proca. Zauważ że XP 1700+ który ma mnożnik 11 ustawisz na 12,5. Dlatego przesiadłem się na Abita, tu nie mam takich problemów (chociaż mój 8RDA latał wyśmienicie).

Ale jest chyba jeszcze taka mozliwosc, ze kupujesz proca ktory ma fabrycznie mnoznik >12,5 :arrow: wtedy dzialaj zmiana mnoznikow od 12,5 w gore (jesli sie nie myle).

Mnie to w sumie nie interesuje, bo mam NF7-S, ktory pozwala na wybor dowolnego mnoznika na kazdym procku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie troche bezsensu ze daja mnozniki do takiego wysokiego poziomu - bo ma chyba do 22 - no troche to dziwne :/

Ten zakres jast dla proca. Zauważ że XP 1700+ który ma mnożnik 11 ustawisz na 12,5. Dlatego przesiadłem się na Abita, tu nie mam takich problemów (chociaż mój 8RDA latał wyśmienicie).

Ale jest chyba jeszcze taka mozliwosc, ze kupujesz proca ktory ma fabrycznie mnoznik >12,5 :arrow: wtedy dzialaj zmiana mnoznikow od 12,5 w gore (jesli sie nie myle).

Mnie to w sumie nie interesuje, bo mam NF7-S, ktory pozwala na wybor dowolnego mnoznika na kazdym procku 8)

Zgadza się. Można kupić procesor z mnożnikiem pow 12.5 i wtedy działa zmiana mnozników w góre. Odblokowane mnożniki pow 12.5=procek ma domyslny mnoznik pow 12.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jush mi się łapki zalamują... :(

Do pewnego czasu pozbylem sie trzeszczenia na dźwiekowce na 8rda ale koszmar powrocil...

 

Mam win98se i zero SP

 

Wie ktoś jak to usunąć..? Proszę o rade

 

HELP.... :( :( :(

 

mcsopel@wp.pl <-- jak cos to pisac

 

Dzięki z góry

 

PS. nieraz odpale voicerecordera i pomaga - ale cos sie wlaczy , jakis progs i to samo od nowa. Dodam ze nie ma mozliwosci instalki winshitXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić procesor z mnożnikiem pow 12.5 i wtedy działa zmiana mnozników w góre. Odblokowane mnożniki pow 12.5=procek ma domyslny mnoznik pow 12.5

ja mam athlona 2200 i u mnie dzialaja tez mnozniki ponizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem jest nastepujacy, siedze na win98se (z koniecznosci) i jak to zwykle bywa na 8RDA- sa problemy. Jednak pomijajac fakt, ze dzwiek trzeszczy itd (to sie da zlagodzic na pare sposobow) nie do unikniecia jest to, ze dzwiek pozera ogromne poklady mocy procesora. Widac to glownie w grach (spadek fps o 50%), ale rowniez w normalnych czynnosciach, jak chociazby praca z winampem + rozne programy.

 

Trzeszczenie zlikwidowalem sterownikami AC'97 REALTEKA, jednak pobor mocy procesora dzwieku nadal jest ogromny.

 

Mam ze starego komputera Yamaha DS-XG, jednak ostatnim razem po jej wlozeniu winda nie startowala (AC97 w biosie wylaczylem).

 

Czy ktos mial podobne problemy?

 

Pozdrawiam

iNSPiRE

 

Ath XP 1700+@2000+ / 256MB DDR 333mhz / EPOX 8RDA rev 1.1 / ELSA GeForce 2 GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smierc zajrzała w oczy naszgo topica - czyzby wszyscy wyjechali na wakacje :?:

 

iNSPiRED,

 

a mozesz wyjasnic co to za koniecznosc, masz dobra mobo, cool cpu wiec ozzochozi?? nie ma na co czekac- łatw XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zmieniłem Epoxa 8RDA na wersje 8RDA+

o dziwo na nowej płycie proc/pamięć poszedł na tych samych ustawieniach na FSB 10x217 :) bardzo mnie to ucieszyło.

Spoko chodzi nawet na 10,5 x 217 .tylko temperatura przy obciążeniu powyżej 55'c :(.

Wszystko by było cacy gdyby nie problem z filmami DivX/XVid ,ano po zainstalowaniu standardowego oprogramowania , codec7.3e_9x.exe

filmy w owym Windowsie 98SE odtważane są z 2-3 krotną prędkością , nic nie pomogło odinstalowanie codecków DivX

czy sterowników NForce ,dodam że używałem :

nForce_win9x_2.00.exe

nForce_Win9x_2.41_international_WHQL

 

Czy ktoś z was spotkał sie z podobnym problemem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powariowaliscie wszyscy z tym win '98 - mamy XXI wiek :D

jesli tylko macie mozliwosc to ładujcie XP i klopoty mijaja (choc pojawiaja sie czasem nowe- hehe)

wiele razy było juz mowione ze nf2 nie nadaje sie zbytnio pod 98se

 

Mario2k,

twoj problem z odtwarzaniem divx juz sie gdzies pojawiał, nie pamietam tylko czy w tym topicu, poszukaj dobrze

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAterion Używam WinXP od czasu jego polskiej premiery

od samego początku instalkę XPeka mam na partycji D:

na partycji C: mam windows 98SE + Updejty :)

Muszę mieć dwa systemy ,nie będę się rozpisywał dlaczego.

 

W XPeku jak narazie wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys meczyłem wszystkich czemu mi to sie winda nie załacza za kazdym razem, juz myslalem nawet nad zmiana mojego Epoxa - az tu zrobiłem cos takiego jak ustawienie w biosie AGP aperture size na 256mb i wuala wszystko chodzi cacy - banalne choc nie rozumiem tego do konca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...